A A KNVB legt risico bij supporters Blind kiest voor vleugels Voetbalbond negeert weeralarm Zege op FC Twente biedt houvast Deze week Van Geel spreekt Naar Ajax! Zondag ontmoet Ajax in FC Utrecht een directe concurrent als het gaat om plaatsing voor de play-offs. De Utrech ters versterkten zich in de winterstop met Adil Ramzi (AZ) en Tom Caluwé (Willem II). Het elftal van Foeke Booy is van de grote groep middenmoters één van de betere teams. Uit verloor Ajax met i-o. Maar dat lag vooral aan de Olaf Lindenbergh kreeg tegen FC Twente de voorkeur boven Urby Ema- nuelson: 'We hadden op die plek iemand nodig die ballen veroverde. Tegen NEC ging de tweede bal vaak verloren. Olaf is iemand die dat kan. Juanfran speelde linksachter omdat ik op die positie een speler met ervaring wil hebben. Bovendien doen we rus tig aan met Urby. Hij komt uit een fysiek moeilijke fase en was bijna overtraind' aldus Danny Blind. zwakte van Ajax en niet zo zeer aan de sterkte van de opponent. Afgaande op bet vertoonde spel in Enschede moet een plek bij de eerste JAARGANG 27 JANUARI 2006 Vrijdag 30 december 2005 lag vrijwel het gehele land plat, door sneeuwjacht en een breed ijzelfront. Toch liet de KNVB drie duels door gaan - waaronder sc Heerenveen - Ajax. De voetbalbond vindt dat sup porters zelf de afweging moeten maken naar het stadion te gaan. Door Arnout Verzijl Dankzij een tijdig door bet KNMI afge geven weeralaTm bleven veel mensen die bewuste vrijdagavond thuis. Ern stige ongelukken deden zich dienten gevolge niet voor Alleen in Heerenveen (21.000), KerkTade (9.500) en Almelo (8.347) verzamelde zich een groep men sen. Een kleine veertigduizend suppor ters en voetballiefhebbers die onvoor waardelijk achter hun club bleven staan. Weer of geen weer. Misschien wel omdat zij zo'n beetje de enige Nederlanders buitenshuis waren, bleven ernstige ongelukken uit. Treinen reden amper, het busvervoer was zwaar ontre geld en snelwegen zo goed als onbe gaanbaar. Pekelwagens gleden van de weg en sneeuwruimers konden niet op tegen de gigantische hoeveelheid neer slag. Ronduit belachelijke omstandigheden om te voetballen. Of, sterker nog, je van en naar het stadion te begeven. De SOVS heeft naar aanleiding van de gebeurtenissen op 30 december de KNVB verzocht een calamiteitenregeling Viert Hans Vonk op 30 januari zijn 36ste verjaardag1 WoTdt duidelijk of alle Ajacieden die (mogen) vertrekken het seizoen in Amsterdam afmaken, als de transf erperiode afloopt op 31-1-2006 (24:00 uur precies) Kunnen de zaterdagamateurs van Ajax in de Hoofdklasse A naar de subtop kruipen als men thuis Excel sior Maassluis verslaat. Speelt het Nederlands burgemees terselftal aanstaande zondag op De Toekomst het jaarlijkse oefenpotje tegen Ajax/ABN AMRO Geeft 'KJ' op 2 februari zijn Friese doelgerichtheid een passend vervolg en schiet hij zijn voormalige werkge ver genadeloos uit het bekertoer nooi. Speelt Ajax E2 na nuttige tips van Angelos Charisteas de leeftijdge nootjes van Werder Bremen van de indoormat tijdens het 15. Sparkas- sen-Hallenmaster Turnier bij SC Gre- ven'09. Vieren Nigel de Jong en Hedwiges Maduro hun treffers tegen Feye- noord nu hopelijk wel met een vol Ajax-vak in de Rotterdamse Kuip. Belooft Darmy Blind wat uitbundi ger te juichen bij de doelpunten van Ajax. De technisch directeur heeft nu een half jaar kunnen nadenken over wat er mis is met het huidige Ajax. Marin van Geel heeft de oplossingen. Zijn ver trouwen in Blind is groot. Lees verder op pagina 10 voor het betaald voetbal in te voeren. Om zo de veiligheid van spelers en toeschou wers beter te regelen. Voor het amateur voetbal is dit al geTegeld. De KNVB-regle- menten schrijven voor dat tot afgelas ting overgegaan kan worden, indien door de overheid via de media kenbaar gemaakte waarschuwingen oproepen zoveel als mogelijk thuis te blijven (zware storm, ijzel en dergelijke). De KNVB heeft het verzoek van de SOVS naast zich neergelegd. ManageT compe titiezaken Bert van Oostveen:'De KNVB is van mening dat elke bezoeker individu eel een afweging moet maken of hij bij slechte weersomstandigheden zoals mist, sneeuw, ijzel een voetbalwedstrijd wenst te