Supportersvereniging Ajax online! I: Are you on my site? Weeralarm Ben jij de nieuwe Theo Reitsma? Ajax Life nummer 12 27 januari 2006 1 lsi,m l Eindelijk is het zover: de leden van de Supportersvereniging Ajax hebben een eigen site. Op www.svajax.nl vind je alle informatie die Ajax-suppor- ters nodig hebben. £>upparfe»rs»\/e»re»nlQln<3 AJe»x Verslap curers» El Zwak Ajax Qelljk tegen NEC j ij 'J zondag, 15 januari 2QQG Ook met Klaas-Jan Huntelaar kon Ajax m het eerste officiële duel na de winterstop niet imponeren. Het bleef tegen NEC 1- v»uféo Baakhwri, wtpmfhtva dwor da h>m .i.imi, mv. fata Kam KwM In de opstelling viel de naam op van Nourdin Boukhari, Hij speelde op nummer 10, in plaats van de geschorste Wesley Sneijder en de geblesseerde Steven Pteriaar. Al bij het i- r.11 De stelling Ajax moet altijd met klassieke buitenspelers voetbaton O**9 QAfhanketjk van de tegenstander Resultaten J Tot voor kort maakte de pagina's van de Supportersvereniging Ajax onder deel uit van de officiële clubsite van Ajax. Dat is natuurlijk een mooie omgeving, maaT als vereniging vonden we dat we niet meer zonder een eigen onafhankelijke site konden. Na een aantal maanden van voorbereiding is dan ook www.svajax.nl online gegaan. Wat vind je zoals op onze site? Wij doen niet wat andere Ajax-sites doen (maar wat soms wel erg leuk is). Rod delen over vertrekkende of komende Ajacieden; daar zijn hele grappige en goeie andere Ajax-sites voor. Wij willen fans (en dus onze leden) vooral helpen aan de juiste informatie. Neem bij voorbeeld de uitwedstrijden van Ajax. Niet alleen geven we informatie over de start van de kaartverkoop, we mel den ook wat wij doen aan belangenbe hartiging. Het recente duel FC Twente - Ajax is een goed voorbeeld. De burge meester legde een verplichte bus combi op en wij zijn in actie gekomen om die combi tegen te gaan. Dat is VeTvolg van pagina i Dit is overigens ook het geval voor andere evenementen, zoals bet NK Afstanden bij het schaatsen, musicals, theaters, bioscopen, et cetera die op vrijdag 30 december gewoon door gang vonden en waar bet aanwezige publiek eenzelfde afweging moest maken.' KRITIEK Twee duels werden op 30 december wél afgelast. In Alkmaar (AZ-ADO Den Haag) en Rotterdam (Sparta-NEC) was de situatie ruim voor de aftrap al kri tiek. Het sneeuwfront bereikte de kust tegen bet einde van de middag. Het speelveld was daardoor onbespeel baar. Bij Sparta vroeg men de scheids rechter rekening te houden met de belangen van de supporters. Het OV in de Maasstad lag plat. In het oosten van bet land was er op dat moment nog niets aan de band en daarom gingen de duels daar wel gewoon door. Dat AFGELAST Op dit moment is in de reglemen ten betaald voetbal bepaald dat vanwege een niet bespeelbaar veld met gevaar voor spelers en officials, of wanneer de bal niet voldoende rolt, een wedstrijd wordt afgelast. De andere reden waarom een wed strijd geen doorgang vindt is een vastgestelde, te lage gevoelstempe ratuur (-15 graden Celsius of lager), waardoor het medisch onverant woord is te voetballen. helaas niet gelukt, maar wij informe ren jullie wél oveT de vorderingen van komt erg kortzichtig over. Gedurende Heerenveen - Ajax begon bet te sneeu wen. Goed voetbal was onmogelijk. De omstandigheden voor de 21.000 toe schouwers waren ronduit erbarmelijk. De terugweg was zelfs levensgevaar lijk. Frank Huizinga van de KNVB:'In de middag was er nog niets aan de band. Er was geen enkele reden om dit duel af te gelasten.' Dat contrasteert met de verklaring die Vitesse afgaf naar aanleiding van de afgelaste wedstrijd