Wie gaat? Wie Jacht op 'The Hunter' geslaagd Deze week Ajax in 2005 A IAMIIAPI 13' JAARGANG 1 2006 Amsterdam - De voetbalwereld is sinds i januari weer in beweging. Tot en met 31 januari kunnen clubs zich tussentijds versterken. Andersom biedt het spelers ook de mogelijkheid voortijdig te vertrekken. Ajax Life belde technisch directeur Martin van Ceel, wiens telefoon in deze periode maar blijft rinkelen. Calasek: 'Beide partijen hebben de intentie om er met elkaar uit te komen. Het voorstel is om zijn aflo pende contract met een jaar te verlen gen. Zodra Tomas terugkomt van vakantie gaan we oveT zijn salaris pra ten. Er is een goed gevoel van twee kanten. Ajax kan zo'n stevige vent in de selectie goed gebruiken.' Boukhari: 'Als Nourdin duidelijkheid wenst, staat mijn deur altijd open. Wij weten wat we met hem willen, maar gaan dat eerst nog met hem bespre ken.' Navraag bij Boukhari's zaakwaar nemer leert dat Ajax het contract waar schijnlijk gewoon laat aflopen, aange zien een tussentijds vertrek onbespreek baar is. De Marokkaan hoopt in maart zijn nieuwe club bekend te maken. Anastasiou: 'Mocht er een mooie club komen, dan gaan we om de tafel zitten. Anders maakt hij het seizoen hier gewoon af.' Anastasiou hoopt volgens zijn agent wellicht nog een avontuuT in de Engelse eerste divisie mee te maken. De Griek (32) wil na zijn actieve loop baan in het voetbal actief blijven.'Enge land' is dan een fraaie uitbreiding van zijn netwerk. Vonk: 'Die situatie is duidelijk. In goed overleg gaan we aan het eind van dit sei zoen uit elkaar. Hans wil nog een nieuwe wending aan zijn loopbaan geven. Gezien zijn leeftijd waarschijnlijk ook zijn laatste, denk ik zo, haha.' Pienaar, Maxwell, Trabelsi en De Jong: 'Geen enkele speler heeft me verteld dat ze per se in de winterstop willen vertrek ken. Ik maak daaruit op dat ze gewoon hun contract uitdienen. Voor ons was Huntelaar hét nieuws van deze transfer periode. Daar moeten we het voorlopig mee doen, hoewel de voetbalwereld natuurlijk continue in beweging blijft.' (SZ) Zijn we benieuwd of op de nieuw jaarsreceptie van Ajax de kersverse algemeen directeuT Maarten Fon tein voor het eerst een speech houdt, of dat John Jaakke nog eens uitleg geeft bij de 'bestuurlijke vernieu wing' van het afgelopen jaar; Kijken we reikhalzend uit naar de eerste training van Ajax in 2006. Op zondag 8 januari is Klaas Jan Hunte laar voor het eerst op de trainings velden naast de ArenA te bewonde ren. Op die dag wordt The Hunter ook gepresenteerd aan de pers; Verwachten we dat Ajax, na het tegenvallende slot van 2005, met het mini-trainingskamp in Santpoort en de bijbehorende oefenwedstrijd tegen Haarlem messcherp aan de inhaalrace richting de Top3 begint; Zien we in het thuisduel tegen NEC op 15 januari een schitterende revanchemogelijkheid voor het bla merende verlies (1-0) eerder dit sei zoen in de Goffert; Vragen we ons af of Julien Escudé nog naar Nederlandse les gaat en waar die rugklachten van de Frans man toch vandaan komen; Hopen we dat Edgar Manucharyan weer fit wordt en blijft (we vrezen anders voor een Armeens wonder kind dat zijn belofte nooit kon waar maken); Vinden we dat iedereen die nog geen kaartje heeft voor Ajax - Inter (22 februari) als de gesmeerde blik sem naar het dichtstbijzijnde ver kooppunt moet. De eerste competitiehelft van het sei zoen was allerminst saai. Ajax stond zelfs even op een schandalige zesde plaats. Lees verder op pagina 8&g Calasek blijft waarschijnlijk nog één jaar te bewonderen in de ArenA. Amsterdam - Zondag hervat Ajax de training met één nieuw gezicht in de selectie. Dat van Klaas Jan Huntelaar. De spits was er mede verantwoor delijk voor dat Ajax 2005 in mineur afsloot, met een 4-2 nederlaag bij SC Heerenveen. Doot Amout Verzijl en Martijn Mooiweer Zeker is het niet, maar Huntelaar wordt waarschijnlijk de enige tussen tijdse aankoop die Ajax doet. De trans fermarkt sluit op 31 januari. Danny Blind verklaarde vlak voot het ingaan van de ultrakorte winterstop dat het er niet naar uitzag dat er meeT spelers zouden komen. Wel wordt er