bezoeken. Lees verder op pagina 5 Ajax sneeuwde letterlijk en figuurlijk onder in Heerenveen. Enschede - Eerder dan verwacht is Danny Blind teruggekeerd naar het vertrouwde systeem met twee flankaanvallers. Een definitieve keuze: 'We gaan weer 4-3-3 spelen, waarbij het geen verschil maakt of we uit of thuis spelen. Dat heb ik zo gecommuniceerd naar de spelers,'zei Blind. Doot Arnout Verzijl sing.Tegen NEC was het al zover. Blind: 'In het begin van het seizoen creëerden we veel kansen. Daarna werd de bezet ting voor de goal minder. Gezien de omstandigheid waarin we verkeerden, vond ik het geoorloofd tegen Vitesse en NAC 4-4-2 te spelen. Ik heb die duels geanalyseerd. We zakten veelal ver terug en hadden geluk met een penalty (Vitesse) en een goal die uit de lucht kwam vallen (NAC). We wonnen, maar niet op basis van het voetbal. Zonder bal is 4-4-2 makkelijker. Maar in thuiswedstrijden moet je meer bren gen. Daarom heb ik de spelers aange geven dat we terug naar 4-3-3 gaan. De vaste patronen van dat systeem staan bij de Ajax-speleTS beter in hun geheu gen. En zo hebben we begin dit seizoen ook goede duels gespeeld.' Met zijn systeemwissel nam Blind een bepaald risico. Want het voetbal was dan wel ondergeschikt tegen Vitesse en NAC, Ajax won wel. Tegen NEC (1-1) pakte Blinds wijziging niet goed uit en ook tegen FC Twente zag het er lang naar uit dat Ajax opnieuw aveTij zou oplopen. Enkele tactisch foefjes bezorgden Ajax toch de winst. Wesley druk vooruit te geven: 'We stonden met 1-0 achter, vandaar.' Diep in de tweede helft mocht de linksbenige Emanuelson alsnog opdraven, op de rechterflank. Rechtspoot Rosales ver huisde naar links. Blind:'Zodat ze niet eeTst hun man uit hoefden te spelen om voor te zetten.' Het bleek een gou den greep. Op aangeven van Rosales ging de Twentse verdediging de mist in. Maduro strafte dat af. Emanuelson stelde de Amsterdamse zege veilig door de bal met links, vanaf rechts, fraai in de uiterste hoek te krullen. Gezien de stand op de ranglijst zijn punten belangrijker dan experimente ren. Ajax móet bij de eerste vijf eindi gen. Vaste patronen, steun van het eigen publiek en negentig minuten lang onvoorwaardelijke inzet zijn de ingrediënten waarop Ajax dat in de tweede helft van het seizoen moet gaan bereiken. Daarbij uitgaand van een 'vrije' 4-3-3. Zonder echt vaste vleu gelspelers, maar met een taak. Bijvoor beeld Rosenberg vanaf links. Hij moet het spel breed houden, maar heeft de vrijheid naar binnen te komen. In die rol groeide bij uit tot de gevaarlijkste vijf voor Ajax eenvoudig haalbaar zijn. Het is een trend om de club negatief te benaderen. Dus spraken diverse par tijen na afloop clicbématig over 'Lucky Ajax'. Daarmee weTd de slotfase bedoeld, waaTin Hedwiges Maduro (89.) en Urby Emanuelson (90.) de stand van 2-1 achter naar 2-3 tilden. Dat beide treffers vielen, was verdiend. Ajax speelde best behoorlijk tegen FC Twente. Soms nog slordig en onwen nig, maar in ieder geval wel als collec tief en, na de 1-0 van N'Kufo, ook strijd vaardig. Ajax had 60 procent balbezit en schoot drie maal zo vaak op het Twentse doel. Van de in totaal 22 Amsterdamse doelpogingen was die in de 51ste minuut de fraaiste. InvalleT Charisteas passte de bal op Rosales. De Argentijnse aanvaller verstuurde vanaf rechts een puntgave voorzet. Markus Rosenberg kwam in het straf schopgebied voor zijn man en knikte onberispelijk raak. Blind verkondigde voor de korte win terstop op termijn terug te willen keren naar 4-3-3. Dat dit echter zo snel zou gebeuren, kwam als een verras- Doordat in de ArenA het uitvak flexibel is geworden qua grootte, kunnen leden van de Supporetsvereniging voor een prikkie naar Ajax. lees veTdeT op pagina 19 Meer mogelijk maken ABN-AMRO Tegen FC Twente was Huntelaar dicht bij zijn eerste treffer in Ajax-dienst. Sneijder viel halverwege de eerste helft uit met hamstringblessure. Blind koos voor Charisteas als zijn vervanger - en niet Emanuelson - om nog meeT Amsterdamse aanvaller. Tegen FC Utrecht kan de volgende hobbel geno men worden. Op weg naar een goede klassering en herkenbaar voetbal.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1