A De schaduw van een overwinning Fans dupe van geweld in Den Haag Deze week Gevraagd: Ajacieden met een mening De renovatie Ajax in Venlo Stel je kandidaat voor de ledenraad! Winst met 'n luchtje 13' JAARGANG 17 FEBRUARI 2006 Olaf Lindenbergh droeg in het Zui derpark de aanvoerdersband: 'Bin nen de groep is er niet al teveel over de incidenten gesproken. De. club kan er weinig aan doen. Het beeft geen zin dat de spelersgroep zich in het openbaar uitspreekt tegen dit soort geweld. Ik derik dat 99,9 pro cent van de bevolking dit gedrag afkeurt.' Danny Blind noemde de gebeurtenissen schandelijk. 'Het is beschamend. Ik weet niet in hoe verre dit invloed heeft gehad op de teamprestatie. De busreis naar Den Haag was extreem. Een vdje snel weg, politiebusjes bij iedere afslag en op de viaducten en een politie- helikopter die ons in de lucht bege leidde.' De zege op Den Haag, waar door Ajax naar de vijfde plaats klom, viel in het niet bij de gebeur tenissen. Ajax dankte de overwin ning aan een halfuur goed voetbal, eerlijk verdeeld over beide helften. 'We benutten de geboden ruimte niet goed na de 1-2, waardoor het spannend bleef.' In de laatste minuut kroop Ajax dooT het oog van de naald toen invaller Roiha van dichtbij mocht aanleggen. Ste kelenburg bracht redding. Moet Ajax iemand anders bij de tweede paal zetten, want Zdenek Gry- gera is geschorst tegen RBC. Speelt koploper Ajax Ai morgen in De Kuip tegen naaste concurrent Feye- noord. Bij een Amsterdamse zege ver groot de ploeg van Sonny Silooy het onderlinge gat naar vijf punten. Overweegt de gestopte Sunday Oliseh schotkrachttraining te gaan geven in Amsterdam. De Nigeriaanse oud-Aja- cied met de verwoestende uithaal ziet in Hedwiges Maduro naar veduidt een waardig opvolger. Haalt Jaap Stam ploeggenoot Cla rence Seedorf over om terug te keTen naar Amsterdam. Heeft Aron Winter nu even géén tijd voor Inter. Blijkt tegen de Nerazzuri hoe een fanatieke Ajax-supporter zijn club wél helpt in een moeilijke periode. Vragen we ons oprecht af welke Aja- cieden geselecteerd worden voor de oefeninterland tegen Ecuador (woens dag 1 maart, Amsterdam ArenA)? Af en toe is het voor supporters nodig weg te dromen naar betere tijden. Ajax Life portretteerde drie Ajacieden die volgend seizoen het voortouw moeten nemen bij de wederopstanding van onze Griekse held. Klaas-Jan Hunte- laar, Jaap Stam en Kenneth Perez bie den houvast voor een mooie toekomst. Lees verder op pagina 8 9 De Koel, het knusse stadionnetje van VVV barstte bijna uit z'n voegen toen Ajax op bezoek kwam. Verslag van een supportersfeest met een mysterieuze Argentijn, een goedlachse Zweed en een gezellige Fontein. Lees verder op pagina 13 Meer mogelijk maken M ABN'AMRO Er waren in het Zuiderpark geen Ajax- supporters, het uitvak bleef leeg. Dat was de dag voor het duel besloten door de Haagse burgemeester Deetman. Ajax-voorzitter John Jaakke had begrip voor dat besluit: 'Ik begrijp de reactie van de burgemeester, gelet op de sfeer die je zondag kunt verwachten,' zei hij voor het duel. 'Ik weet niet wat Ajax nog meer moet doen om het voetbal vandalisme aan te pakken. Et is ontzet tend veel energie gestoken in contac ten met de aanhang en een heleboel maatregelen helpen. Maar deze harde kern is blijkbaar niet te beteugelen en dat is een trieste zaak. In het stadion hebben we de zaken aardig op orde, daar is het geweld goeddeels verdwe nen. Tegen dit soort van te voren bedachte acties van een stel gekken kan de club weinig uitrichten,' aldus de preses. ONACCEPTABELE ACTIES De Supportersvereniging Ajax deelt Jaakke's mening. Onze activiteiten zijn erop gericht de wedstrijden van Ajax voor een zo groot mogelijk publiek toe gankelijk te maken. Die inspanningen worden teniet gedaan door onaccep tabele acties als die van vrijdag 10 februari in Den Haag. Hoe kunnen we nog met goed fatsoen in gesprekken met burgemeesters stellen dat een combi volledig overbodig is? In het overleg met de lokale driehoek (gemeente, politie en club) hebben onze vertegenwoordigers nog amper een poot om op te staan. En dat is triest, temeer omdat weer een kleine groep het verziekt voor de grote groep welwillende fans. Een cliché, maar daardoor nog niet minder waar. Het imago van Ajax-supporters heeft door de gebeurtenis een deuk opgelopen die moeilijk te herstellen is. De Suppor tersvereniging wil er zijn voor een zo breed mogelijke groep van fans, maar distantieert