Wanted: Ajax-fan met vlotte pen De Toekomst 2006-2007 JONGE Het spel van Sarpong Ajax Kids op tv Ajax Life nummer 16 31 maart 2006 Ajax Jonge Schare is op zoek naar Ajax-fans die handig zijn met de pen. Ben jij een fanatieke supporter en vind jij jezelf een goede schrijver? Mail ons dan na een wedstrijd van Ajax jouw unieke kijk op het vertoonde spel. Uiteraard zijn er weer schitterende prijzen te winnen! Wat te doen? 1. Geef je op als reporter via jonge- schare@ajax.nl. Vermeld in deze e-mail je naam en je postcode. Wij zullen je dan meer informatie sturen, onder meer oveT de wedstrijd waar het om gaat. 2. Eenmaal aangemeld, ontvang je van ons instructies hoe je het verslag moet inleveren. 3. Het beste verslag komt op onze steeds populairder wordende internetsite. Wat te winnen? Elke week geven we een leuke Ajax- gadget weg aan het leukste en beste wedstrijdverslag. Dit kan van alles zijn, we zullen dit op de site vermelden. Vanaf volgend seizoen beoordelen we alle wedstrijdverslagen. De beste jour nalist in spe van het gehele seizoen ontvangt twee kaarten voor een thuis wedstrijd van Ajax in de competitie! Geef je dus snel op. Hoofd Jeugdopleiding: John van den Brom Jong Ajax: Aron Winter/Maarten Stekelen burg Ajax Al: Sonny Silooy/Dirk de Groot Ajax A2: Alfons Groenendijk Ajax Bi: Bryan Roy Ajax B2: Robin Pronk Ajax Ci: Wim Kwakman Ajax C2: Arnold Mühren Ajax Di: Frank de Boer Ajax D2: Heini Otto Ajax D3: Wilco van Buuren Ajax Ei: Michel Kreek Ajax E2: Casimir Westerveld Ajax E3: Peter van der Hengst Ajax Fi: Dennis de Haan Coördinator Bovenbouw (A,B,C): Maarten Stekelenburg Coördinator Onderbouw (D,E,F): Patrick Ladru Individuele trainer: Simon Tahamata Keepers: Jan Splinter Looptrainer: Renaldo Landburg CoÖTdinatortraineT: René Wormhoudt Kreek krijgt de kriebels Amsterdam - Michel Kreek (35) maakt na zestien jaar voetballen de overstap naar het trainerschap. Komend seizoen traint hij Ajax Ei en daarmee is de cirkel letterlijk rond. 'Dit is een fantastische kans voor een beginnend trainer.' Door Sander Zeldenrijk John van den Brom en Michel Kreek leerden elkaar kennen als voormalige teamgenoten bij Ajax en Vitesse. Op het moment dat Kreek overwoog om een einde te maken aan zijn profcar rière, vroeg hij eerst advies aan Ajax' hoofd jeugdopleiding.'Als ik stop, is het definitief. Natuurlijk twijfelde ik nog een beetje, maar niemand kon me overtuigen alsnog door te gaan. John zei me dat ik in ieder geval bij Jong Ajax kon afbouwen. Zo kwam ik terug op het oude nest.' Halverwege dit seizoen stopte Michel Kreek bij Willem II. Het ging lichamelijk niet meer, de blessures herstelden steeds langzamer. Daarmee kwam zijn afscheid een half jaar eerder dan gepland. Dat zijn toekomst in de voet ballerij ligt, was voor Kreek van meet af aan duidelijk, 'ik kwam van school en zat vanaf mijn achttiende bij Ajax. Ik heb nooit iets anders gedaan. Ik kan het me moeilijk voorstellen dat ik iets zou doen buiten het voetbal. Vorig jaar liep ik al stage bij de Di van Heini Otto, onderdeel van de cursus Trainer Coach 2. Nu ben ik met Trainer Coach 3 bezig en kijk ik rond bij de Ci van Wim Kwak man. Die cursus hoop ik in mei af te ronden.' KIJKEN OBSERVEREN Op deze manier heeft Kreek een behoorlijk actuele indruk van het hedendaagse jeugdvoetbal gekregen. 'Ik probeer overal de goede dingen uit te halen. Ik ben bij Ajax in een profes sionele organisatie beland, waarin de jongens een behoorlijk hoog niveau hebben. Er wordt veel van ze gevraagd, maar een trainer bepaalt de grenzen. Ik moet dat nog ondervinden, want stage lopen is anders dan een elftal echt onder je hoede krijgen. Het is vooralsnog meer kijken en observeren.' Kreek zag al enkele trainingen en duels van de Ei. 