'Trainer Tom' komt uit de kom 'Wat zijn jullie lelijk!' Creatief met Club Cards Toekomsttalent: JONGE Ajacieden, laatje horen! Win 2 kaarten Ajax-AZ! Ajax Kids als persmuskieten Waar kozen jullie voor? JONG 20C6 Juryrapport AJA^ Amsterdam - Voor de ledenraad van de Supportersvereniging Ajax zijn we nog steeds op zoek naar kandidaten. We doen een beroep op betrokken Ajax-sup- porters zich voor i april aan te melden, zodat zij een belang rijke stem krijgen in de koers van onze vereniging. Als je langer dan een jaar lid bent, ouder dan achttien jaar en geen stadionverbod hebt, dan ben je geschikt voor de ledenraad. Een andere kwaliteit is dat je jouw mening over Ajax, de fans en onze vereniging durft te geven. Ook fans van buiten Amsterdam zijn van harte welkom! Laat je stem dus horen en stuur vóór 1 april 2006 een mail of brief naar de verkiezingscommissie. Weet dat de tekst wordt gebruikt om jou te presenteren als kandi daat. Meld dus naast je naam en leeftijd vooral waarom de leden straks tijdens de verkiezingen juist op jou moeten stemmen. Vergeet niet een recente pasfoto mee te stu ren naar: Supportersvereniging Ajax T.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl Voor meer informatie: 020-31115 14 Zoals je al in de vorige Ajax Life kon lezen, wordt zondag 9 april het straatvoetbaltoernooi van Ajax Jonge Schare gehouden: Strijders van de Straat 2006. Onder alle snelle inschrijvingen verloot Ajax Jonge Schare twee kaarten op de eerste ring voor de topper Ajax-AZ! Ook de winnaar van dit toernooi verdiend twee kaarten voor dit duel! Schrijf je dus snel in via www.svajax.nl, onder 'Club' staat 'Jonge Schare' en maak kans op deze toegangskaarten! Ajax Life nummer 15 17 maart 2006 Wat zijn jullie lelijk!' zegt Cerard van der Lem regelmatig tegen zijn spelers als hij de kleedkamer binnenloopt. 'Maar niet voor een belang rijke wedstrijd, want dan benader ik ze positief!' Deze uitspraak deed de assistent-trainer tijdens de Junior Persconferentie van de Ajax Kids Club. Liefst vijftien leden konden ook Urby Emanuelson, Tomas Calasek en Kenneth Vermeer het hemd van het lijf vragen. En daar maakten ze uiteraard gretig gebruik van! Als Ajax Kids Club-lid kun je meedoen met bijzondere activiteiten, maar krijg je ook nog eens een welkomst pakket met onder meer een exclu sieve pet, de Kids Club Card (waar mee je kaartjes kunt kopen voor thuiswedstrijden) en vier keer per jaar je eigen clubblad. Wil je meer informatie over deze leuke club of direct lid worden? Kijk dan op www.ajax.nl/kids of bel Sup porterszaken 020-3111444. draaide. Dat is ook wel eens goed hoor! Om een jaar te leren knokken als alles niet vanzelf gaat. Daar woTd je sterker van. Daarnaast werd ik - het klinkt gek - als rechtsbuiten het laatste jaar vooral verdédigend sterker.' De stap naar het eerste is nog ver weg. 'Ik heb een contract tot 2007 en moet eerst in het tweede goed gaan voetbal len. Daar moet ik bij de betere spelers behoren, wil ik voot het eerste in aan merking komen en dat is bij mij nog niet het geval. Ik werk hard aan mijn sterke punten. Als ik zie hoever spelers met hun sterke wapens komen... Ik heb een redelijke voorzet. Als ik die nóg beter maak... Er zijn spelers zoals Yildi- rim, Van den Bergh en Beckham, die léven van hun voorzet. En het koppen. Dat is niet makkelijk. Het wordt onder schat. Koppen moet beter in heel Nederland. Jan Vennegoor en Klaas- Jan kunnen goed koppen. Jan en Klaas, haha. Of Klaas en Jan... dat kan ook, maar dan kom je er niet meer uit hé.' Amsterdam - Iris de Jong en Henry Arends kregen de meeste stemmen op hun ontworpen Club Cards. Dankzij dit creatieve duo krijgen de leden van onze vereniging en Ajax Jonge Schare volgend seizoen een nóg stoerder pasje. Giechelend neemt Iris de telefoon op. 'Ik heb er maar een uurtje aan gewerkt,'lacht ze.'Ik vind de lichte ach tergrond met daarop het logo het mooist. Ik was al superblij dat ik bij de vijf mooiste ontwerpen op de site trotse inwoonster van Enkhuizen. Het ontwerp van Henry Arendse uit Ugchelen zal de komende twee jaar op de Club Card van de SVA prijken.'Ik ben niet alleen verrast, maaT ook vereerd dat één van mijn ontwerpen de nieuwe supporters Club Card siert.' De Ajacied had liefst vier illustraties opge stuurd. 