Oranjemeiden: Desiree, Marije en Inge Copa Amsterdam krijgt Turks tintje Bryan Roy:'De basis is gelegd' SCHARE Ajax Jonge Schare is er ook! Van der Kolk zit niet bij de pakken neer 1 1 Aiax Life nummer 19 3 mei 2006 De KNVB en de Ajax Kids Club lieten zien dat het meisjesvoetbal een grote toekomst heeft. Op De Toekomst, dat spreekt voor zich. den de dames ook nog een toernooi. Ais afsluiting gaven Pauw en de aan wezige speelsters Chavelli Stork, Petra van den Hoogewoning en Dionne Demarteux een persconferentie, waaT de deelneemsters hun brandende vra gen konden stellen. Het enthousiasme onder de meisjes bleek groot. Al met al zeker iets om te herhalen! Drie meiden van Ajax Jonge Schare trainden onlangs op De Toekomst met enkele internationals uit het Neder lands vrouwenelftal. Desiree Kalis, Marije Kuijper en Inge Thijssen kregen een training van bondscoach Vera Pauw. De middag werd georganiseerd door de KNVB in samenwerking met de Ajax Kids Club. Na de training speel- Tijdens de Pinksterdagen strijkt de internationale jeugdtop neer op het Copa Amsterdam-toernooi. Voordat de vonken er vanaf vliegen, kunnen AJS'ers zich uitleven met de spectaculaire Panna Knock Out. Be there, op 3, 4 en 5 juni. Wat wil je nog meer om lekker in de stemming te komen van het WK voet bal? Vier dagen voor de officiële aftrap van Ronaldinho, Beckham en Henry is er nog plaats voor de aanko mende Europese (en Zuid-Ameri kaanse) voetbaltop. Op Sportpark Sloten in het Amsterdamse Sloter- vaart kan iedereen op het terrein van FC Blauw Wit Amsterdam onder meer genieten van Jong Ajax. Amsterdam Ajax jeugd. Daarom zijn er voor deze editie talrijke wervelende voetbalteams uitgenodigd. Zo strijden Ajax, Galatasaray (Turkije), Olympiakos Piraeus (Griekenland) en Espanyol (Spanje) in groep A om een finaleplek en bepalen Fenerbahce (Turkije), Cru zeiro (Brazilië), Sporting Portugal (Euhh... Portugal) en AT5 United (Neder land, of beter Amsterdam) wie er vanuit poule B doorstroomt naar de finale. Alle ploegen beschikken over spelers die niet ouder zijn dan 19 jaar. AT5 United is een samengestelde ploeg met Amster damse amateurs. Zij staan onder de bezielende leiding van Bobby Haarms en oud-doelman Piet Schrijvers. De organisatie van dit evenement is uiterst ambitieus. Binnen vijf jaar moet dit toernooi toonaangevend worden in de rest van de wereld. De Turkse gemeen schap in Nederland woTdt in deze editie op haar wenken bediend met de deel name van Fenerbahce en Galatasaray. Om jezelf op te warmen voor deze wer velende voetbaldag is er voor leden van Ajax Jonge Schare wederom een Panna KO-toernooi. De laatste editie - vooraf gaand aan de thuiswedstrijd tegen AZ - was zo'n groot succes, dat deel II niet lang op zich kon laten wachten. Voor informatie over inschrijvingen, mail even naar jongeschare@ajax.nl. Wil je meer informatie over de deelnemende ploegen, kijk dan even op www.copa- amsterdam.nl. Amsterdam - John van den Brom loopt als een rode draad door de carrière van Anne van der Kolk. De negentienjarige aanvaller maakte Van den Brom mee als trainer van Bennekom en mocht van hem zelfs de overstap naar Jong Ajax maken. Door Leon Voskamp De hoop op profvoetbal had Anne van der Kolk (19) al opgegeven, toen hij in de Bi van hoofdklasser Bennekom speelde. John van den Brom zag het echter wel zitten in Van der Kolk. De toenmalige trainer van Bennekom hevelde de aan valler op zventienjarige leeftijd over naar het eerste elftal. 'Dat was als een droom voor me. VroegeT speelde ik altijd bij Blauw Geel'55 in mijn woon plaats Ede en wilde ik ooit naar een goede club. Bennekom wilde me in de B-jeugd hebben en ruim een jaaT later stond ik al in het eerste. Met om me heen mannen als Arno Splinter, Peter van Vossen en Rogier MeijeT.' Profclubs kregen het aanvallende talent al snel in het vizier. 'Ik ben op proef geweest bij NEC en kon daar een contract tekenen. Ook was er belangstelling van andere clubs. Toen John van den Brom aan de slag ging als trainer van Jong Ajax, vroeg hij of ik ook in Amsterdam op proef wilde komen.' In het begin van vorig jaar pakte hij zijn voetbaltas en reisde hij af naaT de hoofdstad. 'Ajax was tevreden over mijn stageperiode en ik kreeg er een amateur-contract voor een jaar. Ik heb heel even moeten dubben tussen NEC of Ajax, maar heb uiteindelijk voor het hoogst haalbare gekozen.' BALEN In de zomer voegde Van deT Kolk zich definitief bij Jong Ajax. 