Nieuwe spelers voor Ajax wat ,0o Charisteas: 4Ik moet ieder duel scoren' Het gezonde gif van Janssen Stilte vieren Weil zegje. a w 0 Ajax in de media Het moment I 23 DECEMBER 2005 NUMMER 10 Ajax Life Grieks realisme 'Ajax bood gezien de restwaarde van mijn contract en mijn situatie het zeer acceptabele bedrag van één miljoen euro, maar Scheringa wilde gezien zijn vete met de naar Ajax vertrokken technisch directeur Van Geel niet meewerken en vroeg een veel te hoge transfersom. Daar door haakte Ajax af.' Ron Vlaar vertelt wat hem dwars zit in De Telegraaf. 'Bij Ajax loopt geen enkel onderdeel van de organisatie synchroon met een ander deel van de organisatie. De problemen zijn er legio. Op dit moment functioneert er eigenlijk niks. Dit is heel treurig.' lohan Cruijff uit zijn onvrede over het beleid bij Ajax in het blad Sport, Bestuur Management 'Zo lang ik voetbal is Ajax een optie voor mij. Vier jaar geleden was ik niet klaar voor Ajax, nu wel.' Mido laat het kritische licht over zichzelf schijnen in Sportweek. 'Koeman blokkeerde de transfer, hij besloot om Charisteas te contracte ren, zodoende keerde ik niet terug naar Amsterdam.' Opnieuw Mido. 'Ajax is de top. Daar wil je spelen. Het is aan Ajax om daarover te beslissen. Tom De Mul, verhuurd aan Vitesse, houdt voor de camera's van AT5 ver trouwen in een terugkeer naar Amsterdam. 'Ik denk dat Nigel nog niet klaar is vooT de stap naar een topclub. Je kunt ervoor kiezen om bij die top club verder te groeien. Ik zou in dat geval echter kiezen voor dertig wed strijden bij Ajax in plaats van acht bij een internationale topclub.' Danny Blind geeft zijn mening over het vertrek van Nigel de Jong na dit 'Ik ben op de hoogte van de inte resse van bepaalde clubs, maar mijn contract loopt nog tot 2008. Ik richt me nu volledig op Ajax. Als ik een basisplaats heb, ben ik geluk kig.' Johnny Heitinga over het feit dat hij weer meer speelminuten krijgt in VI. 'We willen niet nog een keer in de situatie als dit jaar terechtkomen.' Technisch directeur Martin van Ceel in VI over het groot aantal spelers dat aan het einde van het seizoen transfervrij de deur uitloopt. 'Het liefst wilde ik die cup uitbun dig vieren, met al die mensen, maar het ging niet. Ik was wel blij, maar had moeite het te uiten. Het deed nog te veel pijn. Ik zou nog een halve dag blijven, maar ben zo snel mogelijk teruggevlogen naar Amsterdam.' Scheidend directeur Arie van Eijden zegt in het AD hoe hij zich voelde toen Ajax de Champions League won in 1995. Niet lang daarvoor was hij door de club geroyeerd vanwege de zwartgeldaffaire. 'De algemeen directeur moet ver stand van voetbal hebben en het kapitaal op het veld zetten. Dan groeit de begroting vanzelf. Jaakke draait het om: hij spant het paard achter de wagen.' Keje Molenaar, oud-Ajacied, advo caat en gefrustreerd, kan het nog steeds niet verkroppen dat Ajax hem ongeschikt vond voor de functie van algemeen directeur. Amsterdam - Angelos Charisteas heeft een bijzondere kijk op Ajax. Hij moest eerst wennen aan de club, maar heeft zich nu aangepast aan de Amsterdamse handleiding. Door Arnout Verzijl SP Zo moet het dus iedere wedstrijd, Angelos. Het is koud in Nederland en dus nes telt de warmbloedige Griek Angelos Charisteas zich getooid met muts (van Real Madrid!) in een stoel in de pers ruimte van de ArenA. Bijna twee maanden stond hij buitenspel nadat hij in de wedstrijd tegen Arsenal een hersenschudding opliep. Het herstel veTgde langer dan verwacht. 