A A Ajax klaar voor slotoffensief Controle gericht op het gezicht Jeugd tankt vertrouwen in Almelo Deze week Stam komt Proef met biometrie De stem van de fan Sneijder wel of niet? JJ£ JAARGANG 3 MAART 2006 WWW.SVAJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING A J A X IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 W W W. S VA J A X N L Dadergerichte aanpak, dat klinkt ons als muziek in de oren. Daarom aandacht voor een alternatief plan: toegangscontrole met behulp van biometrie, om ongewenste fans buiten te houden. Ajax Life legt uit. Eerst de term biometrie. Letterlijk:'de maat van bet leven'. De sjieke uitleg: geautomatiseerde identificatie of autorisatie van individuele lichaams kenmerken van een levend persoon. Zo, dat staat. Denk aan vingerafdruk ken, een irisscan of herkenning van bet gezicht. Dat laatste, het gelaat, wordt hoogstwaarschijnlijk ingezet bij de proef die Ajax, Feyenoord en Vitesse gaan doen. Wilfred de Rooij is Manager Facilities bij de KNVB. De bond is initiatiefnemer van de proef, de plannen zijn in een oriënterende fase. TNO gaat de voetbalbond tech nisch van advies dienen.'De bedoeling is supporters met een stadionverbod te weren. Een dadergerichte aanpak dus. De pilotclubs hebben een behoor lijk aantal stadionverboden. Bij RBC Roosendaal, met misschien één sta dionverbod, is een pilot nutteloos.' Hoe gaat de proef bij Ajax (vanafwin- terstop volgend seizoen) er ongeveer uitzien? Foto's van alle supporters met een stadionverbod komen in een data base. Bij de toegangspoortjes van het stadion staan camera's die bet gezicht van de supporter in beeld brengen. Komt de gemaakte foto overeen met een stadionverbod in de database, dan gaan er belletjes rinkelen en nemen beveiligingsmedewerkers de betreffende persoon apart. Een van de ideeën is de camera's niet bij alle poortjes te plaatsen. Net als de snel heidscontrole langs de snelweg is er dan steekproefsgewijs controle, bij steeds verschillende ingangen van het stadion. Zeker is dit niet. Wel is nu al duidelijk dat controle bij alle ingangen voor te veel opstoppingen en langere wachttijden kan zorgen. En dat maakt de aanpak dan weer minder daderge richt. Biometrie gaat bij Helmond Sport niet werken. Deze fans zijn het er roerend mee eens. Hoopt Yannis Anastasiou dat Danny Blind hem in de tweede helft tegen Sparta op wat speelminuten trakteert. De Griek viert aanstaande zondag zijn 33ste verjaardag Wordt Ajax-monument Bob Haarms op 8 maart (zijn 72ste verjaardag) opgepiept door de medische staf van Ajax om te oordelen over de trainings- vormen voor het blessuregevoelige elf tal. Speelt Ajax B2 twee uur voordat Haarms gepiept wordt tegen de leef tijdgenootjes van Sparta Praag. Het duel der 16-jarigen begint op De Toe komst om 19:00 uur. Verwacht Johnnie Heitinga (gek neusde nier) een opbeurend telefoon tje van Nigel de Jong (ambassadeur van de Nierstichting). Verzachten Zdenek Grygera en Thomas Galasek hun blessureleed met wat alcoholische versnaperingen. Bei den hebben nog een paar liter bier over sinds de Tsjechen zich plaatsten voor het WK. Speelt Ajax op zaterdagavond 11 maart tegen PSV. De noeste verdediger van AC Milan ver heugt zich nu al op zijn komst naaT Amsterdam. Ajax Life zocht hem op in Varese en bracht stroopwafels mee. Lees verder op pagina 8 9 Op 7 maart gaan we weeer naar de stembus (of computer) voor de gemeenteraadsverkiezingen. We peil den de politieke meningen in Amster dam: wie is er verantwoordelijk voor supportersgeweid en wat doen we met het Ajax-home? Lees verderop pagina 13 Meer mogelijk maken M ABN'AMRO Tegen Heracles zorgde Michael Temisela voor de broodnodige tweede treffer. Almelo - Oké, de zege op sc Heracles kwam ietwat gelukkig tot stand, feit is dat Ajax twee punten uitliep op FC Groningen, de naaste concurrent voor een plek bij de eerste vijf. SC Heerenveen en FC Utrecht blijven echter in de buurt, zodat