to jaar Indoor Challenge 'Deze man verdient een standbeeld9 AJAX FANZONE Op dit toernooi voetballen kinderen met een voor hen onbekend jongentje uit Brabant of Friesland die ook helemaal gek is van Ajax. 4Het is voor die jongens een fantastische belevenis. Die hebben vannacht niet geslapen éïéHI 27 JANUARI 2006 NUMMER 12 A)AX LIFE *o. d ^tersve^ Amsterdam - Onlangs vierde het Indoor Challenge-toernooi in de Sporthallen Zuid zijn tienjarig jubileum. Een prachtig evenement van de Supportersvereniging, getuige ook de opkomst bij deze jaargang. De grootste uitdaging: dit succes de komende tien jaar een vervolg geven. Door Sander Zeldenrijk 'Hup Pienaar!, hup Pienaar!', galmt het aan het eind van de dag door de Amsterdamse Sporthal len Zuid. De aanmoedigingskreten komen vanaf de zijlijn, waar Team Vermeer gebaat is bij een overwinning van Team Pienaar. De dag, die voor veel spelertjes al zo vroeg begon, nadert zijn cli max. Poules worden beslist, het spel wat gemener. De finale is voor sommigen nog in zicht. Nu komt het erop aan. Natuudijk is meedoen belangrijker naast houdt hij de regie over het strakke schema. 'Dit is een evenement waar ik het hele jaar naar uitkijk. In oktober begin ik er al serieus over na te denken en als de aanmeldbrief voor vrijwilligers op de deurmat valt, gaat hij dezelfde dag al op de post. De sfeer is hier uniek. De vrijwilligers komen uit alle delen van het land en na afloop is er de laatste jaren een gezellig Indisch buffet, geregeld door de Supportersvereniging. Ik vind dat ik als kampt hij met een 'waarschijnlijke hernia' en ten tweede is dit ogenschijnlijk zijn laatste Indoor Challenge. Tijd om terug te blikken. 'Tien jaar geleden wilde ons bestuur een familiedag opzet ten. Dat was natuurlijk een mooie gedachte, maar in de praktijk bleek dat onhaalbaar. Daardoor kwamen we uit op deze formule. Die is simpel: ieder lid kan zich opgeven en de organisatie maakt de indeling.' Daar proberen ouders nog wel eens hun invloed op uit te oefenen.'Veel ouders willen dat hun kind bij een vriendje uit de woonplaats in de ploeg komt, om zo het onbekende er een beetje af te halen. Maar als dat niet kan, vinden ze dat vaak ergeT dan de kinderen zelf. Het contact is snel gelegd en er worden geregeld foto's uitgewisseld.' Vandaag helpt zijn vtouw hem een handje achter de schermen en zijn dochterlief Maike (15) en Lotte (12) teamleidsters van Team Sneijder. Hij lijkt niet te beseffen dat het zijn laatste toernooi is. 'Ik blijf volgend jaar wel beschikbaar, maar zit vast geroest in deze formule. Het is beter als anderen hier een frisse wending aan geven. Ik denk per soonlijk dat het voor het toernooi het beste is om weer het land in te gaan. Op die manier kun je meer deelnemers plezieren en kun je vanuit de regio wellicht nieuwe leden interesseren. Het nadeel is wel dat je afhankelijk bent van je vrij willigers. Daarnaast zal de finaledag in Amster dam een prestatief karakter krijgen en we moe ten ons afvragen of we dat wel willen.' Het prestatieve karakter van het toernooi valt vandaag samen met de aankomst van Steven Pie naar en Nicolae Mitea. Zij zijn net op tijd om de finales te bekijken. Hoewel, eenmaal op de tri bune worden ze overstelpt door handtekeningen jagers en ouders met camera's. Als iedereen is voorzien van een krabbel, is het tijd voor de prijs uitreiking. Daarna poseert het Ajax-duo met de vrijwilligers. De 'boeien waar het Indoor Chal lenge op drijft'. Voot enkele teamleiders een goed moment om Hubers even op de schouders te nemen. Peter Ooms: 'Ik heb nog geprobeerd hem over te halen. Hij is iemand waar we zuinig op moeten zijn. Deze man verdient een standbeeld.' Voor meer foto's kijk op www.svajax.nl De winnaars kregen hun prijzen van de Ajacieden Steven Pienaar en Nicolae