Stekelenburg op scherp r- Vieren in vieren PSV en de Brabantse Willy's Wat zeg je? Het moment Ajax in de media C: 3 MAART 2006 NUMMER 14 AlAX LIFE Inter is de betere ploeg, maar de charme van bet knock-outsysteem is dat het niet altijd de beste ploeg is die doorgaat.' Danny Blind blijft in het Brabants Dagblad positief. 'Afgelopen zomer wilde Ajax hem per se niet verkopen. Terwijl ze des tijds heel veel geld voor hem kon den ontvangen. Hatem zou volgens Ajax een 'Van Bommel-achtig' afscheid krijgen. Hij moest en hij zou blijven. Een fitte Trabelsi is de beste rechtsback van Nederland, zei Danny Blind erbij. Misschien is het voor ons wel een optie om de boel af te kopen.' Zaakwaarnemer Franklin Sedoc laat in het AD weten teleurgesteld te zijn in Ajax. 'Het mag duidelijk zijn, dat wij niet al onze beste spelers naar een directe concurrent als Ajax laten gaan. Kenneth Perez verhuist naar Amsterdam, nu houdt het voor ons ook op. Het kan toch niet zo zijn dat Ajax heel AZ gaat overnemen?' Technisch directeur Marcel Brands van AZ, in het AD. 'Ik wacht het allemaal wel af wat er gebeurt. Ik wist nog van niks en krijg net allemaal berichtjes dat ik bij de voorselectie van Oranje zit. Dat is sowieso al een droom en een heerlijke stimulans.' Klaas-Jan moet nog even verder dromen. 'Bij Ajax word ik tweede doelman, maar het is wél een topclub. Dat is doorslaggevend geweest voor me. Dit was de kans om mee te maken wat dat is, spelen in de top. Dort mund is natuurlijk ook een prach tige club, maar ik denk dat ik bij Ajax een grotere kans heb om aan de Champions League of landstitel te ruiken. Momenteel gaat het even minder, maaT dankzij de play-offs is alles nog open.' Dennis Centenaar in het AD over zijn komst van Borussia Dortmund naar Ajax. 'We zijn zeker nog niet klaar. Dat kan ook niet, gezien het grote aantal spe lers dat vertrekt of is vertrokken. We hebben nog wel wat financiële ruimte, het geld is niet op. Maar we zullen wel creatief moeten zijn. Krohn-Dehli en Gentenaar hebben we bijvoorbeeld transfervrij gehaald. Dat zijn jongens die niet meteen op een basisplaats kunnen rekenen en dat weten ze ook. Voor Stam en Perez zien we die plek in principe wél: rechts in het verdedigingscentrum en op positie nummer 11.' Martin van Ceel bouwt door, in het AD. 'Die wagen weegt ongeveer 3500 kilo, maar als je al naar het gaspe daal kijkt, zit je aan de honderd.' Gerard van der Lem over Inter-spits Adriano De Telegraaf. 'Ajax-lnter werd niet' de zoveelste chagrijn wedstrijd van dit seizoen. In tegendeel. Het in Amsterdam en omstreken gevreesde affiche bracht uiteindelijk weer lol in Mokum. Het had alles te maken met de nieuwe houding van de als kansloos inge schatte ploeg. Ajax wilde zich laten zien, wilde genieten en trok zichzelf uit het tranendal waar het al maan den zijn tenten opgeslagen heeft. Het gebeurde onder aanvoering van een imponerende Klaas Jan Huntelaar. Aan zijn droge gedre venheid spiegelden zich al zijn ploeggenoten.' AD Sportchef Chris van Nijnatten in zijn krant over Ajax. Amsterdam - Maarten Stekelenburg (23) en Kenneth Vermeer krijgen er volgend seizoen een concurrent bij. Dennis Centenaar (30) komt over van Borussia Dortmund. De drie keepers gaan door de concurrentiestrijd het beste in elkaar naar boven halen. 'Ik ben door Ajax gehaald als tweede keeper. Zo kreeg ik het van Martin van Geel en Danny Blind in een persoonlijk gesprek op de club te horen,' begint Gentenaar het telefoongesprek. Daar mee is op voorhand al een hoop ondui delijkheid verdwenen. In het vorige nummer van Ajax Life sprak Fred Grim zich namelijk in min of meer in dezelfde bewoordingen uit.'We willen een serie met Maarten neerzetten,' aldus de keeperstrainer. Voor Maarten Stekelenburg verandert er waarschijnlijk weinig dooT de komst van de Nijmegenaar.Tk ken Dennis nog uit zijn NEC-periode. Hij is een goede keeper en in dat opzicht dus een con current. Zijn komst zet me alleen maar extra op scherp,' aldus de goalie die zich deze zomer bij de WK-selectie van bondscoach Marco van Basten hoopt te scharen. 'Maar daar ben ik op dit moment absoluut niet mee bezig. Ik moet eerst bij Ajax presteren. Op dit moment voel ik me sterk, heb 25 duels op rij gespeeld. Dan is het wel zuur dat we als ploeg dit seizoen matig preste ren, terwijl ik eindelijk met een vaste serie bezig ben. Maar goed, je wint met z'n allen en je verliest met z'n allen.' Kenneth Vermeer - op papier de derde doelman voor komend seizoen - heeft weer heel andere prioriteiten. 