Ticket per mobieltje dichtbij WK in NL Meer gevoel voor de rolstoel AJAX FANZONE Ajacieden in het land Ajax Life nummei?18 21 april 2006 Onze kalender Bird U*tfd tytimi 20/21 mei 2006: de wereldtop van de C'tjes Het Marveld in Groenlo is een Euro pees toptoernooi. De C'tjes van Ajax nemen het bijvoorbeeld op tegen leeftijdsgenoten van Real Madrid, Manchester United, Chelsea en PSV. De Supportersvereniging is op de ter reinen van SV Grol aanwezig, om het de Ajax-fans naar de zin te maken. Amsterdam - De Supportersvereni ging brengt Ajax naar de suppor ters en de supporters naar Ajax. Waar, wanneer en hoe kan je zien in onze activiteitenkalender. 27 april 2006: Los in Lunteren Zalencentrum De Prinsenhof heeft voor alle Ajax-supporters op 27 april een aardig opwarmertje voor Koning innedag. 'Het wordt een uniek dis- trictsfeest'.zegt organisator Willie Hu- bers. Zo hebben SVA-leden, Ajax Jonge Schare-leden en Ajax Kids Club-leden gratis toegang. Introducés betalen 5 euro.'Zowel voor volwassenen en voor de jeugd valt er genoeg te doen. Er is een spellenparcours voor de jeugd en een discotheek voor de oudere jeugd, ledereen wordt op zijn wenken be diend.' HubeTS kijkt uit naar de feeste lijke Veluwe-dag en hoopt op een paar aansprekende spelers. Er komen er in ieder geval een stuk of vijf. Wie weet gaat Juanfran je haar op Spaanse wij ze knippen of leert Hans Vonk je hoe er in Zuid-Afrika wordt gekeept. Het 'Amsterdamse' voorprogramma be gint om 18.00 uur. Zin in wat voor pret? Surf dan voor meer informatie naar het digitale net: aanmelden kan via m.hansen@svajax.nl. Of neem even een kijkje op www.svajax.nl. 20 mei 2006: de Ajax-endave van onze zuiderburen Vorig jaar reikte Thomas Vermaelen de prijzen uit op dit voetbaltoernooi in Kalmthout. Toeval of niet: vanaf dat moment is onze Belgische rots in de branding steeds beter gaan voetbal len. Leden van onze vereniging (senio ren, wel te verstaan) kunnen met een team meedingen naar de hoofdprijs. Het is weer eens iets anders. Op de velden van jeugdcomplex De Toekomst wordt een irritant geluid - je zou bijna denken aan een zwangere giraffe - nagedaan door het apparaat datje hier ziet. Met deze nieuw ste techniek wordt voorkomen dat de vogels het ingezaaide veld leeghalen en er een kunstgrastoekomst dreigt. Amsterdam - Op zaterdag 10 juni vindt de zesde editie van het WK in Amster dam plaats. Dat is één dag na de ope ningswedstrijd van het echte WK en één dag voor het cruciale openings duel Nederland - Servië Montenegro. Tijdens het WK Amsterdam wordt er gevoetbald tussen 'landenteams'. Er strijden 32 teams van verschillende, in Nederland wonende, nationaliteiten om de titel 'Wereldkampioen Voetbal van Nederland'. Het WK Amsterdam is gratis te bezoe ken en duurt tot negen uur 's avonds. Vanaf één uur zijn er vele multicultu rele activiteiten. Naar verluidt zullen ook dit jaar enkele bekende voetballers acte de presence geven. 1 juli 2006 Ajax-fans met een zachte'G' De supportersvereniging Ajax organi seert op zaterdag 1 juli in samenwer king met W Nunhem een zomeTS toer nooi dat feestelijk wordt afgesloten met een Ajax-barbeque. De organisatie kijkt al uit naar het Midden-Limburgse evenement. 