A A ■I Aansterken richting bekerfinale Ga naar Ajax - PSV! Rentree Heitinga na gevaarlijke nierblessure Deze week... Over de Toekomst W W W.SVA J3' JAARGANG 14 APRIL 2006 jAX.NL UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS 1,60 www.svajax.nl De blessure openbaarde zicb twee dagen na Ajax-lnter. 'De dag erna heb ik gewoon getraind, 's avonds ben ik gaan zwemmen. Weer een dag verdeT had ik me net in mijn nette pak gehe sen om uit eten te gaan. Opeens plaste ik bloed. Ik heb meteen dokter Goed hart gebeld, waarna ik naar het zieken huis ben gegaan. Eigenlijk ging ik er van uit dat er niets aan de hand was. In het ziekenhuis zei men meteen "Ga maar rustig in die stoel zitten, dan komt er zo een bed voor je". Ik zei "sorry?". In eerste instantie wilden ze me een week in het ziekenhuis hou den. Ik mocht eerder weg, maar moest plechtig beloven dat ik op bed zou blij ven liggen.' Na drie weken bedrust mocht Heitinga een zelfde periode geen duels aan gaan: 'Die periode heb ik gebruikt om aan te sterken. Ik ben nu helemaal genezen en voel me prima.' Tegen AZ werd de verdediger prompt in het hart van de defensie geposteerd. Geen tijd om rustig te acclimatiseren. Het ziet er naar uit dat er, met de ren tree van Heitinga, een einde komt aan al het blessureleed. Wesley Sneijder en Zdenek Grygera zitten dicht tegen hun rentree aan. Een compleet Ajax moet in staat zijn het troebele seizoen van een kleurrijk einde te voorzien. Boukhari viert de winnende treffer tegen AZ met zijn ploeggenoten op de bank. Oefent Ajax Ai met trainer Sonny Silooy op een internationaal toernooi in Düsseldorf tegen het Koninklijke Real Madrid. Spelen de jongens 3,5 uur later tegen Hertha BSC. Helaas zonder Nando Rafael als toeschouwer, want hij voetbalt inmiddels voot Borussia Mönchengladbach. Gaat Ajax C2 behalve voetballen ook Paaseieren zoeken op het jeugdtoer- nooi van Baronie. Speelt Jong Ajax - mogelijk met Wesley Sneijder - op 18 april tegen Jong NEC op De Toekomst. Vertegenwoordigt Ajax Dl in Athene de Griekse roots van de club tijdens een toernooi tegen AEK, Olympiakos en Achilleas. Moet Michael Krohn-Dehli zondag vol aan de bak als zijn toekomstige werkgever in Waalwijk strijdt voor play-offdeelname. Doet Maarten Fontein een oproep op het internet voor een paar concert kaartjes van Madonna. Ajax' alge meen directeur is een groot bewon deraar van het gelijknamige merk. Belt bondscoach Marco van Basten even met Wesley Sneijder om hem - en ons - gerust te stellen. Moet Martin van Geel wéér ontken nen dat Ajax in gesprek is met een jeugdige Fransman, een puberende Belg en Edgar Davids. Ajax gaat voor Nederlands talent! Amsterdam - John Heitinga maakte in de met 1-0 gewonnen wedstrijd tegen AZ zijn rentree. Drie weken bedrust hebben zijn conditie nauwelijks aangetast. Als zich geen nieuwe tegenslagen voordoen, stroomt de ziekenboeg rap leeg en kan Ajax zich, met Heitinga, optimaal prepareren voor de beslissende fase van het seizoen. Hennie Henrichs, bestuurslid Techni sche Zaken, is openhartig over de toe komst van Ajax. Henrichs spreekt zich uit over de club, de fans, warmte en de jeugd. 'De manier waarop Boukhari is uitgefloten, vind ik uitermate onbe hoorlijk en voor Nourdin eTg vervelend. Het meest wrange is nog dat de meeste mensen niet begrijpen dat jonge spelers daar alleen maar nerveus van worden.' Lees verder op pagina 8 eng Meer mogelijk maken M ABN'AMRO Door Arnout VeTzijl John Heitinga stond vanwege een niet vaak voorkomende nierkneuzing zes weken langs de kant. In het thuisduel met Internazionale raakte spits Julio Cruz het normaal door het bekken en de ribben beschermde orgaan. Een gevaarlijke blessure. Heitinga had geluk dat zijn nier niet scheurde.'Dan had die waarschijnlijk verwijderd moeten worden. Op één nier kun je goed leven, maar topsport bedrijven is een ander verhaal.' Het ongeloof straalt nog steeds van hem af als hij terugblikt op de vreemde blessure die hem zijn loop baan had kunnen kosten:'Het was best een acute situatie. Ik heb een dag in het ziekenhuis gelegen. Nieren zweven als het ware los in je lichaam. Het zijn twee zakjes. Ik had een kneuzing van drie centimeter, mijn nier meet 12 cm. In het ergste geval had ik een inwen dige bloeding kunnen krijgen en moet je hopen dat je er op tijd bij bent. Ik kreeg drie weken bedrust voorgeschre ven. Dat betekende letterlijk dat ik op mijn bed moest blijven liggen, 's Och tends douchen en naar het toilet. MeeT was niet toegestaan. Op bed liggen is ontzettend moeilijk als je fit bent. En ik moest overdag wakker blijven, anders sliep ik 's nachts niet.' John Heitinga voorkomt dat voormalig Ajacied Shota Arveladze gevaarlijk wordt. len 8,60. Na aankoop van het kaartje, ontvangen deze fans thuis alvast een informatiebrief. Voor Ajax Kids Club-Leden geldt een verplichte buscombi. Alle jeugdige Aja- cieden rijden met speciale Ajax Kids Club-Bussen naar Rotterdam. Om de dag nog specialer te maken voor de kinderen (en hun ouders) is er in De Kuip zelfs een eigen vak geregeld. Per Ajax Kids Club Card kan men twee kaartjes kopen met een extra KNVB- korting 41,64 per stuk). Leden die nen wel een geldige Ajax Kids Club Card mee te nemen met legitimatie. Als jullie kaartjes gaan kopen, geef dan goed aan dat je kaartjes wilt voor het speciaal gereserveerde vak (925). De wedstrijd begint om 18:00 uur. Nadere info over vertrektijden volgt spoedig. Houd www.svajax.nl in de gaten! Amsterdam - Op 7 mei speelt Ajax de finale van de beker tegen PSV. Voor supporters die de eindstrijd willen bijwonen, geldt een verplichte combi-regeling (behalve voor de 35 rolstoelgebonden Ajax-fans en hun begeleiders). De bussen vertrekken vanaf de ArenA. De voorverkoop voor uitkaart- en seizoenkaarthouders is reeds gestart. Vanaf zaterdag 13 april kunnen alle Ajax clubcardhouders een omwisselbiljet kopen. De eerste 6400 omwisselbiljetten wor den verkocht voor treinvervoer (acht stuks). Daarna begint de verkoop voor busvervoer. Voor iedereen geldt: koop eerst je omwisselbiljet. In de trein of bus krijg je dan je originele toegangs kaartje. ledereen is verplicht een gel dig legitimatiebewijs mee te nemen. Kijk voor kaartverkoop ook even op www.ticketbox.nl. Bij de prijs 46,64) inbegrepen zijn vervoer, parkeren op P2 en de organisatiekosten. Rolstoelgebonden Ajacieden dienen voor eigen vervoer te zorgen. Zij beta-

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1