de technische staf zondag tegen Sparta wederom moet hopen op de veredelde jeugdploeg. Door Sander Zeldenrijk Sparta strijdt onder bezielende leiding van ex-Ajacied Anthony' Obodai tegen deelname aan de play-offs voor lijfsbe houd en toonde vorige week tegen con- De medische- en technische staf doet er alles aan om Wesley Sne- ijder (hamstring) fit te krijgen voor de wedstrijd tegen Sparta. Op moment van schrijven is nog onduidelijk of de Utrechter bij de selectie zit. Verder blijft de zieken boeg de komende weken overvol met John Heitinga (gekneusde nier),Thomas Galasek (bovenbeen), Zdenek Grygera (kuitspier), Edgar Manucharyan (bovenbeen), Nicolae Mitea (knie), Steven Pienaar (enkel) en Kenneth Vermeer (knie). current Willem II duidelijk aan dat alles begint met een flink portie gedreven heid. Ajax zal beter voor de dag moeten komen dan tijdens het eerste half uur in Almelo. Wat dat betreft heeft de ploeg sowieso iets recht te zetten tegen Sparta, want in de heenwedstrijd ont snapte de ploeg van Danny Blind wegens een ongelooflijk slappe mentali teit aan een nederlaag. De Zeeuwse coach ziet de laatste weken echter een positieve wending op dat gebied. 'Ik proef steeds meer beleving. Bij de groep, tijdens het eten, bij de club. Dat moet zich nu gaan vertalen.' Als Ajax met de support van het thuis publiek een 'Champions League-achtige sfeer' weet te creëren tegen de Rotter dammers kunnen er in de ArenA mooie dingen gebeuren. Het was opmerkelijk om te zien wat voor uitwerking deze positieve benadering op de spelers had, tijdens de eerste helft tegen Inter. Zelfs jonge en onervaren Ajacieden hebben steun vanaf de tri bune nodig. Omdat Ajax vooral in verde digend opzicht een verjongingskuur onderging - alleen Hatem Trabelsi zal terugkeren van een schorsing - geen onbelangrijk detail. De trainer van Ajax heeft veel te danken aan zijn verblijf op Het Kasteel. 'Ik koos voor Sparta omdat daar veel jeugd werd ingepast. Het was een bewuste keuze en een ideale opstap voor mijn carrière. Uit eindelijk kwam het allemaal uit. De weg van de geleidelijkheid. Als jonge speler van Sparta, dan naar de basis en op mijn 24ste de sprong naar Ajax. Ik denk dat dat bij mij past.' In de Ajax-verdediging is er momenteel geen geleidelijkheid. Misschien wel snel ler dan bedoeld debuteren spelers in het elftal. Michael Timisela is daarvan een goed voorbeeld. Vorige week begon de 19-jarige Amsterdammer in de basis als rechtsback. Ook Jeffrey Sarpong mag eerder dan verwacht meespelen in de eredivisiespeeltuin. De bank in Almelo bestond uit Ryan Babel (19), Robbert Schilder (19), Murat Yildirim (18) en Emmanuel Boakye (20). Op de lange ter mijn waardevolle minuten en momen ten. Op de korte termijn is het zaak dat er vooral verdedigend voldoende ver trouwen getankt wordt voor het treffen met PSV en Inter. Vervolgens kan Ajax voor de play-offs op 19 maart goede zaken doen in een cruciaal onderling treffen met FC Groningen. Ondertussen is het zaak dat de ziekenboeg (zie kadeT) op het juiste moment leeg is en de Amsterdammers een merkwaardig sei zoen een misschien wel nóg merkwaar diger vervolg geven in het moderne jasje van de nacompetitie. Een eventuele over winning op de Spar tanen brengt Ajax na vijf zeges op rij van de achtste plek terug op de vierde. Een goede stimu lans voor het treffen met PSV en de return tegen Inter- nazionale. Naast de sportieve prikkels, zal Blind ook extra gebrand zijn op een overwinning omdat hij zes seizoenen (van 1979 tot 1986, red.) op Spangen speelde. 'Ik gun Sparta 32 keer drie pun ten, maar twee keeT niet. Ik zit nu 20 jaar bij Ajax. Wat dat aangaat heeft Ajax me misschien iets meer aangegrepen, maar ik bewaar hele warme en goede herin neringen aan Sparta. Het is een traditio nele club, net als Ajax. Ik ben er trots op dat ik voor twee van zulke clubs heb mogen spelen.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1