Sterke defensie als basis Inter is Inter niet meer Ajax zet inhaalslag in Deze week www.ajax.nl uitgave van de supportersvereniging ajax in samenwerking met afc ajax De feestdagen Kerst bij de Grygera's - 2J DECEMBER 2005 13' JAARGANG ADVIESPRIJS: 1,60 www.ajax.nl Breda - Ajax speelt nog twee duels voordat de ultrakorte winterstop aan breekt. Afgaande op de laatste wedstrijden moet er tegen FC Groningen (dinsdag) en SC Heerenveen (vrijdag) een positief resultaat behaald kun nen worden. In dat geval is de vrije val op de ranglijst definitief gestopt en kan Ajax weer slinks naar de bovenste plaatsen lonken. Door Amout Verzijl zen heb dat ik nog steeds zo goed kan voetballen als toen ik meeging naar het EK. Ook als groep functioneren we beter. Het besef is er dat de punten hard nodig zijn.' De lastige uitbeurten bij Vitesse en NAC werden tot een goed einde gebracht. De manier waarop dat gebeurde, verschilde nogal. Vitesse werd afgedroogd, het had makkelijk o- 6 kunnen zijn. Tegen NAC speelde Ajax slordig en vaak slecht. In Arnhem ver raste Blind door Charisteas en Rosen berg samen in de spits op te stellen. Voor de trainer niet meer dan een detailOmdat er met Pienaar en Bouk- hari voldoende druk op de flanken werd gezet. Voor de buitenwacht was het echter een onvervalst 4-4-2 waar mee Ajax opereerde. Tegen NAC han teerde Blind hetzelfde concept. Hoe het ook zei, Ajax kwam in beide partijen door over de vleugels én won. 'Daar gaat het momenteel om. Tussen de diverse systemen zit weinig verschil. Wij moeten omhoog op de ranglijst en dat kan alleen dooT te winnen. Met Rosenberg en Charisteas voorin heb ben we meer druk op de goal van de tegenstander', aldus Blind. Markus Rosenberg gaat met de week beter John Heitinga behoudt het overzicht tegen NAC. Het lijkt er op dat Ajax net op tijd het juiste ritme heeft gevonden. Voorin wordt er weer gescoord en achterin gaat er geen bal meer in. Zo win je dus wedstrijden en is voetbal eigenlijk een heel simpel spel. Rick Hoogendorp was de laatste tegenstander die er eentje inprikte. Tevergeefs, want Ajax ver sloeg RKC met 4-1. Daarna behaalde Ajax aansprekende resultaten in uit wedstrijden tegen Arsenal (0-0), Vitesse (0-2) en NAC Breda (0-2).- Vier duels, één tegengoal. Dat is goed. Een opvallende rol in de defensie is wegge legd voor John Heitinga. De verdediger komt uit een diep, zeeT diep dal. Geen pass van hem kwam aan en het was alsof alle ballen van zijn voet spron gen. Nu oogt hij fris en scherp.'Ik denk dat iedere jonge speler te maken krijgt met een terugval. Anders kan ik het niet verklaren. Ik heb de moed nooit opgegeven en ben blijven geloven in mezelf.' Het bestrijdingsmiddel tegen zijn inzinking vond Heitinga op de trai ningen. Door, volgens eigen zeggen, kei- en keihard te werken. Danny Blind beaamt de doorzettingskracht van zijn pupil: 'Ik heb nog niet eerder meege maakt dat een speler zo'n inzinking kreeg. Soms valt alles precies verkeerd. Een rode kaart, blessure en ongeluk kige invalbeurten. Dat kun je niet los van elkaaT zien. John heeft de aan dacht gekregen die een speler in die situatie nodig heeft, door vrij frequent met hem te praten. Voor het meren deel heeft hij het echter zelf gedaan door zich terug te knokken op de trai ningen. Maar, hij is er nog niet. Het is nu zaak de stijgende lijn door te trek- ken.'Tegen Vitesse en NAC speelde Hei tinga in het centrum van de verdedi ging als vervanger van de geblesseerde Zdenek Grygera. Tijdens de veldslag in Arnhem bleef hij fier overeind tegen de fysiek overbewapende tegenstan- der.'lk heb het gevoel dat het de laatste wedstrijden steeds beter gaat. Dat is erg belangrijk. Ik ben blij dat ik bewe- spelen. Zijn goal in Breda is daarvoor passend bewijs. De jonge Zweed joeg de bal snoeihard tegen de touwen. Zijn treffer vlak voot rust kwam precies op tijd, want Ajax had tot dan toe weinig in te brengen tegen NAC. Pas met een o-i voorsprong op zak, kwam er rust in de tent en domineerde Ajax. Tegen FC Groningen maakt Zdenek Grygera waarschijnlijk zijn rentree in de hoofdmacht. Het is niet aanneme lijk dat Blind meer veranderingen doorvoert. John Heitinga zal naar de rechterkant verhuizen. Dat gaat ten koste van Trabelsi, die er de laatste tijd niet helemaal bij lijkt met zijn hoofd. De wedstrijd tegen Heerenveen is