Soms zit 't tegen, soms zit 't mee Het favoriete Ajax van Ronald de Boer Charisteas: spits in topvorm op de bank Wat zeg je? Het moment Ajax in de media Edwin van der Sar Michael Ireiziger Dangy Blind FTafjk de Boer Ronald de Boer"—Edgar Davids Jari Litmanen Finidi George MaTC Overmars, Patrick Kluivert I 21 APRIL 2006 NUMMER 18 AJAX LIFE 'Ik wil duidelijkheid' 'Het is moeilijk uit te leggen waar vorm vandaan komt. Het heeft denk ik te maken met de langere serie wedstrijden die ik nu speel. Volgens mij sta ik al een wedstrijd of dertig achter elkaar in het doel, door bles sures is dat nog niet eerder voorge komen. Maar, je baalt toch als je niet wint, of je zelf nou goed speelt of niet. We staan vijfde, voor Ajax is dat veel te laag. Ik vond die play-offs in het begin helemaal niets, nu ben ik blij dat ze er zijn. Het zal moeilijk worden, maar we gaan nog steeds voor de Champions League.' Maarten Stekelenbug toont zelfver trouwen, in bet AD. 'De bondscoach is boos. Hij vindt me onbetrouwbaar, ik zou lak aan de hele wereld hebben en met inge houden woede deelde hij me tele fonisch mijn straf mee.' Johan Derksen komt er in zijn column eindelijk achter wat wij al jaren weten: Marco van Basten is niet alleen een toptrainer, bij beeft ook mensenkennis. 'Fameus zijn natuurlijk de reacties van Louis van Gaal op hem toege stuurde verhalen. Zijn gesugge reerde wijzigingen zijn altijd verbe teringen. Net iets scherper, net iets duidelijker en hij haalde er en pas sant ook nog de taalfouten uit.' Volgens Frans Lomans (Sportweek) kan Louis van Gaal nog altijd eind redacteur worden. 'Al snel werd duidelijk dat het weer zo'n kwaliteitsarme B-film zou wor den waar Ajax er al vele van heeft afgedraaid.' De Telegraaf verwachtte niet dat bet thuisduel tegen Vitesse een thriller zou worden waar zelfs Afred Hitch cock jaloers op zou zijn. 'Met een klavertje vier in de hand verschafte Ajax zich voor eigen publiek tegen Vitesse nog een hel der zicht op deelname aan de play offs om een plaats in de voorronde van de Champions League. Wie anders dan topschutter Huntelaar en Charisteas schonken de Amster dammers in de slotminuten alsnog de zege: 2-1. Er is dus nog veel moge lijk, maar dat was niet te danken aan acceptabel voetbal. Ajax werd ook in het thuisduel met Vitesse regelmatig door de eigen suppor ters uitgefloten.' Het ANP vond het ook na afloop maar niets, die één na laatste wed strijd van de reguliere competitie. 'De onrechtvaardige 1-0 nederlaag zou voor de nodige frustratie kun nen zorgen bij AZ-trainer Louis van Gaal. Wellicht vond de coach niet alleen troost bij het grote verschil in punten, maar ook bij de supporters van zijn Éigen Ajax die vlak voor het eindsignaal zijn naam scandeer den.' VI smeert een beetje lijm tussen de breuk tussen Ajax en Van Gaal. 'Het was natuurlijk niet eenvoudig om na 2,5 maand blessureleed mijn rentree te maken bij een 0-1 ach terstand. Ik wilde graag het verschil maken, heb alles gegeven. Dat we uiteindelijk de achterstand nog ombuigen in een overwinning, geeft aan dat dit een gek seizoen is. Maar het maakt niet uit hoe, als we maar bij de beste vijf eindigen.' Wesley Sneijder in TeleVideo over zijn rentree in het duel met Vitesse. Amsterdam - Angelos Charisteas prijkt op een imposant lijstje: samen met David Treieguet, Oliver Bierhoff, Kim Viltfort en Marco van Basten besliste hij met een doelpunt de finale van een Europees Kampioenschap. Dit seizoen is de Griekse spits een aantal keer zeer belangrijk geweest voor Ajax. Hij oogt in topvorm. Toch zit 'Charrie' sinds de winterstop voornamelijk op de reservebank. Doot Patrick Leemans Angelos Charisteas juicht na zijn beslissende treffer tegen Vitesse. Denk je dat je positie bij Ajax snel zal veranderen? 'Dat is moeilijk te zeggen. In het voet bal weet je het nooit, alles kan veran deren. Maar het is duidelijk dat ik niet. blij ben met mijn huidige positie in het elftal. Misschien heeft Ajax me nog nodig en krijg ik een nieuwe kans. Ik moet in mezelf blijven geloven, anders ben ik 'dood' in het voetbal. We hebben nog een paar weken te gaan tot het einde van dit seizoen. Ik ben profes sional en zolang ik bij deze club onder contract sta, zal ik mijn best doen. Maar ik weet nog niet wat Ajax na komende zomer met me van plan is.' Je wilt dus duidelijkheid? 'Precies. Ze moeten eerlijk tegen me zijn over wat de club met me van plan is. Ik wil heel graag blijven en mezelf bewijzen. Ik heb helemaal geen ruzie met Ajax. Ik spreek altijd met respect over de club. Het is nog steeds een eer om voor Ajax te spelen. Ik heb veel aan biedingen van andere clubs afgesla gen om hier te komen voetballen. Ik wil niet opgeven en als een 'loser' uit Amsterdam vertrekken. Ik heb een goede naam in Europa en dat wil ik zo houden.' Waar is het fout gegaan? 