'Er hebben zich al zes teams ingeschreven, maar op het toer nooi is plaats voor twintig ploegen. De dag begint rond de klok van elf uur en de prijsuitreiking door prominenten is om vier uur. Rond half zes beginnen we met de barbeque. Het sportpark ligt aan een schitterende bosrand en zal die dag feestelijk worden aangekleed in de traditionele roodwitte Ajax-stijl', zegt Gerrit Biersteker. Omdat het WK 2006 in volle gang is, overweegt de or ganisatie een groot videoscherm te plaatsen. De Bourgondische avond sluit in theorie rond de klok van negen uur. Interesse? Informeer even bij de SVA. Bel naar 020-3111516 of mail naar m.hansen@svajax.nl. In de komende Ajax Life volgt meer info over de en treeprijzen. 3 september 2006: Didam op stelten Een braderie is altijd leuk, maar het wordt pas echt de moeite waard als de Supportersvereniging Ajax er is. En dat is het geval in Didam, een plaatsje in de buurt van Arnhem. Voor een fijn nazomers dagje, met gelijkgestemde Ajacieden. Voor details over exacte tijd en plaats: kijk op www.svajax.nl stappen op alternatieve manieren van kaartverkoop. Beep!-directeur Maurjts Falkenreck heeft zijn zaakjes goed voor elkaar. Zijn verkooppraatje is kort samen te vat ten: technisch is bijna alles onder bouwd, de achilleshiel van het bedrijf is onlangs geopereerd en niets lijkt een doorbraak in de sportwereld nog in de weg te staan. Het kleine Rotterdamse bedrijf deed vooral ervaring op bij muziekevene menten. 'Sport had nooit onze priori teit. Beep! en KPN zijn we al een tijdje in gesprek met de ArenA, PSV, Heeren veen, Roda JC en Sparta. We boeken progressie. Maar het gaat erg lang zaam, want mobile ticketing staat niet bovenaan de agenda.' De KNVB staat positief tegenover mobiele kaartverkoop. 'Mits men alle geldende veiligheidsnormen en kwali teitsnormen in ogenschouw houdt. Wij zien voor de toekomst drie ver koopkanalen: winkels, internet en zowel thuis als via de mobiele tele foon', aldus een woordvoerder. Zo zou men bij Ajax bijvoorbeeld spe ciale service kunnen bieden aan fans die een mobiel kaartje kopen.'Men kan 06-gegevens verzamelen van de bezoekers. In het stadion kan je mel den dat iedereen met een mobile ticket een prijs kan winnen per SMS. In de rust kun je fans korting geven op merchandising met een mobile coupon. Zo wordt men als eerste geïnformeerd. Er valt veel meer uit te halen.' En de fan zelf? Is die sneller in het stadion? Verdwijnt het allereerste kaartje achter de delete-toets, in plaats van het plakboek? 'Ik kan niet oordelen over de doorloop in sta dions. Bij concerten zijn wij sneller dan hard-tickets. Dat is onderzocht. In de sportbranche moet je niet gaan roepen dat je sneller bent, maar de nadruk leggen op het bestelgemak. Men kan vanuit de luie stoel last-minute kaartjes kopen. Wat betreft de emotionele binding: 'wij zijn in staat om bij MMS-toestellen het kaartje aan zienlijk leuker te maken dan een hard-ticket. Ik begrijp het criterium 'emotie'. Daar zullen we op inspelen door tickets aan te kleden.' Ajax onderzoekt alle mogelijkheden op het gebied van kaartverkoop en denkt daarbij in eerste instantie aan de verkoop via internet. Een dag na de zwaarbevochten thuiszege op Vitesse schoven de Ajax-stewards aan voor de traditionele spelerslunch in de Amsterdam ArenA. De Ajacieden laten op deze manier hun waardering blijken voor alle inspanningen die de stewards verrichten. Aan het gezellig samenzijn ging nog een speciaal bezoek aan de training vooraf. Amsterdam - Een wedstrijdkaartje kopen via je mobieltje? Clubs die zelf geld verdienen aan de kaartverkoop? Of een gepimpt en geprint entree kaartje. Alles is binnenkort mogelijk. Beep!, de Nederlandse marktleider op het gebied van mobile ticketing, geeft uitleg. Zo werkt het: mobieltje op het apparaat en scannen maar. Door Sander Zeldenrijk Tijdens de wedstrijd Sparta-RKC, vorige week woensdag, konden tweehonderd fans een kaartje kopen via hun mobiele telefoon. Wellicht een eerste signaal dat men in de conserva tieve voetballerij overweegt om over te Amsterdam - Rolstoelgebonden supporters zijn niet langer het onderge schoven kindje van eredivisieclubs, zo blijkt uit een rapport. 