rekening gehouden met het vertrek van mini maal één speler. Ajax maakt liefst 9 miljoen euro over naar de Friezen, een recordbedrag voor een Nederlandse speler in de Eredivisie. Opvallend is dat een deel van die transfersom, 15 procent, aan vergoe- dingskosten wordt overgemaakt naar PSV. De club uit Eindhoven zag het blijkbaar niet zitten in Huntelaar. Hij doorliep de jeugdopleiding op de Herdgang en speelde één duel in de hoofdmacht. Daarna werd hij ver huurd aan De Graafschap en AGOVV, voordat SC Heerenveen de spits in 2004 van PSV kocht. Ajax beschikt nu over vijf spitsen. Blind: 'We hebben voor ieder type spits twee opties. Dat is niet teveel.' De trai ner wil, omwille van de variatie, beschikken over zowel een balvaste als een diepgaande midvoor. Huntelaar en Charisteas voldoen aan het eerste criterium. Rosenberg en Babel verzor gen de snelheid en explosiviteit. Het wordt interessant te zien hoe Blind omgaat met dit luxeprobleem. De trai ner houdt voorlopig vast aan het sys teem met twee spitsen. Het koppel Charisteas/Rosenberg heeft het recent prima gedaan. De Griek loopt zelfs bijna i op 1. Rosenberg is na een matige start juist lekker bezig. Gooit Blind zijn nieuwe protégé direct voor de leeu wen, of geeft hij Huntelaar tijd te accli matiseren? 'Ik verwacht niet dat de andere spitsen het leuk vinden dat Klaas Jan er bij is gekomen. Het zijn profs, dus ik verwacht dat zer goed mee omgaan,' aldus Blind vooruitlo pend op de concurrentiestrijd voorin. SCHERP Aan de oprechtheid van Huntelaar hoeft niemand te twijfelen. Vol over gave stortte hij zich op 30 december in het duel met zijn aanstaande werkge ver. Onder belachelijke omstandighe den, de wedstrijd had nooit gespeeld mogen worden, hielden de Friezen zich veel beter staande. Logisch met een selectie die voor een aanzienlijk deel uit Scandinaviërs bestaat. Stoere vikin gen die niet wami of koud worden van een sneeuwstormpje. Huntelaar na de terechte 4-2 overwinning: 'Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wen sen. We hebben gewonnen, ik heb een assist gegeven en gescoord. Dat was me in drie voorgaande wedstrijden nog nooit gelukt tegen Ajax. Het was een bizarre wedstrijd voor me. Over een aantal dagen loop ik bij de tegen partij te ballen. Dat de pers zich mas saal op me stort, was logisch. MaaT ik wilde me zo goed mogelijk voorberei den op dit duel en heb daarom met niemand gepraat.' Het was geen moment in hem opgekomen niet te spelen tegen Ajax: 'Ik heb anderhalf jaar met heel veel plezier bij Heeren veen gezeten. In die periode heb ik ont zettend veel geleerd. Daar ben ik de club dankbaar voor. Alleen al daarom hadden ze recht op een scherpe Hunte- laaT.' Heerenveen stelde zich het beste in op de bizarre omstandigheden. Vrieskou, snijdende wind en een conti nue sneeuwstorm. De geluksfactor speelde een belangrijke rol. Normaal voetballen was onmogelijk. En dat alle maal omdat de competitie op 16 april afgerond dient te zijn. Aan het lot van 20.000 verkleumde toeschouwers, die later over ijzelwegen naar huis glib berden, dacht de KNVB blijkbaar niet. Huntelaar had zich op een bijzondere manier voorbereid: 'Ik heb mijn neefje als logé gehad. Heerlijk een beetje klie ren en stoeien en natuurlijk veel voet ballen met hem. Op die manier heb ik lekker ontspannen naar de ontmoe ting met Ajax toe kunnen leven.' TWEE DIEPE SPITSEN In Friesland opereerde Huntelaar in een verkapt 4-3-3 systeem. Daar gaat ook zijn voorkeur naar uit. De scherpe voorzetten van rechts kwamen van Ugur Yildirim. Vanaf links kwamen afwisselend PTanjic en Samaras door. In Amsterdam zou Rosales, spelend zoals tegen FC Groningen, als aangever kunnen fungeren. Ajax' linkerflank behoeft duidelijk aanvallende verster king. Tot die tijd moet Huntelaar zich zien te redden in een systeem met twee diepe spitsen. Op 2 februari keert de aanvaller alweer terug naar Fries land. Dan krijgt Ajax in de kwartfinales van de beker de kans zich te revanche ren voor de competitienederlaag. Meer mogelijk maken BN ABN AMRO

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1