Ajax volgens Hugo Borst Voor alle Ajax-fans i m SERIIICI Ajax Life nummer 10 23 december 2005 GefeliciteeTd! Als je dit leest, ben je al lid van de grootste fanclub van Nederland. En zo hoort 't ook, als rechtgeaarde Ajacied. Ken jij supporters van Ajax die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat dit de leukste club van Nederland is. Je krijgt van de Supportersvereniging voor ieder lid dat je aanbrengt, een schitterende trendy Ajax-rugzak cadeau (foto rechts). Op op, dus zorg dat je eT snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.ajax.nl, button SVA. Vermeld daar de gegevens van het nieuwe lid, maar ook je eigen gegevens voor de rugzak. Nieuwe leden tus sen de 13 en 17 jaar worden automatisch lid van De Jonge Schare. Voor de kinderen onder de 13 jaar is er de speciale Kids Club (zie pagina 11 van deze krant) met een eigen Kids Club blad en fantastische aanbiedingen. «ÉMas Ajax - Groningen Ajax Live Vloerleggersbedrijf ^otersvet®0 JAARGANG 13, NUMMER 10 VRIJDAG 23 DECEMBER 2005 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Aiex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Aiaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie; Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Martijn Mooiweer, Ruud Stoop, Jeroen van den Kroonenberg Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Chiel Wilbers Ferry Thissen Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP VRIJDAG 6 JANUARI 2006 Amsterdam - Hugo Borst schrijft voor Hard Gras, discussieert bij Studio Voetbal en schrijft columns voor het AD. De Rotterdamse sportjournalist heeft zo zijn eigen kijk op de gang van zaken in Amsterdam. 'Ajax moet André Ooijer en Joris Mathijsen halen.' Door Sander Zeldenrijk Danny Blind is bijna een jaar hoofdtrai ner. Wat is jouw indruk van hem? 'Dat wisselt nogal. Hij is een begin nende trainer, zonder ervaring bij sub topclubs, en heeft het met Ajax nog niet zo goed gedaan. Ik krijg soms mails van Ajax-fans die vinden dat hij weg moet, maar dat vind ik erg opportunis tisch. Blind moet het seizoen afmaken. Daarna kan Ajax evalueren en eventu eel een meer ervaren coach aanstellen. Het is onzin om te zeggen dat Blind eruit moet. Ik vind wel dat hij veel gewisseld heeft, net als zijn voorganger Ronald Koeman. VerdeT slaagde Ajax er niet in om de aflopende contracten te verlengen. Nu moet Blind kiezen of die jongens nog worden opgesteld of niet. Ik heb het al eens gezegd: Ajax is net een politieke partij.' Gaat Ajax zich nog mengen in de strijd om de landstitel? 'Ik had hoge verwachtingen en tipte Ajax als kampioen. Blind debuteerde vorig seizoen met twee nederlagen, maaT daarna ging het crescendo. Daar ben ik mooi ingetrapt. Op dit moment bedraagt de achterstand elf punten op AZ, PSV en Feyenoord. Daarvan kan Ajax misschien een of twee clubs ach terhalen, maaT zeker niet alledrie. Dat is in dit vroege stadium een harde con statering. Blind heeft de mazzel aan zijn kont hangen, dat er dit seizoen play-offs zijn en dat Ajax zich zo alsnog kan mengen in de strijd om Champions League-voetbal.' Ajax schreeuwt om een routinier. Wie staan er on jouw Hist? 