pikant. Afgelopen maandag werd bekend dat Klaas Jan Huntelaar per soonlijk rond is met Ajax. Hij heeft Feyenoord afgezegd. Volgens diverse bronnen zou de spits, die ooit een con tract tot 2007 ondertekende in Fries land, tien miljoen euro moeten kosten. Huntelaar is ontegenzeggelijk een ver sterking voor Ajax. Zijn loopbaan en scorend vermogen vertonen veel ver gelijkingen met die van Ruud van Nis- telrooy. Zo'n spits kan Ajax altijd gebruiken. De Ajacieden vieren feest na de winnende treffer van Angelos Charisteas tegen Vitesse. Speelt Ajax op DeTde Kerstdag in de ArenA tegen FC Groningen. Moeten de Ajacieden het drie dagen later opnemen tegen 'The Hunter' in Heerenveen. Gaan we er van uit dat Zdenek Gry gera helemaal is hersteld van zijn hersenschudding. Hopen we dat de Ajax-defensie geen cadeautjes weggeeft tijdens de feestdagen. Wensen alle medewerkers van Ajax Life de supporters van Ajax het aller beste voor het komende jaar. Amsterdam - Er wordt dit jaar gewoon doorgevoetbald tijdens de feestdagen. Dat heeft allemaal te maken met de play offs. De competitie moet halver wege april klaar zijn. Supporters die van hun Kerstvakantie genieten, heb ben dus diverse mogelijkheden om hun helden tijdens de training te bekijken. Op Tweede Kerstdag vindt er een training plaats op de velden naast de ArenA. Ook tussen de wedstrijden tegen FC Groningen en SC Heerenveen in, wordt er gewoon doorgetraind. Op 31 december waaien de Ajacieden uit, waarna ze zich op 7 januari weer op het trainingsveld melden. Dan volgt er een tweedaags mini trainingskamp in Santpoort. Op 11 januari oefent Ajax tegen Haarlem, en vier dagen later wordt de competitie hervat. Hoogvlie ger NEC komt dan op bezoek en kan bewijzen of de huidige topklassering terecht is. Ajax Life ging op bezoek bij de familie GTygera in Ouderkerk aan de Amstel. Zdenek, Lucie (en kleine David van zes maanden) vertelden openhartig over Ajax, Amsterdam en hun afkomst. Lees verder op pagina 8 g ABN AM Ru Meer mogelijk maken Amsterdam - Villareal en FC Liverpool zaten nog in de ballenbak, maar het werd Internazionale. Weer een Italiaanse CL-tegenstander voor Ajax. Weer uit Milaan. De laatste jaren was dat slecht eten. Maar voor alles geldt: nieuwe ronden, nieuwe kansen: 'We zijn niet kansloos'. Het woTdt de derde maal dat Ajax op het hoogste clubniveau de degens met de blauwzwarten uit Milaan kruist. In 1972, wie weet het niet, veroverde Ajax ten koste van Inter de Europa Cup I. Ruim drie jaar geleden troffen beide -clubs elkaar in de eerste poulefase van de Champions League. Ajax speelde beide duels best goed, maar verloor twee maal. Uit met 1-0, thuis met 1-2. In de seizoenen die volgden, stuitte Ajax in de CL op AC Milan en Juventus. Vier keer dachten de Ajacieden er goed bij te zitten. Vier keer werd er met 1-0 ver loren. 'We krijgen de mogelijkheden om tegen ze te voetballen. Maar meestal verliezen we met 1-0. Het is nu afwachten hoe dat optische bedrog zich gaat vertalen. Vast staat dat wij niet teveel goals tegen moeten krijgen, zo ligt hun spel. Het is een knock-out systeem, dus zijn we niet kansloos', reageerde Danny Blind op de loting. Inter is aan een goed seizoen bezig. Waar er vorig seizoen nog een record aan gelijke spelen werd behaald, wordt er dit seizoen veel gewonnen. Onder leiding van Roberto Mancini, gewezen goaltjesdief van ondeT meer Lazio Roma, wordt er opener en frivoler dan ooit gespeeld. Inter is Inter niet meer. Er lopen technisch zeer vaardige spe lers rond en Mancini is erin geslaagd een hecht elftal te formeren. Met de Braziliaanse steTaanvaller Adriano als kapitein. Voorheen dreef de Inter-boot voornamelijk op een team, samenge steld uit elf individuen. Overtuigen kon het nooit, louter op basis van indi viduele kwaliteiten dobberde men mee met de voorsten. Ajax speelt in de achtste finales van de Champions League op 22 februari eeTst thuis. Drie weken later volgt de return. Omdat AC Milan thuis speelt tegen Bayern München, is er een week eerder geen plek. Inter - Ajax is vastgesteld op 14 maart, twee dagen na de topper Ajax-PSV. Daar is Ajax zeeT ongelukkig mee en er wordt onderzocht of daar iets aan te doen is. (AV) Lees verder op pagina 7 Rafael van der Vaart scoort tegen Inter, driejaar geleden in de ArenA.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1