Voor alle Ajax-fans Ajax volgens Ton Ojers SERVICE Gerard en FC Amsterdam Ajax Life nummer 14 3 maart 2006 IT9 Gefeliciteerd! Als je dit leest, ben je al lid van de gTOOtste fanclub van Nederiand. En zo hoort 't ook, als rechtgeaaTde Ajacied. Ken jij supporters van Ajax die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat dit de leukste club van Nederland is. Je krijgt van de Supportersvereniging voor ieder lid dat je aanbrengt, een schitterende trendy Ajax-rugzak cadeau (foto rechts). Op op, dus zorg dat je er snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.ajax.nl, button SVA. Vermeld daar de gegevens van het nieuwe lid, maar ook je eigen gegevens voor de rugzak. Nieuweleden tus sen de 13 en 17 jaar worden automatisch lid van De Jonge Schare. Voor de kinderen onder de 13 jaar is er de speciale Kids Club (zie pagina n van deze krant) met een eigen Kids Club blad en fantastische aanbiedingen. Ajax Live r n ^°0tersve*e<vX JAARGANG 13, NUMMER 14 VRIJDAG 3 MAART 2006 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. SPORT J, H E D I ft www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life Ajaxlife@svajax.i Postbus 22944 1100 DK Amsterdam nl Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn AAèöe werkers. Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Martijn Mooiweer, Patrick Leemans, Jeroen van den Kroonenberg Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Guilhermo Barten Imke de Wette Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP VRIJDAG 17 MAART 2006 Amsterdam - Ton Ojers (51) is als voetbalanalyticus van RTVNH en Omroep Flevoland wekelijks de grootste criticaster van Noord-Holland en Flevoland. De voormalige Amsterdamse trainer heeft dan ook een pittige mening over het huidige Ajax. Door SandeT Zeldenrijk Ton, op.websites word je 'de revelatie van voetbalanalytisch Nederland' ge noemd en spreekt men over de 'Jiskefet- factor'. Wat is je geheim? 'Ik probeer een dosis humor te koppe len aan kennis en doe dat op mijn eigen manier: geen flauwekul. Ik ben wie ik ben en zo gedraag ik me ook op televisie. Ik heb geen mediatraining nodig. Ik ga ook nooit naar persconfe renties, want daar zegt niemand wat en hoor ik alleen maar onzin. Vragen worden ook niet op prijs gesteld en kri tische vragen al helemaal niet. Louis van Gaal wil zijn nek nog wel eens uit steken, maar alle andere trainers kij ken zo serieus alsof WO III ieder moment kan uitbreken. Ik vind de humor van Jiskefet geweldig en zie dat als een geweldig compliment. Voot de rest houdt iedere vergelijking op.' Wat valt jou dit seizoen het meest op aan Ajax? 'Structureel zat het helemaal fout. Er is geen balans in de ploeg en dat geeft problemen waardoor de prestaties uit blijven. Ik ben blij met Martin van Geel, maar als Danny Blind vertrekt moet Co Adriaanse hem opvolgen. Van Geel heeft alles aan Adriaanse te danken en Blind heeft als Ajax-trainer ook niet het eeuwige leven.Toch? Ajax gaat uit de Champions League, mag ik aanne men. Ze zitten nog in de bekeT maar dat toernooi kan ik niet serieus nemen. Na twee wedstrijden sta je in de finale! Verder heeft hij natuurlijk mazzel met de play-offs. Daarvoor plaatst Ajax zich wel. Het zou verschrikkelijk zijn als dat niet het geval is.' Ajax heeft Kenneth Perez en Jaap Stam juist aangetrokken om het evenwicht te herstellen. Wat vind je dan van die aan kopen? 'Stam kost zes miljoen voot twee sei zoenen. Dat is salaris inclusief trans fersom. Dat vind ik nog wel wat. Net als Perez is dat een routineaankoop, maar ik ben zo bang dat ze volgend seizoen over the hill zijn. Je krijgt voor die spe lers geen wisselgeld meer. Dan heb ik het dus over kapitaalvernietiging. Ik heb er geen goed gevoel bij en vind het veel eTger dat jongens als Rafael van der Vaart en Nigel de Jong zo makkelijk weglopen.' Je was zelf trainer van zes hoofdklas sers. Hoe kijk jij als ex-trainer naar de technische staf van Ajax? Op de redactie van Ajax Life kwam de volgende reactie binnen over Amsterdam en de Lieverdjes van toen. Raar eigenlijk, dat er geen tweede betaald voetbalclub in de hoofdstad is... Graag zou ik even willen reageren op het artikel 'Op weg naar de Klassieker' van Arnout Verzijl. Hierin wordt onder meer aangehaald waarom Gerard van der Lem belangrijk zou kunnen zijn voor een overwinning. Het wel licht kleine stukje hierover is welis waar fraai voor Gerard, maar zonder vermelding van zijn grootste triom fen die hij heeft behaald met het groepje 'malloten'van FC Amsterdam. Deze club, die een aantal opmerke lijke prestaties heeft verricht en ook belangrijk is geweest voor het Neder landse voetbal, wordt vaak vergeten. 