Biometrie Roep van de tribune De nieuwe stelling AJAX FANZONE Ajax-supporters zijn inmiddels enorme liefhebbers van de play-offs Moet bondscoach Marco van Basten Klaas-Jan Huntelaar meenemen naar het WK in Duitsland Blijf van m'n biometrie! J 3 MAART 2006 NUMMER 14 AJAX LIFE Vervolg van pagina i Max Snijder is van de Biometrie Exper tise Group. Hij is een van de mannen achter Privium, de toegangscontrole van vaste klanten van luchtvaartmaat schappijen op Schiphol. Dat gebeurt via de irisscan. Momenteel werkt hij met de gemeente Amsterdam aan een preventief project tegen winkeldief stal. Opgepakte winkeldieven worden gefotografeerd. Als de camera's bij de ingang van de winkel de boefjes een volgende keer herkennen, wordt de toegang geweigerd. Wat zijn volgens Snijder de valkuilen bij deze manier van controleren? 'De foto's in de data base moeten van goede kwaliteit zijn. Hoge resolutie, zonder schaduw en met een neutrale achtergrond.' Ook de hoek tussen de lens en de gefotogra feerde is van belang. 'Met de huidige camera's kun je een verschil van 15 gra den nog wel corrigeren, maar bij een scherpere hoek is het verschil met de databasefoto te groot.' VOORDEEL Volgens Snijder is het voordeel bij een stadion dat iedereen door 'n poortje moet. Er is sprake van één-op-één con trole. Je kunt dus niet voor de grap met een bivakmuts op voor de camera gaan staan. 'Ontwijkend gedrag is door de medewerkers aan de poortjes direct te corrigeren. Die supervisie maakt de kans op fouten minder.' Snijder waar- Het is duidelijk dat de play-offs de gemoederen bezighouden. De redac tie ontving de nodige post over dit onderwerp en ook op HYPERLINK "http://www.svajax.nl" www.svajax.nl stroomden de reacties binnen. Over het algemeen zijn de supporters van Ajax - nog steeds - fel tegen. Grappig, want in de huidige situatie biedt het nieuwe systeem de man nen van Blind een extra uitweg naar de voorronde Champions League. Het is aardig te constateren dat diverse briefschrijvers hun mening over de play-offs laten afhangen van de eindklassering van Ajax! Maar, er zijn ook notoire tegenstanders. Of, zoals C. Barbiers het zegt: 'Wij zijn geen voorstanders van de play-offs. Het kost alleen maar geld.' De play-offs; wordt het AZ linksonderof toch Feyenoord? In Ajax Life nummer 12 was de Stelling: Hallo beste Ajax-familie, De play-offs zijn best leuk, zo aan het eind van de competitie. Het blijft voetbal. Ik had liever gezien dat Ajax er niet bij had gezeten, omdat we dan kampioen zouden zijn. Nu de compe titie bezig is, zeg ik, ja leuk. Wel vind ik het vervelend dat je weer extra kosten moet maken. Ik kan me de tijd niet meer herinneren, zolang ben ik al supporter. Ik heb een seizoenkaart in vak 118, vroeger in De Meer op vak K. Is er niet een mogelijkheid om voor de vaste seizoenkaarthouders een aparte regeling i.v.m. de kosten te treffen? Het zijn toch een paar wed strijden en we willen onze club aan moedigen, of niet soms? Daarom stel ik het bestuur voor: wil je wat goeds doen voor de vaste supporters, geef ze dan iets moois in de vorm van extra wedstrijden. Dat zou een mooi gebaar zijn en als je kijkt naar de kosten voor de club, ach, slechter worden ze er niet van. Ik hoop dat het bestuur van Ajax hiermee wat kan doen. Ben Takkenberg, vak 118 Naschrift redactie: We zullen de bood schap overbrengen en houden jullie op de hoogte! Afblazen en schrappen Ik ben het absoluut en pertinent oneens met deze stelling. De play-offs zijn een commercieel gedrocht, gebaseerd op winstbejag en tegen voetbal. Alsof de voetbalkalender niet vol genoeg is. Veel spelers raken al overbelast in het hui dige programma. De KNVB dwingt wed strijden door te laten gaan (Heeren- veen-Ajax), anders komt het pro gramma in het gedrang. Ja, dat onze club er toevallig in de eerste editie van dit gedrocht profijt van lijkt te hebben, is voor ons als supporters meegeno men. Feit blijft dat onze club dit seizoen geen aanspraak mag en kan maken op de top 3. Daar hoort dan ook geheel pas send en eerlijk een UEFA Cup-plaats bij. Stel, AZ wordt tweede, ik weet het, het is erg gevoelig maar wel verdiend. In de play-offs worden ze in een paar wed strijden afgerekend door de concurren tie en ze worden vijfde... Dit is pure competitievervalsing. Uiteindelijk kan Ajax hetzelfde, maar dan