'Hij moet eerst fit worden en zijn gedach ten volledig bij de revalidatie houden,' aldus zaakwaarnemer Winnie Haat- recht.'Kenneth had even een terugslag maar focust zich nu volledig op het EK in Portugal waar hij met Jong Oranje wil spelen. In de tussentijd speelt hij hopelijk nog wat wedstrijden. Na het toernooi gaan we over het komende seizoen nadenken. Er staat niets expli ciet in zijn contract oveT verhuur als hij geen tweede doelman wordt, maar er zijn wel afspraken gemaakt.' (SZ) 'We hebben weer een spits!' zong de Ajax-aanhang na de vierde treffer van Klaas-Jan Huntelaar. En zo is het. Tegen RBC Roosendaal werd de num mer 9 met '25' op z'n rug Ajacied van de Wedstrijd. Wat veel belangrijker is: het leek of de geboren Achterhoeker met één paar spitsvondige bewegin gen de Amsterdam ArenA bevrijdde van een klamme deken, loodzwaar van de teleurstelling het cynisme. Was het publiek na de enige goal tegen Willem II nog cynisch,nukon er oprecht zes keer worden gejuicht. Een zuiveTe hattrick in de tweede helft, daar nemen we onze hoed voor af. Vaak gehoord: het was maar RBC... En inderdaad, de Brabantse laagvlieger bakte er werkelijk niets van. Maar het wordt tijd dat Ajax vooral naaT zichzelf kijkt en uit de goede momenten ver trouwen put voor de toekomst. En dan is Klaas-Jan Huntelaar voor de redactie van Ajax Life het lichtende voorbeeld. (EE) Natuurlijk, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toe komst. Maar toch is het lekker: vijf vette overwinningen van Ajax op PSV, om te zien hoe het ook kan. Opvallend: het aantal Willy's in de PSV-historie. Doot EtoI Erdogan 7. Ajax toont zich Groot (6-2) Op 3 januari i960 zorgde doelman Willy de Hond ervoor dat PSV zich net niet volledig belachelijk maakte. Ondanks zes tegentreffers keepte hij de wedstrijd van z'n leven. Cees Groot was de held aan Ajax-zijde en na z'n deTde goal, rond de tachtigste minuut, rende honderden supporters het veld in om d^ Zaankanter te feliciteren. Ajax had iets teveel kaartjes verkocht en toeschouwers zaten op de balustra des (geen hekken, ben je gek!) en rond het veld. Een feest, dat was 't. 2. Stuyterende winst (4-1) Mooi is dat, met ruim verschil winnen en toch niet tevreden zijn. Ajax-goalie Heinz Stuy na de 4-1 winst op PSV: 'Als keepeT krijg je weinig gelegenheid om je na een fout te revancheren. Daar krijg je te weinig werk voor.' Oké, de o- 1 was zijn schuld. Maar Ajax rolde 12 maart 1972 de Eindhovenaren op, tus sen twee Europa Cup-duels tegen Arsenal in. Dodelijke quote van trainer Kovacs na afloop: 'Ik mag die ploeg gewoon graag. Maar na rust werd dui delijk dat dit PSV zonder ziel voetbalt.' 3. Simon de Held 4-1 'Simon, Simon, Simon...!' scandeerden de fans op 11 november 1979 in De Meer. De artistieke Tahamata had J ongeveer in z'n eentje PSV opgerold. I Zelfs PSV-coach Kees Rijvers had daar waarderende woorden voor over: 'We zijn dichtbij de 2-2 geweest, maar ja, jammer dat Tahamata aan de andere kant stond.' Zijn directe tegenstander Willy Scheepers kon niet veel meer dan stamelen dat 'Tamahata erg goed was.' Simon was bescheiden, als altijd: 'Wat heb je nou aan een grote mond. In het veld moet je het waarmaken.' 4. De rugzak Huh (3-0) De Koreaan Moo Jong Huh had één opdracht: Johan Cruijff uitschakelen. Het zag er belachelijk uit op 18 april 1982; JC met een Koreaanse rugzak. Willy van de Kerkhof, PSV-middenvel- der van beroep, legde uit: 'Wat ver wacht je van ons? Dat we hier komen om van Ajax te genieten? Dat we de heertjes ruimte gaan geven?' Prima dat 't dan toch nog 3-0 werd (twee keer Lerby en één keer Schoenaker). 'Ver diend/gaf verdediger Ernie Brandts toe, 'Op het laatst draaide Ajax ons helemaal dol.' 5. De zieke Kraay (3-0) Technisch directeur Hans Kraay lag ziek op bed en kreeg op 31 augustus te horen dat ook zijn ploeg horizontaal was gegaan. Johan Cruijff bleef na afloop kritisch: 'Van Basten was heel sterk, maar hij kan nóg beter. In plaats van twee had hij vier goals moeten maken.' En Cruijff verklapte het recept: 'De inzet, de bezieling was perfect.' Op 77 maart, een dag voor Ajax 68ste ver jaardag, won Ajax met 4-0 van PSV. Hier is doelman Willy Heijink net iets eerder bij de bal dan Johan Cruijff. i

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 2