7vp Van bewusie tot kontstop Voor alle Ajax-fans mi SERUICE GROOT Voetbal Ajax Life nummer 19 3 mei 2006 l0°Tersve'e Door Sander Zeldenrijk GefeliciteeTd! Als je dit leest, ben je al lid van de grootste fanclub van Nederland. En zo boort 't ook, als rechtgeaarde Ajacied. Ken jij supporters van Ajax die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat dit de leukste club van Nederland is. Je krijgt van de Supportersvereniging voor ieder lid dat je aanbrengt, een schitterende trendy Ajax-rugzak cadeau (foto rechts). Op op, dus zorg dat je er snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.svajax.nl. Vermeld daar de gegevens van het nieuwe lid, maar ook je eigen gegevens voor de rugzak. Nieuwe leden tussen de 13 en 17 jaar worden automatisch lid van De Jonge Schare. Voor de kinderen onder de 13 jaar is er de speciale Kids Club (zie pagina 11 van deze krant) met een eigen Kids Club-blad en fantastische aanbiedingen. WOORDENBOEK van de Nederlandse Taal A> JAARGANG 13, NUMMER 19 WOENSDAG 3 MEI 2006 Uitgever: Supportersvereniging Ajax'& AFC Ajax i.s.m. www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Website: www.svajax.nl Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: redactie@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Patrick Leemans, Sander Berends, Leon Voskamp Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Chiel Wilbers Ferry Thissen Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is-besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 19 MEI 2006 Ajax volgens Ali B Amsterdam - Ali Bouali (25) werd bekend in De Kuip, maar glipte in De Meer. De succesvolle rapper is een vriend van de Ajax-selectie. Het wach ten is dan ook op de eerste officiële Ajax-rap. Hoe is jouw liefde voor Ajax ontstaan? 'Mijn oma woont in de Watergraafs meer. Toen mijn ouders gingen schei den en mijn moeder fulltime moest werken, bleef ik heel vaak bij mijn oma. Samen met mijn neven glipten we dan in De Meer, zodat we een wedstrijd konden kijken. We zijn zelfs een keer in de kleedkamer van de spelers geglipt.' Wat heb jij voor een relatie met Nourdin Boukhari en Ryan Babel? 'Zij zijn goede vrienden van me. Nourdin ken ik vanuit de periode dat ik net een beetje bekend begon te worden met rappen. Ik ben heel trots op de Marok kaanse voetballers uit Nederland. In principe ben ik voor Ajax, maar als Affa- lay of Diba scoort ben ik blij, ook al is het een tegendoelpunt voor ons. Ryan leerde ik kennen tijdens het WK onder de 20. Ik trainde toen een keer met hen mee en nam een rapnummer op met hem en Ouincy. Ryan houdt heel erg van hiphop en kan best wel flowen. Ik spreek hem regelmatig en weet zeker dat hij een van de grotere spelers in Nederland gaat worden. Hedwiges Maduro was mijn eerste vriend in Almere. We woon den in dezelfde wijk, maar ik leerde hem pas kennen toen ik net verhuist was. Uiteraard op een voetbalveldje. Ik kan het ook goed vinden met Wesley Sne- ijder. Ik trad zelfs op zijn bruiloft op. Als Nourdin, Wesley, Ryan of Hedwiges niet zijn opgesteld,heb ik meteen minder zin om naar de wedstrijd te kijken.' Ryan en Nourdin figureren wel in jouw clips. Waarom dat? 'Ze vinden het leuk en vaak gaat het per toeval. Ryan was toevallig in de buurt en die komt dan gewoon even langs.' Wat is je mooiste Ajax-moment? 'Het puntertje van Patrick Kluivert tegen AC Milan, tijdens de Champions League finale in Wenen van 1995.' Wat vind je van dit seizoen? 'Sinds de komst van Huntelaar begint de ploeg langzamerhand het oude niveau weer terug te krijgen.' Wordt het geen tijd voor een Ajax-rap? (lachend) 'Wie weet. Eentje met Nourdin en Ryan!' Welke beginzin komen meteen in je op? 'Ajax is the best, daar is niets aan te doen. Fuck PSV, we worden dit jaar toch kampioen.' Waarom mocht jij vroeger niet tegen Hedwiges voetballen in Almere? 'Dat was maar één keer. Toen kwam ik vijf minuten later terug met twee pit bulls en vanaf toen mocht ik altijd meedoen.' Ca je nog iets speciaal doen tijdens het WK? 'Dat blijft een verrassing.' Amsterdam - Bij uitgeverij Tirion verscheen het Croot Voetbalwoorden boek van de Nederlandse Taal. Aan de schrijver Kees van der Waerden de vraag: wat is de bijdrage van de Ajacieden? En, wat heeft Ajax bijgedragen? 'Het eerste woord dat ik zag, is van Co Prins. Kontstop. Daar is later een per siflage op gemaakt die onlangs op tv te zien was bij 'De Wereld draait door'. Ajacied Co Prins controleerde de bal een keer met z'n achterwerk. Verder de patatgeneratie van Leo Beenhakker als coach van Ajax, het "omhaalhakje" van Rafael van der Vaart, het "dronke mansloopje" van Steven Pienaar en "Goudhaantje", als bijnaam voor Johnny Rep. En een "bewusie" is Amsterdams, dus dat kan goed afkom stig zijn van Ajax.' Rinus Michels was me er ook eentje op het gebied van uitdrukkingen... 'Ja, met de term "totaalvoetbal", natuurlijk. Van de uitdrukking "voet bal is oorlog" is het overigens nog maar de vraag of hij dat heeft gezegd.' Voetballerij is geen bestaand woord, toch? 'Nee, maar het staat er wel in. Als ik iets las of hoorde op tv en radio en het kwam vaak genoeg terug, nam ik het op in de lijst. Ik ben geen scherprechter aangaande het woordgebruik in het voetbal. Eén keer is niet genoeg. Zo heeft het woord "voetbalmessias" het niet gehaald.' Is het allemaal keurig gehouden? 'Nou, hondenlul staat er wel in. Maar ik heb bij ieder woord wel aangegeven wat de gevoelswaarde is. Zo is c "0tersve<e<v met meer dan 4.000 voetbaltermen en 10.000 uitdrukkingen "scheids" behoorlijk informeel en "leidsman" juist heel formeel. Bij de beschrijvingen heb ik de nuance gezocht en ben redelijk ver gegaan. Over "duiken" is geen misverstand bij voetbalkenners, maar ik ben gedetail leerd op die term ingegaan.' Hands en Angstgegner horen niet in de Nederlandse taal. Ofwel? 'Sterker nog;"schwalbe" is een officieel Nederlands woord geworden. Met een kleine letter s. Kick off weer niet, maar assist weer wel.' Kees van der Waerden - Croot Voetbal woordenboek van de Nederlandse Taal - Tirion - 14,95 193634 108717 193632 193645 *1 HAhöCÖKv We love you Ajax 59181 80541 Anthem: Holland 62267 81031 Wilhelmus Binnenkort 80744 Ajax is ok 59180 Binnenkort Ajax clublied Binnenkort 81064 We are the champions Binnenkort 82065 Que sera Binnenkort 82064 SMS AJAmk 'IDE naar 59/ Bellen €0,80 pér minuut SM S8ofll6l0900-90B.5n.57 S-en €4,50 pef bestelling

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 15