A A Ajax naar concurrent Groningen Vuurdoop in Euroborg Prijzen play-offs bekend De agenda Maarten weet 't 17 MAART 2OO6 Ij1 JAARGANG www.svajax.nl Ajax en Feyenoord geven seizoenkaarthouders 25 procent korting op de play-off-duels, terwijl de overige fans gemiddeld 20 per duel betalen. Wat is een seizoenkaart als je niet naar de beslissende duels mag PSV maakt een mooi en principieel gebaar naar zijn fans en dat ook Ajax had kunnen doen. Ajax profiteert financieel behoorlijk. Als eT bij de eer ste play-off dertigduizend fans naar de ArenA komen, genereert Ajax gemiddeld 500.000 omzet. In de brief bij de seizoenkaart stond: 'Met deze kaart heeft u een seizoen lang recht op een zitplaats in de Amster dam ArenA bij elke thuiswedstrijd van Ajax in de Eredivisie.' Het voorbe houd stond onder het kopje 'play offs': 'Indien play-offs komend sei zoen voor Ajax aan de orde zijn, zul len wij u hierover nader berichten.' Het bericht is nu dus dat fans moeten betalen. De supportersvereniging Feyenoord pleit voor de 'Eindhoven-constructie', maar plaatst een kanttekening.'PSV en Ajax zijn al duurdeT met hun jaarkaar ten, terwijl die bij ons volgend seizoen goedkopeT worden. Die extra duels zit ten bij PSV wellicht in de prijs. Deson danks vinden wij dat de seizoenkaart houders gratis naar de play-offs moe ten. Het is toch een verlenging van het seizoen?' aldus preses Eric van Dorp. PSV koos voor de klantvriendelijke oplossing omdat het praktijkgericht was. Ton Verkerk (Ticket Sales): 'Als de beslissing op de laatste dag valt, heb je in ieder geval 28.500 supporters in je stadion.' Bij AZ wachten ze eerst de halve finales van de beker af. 'Ik kan alleen zeggen dat seizoenkaarthouders niet gratis naar de wedstrijden kunnen. Als Ajax en PSV de finale halen, verandert het hele schema en is de eerste play-off al minder aantrekkelijk,' aldus Martin Dekker, hoofd kaartverkoop. FC Groningen laat via de persvoorlich ter weten dat er een aantal scenario's klaarligt, maaT dat men door interne factoren nog geen beslissing nam. FC UtTecht is voor de vijfde plek een directe concurrent van FC Groningen. 'We houden rekening met twee scena rio's. We spelen play-offs omdat we bij de beste vijf zitten óf omdat we bij de groep 6 tot en met 9 horen. Voor de nummer vijf is het ook interessant als Ajax het goed doet in de beker,' lacht Michel Meerveld van de afdeling kaart verkoop. (SZ) Amsterdam - Ajax kan zich zondag zo goed als zeker plaatsen voor de play-offs. Daarvoor moet er wel worden gewonnen van FC Groningen. Dat is dit seizoen in eigen huis een vrijwel niet te kloppen ploeg. Door Arnout Verzijl en Wim Masker Het gat tussen Ajax en FC Groningen op de ranglijst bedraagt zes punten. Daartussenin bevindt zich nog FC Utrecht, dat een achterstand van vier punten heeft op de equipe van Danny Blind. Met nog maar zes duels te gaan, lijken deze drie ploegen uit te gaan maken wie zich plaatsen voor de belangrijkste groep van de play-offs. Op de achteThand hebben sc Heeren veen en NEC ook nog een kleine kans. Afgaande op het spel van de laatste weken staat het welhaast vast dat Ajax de vierde plaats niet meer uit handen geeft. Vijf opeenvolgende zeges op mindere goden, werden gevolgd door een 0-0 gelijkspel tegen de aan staande kampioen PSV. Het was lang geleden dat Ajax de tegenstander uit Eindhoven zo onder druk zette als in de tweede helft. Helaas hadden Markus Rosenberg en Hedwiges Maduro hun vizier niet op scherp staan. Na de zware partij in Milaan wacht Ajax met FC Groningen opnieuw een lastige opponent. De door Ron Jans getrainde club is aan een zeer goed sei zoen bezig. Thuis werd alleen van Sparta verloren. AZ, Feyenoord en HeT- acles speelden er gelijk. Sinds de ver huizing van het Oosterpark naar Euro borg, deze winter, lijkt het alsof FC Gro