de jongens gepleegd' 'Er wordt roofbouw op AJAX De passie die in je zit Clubarts Edwin Goedhart Beleef de spanning, de sfeer en de emotie LIVE in de Amsterdam ArenA! Ongeveer 3 weken voor een wedstrijd staat de kaartverkoopinformatie op de Ajax-site en Teletekst NOS 894. De kaarten worden verkocht via verkooppunten van TicketBox. Voor de meeste wedstrijden geldt een club card-verplichting. Een Ajax Club Card kan je voor 6,- aanschaffen en is twee jaar geldig. Maximaal 2 kaarten per club card. Kijk op www.ajax.nl voor meer informatie. www.ajax.nl 31 MAART 2006 NUMMER 16 AlAX LIFE Amsterdam - Ajax heeft dit jaar te veel blessures, zo luidt het oordeel van de altijd kritische buitenwacht. Clubarts Edwin Goedhart probeert in de aanloop naar de play-offs inzicht te geven en waarschuwt de fans al voor komend seizoen. Door Sander Zeldenrijk Sneijder lacht, maar had liever op voetbalschoenen gestaan. Manucharyan (rechts) baalt sowieso. Danny Blind klaagde onlangs in de media dat Ajax dit seizoen nooit minder dan vijf blessures had. En aantal dat door Goedhart echter was ingecalculeerd. 'Ik ga er ieder seizoen vanuit dat we gemiddeld twintig procent van de selectie missen door blessures. Soms is dat meer, soms minder. Er zijn meestal pieken in oktober en april.' Volgens de Haarlemmer een gevolg van overbe lasting. Ajax beeft veel internationals en daar door kan men de spelers minder rust geven dan bij Vitesse en FC Utrecht.'Uiteindelijk is er bij Ajax een hogere belasting, terwijl de belastbaarheid van de jongens door allerlei zaken minder wordt. Dan is bet logisch dat er meer blessures komen.' De doorgaands goedlachse Goedhart is vrij pessi mistisch voor komend seizoen. 'Ik ben benieuwd naar de ervaringen van andere club in de play offs. Het is heel bizar: we spelen een langer sei zoen dan normaal, er komt een WK overheen en vervolgens hebben de speleTs minder lang vakan tie. Ajax hoopt de voorronde Champions League te spelen, dus moet je er ook nog eens extra vroeg staan. Als een kalender zo wordt volgepropt, weet je op voorhand dat er weer problemen ontstaan. Er wordt roofbouw op de jongens gepleegd.' Werken in de medische staf heeft dit seizoen vol gens de Haarlemmer iets weg van een dokter in de boksring. Hij moet de boel oplappen om de spelers vervolgens weeT geblesseerd te zien raken. Dat komt ook omdat er in de topsport op het randje wordt gewerkt. 'Ik vergelijk het met een stoplicht. Als het rood is, moeten we stoppen en als het groen is, mag je doorrijden. Dat is duide lijk. Maar wat doe je als het op oranje staat? Geef je gas of rem je? Officieel moet je stoppen. Maar in de topsport wil je zo snel mogelijk aan de over kant zijn. Dus geef je per definitie gas. We werken vaak op de grens en soms word je geflitst, maar voorwaarde is dat de risico's absoluut verant woord blijven.' Volgens Goedhart speelt de gemiddelde leeftijd van de selectie ook een rol in het blessureverhaal. 'Als spelers klagen, gaan we doseren. Maar jonge voetballers geven minder snel iets aan dan oudere spelers. Ze zijn fysiek niet volgmeid en minder belastbaar. Oudere voetballers kennen hun lichaam veel beter en doseren meer. Dat kan ook komen doordat ze misschien zekerder zijn van een basisplaats. We waarschuwen jonge spe lers daarvoor. Aan de andere kant, topsport is een beetje pijn lijden. In het opleidingstraject moet je af en toe eens over een grens gaan, zodat je het de volgende keer niet meer doet.' VAN DER VAART Voor de 'doc' is het belangrijk dat hij alle spelers met wie hij werkte, recht in de ogen kan kijken.'En dat is - wat mij betreft - het geval. Ik bespreek zo veel mogelijk met de spelers. De voor- en tegenar gumenten, de risico's. Dat is mijn uitgangspunt. Maar ik weet niet of dat bij alle ex-Ajacieden zo ligt.' Zo uitte Rafael van der Vaart kritiek in De Telegraaf op zijn enkelbehandeling bij Ajax. 'Wij hebben hier geen dingen gemist, maar de in Nederland gangbare behandeling toegepast. Die is blijkbaar anders dan in Duitsland,' zegt Goed hart. Een soortgelijke reactie is per brief ook naar Hamburg verstuurd. Met de eventuele play-offs in aantocht is het de vraag hoe fit Ajax is. Wesley Sneijder lijkt op het moment van schrijven het grootste twijfelgeval. 'Hij heeft een hardnekkige hamstringblessure. Een paar keer zat hij dicht tegen een rentree aan, maar kreeg hij een terugslag. We proberen hem fit te krijgen, maar of dat lukt, is de vraag. Ik ga er vanuit dat hij dit seizoen nog speelt. Het WK hou den we daarbij in ons achterhoofd. Het landsbe lang gaat niet voor het clubbelang. Maar een tevreden Ajacied is voor de club altijd beter dan een ontevreden speler.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 4