de BOUD'S INN ^ax- shop De pijn van Splinter Dennis Gentenaar over Ajax Elke prof wil toch bij een topclub spelen?' Levering door heel Nederland Nu: Op de gehele addidas AJAX collectie 40% korting! Zie ook www.aktiefolders.nl Leen Dirk Opmerkelijke Ajacied Ajax Life nummer 18 21 april2006 Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Kent u toevallig Leen, van Frisia Financieringen? Wat een blije man is dat, die ons via de tv laat geloven dat geld lenen een eerste stap is naar ultiem geluk (en een nieuwe keuken of badkamer, wat u wilt). Leen, boe doe je dat tocb? Tegen 6,2 procent rente een doorlopend kre diet aanbieden? Over krediet gesproken (en over Leen); dat is in Alkmaar steeds min der geworden als bet om Ajax gaat. Vooral Dirk Scheringa (de man die Leen zo blij maakt omdat-ie hem betaalt voor bet acteren in zijn spotjes van Frisia Financieringen) beeft het volledig gehad met onze club. In tegenstelling tot Leen is Dirk niet zo blij.Te pas en te onpas spreekt bij z'n gruwel uit over de handelswijze van Ajax. Of het nou gaat om een persbericht over Kenneth Perez voor het o zo cruciale bekerwedstrijdje van AZ tegen MVV. Of om de door Martin van Geels belachelijke sta dionverbod van vijfjaar in Alkmaar. Mopperen op Ajax doet Scheringa zonder het wooTd 'Ajax' nog in z'n mond te willen nemen.'Die club uit Amsterdam', heeft Dirk Scheringa het over. Het afgelopen thuisduel tegen de Alkmaarders was de voor zitter eT niet. Beetje raar En kinder achtig, dat ook. En een beetje oncol legiaal, als je Marcel Brands (de nieuwe td in Alkmaar) in z'n eentje naar de ArenA laat gaan. En die moet dan uitleggen waarom Dirk er niet is. Het mooiste voorbeeld van hoe het wél moet (en hoe Ajax en AZ meer gemeen hebben dan u denkt): de ode van het sfeervak 410 aan Louis van Gaal, met een spandoek (zie plaatje onder deze column). Louis zag het zelf niet, maar op het ArenA-dek na afloop vertelde hij de supporters dat-ie vereerd was. Mooi: werken bij de concurrent en toch respect verdienen. Dat geldt ook voor ETik van Leeuwen (pers chef AZ, vroeger bij Ajax), directie secretaresse Tilly Brakenhoff (AZ, nu Ajax), Olaf Lindenbergh (Ajax, AZ, Ajax met tussendoor nog ander clubs), Henk Timmer (een hoop clubs, Ajax, AZ). En dan ben ik er waarschijnlijk nog tien vergeten. Zou DiTk Scheringa ooit wel eens met bovenstaande mensen praten? En wat zeggen ze dan? Dat-ie nor maal moet doen? En dat mopperen over een concurrent nooit hoort bij iemand die echt wil winnen? Erol Erdogan Amsterdam - Arno Splinter (28) maakte drie seizoenen deel uit van de A-selectie. Hij speelde in totaal negen competitiewedstrijden. 'Louis van Caal zei me bij zijn vertrek: "Nu ga jij het heel moeilijk krijgen." Hij had gelijk.' Doot Amout Verzijl ziet hij niet op tegen de westerse men taliteit. 'Ik pas me overal aan en ben niet zo'n moeilijke jongen. Ik blijf waarschijnlijk wel in Nijmegen wonen, maar kan een paar keer peT week in een hotel of appartement overnach ten.' Kijken bij Ajax is vooralsnog onmogelijk gebleken. 'Dat is niet te combineren met onze eigen wedstrij den. Als het mogelijk is, ga ik nog wel naar NEC. Maar vaak, zoals vorige week zaterdag tegen SC Heerenveen, kom ik pas rond de rust binnen.' De Nijmeegse club deed eveneens een poging hem terug te halen. 'Maar als Ajax komt, hoefje niet verder te kijken.' Houdt de doelman eigenlijk rekening met een WK-selectie? 'Nee, maar ik wil wel gaan kijken. Het liefst naar Neder land natuurlijk, maar ook Duitsland- Polen lijkt me leuk. We zien wel wat er van terechtkomt.' Weet hij al wanneer hij zich in Amsterdam dient te mel den? 'De eerste training is op 3 juli. Dat vergeet ik niet.' Goffert of een vol Dortmund-stadion, dat voelt voor mij hetzelfde.' Na drie duels maakte Gentenaar weer plaats vooT Weidenfeller, om na één wedstrijd weeT terug te keren onder de lat. 'Weidenfeller kTeeg een terugslag in zijn herstel.' Ook vorige week zater dag, in de derby tegen Bayer Leverku- sen, verdedigde Gentenaar het doel. 'De laatste keer misschien. Ik weet niet wanneer Weidenfeller weer fit is.' Trainer Bert van Marwijk had zijn land genoot volgend seizoen ook graag in Dortmund gezien.'Ik wilde de situatie eerst even aankijken. Al vrij vroeg in het seizoen had Ajax zich gemeld, waarna ik een tijdje niets hoorde. Nadat ze net na de winterstop weer kwamen, was mijn keuze niet moeilijk. Als ik toen niet op hun aanbod was ingegaan, zou ik nooit meer bij een club van dat kaliber komen. En daar ben je nu eenmaal ooit profvoetballer voor geworden. Spelen in de top. Mijn gevoel was er direct goed bij.' De keeper tekende voor drie jaar. 