'feiL Toekomsttalent Dustin Huisman Thomas jongste clublid Geef je snel en gratis op! Strijders van net Strand 2 Casimir Westerveld, wie? JONGE SCHARE 'De Materazzi van de Lage Landen ^r?ÏW*ÏSïr5\ ner van HFC Haarlem zag in hem een welkome versterking. 'Ik ben Roy enorm dankbaar dat bij mij, ondanks mijn zware blessure, een kans gaf in bet profvoetbal. Toen ik fit was, kreeg ik zelfs een basisplaats. Na de winter stop ging bet minder met Haarlem en belandde ik regelmatig op de bank. Nog zo'n jaar zag ik niet zitten,' aldus Dustin. TREE LAGER Verschillende amateurclubs hoopten de verdediger vast te leggen, waaron der de zaterdagamateurs van Ajax. 'Trainer Bob de Klerk baalde me over bier te komen voetballen. Het was een tree lager, maar ik kon er wel wekelijks-spelen.' De student com merciële economie aan de Joban Cruyff University ontwikkelde zich zo goed in de hoofdklasse, dat bij de interesse wekte van Jong Ajax. 'Ik hoefde niet lang na te denken toen ze vroegen of ik bij bun kwam voetbal len. Ik train nu mee met de beloften en speel elke maandag een wed strijd. Ook blijf ik zaterdag bij de amateurs spelen en bovendien heb ik er al twee interlands voor bet Neder lands amateurelftal opzitten.' Moge lijk tekent Huisman een contract voor een jaar bij Jong Ajax.'Dit is bet jaar dat bet moet gebeuren. Ik ga mijn stinkende best doen om uitein delijk in bet eerste te mogen staan. Dan kunnen de supporters mij, de Materazzi van de Lage Landen, met eigen ogen aanschouwen.' Ajax Life nummer 18 21 april 2006 Amsterdam - Onbekend maakt onbemind, luidt het gezegde. Die uitspraak is echter niet van toepassing op Casimir Westerveld. De jeugdige trainer staat volgend seizoen op De Toekomst gewoon tussen grote voetbalnamen als Frank de Boer, Arnold Mühren en Aron Winter. Doot SandeT Zeldenrijk Met bet aantrekken van Westerveld baalt Hoofd Opleidingen John van den Brom voor Ajax E2 een ervaren jeugd- tTaineT binnen. De Amsterdammer speelde zelf van zijn elfde tot zijn zes tiende in de jeugdopleiding en is de laatste negen jaar verbonden aan de Amsterdamse amateurclub AFC. 'Ik coördineer daar onder andere de onderbouw en train de Ci.' Bij beide werksituaties kwam bij in aanraking met trainers en scouts die nu in de jeugd rondlopen. 'Vanuit mijn eigen jeugd ken ik Cas Harms, Herman Borman en Günther de Haan, de vader van Dennis de Haan die nu de Fi traint. Ik speelde samen met Dennis Schulp en Arno Splinter. Als jeugdtrainer van AFC speelden we vaak op boog niveau tegen jeugdteams van Ajax. Daar ken ik Arnold Mühren en Dennis de Haan goed van. Maarten Stekelenburg (vol gend seizoen coördinator Bovenbouw en coach Jong Ajax, red.) beeft ook een AFC-verleden. Zo heb ik de jongere trai ners de laatste jaren leren kennen.' PRIKKEL Westerveld werd als ig-jarige afge keurd wegens kraakbeenslijtage in zijn enkel. 'Ik wilde altijd al van mijn bobby mijn bemep maken. Dan is bet moeilijk om opeens afscheid van bet voetbal te nemen. Ik wilde er zo dicht bij mogelijk in de buurt blijven en werd op jonge leeftijd jeugdtrainer. Dat keek ik een jaar aan en bet beviel me uitstekend. Uiteindelijk verving bet mijn droom om prof te worden,' aldus de laatstejaars student sociale psychologie. Dat bij bij Ajax aan de slag kon, ver raste hem, maar bet moment kon niet beter getimed worden. 