B V i Ajax TV vast op 14 m Hatem, Yannis, Hans, Steven, Juan, Rasmus en 2 T AJAX FANZONE ff •vf' A '-/t? ,7 m 7 Ajacieden in het land Ajax Life nummer 19 3 mei 2006 7 V Onze kalender i j Bedankt! In een nog van emoties nazinderende ArenA nam het publiek afscheid van zeven Ajacieden. Eigenlijk zes, want Rasmus Lindgren was met z'n Groningse maten al vertrokken naar de kleedkamer. Eerst was het de beurt aan Ruud Krol en Ruud Geels om respectievelijk de Talenten van het Jaar en de Ajacied van het Jaar bekend te maken (zie linkerpa gina). Vervolgens riep stadionspeaker Floris Thoolen de Ajacieden één voor één naar zich toe richting de midden stip, onder het motto 'afscheid nemen is een beetje sterven'. De eerste speler was Hatem, die bovengenoemd motto in het Frans hoorde maar desondanks met zijn kenmerkende glimlach de fans bedankte. Yannis was nummer twee en ook hij is nooit te beroerd voor een gulle glimlach. Strak in het pak boog de Griek nederig voor het publiek. Hans Vonk en Steven Pienaar - de Zuid-Afrikaanse connectie - werden gevolgd door Juanfran, de man die nooit dé man werd op de linksbackpo sitie. En toen was het de beurt aan Tomas. 'Graag uw aandacht voor onze symp- hatieke aanvoerder en bescheiden Tsjech,' nodigde Thoolen hem uit. Na het roepen van zijn naam was het gejuich veruit het hardst. Terecht, want zes seizoenen lang werkte de controle rende middenvelder zich een slag in de rondte, moest zich telkens weer bewij zen en was op cruciale momenten goud waard voor de ploeg. Goed, de anderen hadden de sympathie van de supporters, maar Galasek was meer dere keren de Haarlemmerolie in de soms stroeve Ajax-machine. Van Ajax ontvingen de vertrekkende mannen het fraaie en inmiddels tradi tionele borstbeeld dat de Griekse held voorstelt, uit handen van onze voorzit ter Daniel Dekker een prachtige fot- olijst met collage 'voor thuis aan de muur, om naar te kijken' en van de OFA-voorzitter mooie AFCA-vesten. Tomas trok het meteen aan en kreeg in wooTd extra aandacht. 'Jouw instel ling, gedrag en mentaliteit zijn een voorbeeld voor alle Ajax-spelers. Draag dit vest met trots. Eens Ajacied, altijd Ajacied!' Met een paar oorverdovende knallen werd begonnen aan de pas sende ereronde. De Ajacieden dragen het AFCA-vest met trots, maatpak of niet? I f Ceremoniemeester Floris Thoolen eert Ajax' aanvoerder voor zes sterke seizoenen. Juanfran en Yannis Anastasiou zijn blij met de lijst van de Supportersvereniging Ajax. De betrouwbare sluitpost zegt: adieu! Rasmus ontving toch nog zijn cadeau Amsterdam - Vanaf volgend seizoen kunnen fans hun club bijna dagelijks volgen op Club TV, een initiatief van Ajax en KPN (Oh ja, Feyenoord en PSV doen ook mee). Klinkt prima, Ajax TV. Maar wat krijgen we te zien? Na de presentatie van KPN en de drie clubs was op de persbijeenkomst de terugkerende vTaag: zitten supporters op deze zender te wachten? Oud-PSV- voorzitter Harrie van Raaij stelde eens: 'Als ik de deur van de bestuurskamer een andere kleur geef, vinden de fans dat al nieuws.' In deze bewering zit een kern van waarheid. Echte Ajax-liefheb- bers willen alles weten van hun club. Ze staan te trappelen om een kijkje te mogen nemen in de kleedkamer, ze vinden het fantastisch te weten wat er bij Klaas-Jan Huntelaar op de ontbijt- V tafel staat en ze kunnen een dubbele overwinning op Feyenoord niet vaak genoeg terugzien. Dat soort informa tie kan de club zelf als geen ander bie den aan zijn fans. Het gaat dan om - zeg maar - de berichten uit de huiska mer van Ajax. Maar onder het begrip 'nieuws' valt meer dan alleen de chocoladevlokken van Huntelaar. Neem de situatie rond trainer Danny Blind als voorbeeld, zoals die was op woensdag 26 april. Ajax staat voor een cruciale dubbele play-off ontmoeting met FC Gronin gen. De Telegraaf knalt groot op de voorpagina: 'Danny Blind moet weg van Ajax'. Nu is het uitgangspunt dat de fans de dagelijkse zaken rond de club zien op Ajax TV. Wat brengt het dagelijkse clubjournaal? Op de