tegen RKC, op zaterdag 26 november: 'De zeer snel verslechterende weersomstandighe den met als gevolg daarvan bet uit vaardigen van een negatief reisadvies door Rijkswaterstaat en het feit dat er geen openbaar vervoer was, hebben de KNVB na advies van de lokale overhe den doen besluiten de wedstrijd te cancellen.' Ajax Life ziet geen verschil. De KNVB wel. Opnieuw Huizinga: 'Dit is een geval apart. We kregen acuut te maken met een onvoorspelbare weerssitu- atie. Op last van de politie werden de bussen, die supporters gratis van en naar het Gelredome vervoeren, gesom meerd binnen te blijven. De mensen konden niet naar het stadion komen.' Nog steeds zien we geen verschil. Het komt over alsof bet de KNVB eT alleen maar om gaat dat fans het stadion kunnen bereiken. Veilig thuiskomen, dat mag iedereen zelf uitzoeken. PUBLIEKSONVRIENDELIJK Het is en blijft vreemd dat de voetbal bond bet dringende advies, dat van een weeralarm uitgaat, zal blijven de gesprekken. Belangenbehartiging dus. Ook als het gaat om de sfeer bij de thuiswedstrijden, het kortgeding rond de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag eerder dit seizoen of de pasfoto registratie. Interactief Een ander verschil met de overige fan sites over Ajax: de interactiviteit. Onze site moet zoveel als mogelijk door sup porters worden geraadpleegd, maar ook willen we dat jullie je stem laten horen. Via De Stelling op de homepage, maar ook door bet geven van rapport cijfers aan Ajacieden en bet schrijven van supporteTswedstrijdverslagen. We werken er hard aan om in de toekomst een betrouwbare poll op onze site te zetten. Dat is bedoeld om de meningen te peilen onder alle supporters. Of bet nu gaat om het nieuwe of bet oude logo of de sfeer in de ArenA: het is ons doel jullie mening betrouwbaar en representatief te meten. Surf naar www.svajax.nl en laat vooral je mening boren! negeren. Huizinga: 'Hier is niet over gesproken en dat gaat ook niet gebeu ren.' Een uiterst publieksonvriendelijk standpunt. Frans van den Muijsen- berg, beleidsmedewerker SOVS: Tn bet geval van 30 december hebben wij ver nomen dat mensen bun geld konden terugkrijgen omdat diverse evene menten vanwege het weer niet bereik baar waren. Wij hebben dit nog in onderzoek. De KNVB beeft nooit over restitutie gerept. Dat kan een moge lijkheid zijn.' Van Oostveen (KNVB) somt vier argu menten op die bet uitstellen van wed strijden bemoeilijken: 1 'De sportief-technische belangen van alle clubs. Wedstrijden dienen zo veel als mogelijk gelijktijdig te worden gespeeld. Er is slechts een zéér beperkt aantal inhaalmogelijkheden voorban den.' Reactie Ajax Lifealsof de sportief-tech nische belangen op een besneeuwd veld in de vrieskou wel behartigd kun nen worden. Een normale wedstrijd was bet niet. 2. Van Oostveen: 'De zwaarwegende belemmeringen die vanuit de open bare orde tot ons komen. Veel wedstrij den mogen maar op beperkte speelda gen en aanvangsuren worden gespeeld. Bovendien is bet snel inha len van wedstrijden vaak lastig voor lokale politiekorpsen, omdat er dan onvoldoende politie beschikbaar is en dienstroosters moeten worden gewij zigd.' Reactie Ajax LifeAZ-ADO en Sparta- NEC werden woensdagavond 18 janu ari ingehaald. Dat bad ook met de drie andere duels gekund. 3. Van Oostveen: 'Gezien bet Europese succes van vier Nederlandse clubs en de eisen die de lokale autoriteiten in algemene zin stellen ten aanzien van de openbare orde en veiligheid, is bet nagenoeg onmogelijk een wedstrijd van deze clubs op een ander tijdstip te laten plaatsvinden.' Reactie Ajax Life: oké, klinkt ingewik keld, maar dat kan kloppen. 