'De meeste clubs hebben het qua faciliteiten goed voor elkaar', zegt student Roelof llsink. Door Sander Zeldenrijk llsink (22) is vierdejaars student aan de Johan Cruyff University. Als stagiair hield hij zich bij de PR-afdeling van Ajax een halfjaar bezig met zijn afstudeer project. Hij onderzocht de mogelijkhe den bij clubs om rolstoelgebonden fans van de bezoekende partij te ontvangen. Daarvoor ging hij bij alle eredivisie clubs langs, uitgezonderd ADO Den Haag, dat geen interesse toonde. Gemiddeld gaan er in de eredivisie twee invalide supporters mee naar een uitwedstrijd van hun club, zegt llsink. 'Ajax heeft op het platform in de ArenA zestig rolstoelgebonden supporters. Daar zitten dertig seizoenkaarthouders bij. Ik schat dat er uit die laatste groep zo'n vier fans mee willen naar uitduels. Het gaat echt om een klein aantal. Soms gaat er zelfs niemand mee.' De student schreef zijn onderzoeksrap port dan ook vooral in de vorm van een aanbeveling. De belangrijkste conclu sies: clubs zijn bereid mee te weTken aan verbeteringen, er is een eredivisie- netwerk samengesteld met contact personen en de cijfers van het Tl FO Toe- gankelijkheidsonderzoek (2001, red.) zijn geactualiseerd. De KNVB werd geïnformeerd over dit vraagstuk en rolstoelers maken nu onderdeel uit van het veiligheidsoverleg vooraf gaand aan een duel. TOONAANGEVEND De aanbevelingen zijn duidelijk: alle clubs dienen scherp toezicht te houden op het veiligheidsoverleg. Clubs en KNVB moeten vaststellen wat de capa citeit van het aantal rolstoelplaatsen per bezoekende club wordt. En Ajax zou jaarlijkse bijeenkomsten kunnen orga niseren met de andere BVO's om zo de onderlinge Telaties te onderhouden. Ajax is volgens llsink toonaangevend op dit gebied. 'Het is belangrijk dat er aandacht aan deze supporters wordt geschonken en dat je ze niet alleen maar ergens neerzet. Ajax scoort goed in dit onderzoek. We krijgen soms een klacht dat men achter het doel zit, dat er geen kroketten zijn of dat de recla meborden te hoog staan. Ajax vraagt een gemiddelde prijs (€12,50/ begelei ders gratis). Qua bereikbaarheid, toe gankelijkheid en facili teiten is de club echt toonaangevend.' Uiteraard beleefde lls ink zelf de laatste zes maanden een paar mooie momenten op het gehandicapten platform. 'Het viel me op dat Jeffrey Sarpong - als hij speelde - steeds over de borden sprong en een bloeme tje gaf. De omhaal van Huntelaar in de beker tegen Roda JC was een hoogtepunt. Mensen gingen al droevig weg. Begeleiders moeten tien minuten voor tijd het vervoer halen, maar die kwamen toen allemaal weer terug. De rolstoelers ook. Op een gegeven moment zat iedereen weer klaar voor de verlenging. Dat was I het leukste wat ik I heb meegemaakt. Echt Roelof llsink krijgt de voorspelling van seizoenkaarthouder Heel gaaf.' Martijn Egberts (26) uit Ter Aar voor de aftrap tegen Vitesse.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 13