offi ciële site stond die dag: 'AFC Ajax eva lueert zijn technische staf na afloop van het seizoen. Voor dat moment doet Ajax daarover geen uitspraken. Ajax betreurt de huidige speculaties in de media die niet in het belang zijn van de club.' Als Ajax de plannen rond Club TV echte serieus neemt (en dat doen ze) dan komen ze er niet met een ver gelijkbare melding op Ajax TV. Suppor ters lezen de onafhankelijke media en willen juist bij Ajax wederhoor kunnen plegen, in hun zucht naar nieuws rond de club. De daadwerkelijke openheid van de club bepaalt straks in hoge mate het succes van Ajax TV. Vanaf links Rob Ribbers (PSV), Maarten Fontein, Ludolf Rasterhoff (KPN) en Chris Woerts (Feyenoord) zijn blij met de samenwerking. Ajax TV: wat moet ik doen? - Wacht tot het nieuwe seizoen begint. Dan gaat Ajax TV van start. - Zet een digitale tuner op je tv. Het signaal komt binnen via ADSL en gaat dan door het kastje naar de televisie. - Koop een digitale tv. Anders komt de perfecte beeldkwaliteit niet uit de verf. - Neem een seizoenkaart (als je die niet al hebt). De eerste seizoenshelft is Ajax TV dan gratis. Daarna betaal je tussen de €2,50 en €5. - Kijk voor alle details op www.ajax.nl/gratisinternettv - Als je straks een abonnement hebt, laat je stem dan hoTen. De intentie van Ajax en KPN is supporters te laten meedenken over programmering. Amsterdam - De Supportersvereni ging brengt Ajax naar de supporters en de supporters naar Ajax. Waar, wanneer en hoe kan je zien in onze activiteitenkalender. 20 mei 2006: Belgisch Barbecue Genieten in G1TOK! Op zaterdag 20 mei organiseert de Belgische tak van de SVA het tiende zaalvoetbaltoer nooi van Kalmthout. Onder de deel nemende supportersploegen West Ham United, Lazio Roma, Standard Luik, Ajax Antwerpen, Super Ajax, De Knokkers, New Coupe (fans van Ju anfran?), titelverdediger Roger Nee- len en Babi Saté. 'We hopen dat Tom De Mul en Thomas Vermaelen de prijsuitreiking willen doen,' zegt or ganisator Maurice Peeters. 'De dag begint om 10.00 uur met de groepdu- els. Na de finale wedstrijden begin nen we om 18.30 uur met de Belgische barbecue.' Seniorleden van de SVA kunnen zich nog steeds inschrijven voor 40 euro per team. Kijk voor meer info op www.ajax-sv.be of bel even met Mar tin Hansen (020-311516). 20/21 mei 2006: de wereldtop van de C'tjes Het Marveld in Groenlo is een Euro pees toptoernooi. De C'tjes van Ajax nemen het bijvoorbeeld op tegen leeftijdsgenoten van Real Madrid, Manchester United, Chelsea en PSV. De Supportersvereniging is op de ter reinen van SV Grol aanwezig, om het de Ajax-fans naar de zin te maken. 1 juli 2006 Ajax-fans met een zachte'G' De supportersvereniging Ajax orga niseert op zaterdag 1 juli in samen werking met VV Nunhem een zomers toernooi dat feestelijk wordt afgeslo ten met een Ajax-barbecue. De orga nisatie kijkt al uit naar het Midden- Limburgse evenement. 'Er hebben zich al zes teams ingeschreven, maar op het toernooi is plaats voor twintig ploegen. De dag begint rond de klok van elf uur en de prijsuitreiking door prominenten is om vier uur. Rond half zes beginnen we met de barbecue. Het sportpark ligt aan een schitteren de bosrand en zal die dag feestelijk worden aangekleed in de traditionele roodwitte Ajax-stijl', zegt Gerrit Bier steker. Omdat het WK 2006 in volle gang is, overweegt de organisatie een groot videoscherm te plaatsen. De Bourgondische avond sluit in theorie Tond de klok van negen uur. Interes se? Informeer even bij de SVA. Bel naar 020-3111516 of mail naar m.han- sen@svajax.nl. In de komende Ajax Life volgt meer info over de entree prijzen. 3 september 2006: Didam op stel ten Een braderie is altijd leuk, maar het woTdt pas echt de moeite waard als de Supportersvereniging Ajax er is. En dat is het geval in Didam, een plaatsje in de buurt van Arnhem. Voor een fijn nazomers dagje, met gelijkgestemde Ajacieden. Voor details over exacte tijd en plaats: kijk op www.svajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 13