Ajax gaat voor stunt in Milaan Magistrale eerste helft zonder vervolg Klaas-Jan Huntelaar: Ik vind ik we er meer uit hadden moeten halen.* Urby Emanuelson: 'Na twintig minuten dacht ik: hoe is het mogelijk Driemaal scheepsrecht Ajax' tweede doelpunt kwam op naam van Mauro Rosales. De treffer werd gefabriceerd in drie pogingen. Volhouder Urby Emanuelson stond aan de basis: 'Ik kreeg de bal van, ik meen, Olaf. Ik dribbelde op en probeerde Cord oba uit te spelen. Ik dreigde buitenom, maar ging binnendoor. De bal kwam tegen zijn voet aan. De actie leek voorbij, maar hij reageerde langzaam waardoor ik de bal heroverde. Op dat moment stonden er twee verdedigers van Inter voor me, met Hedwiges vrij daarachter. Die probeerde ik aan te spelen, maar weer blokte Cordoba de bal. Die viel gelukkig opnieuw voor mijn voeten. Toen zag ik Mauro scherp naar binnen trekken. Ik speelde hem aan, kei hard over de grond. Mauro tikte goed binnen.' Ajax Life nummer 14 3 maart 2006 Klaas-Jan Huntelaar in drieën: ja, jaaa.jaaaa'. Het is ï-o. Dat zag ook Huntelaar. Na de pauze kreeg hij teveel lange ballen te verwerken. Dat was geen doen, waardoor Ajax de controle over het duel vedoor: 'We begonnen iets te slap aan de tweede helft. Helaas ging er al heel snel eentje bij ons in. Dat maakte het nog moeilijker. Met het 2-2 resul taat ben ik niet helemaal tevreden. Ik vind ik we er meer uit hadden moeten halen.' Vermaelen was het niet met zijn ploeggenoot eens:'Al met al mogen we tevreden zijn met een 2- 2 gelijkspel. We hebben nog een kans, al zal het moeilijk worden. Eén ding staat vast: we moeten scoren bij Inter. Uit de eerste wedstrijd put ik ver trouwen. Het hele team speelde compact, Klaas- houden op het middenveld en op hun aanvallers. Daar liggen de kwaliteiten van Inter. Zij hebben achterin goede verdedigers, maar opbouwend zijn die minder. Ze zochten vaak de lange bal. Mede doordat wij op het middenveld en achterin goed stonden.' TURBOSPITS Het was een tijd geleden dat Ajax zo goed speelde. In de competitie sprankelde Ajax alleen de eerste helft tegen AZ-uit. 'Voor de wedstrijd hebben we de koppen bij elkaar gestoken. Dit was de kans alle druk van ons af te spelen. De Cham pions League is een andere competitie, we had den niets te verliezen. Dat kwam er in de eerste helft helemaal uit,' zei Emanuelson. Ajax moest het tegen Inter doen zonder de erva ring van Wesley Sneijder, Zdenek Crygera en Tomas Galasek. Beide geblesseerde Tsjechische internationals zullen naar alle waarschijnlijkheid ook de return missen. Sneijder is er in Milaan mogelijk wel weeT bij. Jan was erg balvast. Dat is erg prettig voor een elf tal We konden bij hem de bal kwijt en speelden mede daardoor goed georganiseerd. Waartoe we ook werden gedwongen door de kracht van de tegenstander. Het is nu zaak dit voort te zetten in de competitie. Het maakt me niet uit tegen wie ik tijdens de return speel. Cruz is er voor de combi natie, Martins vanwege zijn snelheid', aldus de verdediger. Huntelaar had meteen na het laatste fluitsignaal het droomscenario al klaar liggen: 'Als we daar spelen zoals in de eerste helft in de ArenA, is alles mogelijk. Ideaal is als we in de 89ste minuut 0-1 maken. Doelpuntenmaker: Klaas-Jan Huntelaar.' Ajax speelde met 2-2 gelijk tegen Internaxionale. Daardoor is de kwartfinale van de Cham pions League geenszins verworden tot een vervlogen mijmering, iets wat het bij voorbaat al leek te zijn. De Ajacieden offreerden hun fans een hartverwarmende eerste helft; vol passie, doorzettingsvermogen én twee mooie goals. Door Arnout VeTzijl Op dinsdagavond 14 maart, om ongeveer 22.30 uur, weten we het. Tot die tijd blijft het heerlijk dagdromen voor iedereen die Ajax een warm hart toedraagt. De club heeft nog alle kans zich onder gesloten defensie kozen de troepen van Blind voortdurend de aanval. In alle linies werd de tegenstander overlopen.Trabelsi stichtte met zijn rushes veel gevaar, Lindenbergh verdeelde het spel en Huntelaar was net zo balvast als Patrick Kluivert in zijn beste dagen.'Soms dacht ik dat we zelfs te aanvallend speelden,' aldus de spits. Hun- de beste acht van de UEFA Champions League te scharen. Met als mogelijke beloning een duel tegen het Barcelona van Frank Rijkaard. Of een confrontatie met het door Ronald Koeman getrainde Benfica. Allemaal