'Dat is spelvreugde in zijn puurste vorm. Ze zijn zo jong en goed. Als we naar buiten gaan, struikelen ze Michel Kreek in zijn nieuwe werkomgeving, De Toekomst. bij de deur, zo graag willen ze. Het doet me herinneren aan de tijd dat ik zelf zo klein was.' Wat dat betreft is er veel veranderd met zijn eigen periode in de jeugd, alweer zo'n 27 jaar geleden.'Ik kwam in de Ei bij Ajax. Dat is grappig. Ik begon bij Dirk Spits en herinner me dat het allemaal nog niet zo georganiseerd was zoals nu. ledereen moest zijn eigen spullen kopen. Wij hadden toen niet eens een keeper. Iedere week stond er een ander in het doel. Ik keepte nooit, dat wilde mijn vader niet. Het belangrijkste in de Ei is dat spelertjes zich ontwikkelen, zonder hun spelvreugde te verliezen. Zelf wil ik vooral ervaring opdoen. De omscha keling van speler naar trainer is behoorlijk groot.' Bob United Amsterdam - Voetbaltalent is nog steeds op straat te vinden. Bob Haarms en Piet Schrijvers smeden de beste Amsterdamse amateurs binnen een paar maanden om tot een hecht team, dat het met Pinksteren opneemt tegen gerenommeerde profteams. AT3 United gaat voor de Copa Amsterdam! Doot SandeT Zeldenrijk Dick Schoenaker (rechtshalf), Sjaak Swart (rechtsbuiten), Simon Tahamata (linksbuiten), John Bosman (spitsen), allemaal helpen ze om de grote selectie terug te brengen tot een elitekorps van twintig talenten. 'Uiteindelijk spelen we van 3 tot en met 5 juni op het Gestion Copa Amsterdam toernooi tegen profclubs. Dat is het eindstation. Vorig jaar werden we laatste, maar maakten we ons enige doelpunt wel tegen de kampioen Panathinaikos,' zegt Haarms. De voormalig hersteltrainer heTkent in het evenement veel van het in Amster dam gerenommeerde Blauw Wit-toer- nooi. 'Daar speelde ik halverwege de jaren vijftig ook nog. We voetbalden naast het olympisch stadion. Er deden veel Engelse clubs mee, die allemaal bij pleegouders werden ondergebracht. Vorig jaar zaten alle ploegen in een hotel,behalve AT5 United,' zegt de gele genheidshoofdtrainer. Samen met voormalig doelman Schrij vers heeft hij een uitgebreide staf tot zijn beschikking. 'We hebben een fysio van Ajax, Frank van Deursen, een ver zorger, twee secretaresses, een kleding- sponsor en we zijn te gast bij Amstel- land. Daar spelen we onze oefenduels. Dat voelt echt als ons tweede huis. En van Ajax mogen we gebruik maken van De selectie van AT5 United van vorig seizot het kunstgrasveld naast het gewone trainingsveld.' Alle ingrediënten zijn voorhanden om de prestatie van vorig seizoen te verbete ren. 'Toen werden we achtste en laatste, maar ik vind de groep dit seizoen talent voller. Er is veel enthousiasme en er zit ten weinig vervelende jongens tussen. Vorig jaar moesten we er twee wegstu ren, omdat ze niet luisterden', klinkt het bekend uit de mond van de goede beul. 1, met geheel links Piet Schrijvers. OEFENDUELS: 11 april: AT5 United - DVVA 26 april: AT5 United-DCG 10 mei AT5 United-Turkiyemspor 24 mei AT5 United - Abcoude "Alle duels worden om 18.30 uur afge werkt bij sportclub Amstelland, naast de ArenA. Het Di-elftal van Ajax was onlangs te gast in het kinderprogramma BlinO. De zestien spelertjes vertelden hoe ze bij Ajax zijn gekomen en lieten met de bal aan hun voet zien hoe goed ze zijn. Ajax- speler Jeffrey Sarpong was er ook, net als Jordy van de Ajax Kids Club. Die stelde hem een gedurfde vraag: Wat vindt Danny Blind van zijn voetbalspel? Wil je het antwoord van Jeffrey weten? Kijk dan op snel op www.ajax.nl/kids. Daar staan meer foto's én kun je de herhaling van het programma zien. Als Ajax Kids Club-lid kun je meedoen met diverse bij zondere activiteiten. Bovendien ont vang je een mooi welkomstpakket met een originele pet, de Kids Club Card en vier keer per jaar je eigen clubblad. Kijk ook op de site of bel met 020-3111444. Markus is supporter van Ajax Jonge Schare. Ben jij in je verslag fan van Markus? Je kunt je nog opgeven voor het straatvoetbaltoernooi op zondag 9 april. De toernooiwinnaar gaat een uurtje later naar de kraker Ajax-AZ! Kijk voor meer informatie op de site van Ajax Jonge Schare en geef je op!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 11