Is Klaas over de Dam is, scoort hij er meer! Toekomsttalent: Javier Martina tÊÊÊ J i I SCHARE JONGE Als Klaas over de Dam is... 3% Ajax Jonge Schare in vorm? „w 0 Ajacieden zoeken mascottes voor uitwedstrijden! I Aiax Life nummer 12 27 januari 2006 In de vorige Ajax Life en op internet waren vier foto's geplaatst waar jij een tekst bij moest verzinnen om kans te maken op twee kaarten voor de wedstrijd Ajax - Internazionale! Op de redactie van Ajax Jonge Schare kregen we ruim driehonderd inzendingen per post of per mail binnen! Sommige waren creatief, sommige niet echt netjes en sommige teksten kwamen we vaker tegen. Maar vooral heel veel leuke inzendingen kregen we, waarbij we iedere keer weer moesten lachen als we de postzak had den geleegd. Hierbij de uitslag, de prijswinnaars krijgen nog persoonlijk bericht: De kaarten voor Ajax - Internazionale: Ralph te Dorsthorst: foto 3, Als Klaas over de Dam is, scoort hij er meer! De io winnaars van een gesigneerde speleTskaart: Daniel Younis Remko van der Drift Wouter Nolet Dennis Versteeg Dominique Pichel Dennis Hagenaars Roy Berends Peter Leonards Björn ter Maat P. Luitjes De 10 winnaars van een Ajax Jonge Schare-keycoTd: Remco Kruijt Rico Buijs P.P.Verbeek Roy Penners Teun Linders Tim van Mourik Reinier Sombeek-Eigenbrood Jeffrey Pos Gertjan van der Vijver Brian Smit Blader razendsnel naar pagina 15 van deze Ajax Life. Leden van de Ajax Jonge Schare kunnen namelijk zelf hun eigen Supporters Club Card ontwerpen! Hoe? Kijk op de fanzone-pagina's voor het antwoord. Amsterdam - Javier Martina (18) is een laatbloeier. Hij kwam vorig sei zoen pas bij Ajax. Danny Blind reikte hem de hand, zodat hij alsnog kan slagen in het profvoetbal. De jeugdinternational werkt er keihard aan dat vertrouwen terug te betalen. Thuis tegen NEC zat hij al op de bank. Doot SandeT Zeldenrijk 'Javier Martina' klinkt niet bepaald als een doorsnee Nederlandse voet- balnaam. De Ajacied voelt zich na veertien jaar weliswaar Amsterdam mer, maar zijn wieg stond op het exo- tische Curacao. Op zijn vieTde verkaste hij naar Nederland, omdat zijn ouders hier een beter toekomstperspectief zagen. Daardoor zijn de herinneringen aan het Antillen-eiland summieT. 'Ik kan me eigenlijk alleen het carnaval herinneren. Mijn vader kocht destijds een gemotoriseerde speelgoedwagen. Daarmee deed ik voor duizenden men sen mee in de optocht en iedereen keek naar mij.' Dit seizoen hoopt hij dat de Ajax-sup- porters hem massaal in de ArenA kun nen bewonderen, of elders in het land. Als het maar in het eerste elftal is. Mar tina speelt voornamelijk als linksbui ten, maar werd naar Ajax gehaald voor de spitspositie. Mocht zijn missie dit voetbaljaar slagen, dan is er spTake van een ongelooflijk voetbalverhaal. Mar tina is namelijk geen vis uit de talent volle jeugdvijver. Hij belandde pas op zijn zeventiende in de Amsterdamse opleiding. Dat was een beloning op zich. 