'Ik zocht een nieuwe prikkel en ben blij dat ik het bier mag laten zien. Het was een droom om terug te keren bij Ajax. Juist omdat bet me als speler niet lukte. Ik heb bard gewerkt om terug te kunnen keren naar de beste opleiding die er in de wereld is. Ik ben ambitieus, de tijd zal leren waar me dat brengt.' Amsterdam - Dustin Huisman (21) was als speler van de B2 van Ajax niet goed genoeg om bij de Amsterdamse club te mogen blijven. Via een aantal omzwervingen keerde hij dit seizoen toch terug bij zijn droom- club. Volgend jaar hoopt hij door te breken. Door Leon Voskamp Zodoende kan de hele Ajax-familie zich melden in Hilvarenbeek. De Ajax Jonge Scbare-leden en bun introducé kun nen bun skills dan showen in bet mulle zand. Vader, moeder of bet jongere broertje en zusje kunnen zich eventu eel vermaken langs de velden, in bet safaripark of in bet speelland. Beekse Bergen is een dagattractiepark met een grote diversiteit aan speelvoorzie- ningen en (water)attracties. Waterglij banen, Waverider, Aquasbuttle en karts zijn slechts enkele voorbeelden. De Beekse Bergen is gelegen aan een 72 hectare groot meer met stranden en diverse horecagelegenheden. Maar de Lieve Lucky, Op zondag 19 maart ben ik (iets te vroeg) geboren. Een dag na de verjaardag van Ajax, de favoriete club van mijn ouders. Ik ben meteen maar lid geworden van de Ajax Kids Club! Groetjes, Thomas Crespo. Als kleine jongen was bet Ajax, Ajax en nog eens Ajax dat de klok sloeg. Toen Dustin als spelertje van AFC aan een talentendag van zijn favoriete club meedeed, mocht bij bij Ajax komen. De Amstelvener speelde zeven jaar in de Ajax-jeugd, totdat bij in de B2 te boren kTeeg dat bij niet goed genoeg was om door te gaan.'Ik schrok toen ik dat nieuws boorde. Al die jaren was ik alleen maar met Ajax bezig en nu opeens moest ik stop pen.' Huisman besloot niet bij de pakken neer te zitten en vertrok naar FC Volen- dam.'Dat was een fantastische tijd. Op mijn zeventiende mocht ik al op de bank bij bet eerste zitten. Twee jaar later brak ik op de training echter mijn scheen- en kuitbeen en zat mijn tijd bij FC Volendam erop.' De linksbenige centrale verdediger zag zijn droom om profvoetballer te wor den uiteen spatten, tot bet moment dat Roy Wesseling op de deur van Huisman klopte. De toenmalige trai- Strijders van het Strand was vorig jaar in Scheveningen een groot succes en dat zal het deze editie ook weer worden. Het spraakmakende strand- toernooi van Ajax Jonge Schare vindt dit seizoen op zj mei plaats in attractiepark Beekse Bergen. mooiste voetbalacties beleef je die dag natuurlijk bij Strijders van het Strand. Het unieke evenement is voor alle deelnemers gratis. Een begeleider betaalt g3,-. Bij deze prijs is bet bezoek aan de Beekse Bergen inbegrepen. Je kunt dus voor en na bet evenement gratis bet attractiepark bezoeken. Wil(len) jij (en een introducé) mee doen met deze stoere zandstrijd? Geef je dan op via de Ajax Jonge Scbare-site of viajongescbare@ajax.nl. Doe dit vóór 8 mei naar de Ajax Jonge Schare, o.v.v. Strijders van bet Strand 2006, Postbus 22944,1100 DK Amster dam. De aanmeldingen worden op datum van binnenkomst behandeld, dus zorg dat je snel aanmeldt. Vol is vol! Geef duidelijk aan met hoeveel begeleiders je komt. De beste strijders van het strand, afgelopen jaar in Scheveningen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 11