'Als het voor één jaar was geweest, had ik het eveneens gedaan. Bij Dortmund mocht ik zelf bepalen voor hoelang ik tekende. Dat Ajax mpt een aanbod voor drie jaar kwam, was een mooi gebaar.' CHAMPIONS LEAGUE Gentenaar realiseert zich dat hij opnieuw een seizoen tegemoet treedt zonder de zekerheid van officiële wed strijden. 'Ajax heeft me als tweede keeper gehaald. Ik moet achteraf niet gaan zeuren als ik inderdaad alleen op de bank kom te zitten. Maar Ajax is wel een ploeg die kampioen kan worden en in de Champions League kan uitko men. Dat lijkt me hartstikke mooi. Van zo'n team wil ik graag onderdeel zijn.' Als geboren en getogen Nijmegenaar Het was net na de Grote Successen van de jaren negentig dat Arno Splinter via de jeugd en het tweede doorgroeide naar een plekje in de A-selectie. In het seizoen 1996-1997 debuteerde hij, als speler van het tweede, in Ajax 1. De club was net verhuisd naar de ArenA. Louis van Gaal zwaaide de scepter en de broertjes De Boer, Jari Litmanen, Danny Blind, Marc OvermaTS, Richard .Witschge en Edwin van der Sar maak ten nog 'gewoon' deel uit van de selec tie. Splinter: 'In die tijd was de groep nog niet zo gmot en weTd er sneller een beroep gedaan op speleTS uit het tweede. Dat team trainde dat seizoen met tien man. Op die manier kon ik doorschuiven,' haalt de verdediger herinneringen op aan de mooiste tijd uit zijn voetbalcarrière. Op zondag 8 december 1996 speelde Ajax uit met 1-1 gelijk tegen AZ. Het Amsterdamse doelpunt kwam op naam van Splinter, op aangeven van OveTmars. Toegegeven, de bal werd Wereld van verschil: Ajax - Auxerre ofBennekom - Usselmeervogels. Splinter dribbelt op Feyenoorder Ronald Koeman afin een uitgave van De Klassieker. nog van richting veranderd voordat die tegen de touwen belandde. Maar de goal kwam toch echt op zijn naam. Het zou zijn enige competitiedoelpunt blij ken in een seizoen, waarin Ajax niets won. Op dat moment zat zijn loopbaan in de lift: 'Ik ondervond geen proble men met de overstap naar het eerste. Het tempo kon ik bijbenen. Ik was goed genoeg om mee te draaien.' Het jonge talent speelde zelfs twee duels in de Champions League. PECH Toch ging het fout. Het jaar erop werd Louis van Gaal opgevolgd door Morten Olsen. De waarschuwende wooTden van de succescoach bleken uit te komem'Olsen kende mij helemaal niet en verbande me direct naar het tweede. Logisch, want hij trok een blik aanwinsten open.' Dat seizoen was er voor Splinter geen enkele speelminuut weggelegd. Het jaar erop deed Olsen alsnog een beroep op de jonge verdediger, die ooit nog een selectiewedstrijd voor het Olympisch elftal speelde. In het najaar van 1998 leek zijn kans eindelijk te komen. Maar het noodlot sloeg opnieuw toe. Ajax had zijn naam niet op de aan de UEFA doorgegeven spe lerslijst voor de Champions League gezet. Wegens blessures van Blind en Rudy zou Splinter anders zeker tegen Olympiakos Pireaus gespeeld hebben. Het ging die periode lekker, Splinter speelde en scoorde zelfs in het beker toernooi, twee keer tegen UDI'19. Totdat ook Olsen vertrok. Diens opvol ger Jan Wouters had evenmin fiducie in de kwaliteiten van de verdediger: 'Daarom besloot ik naar De Graafschap te vertrekken. Ik ben op een niet zo prettige wijze weggegaan bij Ajax.' Van een echte doorbraak is het nooit meer gekomen. Via Doetinchem en Haarlem belandde Splinter bij de ama teurs van Bennekom. 'Als Louis van Gaal niet was vertrokken, weet ik zeker dat het mij veel beter was vergaan bij Ajax.' Dortmund - 'Als Ajax komt, denk je niet lang na.' Dennis Centenaar is duidelijk over zijn transfer, komende zomer, naar Amsterdam. 'Ik heb altijd bij een topclub willen spelen. Deze kans moest ik pakken.' Door SandeT Berends Centenaar in het doel bij Borussia Dortmund Zelf had hij zich al neergelegd bij een seizoen lang bank zitten bij Borussia Dortmund. Maar op 4 maart stond de dertigjarige Nijmegenaar plotseling in het doel van 'Die Bonussen'. In het thuisduel tegen FSV Mainz 05. 'Dat kwam voor mij ook onverwacht. Onze eerste keeper Roman Weidenfeller werd geopereerd aan zijn meniscus, waardoor ik een plaats doorschoof.' Met 66.200 dolenthousiaste toeschou wers op de tribune bleef het 1-1.'Ik was meer gespannen dan normaal, maar had er verder geen last van. Een volle

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 3