mogelijk, nadat de spectaculair verlopen heenwedstrijd - vorige week woensdag in de' kolkende Amsterdam ArenA - in een doelpuntrijk gelijkspel eindigde. Natuurlijk, het wordt een hels karwei in Giuseppe Meazza. Ook in de Milanese voetbaltempel kan het spoken. Voor het eerst in vier duels worden er weer supporters toegelaten. Vorig jaar strafte de UEFA Inter zwaar, nadat AC Milan doelman Dida in de kwartfinale getroffen was door vuurwerk. Het is voor de 'Interisti' de eerste keer dat ze hun helden dit seizoen aan het werk zien in de Euro pese masterclass van het voetbal. Inter kan meteen vol aan de bak. Want Ajax heeft bewezen dat het niet onder hoeft te doen voor de Italiaanse vedetteploeg. Mauro Rosales in drieën: gól, góóól, góóóóól! Het is 2-0! telaar opende na zestien minuten spelen de score. Op aangeven van Rosales kopte hij de 1-0 binnen: 'Vlak voor die goal wilde Walter Samuel me blokken. Daarvoor hadden we al wat geduwd; Ook bij Ajax tegen intemazionale was er - bij wijze van proef- telefonisch contact tussen de Duitse grens rechters en scheidsrechter. Hier belt referee Wolfgang Stark voor de wedstrijd met het thuisfront of die handsfree-kit een beetje goed zit. Had grensrechter Peter Henes niet even kunnen bellen na de elleboog van Julio Cruz tegen John Heitinga? ONGELOOF Halverwege de heenwedstrijd tussen Ajax en Intemazionale stond het 2-0. Voor Ajax. Daar had werkelijk helemaal niemand rekening mee gehouden. Het ongeloof rolde als de Mexicaanse wave over de tribunes. In de kleedkamer van Ajax heerste een opgelaten stemming.'Iedereen pepte elkaaT op,' aldus Urby Emanuelson, uitblinker op links.'We gingen vol vertrouwen naaT binnen. We moesten dit zien vast te houden.' Klaas-Jan Hun telaar: 'We spraken in de kleedkamer af dat we in ieder geval de 'o' moesten houden achterin. En van daaruit misschien nog een derde goal maken.' Ajax dankte de riante uitgangspositie aan de beste eerste helft van het seizoen. Vanuit een Nourdin Boukhari nam tegen inter de honours waar voor Wesley Sneijder. Ook zijn eerste helft was top. BLAUW OOG De Italianen knokten zich na de pauze, soms let terlijk, terug tot 2-2. Het blauwe oog van John Hei tinga was een blijvend souvenir van de boeiende duels die hij uitvocht met Cruz en Adriano: 'Deze kreeg ik van Cruz, vlak voor de rust. Een elleboog. Ach, dat hoort erbij in dit soort duels.' De Argen tijn beging in de 84ste minuut een grove tackle op de benen van Trabelsi. De Duitse arbiter Stark hield het bij geel. Het was jammer dat diezelfde Cruz twee minuten later, uit een prima aanval, op de valreep voor 2-2 zorgde. Vermaelem'lk denk dat Inter ons onderschat heeft. Na de pauze was daar geen sprake meer van. Op het middenveld was hun positiespel toen heel goed.' hij wilde me terugpakken, maar ik zag hem aan komen. Ik duwde hem weg, daardoor kwam ik helemaal vrij en kopte ik de bal in de korte hoek. Ook John Heitinga hield aan het treffen met de Italianen een vervelende blessure over: een gek neusde nier. Met Thomas Vermaelen bleef het centrale verdedigingsduo, ondanks twee tegen treffers, overeind tegen het indrukwekkende offensieve geweld. Gerekend was op het duo Martins en Adriano. Trainer Mancini koppelde de sterke Braziliaan echter aan Julio Cruz. Tijdens de return is het goed mogelijk dat Martins wél in de basis verschijnt. De rappe turbospits maakte veel indruk, nadat hij Adriano halverwege de tweede helft verving. Vermaelen: 'Die Martins is zo ont zettend snel. Die moetje óf onderuit halen, óf niet laten vertrekken. Anders ben je gezien.' De Belg vond dat het wel meeviel met de aanvallende kwaliteiten van Inter:'Je moetje niet laten verras sen. Ze zijn slim en proberen je in slaap te sussen. Dat deed Adriano soms. Juist dan focuste ik me op het moment dat hij zou versnellen. Ik vond hem niet heel goed, maar ik merkte wel hoe sterk en technisch hij is.' De tweede helft kreeg ik een knal op mijn hoofd van hem. Expres? Ach, hij beschermde zich goed.' Emanuelson speelde de Portugese wereldster Figo zo goed als uit de wedstrijd: 'Na twintig minuten dacht ik: hoe is het mogelijk? We speel den heel goed, stonden met 2-0 voor en Inter kwam eT niet aan te pas. We zaten eT echt kort op. De linies dicht bij elkaar. Zoveel mogelijk druk

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 5