'Nadat ik in 1991 naar de Bijlmer verhuisde, ging ik op mijn zevende voor FC Bijlmer spelen, ledereen voetbalde daar op straat; zo werd ik enthousiast voor het spelletje. Het werd serieus toen ik bij Ajax kwam en vorig jaaT een contract kreeg. Vrij laat dus. Toen ik bij FC Bijlmer speelde, werd ik al gescout door Ajax, maar er gingen allerlei ver halen rond over mijn leeftijd. Ik deed een keer mee met de Di, maar was een Ci-speler. Toen Ajax daar achter kwam, was het even over. Dat was een fout van FC Bijlmer. Ik ging bij FC Omniworld spelen maar daar brak ik in mijn laat ste seizoen mijn enkel. Ik vertrok op mijn zeventiende naar Amstelveen Heemraad, een tweedeklasser, om een totaal nieuwe start te maken en nog één keer alles te geven. Ik moest en zou bij een profclub komen. Dat hoefde niet eens Ajax te zijn.' SNEL Dat werd het na een indrukwekkende oefenwedstrijd tegen Ajax B2 wél. De snelle Martina scooTde drie keer en toen hij enkele dagen later met de zoon van zijn amateur-tTainer op de Playstation speelde, klonk opeens aan de andere kant van de telefoonlijn de stem van Danny Blind. 'AZ, Vitesse en FC Utrecht volgden me ook. Dat was een enorme stimulans voor me. Toen Blind me opbelde voor een stage, ging ik als spits mee naar toernooien in Ita lië en Frankrijk. Uiteindelijk mocht ik blijven en belandde ik in de Ai, als spits. Na twee competitiewedstrijden werd ik linksbuiten. Ryan Babel speelde toen nog geregeld mee en hij moest in de spits spelen. De trainer was echter tevreden over mij, dus kwam ik als linksbuiten te spelen. Zo is het begonnen.' Dit seizoen jojoot de rechtsbenige Aja cied tussen Ajax Ai en Jong Ajax. De laatste duels acteerde hij in het belof- tenteam van John van den Brom. 'Ik begon niet lekker aan het seizoen, van wege een liesbreuk. Ik moest geope reerd worden. Conditioneel was ik daardoor nog niet goed genoeg. Onlangs kreeg ik te horen dat ik vaker bij Jong Ajax zal zitten, omdat ik het de laatste maanden goed doe. Als team valt het tegen. We hebben genoeg spe lers voor alle posities. Daar ligt het niet aan. Misschien moeten we als spelers net iets meer voor elkaar geven. De laatste tijd gaat dat geluk kig beter.' Mitea, Boukhari of zelfs Ryan Babel. Het zijn momenteel zijn 'concurren ten'voor een debuut in het eerste elf tal. Emmanuel Boakye, Vumon Anita, Jeffrey Sarpong en Robbert SchildeT trainden al geregeld mee. Voor Mar tina blijft het momenteel even bij dromen.'Ik wil het publiek vermaken. Dat kan bij Ajax, ook al speel je vanuit een systeem. Ik geniet van Ronald- inho en Cristiano Ronaldo. Ooit hoop ik in Spanje of Engeland te spelen.' Ajax is dringend op zoek naar mascottes die de spelers willen begeleiden bij uitwedstrijden. Tijdens de wedstrijd sc Heerenveen - Ajax stonden er namelijk vier Ajacieden zonder mascotte. Dat ze dit niet prettig vonden, bleek wel uit de eindstand... Jij kunt hier wat aan doen! Word lid van de Ajax Kids Club en geef je op als mascotte voor de uitwedstrijden. Als lid van de Ajax Kids Club kun je niet alleen deelnemen aan bijzondere acti viteiten. De leden krijgen ook nog eens een welkomstpakket met een exclu sieve Ajax Kids Club-pet, de Kids Club Card waarmee je kaartjes kan kopen voor thuiswedstrijden van Ajax en vier keer per jaar het eigen clubblad. Meer informatie over deze leuke club? Kijk dan op www.ajax.nl/kids of bel Ajax Supporterszaken: 020 - 3111444. Direct lid worden? Dat kan door de aanmeldingsbon op www.ajax.nl/kids in te vullen!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 17