4. Van Oostveem'De FIFA heeft bepaald dat alle nationale competities uiterlijk 15 mei uitgespeeld moeten zijn in ver band met de voorbereiding op bet WK 2006.' Reactie Ajax Life: Wat een onzin. In de komende vier maanden zou heus wel een gaatje gevonden zijn. Welkom op de site van de Supportersvereniging Ajax l_c3<at&te nipuws» Ook volgend seizoen play-offs De nieuwe competitie-opzet zal volgend seizoen worden voortgezet Dat heeft de Interdisciplinaire Stuurgroep woensdag bepaald, Ben jij de nieuwe Theo Reitsma? Schrijf jij het wedstrijdverslag op deze website? Laat ons weten hoe jij de wedsirljd hebt beleefd en wie weet lees je jouw verslag terug op www.svajax.nll De stelling Ajax moet altijd met klassieke buitenspelers voetballen O3* O Nee QAIhankeljk van de tegenstander Resultaten Op de digitale snelweg stikt het van de sites die over Ajax gaan. Eentje moet je vooral niet hebben (die van Palmolive.com) maar de andere zijn vaak de moeite waard. Kijk na je bezoek aan svajax.nl op: www.ajaxoetwerk.tk - goed verza melpunt voor (inter)nationale Ajax- nieuwtjes. Voor de dagelijkse con sumptie uiterst geschikt. Qua betrouwbaarheid niet altijd juist, maar een site met een groot netwerk mag er ook weieens naast zitten. www.ajaxfotoside.nl - wie bang is om iets van de supporterssfeer rondom een wedstrijd te missen, kan na een wedstrijd altijd even naar deze site surfen. Deze fotoboys reizen Ajax overal ter wereld achterna, of dat nou in Moskou, Zuid-Afrika of Amerika is. www.gogme.nl - Amsterdamse humor na iedere thuiswedstrijd vanaf Vak 422. Vijf jaar scherpe opmerkingen en interessante sup portersvisies van columnist Marcel Stephan. Vooral leuk na saaie thuis duels. www.ajaxsupportersbome.nl - ide aal om op de hoogte te blijven van alle leuke evenementen die er in bet nieuwe supportershome georgani seerd gaan woTden. De cocktail- film en pokeravonden staan al ingepland! www.ajaxlive.nl - Om meteen maar het grootste misverstand te voorko men, deze site is niet van Ajax Life, de krant die je nu in banden hebt, en beeft dus niets met de supporters vereniging te maken. Op deze site kun je wel mooie filmpjes downlo aden van supporters, zoals tijdens het fraaie You'll Never Walk Alone', voorafgaand aan de CL-wedstrijd Cel- tic- Ajax in 2001. www.ajaxpride.nl - goed opge bouwde site met leuke games, down loads en links en een redelijke fotoga lerij, alhoewel we daarvoor beter bij de Ajax Foto Side kunnen zijn... www.degoeieouwetijd.nl - Heerlijk nostalgisch. De makers gaan precies 25 jaar terug in de tijd en volgen al bet (oude) nieuws uit die jaren. Momenteel dus de donkere jaren tachtig (8.000 man op de tribune, Martin van Geel én Frank Rijkaard als Ajacieden). Op onze site hebben we na ieder offi cieel duel van Ajax een wedstrijdver- slagje staan, gevolgd dooT de moge lijkheid cijfers te geven aan alle Aja cieden die in actie kwamen. Wij wil len jullie, de Ajax-supporters, vragen dit verslag voor ons te schrijven. We zijn erg nieuwsgierig hoe jullie een wedstrijd samenvatten, in zo'n 250 tot maximaal 350 woorden. Welke spelers vielen op? Hoe was de scheidsrechter? Wat is volgens jullie de beste Ajacied? Alles kan, als je bet maar redelijk genuanceerd houdt. Scheldpartijen of racistische praat plaatsen we niet. Heb jij bet idee dat je veel beter bent dan Reitsma en consorten? Mail dan de dag na de wedstrijd voor 12.00 uur jouw verslag naar organisatie@>sva- jax.nl. Wij kiezen dan bet leukste, boeiendste, of meest emotionele ver lag van de dag.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 5