Ajax volgens Jack Wouterse Voor alle Ajax-fans SERUICE Het moment 'Je moet er gewoon staan' Ajax Live Ajax Life nummer 16 BI maart 2006 \<f GefeliciteeTd! Als je dit leest, ben je al lid van de grootste fanclub van Nederland. En zo hoort 't ook, als rechtgeaarde Ajacied. Ken jij supporters van Ajax die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat dit de leukste club van Nederland is. Je krijgt van de Supportersvereniging voor ieder lid dat je aanbrengt, een schitterende trendy Ajax-rugzak cadeau (foto rechts). Op op, dus zorg dat je er snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.ajax.nl, button SVA. Vermeld daar de gegevens van het nieuwe lid, maar ook je eigen gegevens voor de rugzak. Nieuwe leden tus sen de 13 en 17 jaar worden automatisch lid van De Jonge Schare. Voor de kinderen onder de 13 jaar is er de speciale Kids Club (zie pagina 11 van deze krant) met een eigen Kids Club blad en fantastische aanbiedingen. ^°°tersvete<^ JAARGANG 13, NUMMER 16 VRIJDAG 31 MAART 2006 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht aiaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Patrick Leemans, Jeroen van den Kroonenberg Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Chiel Wilbers Ferry Thissen Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 14 APRIL 2006 Amsterdam - Jack Wouterse (48) is niet alleen een van Nederlands beste acteurs, hij is tevens een fanatiek Ajacied. De 'betrokken' seizoenkaart houder heeft na tien jaar een innige relatie opgebouwd met menig grensrechter. Door Sander Zeldenrijk Jack Wouterse weet het al tijdens de rust van Ajax - NAC: dit wordt een zware middag. WaaT vinden we de oorsprong van jouw Ajax-wortels? 'Bij Cruijff. Ik geloof niet in God, maar Johan Cruijff en Marco van Basten zijn voor mij halfgoden. Ik werd eindjaren zeventig fanatiek supporter. De terug keer van Cruijff heb ik van nabij mee gemaakt. Meestal stond ik in De Meer op Vak O tussen de Surinamers met hun jointjes. Ik kwam daar puur voor het voetbal en de humor. "Is je kapper dood?" als iemands haar er niet uit zag. Simpel, maar geweldig.' Wat was je zelf voor voetballer? 'Ik begon bij SEC in Soest en daarna ging ik naar Hoevelaken. Een dorpsver eniging. Ik was van alles: voorstopper, spits, maar vooral ruig. In het veld ging ik er anderhalf uur keihard tegenaan. In de kantine later trouwens ook.' Wat is jouw hoogtepunt? 'De terugkeer van Cruijff. Alles veran derde. Hij gaf een andere dementie aan het voetbal en nam Ajax echt bij de hand. Maar ik genoot ook van de opkomst van Marco van Basten en Dennis Bergkamp. Dit seizoen is het kraak noch smaak. We hoeven niet steeds kampioen te worden, maar het voetbal mag beter. Laatst zat ik in de rust van de wedstrijd tegen Inter naar het scorebord te kijken. 2-0, ver domme, het gaat weer de goede kant op, dacht ik toen. Dat gaf me een lekker gevoel.' Je hebt een seizoenkaart? 'Ja, lekker laag op vak 119. Ik volg het spel met veel emotie. Zo coach ik de spelers die moeten ingooien en roep ik wel eens wat naar de grensrechters. Die heb ik al een paar keer behoorlijk onzeker gemaakt, ik geniet langs de zijlijn ontzettend van Trabelsi. Het is jammer dat hij vertrekt.' Kijk eens in de glazen bol. Wat zie je? 'Ik ben een positief mens. We plaatsen ons via de play-offs voor de Champions League. Sinds Huntelaar erbij is, staat er een team. Maar ik mis Van der Vaart heel erg. Ik begreep niet waarom hij weg moest. Babel moeten we verhuren aan een aanvallend ingestelde subtop per en over twee jaar als spits terugha len. Rosales heeft een goede rechtshalf nodig. Hij heeft te lang alleen moeten piemelen. Het is belangrijk dat er 'diepte'komt, want daar houd ik van.' 'Ik praat altijd veel. Kan ik niets aan doen. Dat ik jong ben, telt niet. Je moet er gewoon staan.'Johan Cruijff had het kunnen zeggen, maar deze tekst komt uit de mond van Vurnon Anita, zestien jaren jong. Na het ver loren duel tegen FC Groningen in Euroborg was Vurnon best trots en had-ie toch nog wel genoten van z'n debuut. En terecht vinden wij, want de meeste redactieleden van Ajax Life konden op die leeftijd nog maar net hun schoenveters strikken. Nog een overeenkomst tussen Anita en Cruijff: beiden speelden hun eerste officiële wedstrijd op de Groningse klei. JC deed't bij GVAV en verloor ook, met 3-1. Om meteen maar de verschil len aan te geven: Cruijff was iets ouder (17 jaar) en scoorde gelijk in zijn debuutwedstrijd. Dat dan weer wel. Clarence Seedorf (ook uit bij Gronin gen gedebuteerd!) was in 1992 iets eer der (16 jaar, 7 maanden en 28 dagen oud pas), en daardoor is Vurnon Anita (16 jaar 11 maanden en 15 dagen) net niet de jongste debutant in de Ajax- historie. Maar verder past Anita hele maal in de Ajax-traditie: jong, onbe vangen en met de nodige bluf en Amsterdamse branie. Met de borst vooruit. Ik ben Ajacied! Met hem was de sombere nederlaag in Groningen een tikje dragelijker. (EE) Zou Vurnon Anita vroeger soms veel naar Clarence Seedorf hebben gekeken? De 16-jarige Ajacied is na Seedorf de jongste debutant in het Ajax-shirt. ^°tersve<e<v Ajax - AZ/Vitesse Passe-partout Eredivisie Zondag 9 april/Woensdag 12 april Aanvang: 14.30/ 20.00 uur Ajax stelt zijn fans in de gelegen heid een passe-partout aan te schaffen voor beide duels. Daar- dooT kunt u voor het halve geld naar Ajax-Vitesse. De voorverkoop eindigt op zaterdag 8 april. RKC Waalwijk - Ajax Eredivisie Zondag 16 april Aanvang: 14.30 uur (Vrij vervoer) De voorverkoop voor deze laatste uitwedstrijd in de reguliere compe titie is reeds begonnen en eindigt op zaterdag 8 april. Maximaal één kaartje per uitkaart. Prijs: 16,60 REALTONE P01VT0NE We love you Ajax 59181 80541 Jan Smit - Vrienden voor het leven 61505 81638 André Hazes - Bloed, zweet en tranen 50985 81343 Partysquad - I'm sorry 61626 82082 Bob Sinclar - Love generation 59130 81938 Eminem - When I'm gone 61600 82046 The Black eyed peas - My humps 57673 82008 SMS Mm». KOM naarj o! Bel mail """"a

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 15