'Ik moest flink wennen aan het elke dag trainen. Al snel kreeg ik last van blessures omdat ik me te graag wilde bewijzen. Ik had meer rust moeten nemen,maarik wilde heel graag laten zien wat ik in mijn mars had.' De Edenaar mocht afgelopen seizoen in drie wedstrijden vanaf de eerste minuut mee doen, maar hield verder voornamelijk de bank warm.'Natuurlijk baal ik dat ik zo weinig heb gespeeld. Maar toch is het een erg nuttig jaar geweest. Ik heb veel geleerd en ben een completere voetballer geworden.' Zijn tijd in Amsterdam zit er na dit jaar op, maar Van der Kolk gaat niet bij de pakken neerzitten. 'Ik pak mijn studie aan de sportacademie in Zwolle weer op. Door mijn jaar bij Ajax ben ik daar mee gestopt, maar met veel plezier ga ik Arno van der Kolk: 'Ik pak mijn studie aan de sportacademie in Zwolle weer op.' er weer mee verder. Of er belangstelling van andere profclubs is, weet ik niet. Ik neem alle interesse serieus. Sommige mensen zullen zeggen dat ik naar NEC had moeten gaan, maar ik heb geen moment spijt gehad van mijn keuze voor Ajax. Het was een fantastische tijd bij een fantastische club.' Amsterdam - Bryan Roy (36) stapt volgend jaar over naar de bovenbouw. De D2-pupillen ruilt hij in voor junioren van Ajax Bi. Zowel binnen als buiten de kalklijnen boekt hij weer ouderwets succes. Doot SandeT Zeldenrijk Een jeugdtrainer die zijn ploeg zonder puntverlies kampioen ziet worden met een doelsaldo van 137 voor en slechts 13 tegen, is meestal dolblij. Dat geldt ook voor D2-trainer Bryan Roy. Desondanks vindt de voormalige flankspeler dat zijn ploeg dit seizoen te weinig tegenstand kreeg. 'Vorig jaar hoorde ik van Sonny Silooy hetzelfde. Voor hun opleiding is het beter als de D2 ook in de Topklasse gaat spelen. Dat neemt niet weg dat ze het dit seizoen fantastisch deden en erg goed voetbal lieten zien. Iedere speler heeft zich goed ontwikkeld en dat vind ik voor hen een groot compliment.' Hoewel de Amsterdammer in zijn vierde seizoen bij de onderbouw nog steeds kan genieten van zijn 'jongens', stapt hij deze zomer oveT naar de bovenbouw, Ajax Bi. 'Als ik naar die bra nieschoppers keek, dacht ik wel eens terug aan mijn eigen periode met Richard Witschge, Danny Muller, Frank en Ronald de Boer. Zó waren wij ook. Er zitten echte straatschoffies tussen. Heel herkenbaar. Laatst trainde ik alvast met die jongens van de B mee. Toen merkte ik dat er fysiek wel meer van me gevraagd werd. Ik moet het natuurlijk wel allemaal voor kunnen doen bij die jongens. Ik ga dus even goed joggen in het Vondelpark.' ONDERBOUW Met de overgang naar de bovenbouw zet Roy weer een stap richting de voor alsnog vage toekomst. 'Ik ben eigenlijk te lang in de onderbouw blijven han gen. Gelukkig zag John van den Brom ook dat het tijd werd om door te groeien. Daar spreekt een hoop vertrou wen uit. Kijk, ik stapte er ooit blanco in. Ik bouwde af bij Jong Ajax en Beenhak ker vroeg me bij de jeugdopleiding te komen. Ik begon zonder ambitie en was dus goed in staat mijn geduld te bewa- ren. Ik begon aan de basis: de onder bouw. Als ik die jongens beteT kan maken, kan ik iedereen beter maken. Het gaat er alleen om hoe je het over brengt. De meeste ex-voetballers zijn niet pedagogisch onderlegd. Ik heb dan ook ontzettend veel geleerd van Patrick Ladru, de trainer Ei en Dennis de Haan, trainer van de Fi. De goede basis is er. Nu probeer ik me in bij de Bi verder te ont wikkelen.' Naast het voetbal houdt Roy zich ook bezig met commerciële zaken. Voetbal poppetjes om precies te zijn. 'Dat staat niet los van het trainerschap. Omdat ik een eigen onderneming kreeg, leerde ik beter communiceren met jan en alle man. Je moet toch een product verko pen. Ik begrijp nu ook waarom de com mercie zo belangrijk is voor het voetbal. Ik begon ermee toen ik net terug bij Ajax was. We maken poppen van de beste spelers uit Duitsland, Engeland, Italië en Nederland. Binnenkort zal er een nieuwe serie komen met onder andeTen Klaas-Jan Huntelaar. De verkoop gaat goed. Voor Nederland zijn de poppetjes in ieder geval niet aan te slepen.' x 0 We weten het nu zeker: meisjes kunnen echt voetballen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 11