zich van de groep die naar Den Haag is gegaan. Gezonde rivaliteit tussen clubs is prachtig, maar geweld wijzen wij ten stelligste af. Hoe het ook kan, werd in het begin van dit seizoen getoond. De Supportersvereniging Ajax bond samen met ADO Den Haag de strijd aan tegen de KNVB, voor het thuisduel in de Amsterdam ArenA. Zo werd vooT de rechter afgedwongen dat beide supportersgroepen normaal de wedstrijd in Amsterdam konden bij wonen. De burgemeesters van Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Utrecht kwamen deze week bij elkaar en gaan praten over de risicoduels tussen ADO Den Haag, Ajax, FC Utrecht, Feyenoord en Sparta. De uitkomst van deze gesprekken was bij het ter perse gaan van deze Ajax Life nog onbekend, maar het kan zijn dat uitsupporters van deze club lange tijd niet meer naar genoemde steden en clubs mogen. Zo kan één actie enorme gevolgen hebben. Ajax handelde snel dooT de betaalde kaartjes voor het duel tegen ADO temg te betalen aan gedupeerde Ajax-fans die alleen de intentie hadden het uit- duel te bezoeken. De verwachting is dan ook dat bij de uitkaarthouders weinig tot geen fans zitten die hebben meegedaan aan de overval op het ADO-supportershonk. Als dat wél het geval is en deze jongens worden opge spoord, dan volgt er een harde aanpak, meldde directeur Maarten Fontein op Ajax.nh'Er is Ajax alles aan gelegen om dit soort mensen blijvend uit ons sta dion te weren. Zij horen niet bij Ajax thuis.' Den Haag - Het duel van afgelopen zondag, in en tegen Den Haag, werd overschaduwd door de gebeurtenis op de vrijdagavond ervoor. Zeventig personen die zich voordeden als Ajax-fans vielen het ADO-supporters- home bij het Zuiderpark binnen. Triest resultaat: acht gewonden, waar van er één langer in het ziekenhuis moest blijven. Daardoor is de 2-1 winst tegen ADO Den Haag niet meer dan een voetnoot. Het uitvak van het Zuiderpark bleef leeg. Amsterdam - Heb je ideeën over wat de Supportersvereniging Ajax moet doen? Ben je met hart en ziel als supporter betrokken bij de club en wil je dat gevoel omzetten in actie? Dan wordt het nu tijd dat je jezelf ver kiesbaar stelt voor de komende ledenraadsverkiezingen. \r.c i \T \,,,srs,<iïf A. 1 Wat doet de ledenraad? Het belang van de ledenraad is niet te onderschatten, want het is het hoogste orgaan van de Supporters vereniging Ajax. Deze raad van wijze en betrokken Ajax-supporters (m/v, maximaal dertig personen) stelt het beleid van onze vereniging vast en controleert of het bestuur en de organisatie hun werk goed doen. Minimaal vijf keer per jaar komen de leden van de raad bijeen. Wie kan eT in de ledenraad komen? Alle leden van de Supportersvereni ging Ajax, eigenlijk. Oké, er zijn wat beperkingen. Je moet ouder zijn dan achttien jaar, je dient ten minste één jaar lid te zijn van de vereniging en je moet in Nederland wonen. En als je een stadionverbod hebt, kan je jezelf helaas niet kandidaat stellen. Omdat de Supportersvereniging Ajax fans door het hele land vertegenwoordigt, hopen we dat ook mensen buiten Amsterdam zich verkiesbaar stellen. Friezen, Brabanders, Limburgers, Over ijsselaren en Gelderlanders met een Ajax-hart en grote betrokkenheid; stel jezelf kandidaat! Hoe stel je jezelf kandidaat? Door je vóór 1 april 2006 per mail of middels een brief aan te melden bij de verkiezingscommissie. De post- en mailadressen staan onderaan in een kadertje. Weet dat de tekst wordt gebruikt om jou te presenteren als kandidaat. Meld dus naast je naam en leeftijd votfral wat je graag wilt veran deren bij de Supportersvereniging, waar je je in de ledenraad hard voor gaat maken en waarom leden juist op jou moeten stemmen. Vergeet niet een recente pasfoto mee te sturen. En hoe gaat 't dan verder? In Ajax Life 17 presenteren we alle kan didaten. Bij deze editie krijgen alle stemgerechtigde leden een stembiljet. De uitslag van de verkiezing (span nend!) staat in de eerste Ajax Life van het seizoen 2006-2007. Mocht je genoeg stemmen hebben gekregen, dan is jouw officiële installatie tijdens de eerste ledenraadsvergadering van het volgend seizoen. Grijp deze kans om je in te zetten voor jouw medefans. Aanmeldingsbrieven sturen naar: Supportersvereniging Ajax, T.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944,1100 DK Amsterdam Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl Voor meer informatie: 020 3111514

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1