ningen thuis nóg sterker is. De mythe werd aan flarden geschoten door het berekenende PSV, dat in de beker met 2-3 won. Toch lijkt de combinatie Gro- ningen-Euroborg een ijzersterke te zijn. Begin deze maand nam FC Groningen Rasmus Lindgren definitief van Ajax over, vooT vier seizoenen. Het contract van de 21-jarige Zweed liep nog één jaar door in Amsterdam. Lindgren speelt dit jaar op huurbasis bij de noorderlingen. Na een aarzelend begin heeft hij zich ontpopt tot een belang rijke schakel op het middenveld.'Toen bleek dat ik niet direct in de toekomst plannen van Ajax voorkwam, was FC Groningen mijn eerste optie. Ik vind het voor mijn ontwikkeling beter om hier te blijven. Ik heb het in Groningen uitstekend naar mijn zin en krijg wekelijks de kans me te manifesteren.' FC Groningen presteert dit seizoen vooral goed tegen de betere ploegen. Er werd gewonnen van sc Heerenveen en PSV en gelijkgespeeld tegen Feye noord en tweemaal tegen AZ. Met de mindere ploegen heeft FC Groningen daarentegen moeite. Lindgren heeft er geen verklaring voor waarom het min- Rasmus Lindgren, volgend jaar uitkomend voor FC Groningen en 19 maart in Euroborg spelend tegen zijn oude club Ajax. Gaat Ajax Ai 18 maart op bezoek bij PSVA1. Kunnen seizoenkaarthouders op 18 en 19 maart voor half geld een rond leiding doen in het stadion. Proost de club later op de dag op de lange 106e verjaardag. Lang, omdat, archivaris Wim Schoevaart een kaarsje uitblaast na iedere span nende anekdote. Zijn de Ai-spelers afgeleid door de talrijke cheerleaders tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen een Amerikaans College team. Stuurt Frank Rijkaard een dvd van de boksfilm Rocky naar een jarige Ronald Koeman, zodat de Benfica- rtainer op dinsdag 21 maart alvast went aan het knock-out gevoel. Laat Simon Cziommer op woensdag 22 maart in de bekerpartij tegen Roda JC zien waarom hij een goede aanwinst voor Ajax is. Kookt de jarige Mitea op vrijdag 24 maart voor zijn eveneens jarige trai- neT Ruud Krol. Is het sushi, sushi en nog eens sushi vooT de A2 junioren. Zij spelen een internationaal toernooi in het Japanse Fukuoka tegen onder andere AC Milan, het nationale team van China en het swingende orkest Tokyo Verdi. Lacht Tonnie Bruins Slot op 1 april om de grappige dvd van Frank Rijkaard. Werken Zdenek Grygera, Wesley Sneijder en John Heitinga haTd aan hun herstel richting de spannende seizoensontknoping. De vraag is: hoeveel fans zullen Ajax steunen in de play-offs bij de door de club vastgestelde prijzen voor de kaartjes Eind december versloeg Ajax FC Gro ningen in de ArenA met 3-2. Lindgren: 'Wij gaven in dat duel te makkelijk goals weg; in de rust stonden we met 2-0 achter. Toen zij 3-0 maakten, dacht iedereen dat de wedstrijd over was. Wij toonden vechtlust en kwamen terug tot 3-2. Met een beetje geluk was het in de laatste minuut nog 3-3 geworden.' 'Ik denk dat de vierde plaats geen pro bleem meer is voot Ajax,' vervolgt de jonge Zweed. Ik denk zelfs dat Ajax een grote kans maakt zich via de play-offs voor de Champions League te plaat sen. Je ziet dat de ploeg de laatste weken is gegroeid en ik denk dat Ajax een mooie toekomst voor zich heeft.' Na honderd dagen weet algemeen directeur Maarten Fontein waar het met Ajax naar toe moet. 'Ik wil een winnende organisatie en supporters die één zijn met Ajax en alles waar de club voor staat. Lees verder op pagina 8-9. Meer mogelijk maken M ABN'AMRO der gaat tegen de lager geklasseerde clubs. 'Misschien zijn wij beter als wij een beetje underdog zijn in de wed strijden. Maar ik denk vooTal dat wij het slecht hebben gedaan in uitwed strijden, daar hebben wij veel punten verspeeld.' De laatste twee uitwedstrij den, tegen Willem II en ADO, gingen beide verloren.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1