Toekomsttalent: Voor Poepon schijnt de zon Toon jouw kunsten! Magische mascottes? Houd de website van Ajax Jonge Schare goed in de gaten om ook kans te maken op deze prijs. Nog geen Jid? Meld je dan aan via jongeschare@ajax.nl om hiervan op de hoogte te blijven. Strijders van de Straat Lekker dollen voor de thuiswedstrijd AZ. Doe mee! Ajax speelt op g april tegen AZ. Een beladen wedstrijd. Om de spanning alvast iets uit de spieren te voetballen en de Ajax-fans rondom het stadion te vermaken met panna's, dribbels en andere technische hoogstandjes, organiseert Ajax Jonge Schare vóór de wedstrijd een groot voetbaltoernooi: Strijders van de Straat 2006. De panna als ultieme vernedering. Op de Open Dag in augustus was het Panna-toernooi al een groot succes. Tientallen leden van Ajax Jonge Schare gooiden hun trukendoos open voor het massaal aanwezige publiek op parkeer-terrein P2. Ditmaal verschuift de locatie naar de ArenA Boulevard. Beter gezegd: op het speelveld tussen de FEBO, Mediamarkt en Heineken Music Hall. Met andere baltovenaars strijd jij die dag op drie velden om de prestigieuze titel 'Straatvoetballer van het Jaar'. Uiteraard kun je rekenen op veel pu bliek, aangezien er voor de wedstrijd altijd honderden fans zijn die zichzelf meestal even verwennen met een vette hamburger of een stokbroodje gezond. Als je denkt dat jij goed genoeg bent om die dag voor een lek ker toetje te zorgen, meld je dan zo snel mogelijk aan. Het AJS-toernooi begint om 10:00 en eindigt om 14:00. Als jij denkt dat je andere Ajax-fans kunt verslaan, dien jij jezelf ze snel mogelijk aan te melden. De enige voorwaarde is dat je wel lid moet zijn van Ajax Jonge Schare. Surf dus snel naar de site om je gratis in te schrijven voor Strijders van de Straat 2006 (www.svajax.nl). De finale ein digt naar verwachting om 14:00 uur. Daarna liggen er voor de beste straat voetballer onder andere twee kaartjes voor de wedstrijd Ajax-AZ klaar. Ajax voetbalde woensdag 22 februari tegen Inter om een plaatsje in de kwart finale van de UEFA Champions League. De Amsterdammers speelden met 2-2 gelijk en hebben nog een kansje om zich te plaatsen voor de volgende ronde. Dat hadden veel fans vooraf niet ver wacht. Wellicht dat de steun van de Ajax- mascottes daarbij hebben geholpen. Als lid van de Ajax Kids Club kun je niet alleen deelnemen aan bijzondere acti viteiten, maar de leden krijgen ook nog eens een welkomstpakket met onder meer een exclusieve Ajax Kids Club pet, de Kids Club Card waarmee kaart jes kunnen worden gekocht voor thuis wedstrijden van Ajax én vier keer per jaar het eigen clubblad. Wil je meer informatie over deze leuke kidsclub? Kijk dan op www.ajax.nl/kids of bel Ajax Supporterszaken 020-3111444. Wil je direct lid worden? Vul dan even de bon in op de website. mijn rechterbeen. Ik ben best wel snel, groot en sterk. Verder kan ik ook als'10' achter de spits uit de voeten, hoewel die positie niet mijn voorkeur heeft. Ik begon in de Ai en speelde een dag later in de A2.Toen verrekte ik de rech- terbinnenband van mijn knie. Dat kostte me zes weken. Halverwege het seizoen kon ik weer aanhaken bij het niveau van de anderen, maar ik was geen vaste basisspeler. Daarom speelde ik in de A2 meestal op de '10'. Dit seizoen speel ik als spits en heb ik ook al iets van zeven duels in de spits bij Jong Ajax gevoetbald. Tot nu toe gaat het zekeT goed. Ik heb er tien in liggen en mocht een contract tekenen. Daar doe ik het natuurlijk voor.' Rydell Poepon tekende voor twee jaar bij Ajax. Nee, erg vaak wordt hij niet meer 1 gepest met zijn achternaam. Maar 1 vroeger op school sloegen de stoppen i nog wel eens bij hem door na de zoveelste flauwe grap. 'Nu hoor ik het I niet eens meer als ik op het veld sta,' 1 zegt de student marketing en commu- I nicatie. Als oudste uit een Surinaams gezin met vier kinderen heeft hij inmiddels een voorbeeldfunctie. 'Mijn 1 jongere broertje speelt bij Zeeburgia en mijn oudste zusje zit op karate. De 1 andere is pas vijf. Zij zit alleen op 1 school. Sport werd altijd gestimuleerd bij ons thuis. Mijn vader heeft zelf ooit 1 nog even bij Haarlem gespeeld, maar 1 hij had niet de juiste mentaliteit.' 1 Vader Poepon hield niet van hard trai nen. 'Net zoals Romario, vroeger mijn idool. Tegenwoordig geniet ik vooral van Thierry Henry. De techniek van Romario sprak me aan. Het is altijd mooi om naar een Braziliaan te kijken. Later leerde ik pas genieten van ren dement. Hemy is voor mij een spits die alles heeft wat de ideale spits moet hebben. Hij is mijn grote voorbeeld. Ik wil net zo goed worden door keihard te trainen en goed naar zijn acties te kijken. Ik probeer op de training zijn acties te kopiëren. Het is niet zo moei lijk om die bewegingen na te doen. Hij heeft niet zoveel schijnbewegingen, maar speelt de bal vooruit en sprint op snelheid langs drie tegenstanders.' De geboren en getogen Amsterdam mer heeft zich in anderhalf jaaT dus danig in de kijker gespeeld dat Ajax besloot hem een contract aan te bie den. 'Na drie wedstrijden in de Bi van Zeeburgia scoutte Ajax me. Ik hoorde dat ze hier weinig jongens aannamen voor de A-junioren, dus ging ik nog harder werken en trainde individueel op afwerkvormen. Echte spitstrainin- gen. Uiteindelijk mocht ik vier maan den stage lopen en speelde ik een Bi- toernooi in Frankrijk. Daarna deed ik nog een wedstrijd mee tegen DCC toen ik hoorde dat ik mocht blijven. Ik vind niet dat ik op late leeftijd bij Ajax ben gekomen, want dit pakt toch veel VTije tijd van me af. Ik ben op het juiste moment ontdekt. Nu weet ik waar ik het voor ga doen en heb ik van mijn jeugd kunnen genieten. Toen trainde ik al drie keer per week en was voetbal mijn grootste hobby. Daarnaast speelde ik tafeltennis in buurthuis De Balk in Am sterdam-Oost.' Als spits van Ajax Ai gaat hij echter niet voor de effectballen die hij bij het tafeltennis hanteert. 'Het gaat nu meer om dat rendement. Ik ben een balvaste spits, heb een goed schot in Rydell Poepon (18) krijgt van Ajax de komende twee jaar om zich te bewijzen. De Amsterdamse jeugdinternational heeft als spits nog een lange weg te gaan. 'Ik lig op schema.' Door Sander Zeldenrijk _2

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 11