'Ouderen' als ik, met het juiste hart voor Amsterdam (zonder een bekakte R...) hebben in de jaren zeventig en tachtig met veel plezier gekeken naar dit theatergezelschap. Ook Gerard maakte hier deel van uit, evenals Geert Meijer, Nico Jansen, Frits Flinke- vleugel, Jan Jongbloedom maar enkele groten te noemen. Het is dan ook jam mer dat in deze tijden, waarin het plezier in voetbal wordt teruggebracht naar spektakelloos heen-en-weer tikken, er geen FC Amsterdam meer is. Want om even terug te halen er zijn weinig clubs in Nederland die het grote Ajax in de eigen Meer werkelijk wegspeelden en uiterst verdiend wisten te winnen met 2-4 (goals van Jansen en Meijer). Misschien is dit wel de reden voor dit geheugenverlies. Ik hoop niet dat dit stukje als kritiek word opgevat, in tegendeel. In deze tij den is het (soms) aangenaam om naar Ajax en het tweede elftal van Ajax (=AZ) te mogen kijken. Met hele vriendelijke groeten uit den vreemde, Adrie de Waal, Groesbeek. ^Ortersve*®*^ 'Gerard van der Lem is natuurlijk een uitstekende assistent. Dat heeft hij hier al bewezen. Over Ruud Krol kan ik niet zo goed oordelen, want ik hoor hem nooit en ik zie hem nooit. Eedijk gezegd had ik verwacht dat hij tegelij kertijd met Tonnie Bruins Slot zou opstappen. Ik neem aan dat hij niet voor het geld is gebleven, want daar voor had hij een te geweldige carrière als speler. Ik was niet blijven zitten. En hoewel ik me kan vergissen, betwijfel ik of hij zo'n grote inbreng heeft.' Hoe Amsterdams vind jij Ajax momen teel? 'Er zijn tijden geweest dat er maar twee Nederlandse jongens in het veld liepen. Nu komt Urby er gelukkig aan en dat geldt voor meer jonge spelers. Daar kan ik me helemaal mee vereenzelvi gen. Die lijn moet Ajax doortrekken, want de eigen jeugd is altijd al hun kracht geweest. Sommige jongens, zoals Johnnie Heitinga maken echter weinig progressie. Verder ben ik opge groeid met links- en rechtsbuitens, maar het lijkt wel alsof die niet meer worden opgeleid in Nederland. Dat was altijd het meest herkenbare voet bal.' Ajax - Sparta Zondag 5 maart Eredivisie Aanvang: 14.30 uur Er zijn per clubcard maximaal twee kaarten te kopen. Ajax Kids Club leden kunnen in verband met het vijfjarig jubileum een kaartje kopen a €5. Begeleiders betalen €25. Ajax - PSV Zaterdag 11 maart Eredivisie Aanvang: 19.30 uur Benieuwd of Ajax de 5-15-serie een succesvol vervolg kan geven in de toppeT tegen PSV? Haal dan snel een kaartje. Je kunt maximaal 1 kaart per clubcard aanschaffen. Prijzen vartëren van €15,25 tot €50,25. Internazionale - Ajax Dinsdag 14 maart UEFA Champions League Aanvang: 20.45 uur Na de sensationele 2-2 moét Ajax minstens één keer scoren in het Giuseppe Meazza Stadion. Ruim 4500 Ajacieden kunnen deze moge lijk historische wedstrijd bijwonen. Trap dat gaspedaal in en schreeuw Ajax naar de doelpunten. Milaan is maar 13 uurtjes rijden! Vanaf 3 maart kunnen alle Clubcardhou- ders een kaartje kopen a 53,20. WRn.tï We love you Ajax 59181 80541 Jan Smit - Vrienden voor het leven 61505 81638 André Hazes - Bloed, zweet en tranen 50985 81343 Partysquad - I'm sorry 61626 82082 Bob Sinclar - Love generation 59130 81938 Eminem - When I'm gone 61600 82046 The Black eyed peas - My humps 57673 82008 Vloerleggersbedrijf voor al uw kurk-, laminaat- en parketvloeren Tevens leggen wij massieve plankenvloeren en landhuisdelen John Holla telefoon: 06 54 66 44 39 SMS HJflaw. CODEmar 5040olttol Ü9D0-90050 57 Bellen €0.80 per minuut SMS-en €4.50 por bestelling

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 15