andersom, overkomen. Leuk voor de penningmees ter, maar het doet volledig afbreuk aan de 34 gespeelde competitiewedstrijden. Conclusie: afblazen en schrappen dit gedrocht! Hans Ravensbergen Twee kanten Als Ajax-fan ben je blij dat ze er nu zijn, de play- offs. Nu kan je nog voetballen voor de Champions League! Ik zie Ajax geen tweede worden op de Tanglijst, want daarvoor laten ze nog steeds te veel punten liggen. De oorzaak is dat Ajax het geluk niet meer heeft om uit eindelijk nog een wedstrijd te winnen! Maar als je je vorm op het einde van het seizoen terugvindt, kan je nog gewoon keurig tweede worden en speel je alsnog om een plek in de Champions League! Ik moet wel zeg gen dat als Ajax tweede wordt, met een groot aantal punten voor op de nummer 3, dat ik dan tegen de play offs ben. Dan is Ajax vermoeid en heb ben misschien diverse sleutelspelers blessures. Op zo'n manier kunnen ze hun plek voor de Champions League juist verspelen! Het verhaal heeft dus twee kanten. Henk Eek, Uithoorn Absoluut niet Een Ajax-supporter zou zich moeten schamen als hij liefhebber zou zijn van de play-offs. Het kan toch niet zo zijn dat je na een competitie goed preste ren tweede wordt en uiteindelijk met lege handen komt te staan? De min dere prestaties van Ajax moet je als een kerel dragen en je niet verschuilen achter play-offs. Probeer vooruit te kij ken, naar de goede prestaties die onge twijfeld weer zullen komen, dan heb je de play-offs niet nodig. Het is onvoor stelbaar dat voetballiefhebbers hier ooit mee hebben ingestemd. Rik Valkenburg Geen voorstanders Wij zijn geen voorstanders van de play-offs. Het kost alleen maar geld. Wij vinden dat Ajax de seizoenkaart- houders niets in rekening moet brengen voor de play-offs. Als wij die al halen. C. Barbiers Ajax Life is erg benieuwd naar jouw mening. In elke editie vragen we je te reageren op een stelling. Die stelling vertegenwoordigt niet per se het standpunt van de Supportersvereniging, maar is bedoeld om de discussie op gang te brengen. In de volgende Ajax Life komen we uitgebreid op jullie reacties terug. Mail je reactie vóór vrijdag 10 maart naar redactie@svajax.nl, onder vermelding van 'Huntelaar in Oranje'. De redactie houdt zich het recht voor bijdragen in te korten. Wat van het lichaam kan dienen als toegangsbewijs? Bloedvatherkenning: Vein-check, zeggen de Engelsen. Handig: de bloedvaten van een gebalde vuist leveren unieke informatie op. Niet heel betrouwbaar. DNA-herkenning: Weefsel van een mens als identificatiemiddel. Betrouwbaar, maar onbruikbaar bij het stadion... Gelaats- of gezichtsherkenning: video-opnames of infraroodscans leggen de kenmerken van het gezicht vast. Grote kans dat dit de toepassing bij de proef wordt. Handgeometrie: een driedimensionale afbeelding van de hand levert unieke informatie op. En we zwaaien met z'n allen... Oogherkenning: een combinatie van de irisscan en de netvliesscan. Stemherkenning: stemklanken, hoogte van de stem, vibraties, klankkleur. ('Meneer, kunt u voor ons de Ajax-MaTsch zingen?') Vingerafdrukherkenning: Dat klinkt ouderwets. Maar wel effectief: zelfs de vin gerafdrukken van 'n eeneiige tweeling zijn verschillend. schuwt dat biometrie desondanks gepaard gaat met fouten. 'Daarom moet het hele proces, van het begin tot eind, eerst grondig gecheckt. Waar kan het fout gaan? Wat doe je als iemand onterecht wordt geweigerd, bijvoor beeld?'Ook De Rooij van de KNVB weet dat:'De organisatie moet ingericht zijn op weigeringen aan de poortjes en afwijkingen in het systeem. De kans bestaat, dat iemand wordt geweigerd, die geen stadionverbod heeft. Dan moeten de medewerkers adequaat reageren.' De eerste stap is dus een proef, gericht op een kleine groep Ajax-supporters die het stadion niet in mag. De kosten vooT de proef neemt de KNVB voor zijn rekening. Einddoel is het stadion nóg veiliger te maken en ongewenste fans buiten de deur te houden. Een oplos sing voor de toekomst, meent De Rooij. Wij zeggen: prima, zolang we als wel willende Ajax-fans geen hinder onder vinden (langere wachttijden!) of extra moeten betalen voor een seizoenkaart of voor losse kaartjes (dat houden we dus in de gaten). Ryan Babel zal bij de poort van het stadion geen problemen hebben met gezichtsherkenning (denken wij).

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 12