'Ajax haalde me zes maanden na Euro 2004 weg bij Werder Bremen. Ronald Koeman was trainer en had veel ver trouwen in me. Maar hij ging weg. Daarna heb ik nog meer ongeluk gekend. Dit seizoen begon ik goed, maar raakte ik twee keer op een verve lend moment geblesseerd. Bovendien werd Klaas-Jan aangetrokken. Dat hoort bij het voetbal, maar ik zou wil len dat ook ik meer kansen bij Ajax had gekregen.' Huntelaar doet het eTg goed. Is het niet logisch dat hij in het 4-3-3 systeem speelt en jij niet? 'Ik geef toe dat Klaas-Jan heel goed bij de speelstijl van Ajax past. Hij kent het systeem langeT dan ik. Bij Werder Bre men en het nationale elftal was ik gewend geraakt aan 4-4-2. Ik kreeg het 4-3-3 systeem echter steeds beter onder de knie. Ik weet dat in het verle den veel spitsen moeite hebben gekend met de huisstijl van Ajax. Maar ik heb na mijn eerste zes duels van dit seizoen laten zien dat ik er steeds beter in weTd. Helaas ben ik nu alleen inval ler, waardoor ik mezelf veel minder kan bewijzen.' Wat zou in dit geval een oplossing zijn? Alle aanvallers van Ajax zijn in voTm, eT is plaats voot één centrum spits. 'Veel Europese topclubs wisselen met hun aanvallers vanwege het drukke programma. Dat kan Ajax toch ook doen? Klaas-Jan leek me in Milaan (tegen Inter, red.) een beetje moe. Dat is ook niet zo gek als je kijkt naar het aantal Wfedstrijden die hij dit jaar gespeeld heeft. Topclubs moeten daarom veel spelers in vorm op de bank hebben.' DaaT ben jij eT één van. Dan is er veTder toch niets aan de hand? 'Jawel, want ik hoor geen goede reden. Het enige dat ze zeggen is: "We zijn tevreden over je, maar je speelt niet." Ik ben 26 jaar en niet één of andere jeugdspeler, die zomaar genoegen neemt met zo'n uitleg. Ik zou graag te horen krijgen, dat ze me nodig hebben om het team te helpen. En dat ik net zoveel vertrouwen krijg als Klaas-Jan.' Of Danny Blind vond dat het buiten spel was, vroeg een journalist aan de trainer op de persconferentie na Ajax - Vitesse. Het ging natuurlijk om Angelos Charisteas, die doorkopte (inderdaad, in buitenspelpositie) zodat Klaas-Jan Huntelaar de 1-1 kon maken. De Griek was sowieso de ultieme redder in nood met z'n 2-1 in de blessuretijd. Het antwoord van Blind: 'Ik heb het zelf niet gezien. Maar aan de reacties van de Vitesse- spelers te zien, leek het er wel op.' Daarna licht ironisch: 'Misschien heeft mijn gang naar Zeist rende ment opgeleverd.' De trainer-coach was daar om bij de tuchtcommissie uit te leggen dat-ie toch echt geen 'hufter' had geroepen tegen arbiter Roelof Luinge, tijdens de rust van Roda JC - Ajax. Soms zit het op het arbitrale vlak en de daaropvolgende afwikkeling dus mee. Grensrechter Hans ten Hoove bood - naast Charisteas - Ajax de helpende hand, door die met de vlag daarin omlaag te houden. Vitesse-speler Michael Dingsdag werd bijna gek, en kreeg geel omdat hij naar dat vlagge tje van Ten Hoove sloeg. De assistent scheids had sowieso een zware avond, want hij kon nog maar ternauwernood een sliding van Mauro Rosales ontwij ken en was het oog op de bal volledig kwijt. Misschien duurde dat wel tot in de 89ste minuut. Soms zit 't tegen, soms zit 't mee. (EE) Na de miraculeuze ontsnapping tegen de Arnhemmers jubelen de Ajacieden op de achtergrond met de fans. Vitesse-verdedi- ger Michael Dingsdag verbijt de pijn van de nederlaag. Amsterdam - Ajax viert dit jaar zijn 106-jarig bestaan. Wat is het sterkste elftal aller tijdenWie zijn de beste Ajacieden uit de clubhistorie? Ronald de Boer blijft dicht bij huis. 'Dit is het sterkste team waarin ik ooit heb gespeeld. De beste ploeg van Europa en later de wereld. Laatst zag ik voor een tv-programma de uitwed strijd tegen Real Madrid terug op video. Het viel me direct weer op hoe sterk we waren. Als ik in het heden daagse voetbal naar FC Barcelona kijk, zie ik dat weer temg: één keer raken, veel beweging zonder bal, rust aan de bal. De succesformule? Het was een ploeg zonder sterren. Terugkijkend waren we rond 1995 allemaal sterren, maar dat beseften we toen zelf niet. Later heb ik individueel wel betere spe lers meegemaakt. Guardiola en Rivaldo waren bij wijze van spreken beter dan Blind en Overmars, maar als team was dit Ajax helemaal top. See- dorf hoort er trouwens ook gewoon bij.' 2 A, f

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 2