'Vol enthousiasme sloot ik me enkele dagen op, vastge ketend aan mijn computer. Het was een hele uit daging. Ik had nog nooit aan zoiets meegedaan en kreeg het ontwerpprogramma na veel gevloek pas onder de knie. Ik gebruikte het oude logo, omdat ik Ajax zijn gezicht wil teruggeven. You'll never walk alone staat erop om aan te geven dat we weer eens achter Ajax moeten staan. Onze jongens hebben de steun van de twaalfde man juist nu hard nodig. Kritiek is goed, maar we moeten geen tegenstander worden van onze eigen club. Ik vond het ont zettend leuk om mee te doen en wil er Kalkhuis speelt dit seizoen vooral rechtsbuiten bij Jong Ajax. 'In de A begon ik op links, maar toen gaf Blind de voorkeur aan Javier Martina. Na een tijdje verhuisde ik naar rechts. Het maakt me niet zo veel uit. Ajax wil spe lers opleiden voor het eerste elftal. De Ridder was ook een 'io', werd daar vanaf gehaald en ging naar rechts. Ze zijn gewoon aan het zoeken en bij de één pakt het beter uit dan bij de ander. Ik kan op rechts wel goed uit de voeten, hoor.' KLAAS EN JAN De Amsterdammer ligt nog niet op schema. 'Ik was een aantal weken geblesseerd aan mijn knie. Geen idee waar dat ontstond. Er kwam steeds weer vocht in. Ik draaide geen gewel dige eerste seizoenshelft. Qua wer klust en instelling zat het goed, maar voetballend kwam het er niet uit. Dat komt ook omdat de hele ploeg niet Tom Kalkhuis: 'We zijn onderweg, maar eigenlijk ben ik nog nergens.' Henry Arendse, de trotse winnaar. stond. Ik had niet verwacht dat de sup porters mijn Club Card zouden kiezen. Of ik creatief ben? Nou, vroeger tekende ik wel ontzettend veel. Wie weet heeft het geholpen,' aldus de Het rapport van de jury - bestaande uit onze preses Daniel Dekker, Bob Haarms en een vormgever van Sup porterszaken - staat vol loftuitin gen. Haarms: 'De Ajax Jonge Schare Card is mooi, scherp, simpel en dui delijk. De Card van de Supporters vereniging is het voot mij hélemaal. Dat logo ken ik al van kleins af aan. Ik ben nog met Ajax op het eiland geweest waar de Griekse strijder ooit vocht. Dit doet me echt iets. Er hoeft niet eens 'Ajax'naast te staan, want iedereen weet dat die naam hier bij hoort. You'll never walk alone vind ik ook prachtig. Krijgen alle leden dat singletje er gratis bij?' Amsterdam - Tom Kalkhuis (ig) voélt zich een middenvelder. Hij vindt zichzelf echter een simpele rechtsbuiten. 'Ik ga tegenstanders niet met zes schaarbewegingen voorbij.' Door Sander Zeldenn'jk Bob Haarms (boven) wikt en weegt, Iris de Jong won. alles aan doen om dit samen met jullie ontwerper af te handelen,' mailde hij enthousiast. (SZ) Wie Tom Kalkhuis hoort praten over voetbal, legt al snel een link met Johan Cruijff. Zijn eigen vader (50) zit al der tig jaar in het trainersvak en zoonlief heeft zelf ook ambitieuze plannen in die richting. De jeugdtrainer heeft al aardig wat kijk op het spelletje. Aan woorden geen gebrek: met een Amsterdamse tongval spreekt de spor- tieveling honderduit. Alleen het bekende 'da's logisch' ontbreekt nog. Daar waar Kalkhuis senior al snel afhaakte met een knieblessure, dient junior de familiebelofte in te lossen. 'We zijn onderweg, maar eigenlijk ben ik nog nergens. Ik heb wel een stap gemaakt, maar ben op een punt aan gekomen dat ik er meer mee moet doen. Niemand begint met voetballen om er later veel geld mee te verdienen. Ik was nooit een denker, maar als je bij Ajax speelt, hoop je ook ooit in een Champions League finale te staan. Het is niet meer alleen voor de lol.' De aanvaller debuteerde probleemloos in de jeugdopleiding. 'Destijds begon ik in de C2 op de '10'. De moeilijkste positie bij Ajax? Misschien, maar niet zoals ik het invulde. Ik speelde lekker dichtbij de spits. We had.den een inschuivende verdediger dus ik schoof door. Weerstand kreeg ik vooral op bui tenlandse toernooien. Hoewel ik me niet kan herinneren dat ik ooit ben weggespeeld. In de A-junioren weTd ik voor het eerst reserve onder Blind. Daarna speelde ik wel weer. Dit jaar gaat het moeilijk, hoewel we nu goed bezig zijn.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 11