'Een hoofdblessure maakt je onzeker. Ik wist niet wat ik kon verwachten.Na een maand waren mijn problemen zo goed als voorbij en kon ik weer volop aan de slag. Het herstel van een her senschudding duurt bij de één langer dan bij de ander. Ik ken mensen met hoofdletsel die maanden niet spelen. De ander staat na een week weer op het veld. Dat hangt er maar van af, daarvoor is het een te specifieke bles sure. Een hersenschudding is serieus. Ik was in het begin best bang. Anderen kunnen daar niet over oordelen, je moet ieder risico uitsluiten. De dokter heeft mij gelijk gezegd dat het geluk kig niet ernstig was.' Twee maanden van inactiviteit kwa men ten einde toen hij twee weken geleden tegen Vitesse weer in de basis stond. 'Ik heb zeven duels niet kunnen spelen. Daar baal ik van. Juist omdat ik net mijn draai in Amsterdam had gevonden. Het ging steeds beter en ik scoorde makkelijk.' BEGRIP Afgelopen zomer heeft Charisteas gebruikt om helemaal te 'Veramster damsen'. Hij werd in december 2004 aangetrokken door Ronald Koeman en kreeg geen tijd te wennen: 'Ik moest er direct staan. De trainerswissel maakte het extra moeilijk voor me. Ook de sup porters werkten niet mee. De eerste maanden was ik erg teleurgesteld, daar zal ik niet over liegen. Waarom floten ze ons uit? Ik snapte het niet, hoe kunnen onze eigen fans dat nou doen? Nu begrijp ik het. En kan ik er mee omgaan. Ik ken nu iedereen bij de club en weet wat Ajax van me wil en wat de supporters van de club en van ons verlangen. De verwachtingen zijn ingegeven door het geweldige verle den. Ze hebben zoveel moois gezien, grote spelers, goede wedstrijden. Nu verwachten ze van ons dat wij dat niveau weer halen. Als dat niet lukt, zijn ze teleurgesteld. Maar het is nu, bijna, 2006. Tijden zijn veranderd, er lopen andeTe spelers rond bij Ajax. De fans zouden ons nü moeten steunen, de mensen die het op dit moment doen voor Ajax. Wat er volgend jaar gebeurt, zien we dan wel weer. Dit is Ajax, wat we nu zien. Als er elf spelers in het veld staan, moet je die aanmoe digen. Bij Bremen heb ik situaties als hier nooit meegemaakt. Maar daar boekten we veel succes. Dit gebeurt oveTal en hooTt erbij. We hebben de steun van onze fans juist nu hard nodig. Kijk maar naar de support die we bij Vitesse uit kregen. Dat helpt echt, het motiveert. De eindafrekening mag iedereen aan het einde van het seizoen maken, nu moeten we er voor zorgen dat we met zijn allen vooruit komen.' DRIE WIJZIGINGEN Om het assimilatieproces succesvol te kunnen afronden, heeft de Griekse aanvaller zijn eigen speelstijl aange past. Als je bij een nieuwe club komt, moet je bepaalde dingen aanpassen. Dat heb ik begin dit seizoen gedaan. Het gaat om drie elementaire zaken. Ten eerste ben ik gestopt met te den ken dat er iemand bij me staat in de spits. Ik heb me erop ingesteld dat ik er alleen voorsta en op mezelf aangewe zen ben. Door zo te denken, ben ik me meer bewust van mijn taak. Dit is de eerste en belangrijkste mentaliteits verandering van afgelopen zomer. Daarnaast ben ik extra op het techni sche gedeelte gaan trainen. Mijn voe tenwerk moet verbeteren. Techniek is belangrijk hier. Ik heb dit seizoen alle goals met mijn voeten gemaakt, dat is goed. De laatste verandering is dat alles draait om het maken van doel punten. Tijdens wedstrijden denk ik nu alleen maar aan scoren. Ik moet ieder duel een goal maken. Dat eis ik van mezelf. Vorig seizoen dacht ik dat ik meer in het teambelang moest spe len, met alles dat daarbij komt kijken. Door te scoren en me alleen daar op te focussen, help ik het team pas echt. Want alleen met doelpunten winnen we wedstrijden.' Amsterdam - Om Martin van Ceel cs een beetje op weg te helpen, hier een lijstje met spelers die Ajax Life graag bij Ajax ziet. Subjectief en geheel vrijblijvend opgesteld door de redactie, ongehinderd door enige kennis van haalbaarheid. 1. Theo Janssen. Ja, we zien dat je ver baasd bent. Wat moet Ajax in hemels naam met Janssen? Nou, de etterbak uit Arnhem kan de selectie prima van het nodige gif voorzien. Denk aan Jan Wouters. Een pTima vrije trap en dito linkerbeen, en een natuurlijk gevoel voor positie. Dat inzicht compenseert z'n gebrek aan snelheid. De nu 25- jarige ontwikkelt steeds meer voetbal- gogme. 