'Dat is een groot probleem. Ik had Davids gehaald, maar die wil niet onder Blind werken. Dat stamt nog uit de tijd van bet EK in 1996. Ik weet zeker dat Davids bij een terugkeer ook voot Van Gaal had gekozen. Ik zou Frank de Boer halen voot de kleedkamer. Hij is al wel wat ouder (36, red.), maar ik zie bij Sparta Jan Michels (35, red.) wekelijks - op zijn niveau - uitblinken. Zelfs als De BoeT niet kan aanhaken, is hij op de training erg belangrijk om anderen te corrigeren. Stam kiest alleen voor PSV. Ajax moet proberen om André Ooijer terug te halen. Hij stond aan het begin van dit seizoen op het punt om naar Schalke 04 te gaan. Bovendien- ver zwakt Ajax de concurrent dan. Joris Mathijsen is in dat geval ook een optie. Hij is snel, goed in de i-tegen-i en geeft leiding. Vlaar zou ik niet nemen. Hij is te jong.' Waarover verbaas jij je het meest bij Ajax? 'De club heeft ontzettend veel succes supporters. Ze eisen dat er altijd gewonnen wordt. Verder zijn ze erg cynisch en ongeduldig. Die wisselwer king maakt jonge spelers onzeker Ze krijgen faalangst en spelen liever uit dan thuis. Dat zag ik ook bij Feyenoord. Bij Ajax is het verwachtingspatroon momenteel onredelijk hoog. Suppor ters zijn te veel veTwend.' Kun jij als Rotterdammer eigenlijk van Ajax genieten? 'Waarom niet? Mensen denken vaak dat ik een pesthekel aan deze club heb. Ik heb alleen gemengde gevoelens bij de arrogantie. Ajax mag best arrogant zijn, maar dan moet alles er wel gelikt uit zien. Zoals in 1995. Ik kan niet tegen misplaatste arrogantie. Dat heb ik altijd als ik Martijn Reuser zie. Een modale voetballer met te veel bra voure. Daar ergeT ik me aan. Natuurlijk is Ajax in Nederland de top. De club won de meeste landstitels en ik heb - net als bij PSV - toch altijd het idee dat ze de Champions League nog eens kun nen winnen.' ko/tersve»®^ Ajax ontvangt op dinsdagavond 27 december FC Groningen. Een lastige opponent, zo bleek uit de laatste twee ontmoetingen in de ArenA. Oud-Aja- cied Gijs Luirink is een van de leiders van de ploeg van trainer Ron Jans. Luirink ziet de wedstrijd tegen Ajax niet als een open sollicitatie. 'Maar ik hoop te laten zien dat ik een goede speler ben. Ik was verrast toen mijn naam in verband werd gebracht met Ajax. Er speelt niets concreets. De wed strijd tegen Ajax is wel speciaal. Ik zat er vroeger op de tribune en ontving als jeugdspeler altijd Ajax Life.' De verde diger speelde bij Ajax van de C2 tot en met de Bi samen met Wesley Sneijder, Nigel de Jong, Daniel de Ridder en John Heitinga. 'Ik reed dagelijks met Wesley in een busje naar de training. Een aar dige jongen, maar wel een Utrechts straatschoffie. Heel fanatiek. Ik vond het fijn om tegen hem te trainen, want dan ging het er hard aan toe. Ik trainde onder Hennie de Regt, Co Jager en Heini Otto. Uiteindelijk moest ik weg omdat er in de A2 al een speleT voor mijn positie liep en er iemand 'vanuit de externe scouting zou worden aan getrokken', zoals dat zo mooi heet. Ajax - FC Groningen Dinsdag 27 december Aanvang: 20:00 uur Ajax staat vierde, FC Groningen zesde. Het verschil op de ranglijst bedraagt slechts één schamel puntje. Steun Ajax in de laatste dagen van 2005! De voorverkoop eindigt op 27 december. Prijzen variëren van €11,75-640,25. voor al uw kurk-, laminaat- en parketvloeren Tevens leggen wij massieve plankenvloeren en landhuisdelen John Holla telefoon: 06 54 66 44 39 RINGTONES (jHMIDMiM? poly mono DJ Tiësto - Eredivisie: de wedstrijden 310066 710066 Brace ft. Ali B - Hartendief 307107 707107 The Game - Dreams 305200 705200 Snoop Dogg - Ups Downs 305195 705195 Gwen Stefani Cool 308377 708377 01 BB 096t-900.50.57

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 15