XXX'jes uit Amsterdam Eerst dubbele slag met Feyenoord Deze week... ^JAAPCAHC f[ j "XV De laatste loodjes Armeense achtergrond Cupkoorts AJ AX 1,60 www.svajax.nl ADVIESPRIJS Klaas-Jan staat op 33 goals. Wat ons betreft komt er dit seizoen nog een stapel bij. Amsterdam - Of je nou voor of tegen bent; donderdag beginnen de play offs, met de kraker tegen Feyenoord in de ArenA. Zondag volgt de return. Alle kans dus voor Ajax om in de resterende vijf duels (inclusief de beker finale) het tegenvallende seizoen nog wat kleur te geven. Doot Arriout Verzijl Er is veel te doen geweest om de play offs. Voor Ajax is de verlenging van de Eredivisie een laatste strohalm rich ting de UEFA Champions League. En Als Ajax erin slaagt van Feyenoord te winnen, volgt in de laatste fase van de play-offs een dubbele ont moeting met de winnaar van AZ - FC Groningen. Ajax begint dan op 25 of 26 april thuis tegen AZ, of uit tegen FC Groningen. De returns staan gepland op 2 en 3 mei. Op 7 mei speelt Ajax in de finale van de Gatorade Cup tegen PSV. hoe graag wil je die stevig beetpakken als de tegenstander naar de naam Feyenoord luistert? De Rotterdamse club bracht eerder dit jaar een dvd op de markt met daarop de twee overwin ningen in de competitie. Maar die heb ben hopelijk straks de waarde van een glimmende onderzetter voor op tafel, in vergelijking met de dubbele ont moeting die nu voor de deur staat. 'Tegen Feyenoord is alles mogelijk,' aldus Danny Blind. 'Het gaat om twee wedstrijden. Eén slechte dag'kan al bepalend zijn. Het is voor ons zaak dat we de goede dingen van de laatste tijd meenemen en de slechte gebeurtenis sen achteT ons laten. Ik weet zeker dat we dat kunnen.' Ook Hedwiges Maduro kijkt vol zelf vertrouwen vooruit: 'We hebben nog wat goed te maken tegen Feyenoord, na de eerdere nederlagen. Het worden vast twee lekkere wedstrijden.' Waalwijk - Ajax hulde zich tegen RKC voor het eerst in het nieuwe uittenue. De grootste vernieuwing? De Andreaskruizen uit het Amster damse stadswapen sieren de achterkant van het Adidas-shirt en daarmee komt het Duitse sportmerk eindelijk tegemoet aan de wens van veel fans. 'Wij weten ook wel wat voor emoties er bij de supporters spelen, maar de UEFA heeft strenge richtlijnen met betrekking tot wedstrijdshirts. De drie kruizen werden gezien als een apart beeldmerk. De UEFA wil niet dat er twee logo's op een tenue staan anders vreest men dat alle teams er een allegaartje van maken,' zegt Frank Basters, Adidas' PR-manager. Hedwiges Maduro, Jeffrey Sarpong, Maarten Stekelenburg en Klaas-Jan Huntelaar moeten de fans dit sei zoen in het nieuwe shirt krijgen. Hun voorgangers van de afgelopen cam pagne - Steven Pienaar - Maxwell en Nigel de Jong - vertrokken of gaan naar een nieuwe club. EeTder over kwam Cristian Chivu hetzelfde. Het lijkt dus of er een vloek rust op de 'benoemingen'. 'Inderdaad, maar je zou ook kunnen zeggen dat wij oog hebben voor de grootste talenten,' lacht Basters. Nu Ajax zich na 34 duels heeft gekwali ficeerd voor de play-offs, bestaat de kans dat de jongens van Blind dit sei zoen nog vaker in het nieuwe tenue met de stadskleuren (rood, zwart en wit) zullen acteren. 'Als de regels het toelaten speelt Ajax altijd in het rood witte shirt. Mocht dat niet het geval zijn, dan voetbalt de club tijdens de play-offs inderdaad nog een keer in het nieuwe shirt.'(SZ) De supportersvereniging Ajax verloot een nieuw uitshirt onder haar leden. Als u weet wanneer Adidas shirtsponsor werd van Ajax, mail uw antwoord dan voor 26 april naar redactie@svajax.nl Héél subtiel: de drie Andreaskruisjes op het nieuwe uitshirt van Ajax, rechts op de heup van onze clubtopscorer. gaan Vorig seizoen heerste Ajax in De Kuip. Het was Maduro zelf die in de slotfase de 2-3 tegen de touwen knalde, nadat Grygera niet veel eerder de 2-2 binnen- weTkte. Dft jaar werd het in Amster dam i-2 en in Rotterdam 3-2. Feye- noord-trainer Koeman zei op de web site van zijn dub: 'We gaan met een goed gevoel naar Amsterdam. Het worden duels op het scherp van de snede, maar ook om volledig naar uit te kijken.' Van het blessurefront valt het vol gende te melden. Urby Emanuelson en Steven Pienaar maakten tegen RKC Waalwijk hun rentTee. Minder positief was het geblesseerd uitvallen van Mar kus Rosenberg (spierklachten in kuit en enkel) en Maarten Stekelenburg (licht blessure aan de kuit). Wesley Sneijder kwam in Waalwijk helemaal niet in actie. Het herstel van zijn ham- stringblessure verloopt moeizamer dan verwacht. Ajax versloeg de Waal- wijkers op paaszondag met 2-4, dank zij treffers van Klaas-Jan Huntelaar (2x), John Heitinga en Nourdin Bouk- hari. Huntelaar werd met 33 goals top scorer van Nederland. Liefst zestien treffers maakte hij in Amsterdamse dienst. Ongetwijfeld wil hij ze allemaal inruilen voor de beslissende goal tegen Feyenoord. Gaat het om Feyenoord, Feyenoord en nog eens: die club uit Rotterdam. Om niets meer en niets minder. Tot maandag. Hopen we dat Wesley's hamstring tijdig gebruikersklaar is om mee te helpen aan succes in de play-offs (zodat ook Sneijder volgend jaar weer op het hoogste podium kan acteren). Verwachten we dat Martin van Geel met de borst vooruit en z'n Ajax- speldje op naar AZ - FC Groningen gaat om zelf te kijken naar de komende tegenstander (en om een streep te zetten onder de belache lijke controverse). Zien we hopelijk met eigen ogen waarom minister Rita Verdonk in Salomon Kalou geen toegevoegde waarde ziet voor het Nederlands elf tal. Bidden we dat de grasmannen in de ArenA de mat voor donderdag weer op orde hebben na de gewichtige en zware (beide letterlijk) overwinning van de Amsterdam Admirals op Rhein Fire. Edgar Manucharyan zit in een belang rijke overgangsfase van zijn loopbaan. Aan Ajax Life vertelt de Armeen zijn levensverhaal. Lees verder op pagina 4-5 Nog 5 finales te Ajax kan op 7 mei in De Kuip de enige tastbare prijs van dit seizoen behalen. De laatste bekerwinst op FC Utrecht was sensationeel. Zo waren er nog veel meer hoogtepunten uit Ajax' beker- historie. Kijk en lees verder op pagina 8-9 Meer mogelijk maken H ABN'AMRO Urby is er weer bij en verheugt zich op de dubbele Klassieker.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1