Mitea. voetballen kinderen niet met hun vriendjes uit de straat, maar met een voor hen onbekend jongentje uit Brabant of Friesland die ook helemaal gek is van Ajax. Dat geldt ook voor de vrijwilligers, want die komen ook uit alle delen van het land. Op deze manier leren we goed met elkaar om te gaan en Willie Hubers is één van de fanatiekere vrijwilli gers, maar vandaag ook een beetje hoofd organi satie. Zelf zal hij dat niet zo zeggen, maar de andere vrijwilligers roemen hem om zijn betrok kenheid bij het toernooi. Vandaag lacht hij als een boer met kiespijn. In twee opzichten. Allereerst Willie Hubers, organisator van het eerste uur, gaat op de schouders. dan winnen, maar als je er zo dichtbij bent natuurlijk niet. Tien seconden voor tijd scoort Team De Ridder de pijnlijke treffer en plaatst zich voor de finale. Terwijl vrijwilligster Maria van de Bn'nk dolgelukkig het veld in rent met haar 'jon gens', wordt er vijf meter achter haar even kort inwendig gevloekt. Sport is emotie. Wat dat betreft is het Indoor Challenge toernooi een uit stekende gelegenheid om die gevoelens razend snel te leren ordenen. KINDERFESTIJN Ruim 250 kinderen in de leeftijdscategorieën 8-9 jaap 10-11 jaar en 12-13 jaar hadden zich op deze zonnige winterse zaterdagochtend bij de sporthal gemeld. Zij waren de gelukkigen, aangezien de organisatie ruim 550 aanmeldingen uit het land ontving. Er waren zelfs kinderen aanwezig die in principe niet mochten meedoen. Zij hadden voor de zekerheid hun schoenen bij zich, omdat er mis schien wel een paar late afmeldingen zouden komen. Hun hoop werd dit keer beloond. Het is een fraai contrast, als we de historie van het Indoor Challenge Toernooi induiken. Nu worden een paar honderd kinderen teleurgesteld, tien jaar geleden mochten leden van zelfs nog een introducé meenemen. Destijds werden er in het land voorrondes gespeeld en vond de finaledag plaats in Amsterdam. De eerste toernooien waren zowel voor volwassenen als voor kinderen, maar door het te fanatieke spel van de senioren werd Indoor Challenge steeds meer een kinderfestijn. Ook vandaag lopen er nog veel mannen van het eerste uur. Zo is daar Peter Ooms (53) uit Krom menie. De geboren Amsterdammer zit ieder jaar hoog in zijn 'duiventil' en begeleidt de teams via zijn microfoon naar het juiste speelveld. Daar- supporter op deze manier mijn betrokkenheid bij de club kan tonen.' Ooms, 45 jaar Ajacied, is sociaal betrokken. Hij coacht al meer dan tien jaar een buurt zaalvoet balteam en leert leerlingen op de middelbare school omgaan met agressie en geweld.'Kijk, ik zal de wereld ook niet in mijn eentje verbeteren, maar ik kan wel mijn steentje bijdragen. Op dit toernooi daar gaat het om. Respect.' De Ajacied erkent dat het evenement organisatorisch in grote lijn staat als een huis. 'Er werd net gekscherend gezegd dat we het misschien over twee dagen moeten gaan orga niseren, maar ik denk dat we het moeten houden zoals het nu is. Het moet wel leuk blijven en op deze manier is het inmiddels een traditie. Bovendien is het moeilijk, want kinderen moeten eind januari zelf ook weer voetballen in het weekend en in de eer ste week van januari zijn er veel op vakantie.' WAARSCHIJNLIJKE HERNIA In de kantine is Pieter Riepma aangeschoven. De vrijwilliger uit Huizen is vandaag leider van Team Obodai. Dit is zijn derde Indoor Challenge.'Het is voor die jongens een fantastische belevenis. Die hebben vannacht niet geslapen. Organisatorisch is het strak geregeld en dat schept duidelijkheid naar de vrijwilligers. Ik weet niet of je het moet uitbreiden over twee speeldagen, want dat leidt tot versnippering van je vrijwilligers.' mm Alle vrijwilligers die de afgelopen tien jaar Indoor Challenge tot een succes maakten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 12