2. Julian Jenner. Prachtige techniek, met een schaar die de instemming van Piet Keizer heeft. Jenner, speler van NAC Jong Oranje, kan een mannetje (of twee) passeren en zorgt voor lengte in de voorhoede. Heeft de wisselvallig heid die buitenspelers van Ajax vaak kenmerkt. Feyenoord zag 't niet in hem zitten en dat vinden wij een grote pre. 3. Dwight Tiendalli. Het is nooit te laat om een fout goed te maken. Dit is een Amsterdamse versie van Trabelsi, een tje waar je gewoon Nederlands mee pTaat. Deze rechtsback is erop gebrand te schitteren in het stadion bij hem om de hoek, in Zuid-Oost. Dat is zijn plek, daar liggen zijn roots. En niet in RotteT- dam-Zuid. (want Feyenoord volgt hem) 4. Nando Rafael, (zie foto) De donkere Duitser met een roodwit hart heeft in Amsterdam een onafge rond verhaal liggen. Zijn imponerende optredens in Jong Ajax, een paar jaar geleden, roepen om een passend ver volg. Kracht, scorend vermogen en een fijne jongen. En een publiekslieveling, op zeker. Rafael past bij Ajax. 5. Ugur Yildirim. Een rechtsbuiten met een schitterende voorzet, kom daar maar eens om. Eentje die genoeg power heeft om vanaf het middenveld te spelen en de rechtsback te onder steunen in tijden van nood. Kan passe ren, maar ook schoffelen, als het moet. Een leeuwenhart (en dat is prettig met het aanstaande vertrek van Nigel de Jong). Bijkomend voordeel: deze Turkse aanvaller is een stimulans voor de ver koop van seizoenkaarten in Oud-West, in de volksmond klein-Azië genoemd. Anders: 6. Martijn Meerdink, Jesper Gronkjaer of Anouar Hadouir. Meerdink levert strijd, is een echte vleugelspeler en Nederlander. Hadouir wil weg bij Willem II, overweegt zelfs te stoppen en beschikt over een goede passeerbeweging. Waarom Gronkjaer? Omdat Ajax met Rosales op rechts slechts één echte buitenspeler van niveau heeft. 7. Jan Kromkamp. Al in de winterstop halen. Trabelsi kan dan meteen ver kocht worden en dat levert nog wat centen op. Kromkamp komt bij Villar- real nauwelijks aan spelen toe en kan zich in Amsterdam in de kijker blijven spelen van Van Basten. 8. Jaap Stam. Ajax heeft behoefte aan ervaring en mentaliteit. Beide kwali teiten brengt Stam, die terugwil naar Nederland, met zich mee. Kan boven dien John Heitinga op sleeptouw nemen en met hem een goed defensief centrum vormen. 9. Denny Landzaat. De nieuwe versie van Tomas Galasek. Denny voegt sco rend vermogen aan het middenveld toe. Na het vertrek van De Jong brood nodig. Bovendien is het altijd leuk een verloren zoon weer in de armen te slui ten. 10. Vincent Kompany. Wie? Hij is nog hartstikke jong. Maar omdat deze Bel gische tiener eindelijk zijn opleiding heeft afgerond, mag hij van zijn vader vertrekken bij AndeTlecht. De verdedi ger werd in januari op 18-jarige leeftijd gekozen tot beste speler van België. Kompany wordt al jaren opgejaagd door allerlei topclubs. Amsterdam - En daar lag het FC Utrecht-shirt met nummer 4 op de middenstip. De aanvoerders Tomas Galasek en Patrick van Diemen (RKC) zorgden dat voor het duel het overlijden van David di Tommaso centraal stond. Mid den in de aandacht, in het cen trum van ieders gedachten, op de middenstip. En zo kreeg het drama van de familie Di Tom maso een gepaste en indrukwek kende minuut stilte. En stil was 't - zoals het hoort. Voor de supporters was het een avond van uitersten. De grootste stilte in de ArenA werd gevolgd door vier daverende juichtonen. Ajax won weer eens ouderwets, met een 4-1 zege op de Waalwijkers, die voor de aftrap nog vier plaatsen hoger geno teerd stonden. Het getal 4 overheer ste deze avond. Ajax kijkt gelukkig weer naar de enige juiste richting: omhoog. (EE)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 2