Roep van de tribune De nieuwe stelling Ajax Kids Club viert feest! SVA-f©0St B 3b3Fi Limbll g AJAX FANZONE Ajax Life nummer 10 23 december 2005 Wat voor spelers moet Ajax de komende transferperiode aantrekken (en waarom)? De betrokkenheid van de fans bij het technische beleid van Martin van Ceel en Danny Blind is enorm, zo blijkt uit het grote aantal reacties. We hebben helaas geen ruimte voor alle inzendingen, maar blijf vooral jul lie mening geven! Hartelijk dank voor de vaak hoogwaardige bijdragen. Het Ajax-publiek is kritisch. Dat uit zich vaak in fluitconcerten tegen de eigen spelers. Is Ajax daarbij geholpen? Ajax Life is erg benieuwd naar jouw mening. In elke editie vragen we je te reageren op een stelling. Die stel ling vertegenwoordigt niet per se het standpunt van de Supportersvereniging, maar is bedoeld om de discus sie op gang te brengen. In de volgende Ajax Life komen we uitgebreid op jullie reacties terug. Mail je reactie vóór woensdag 28 december naar redactie@svajax.nl, onder vermelding van 'kritisch'. De Ajax Kids Club bestaat in december vijf jaar en daarom blikt mas cotte Lucky Lynx terug op zijn vijf leukste momenten. i. Voetbaldag 'Op 12 mei 2004 en 25 mei 2005 vond de Voetbaldag plaats op De Toe komst, bet jeugdcomplex van Ajax, Ruim iooo kinderen lieten zien dat ze heel goed konden voetballen en kregen zelfs les van de spelers en jeugdtrainers. Zelf mocht ik ook nog even meedoen.' 2. Open Dag 'Dat is iedere keer een groot feest. Ongelooflijk hoeveel mensen er dan naar Ajax komen kijken! Ik kom in het speciale Kidsdorp altijd veel bekende gezichten tegen en iedereen wil dan met me op de foto. Dat is ontzettend druk maar ook erg leuk! Tijdens de spelerspresentatie stond ik op het podium en tijdens het zingen van het Ajax-dublied liep ik de polonaise samen met de spelers.' 3. Ajax Fun Games 'Tijdens de thuiswedstrijden van Ajax ben ik er altijd om de deelne mers aan de Ajax Fun Games aan te moedigen. In al die vijfjaar heb ik al heel wat talentvolle voetballertjes langs zien komen!' 4. Strandvoetbal 'Het clubvoetbal ligt in de zomer natuurlijk stil, maar gelukkig kon ik dan steeds naar het strandvoetbal- toernooi. Voetballen in het zand is toch wel iets anders dan op gras, maar het is minstens even leuk! Al was het voor mij toch erg warm met mijn dikke vacht.' 5. KleedkamertouT 'In de zomer- en de winterstop wordt de Ajax-kleedkamer speciaal geo pend voor Ajax Kids Club-leden, ledereen mag op die dag ook even in het spelershome kijken, waar de spe lers hun dagen doorbrengen. Erg leuk!" De komende vijf jaar zullen er uiter aard nog meer leuke activiteiten wor den georganiseerd door de Ajax Kids Club. Meer informatie over deze leuke club? Kijk dan op www.ajax.nl/kids of bel Ajax Supporterszaken 020-3777444. gfiipiM j «o&t mm Wt uöfttf - .ZV-, BÉtaÉÈÉÉï -f- sm ts'f' Z., WBK Z&M Mijn man wordt 27 december 50 jaar. Hij is van jongs af aan Ajax-fan. Op de zijkant van ons huis staat het Ajax-logo in leien. We wonen in het zuiden van Limburg en tijdens iedere CL-wedstrijd reist hij met een vriendengroep vanuit café De Paardenstal naar Amsterdam. Alvast bedankt voor het plaatsen, Marita Cremer. Rappen met Ryan Babel, grillen met Mauro Rosales of een lekkeT wijntje met Julien Escudé. Het zou zo maar kunnen gebeuren op maandag 23 januari. Op die dag organiseert het district Zuid-Oost het jaarlijkse sup- porteTsfeest, waarbij ook vijf spelers aanwezig zijn. Het feest vindt plaats bij voetbalclub VVV. Samen met Lucky, de mascotte van de Ajax Kids Club, en de spelers valt er genoeg te beleven, dus meld je snel aan. Vergeet niet om je pen, papier en fototoestel mee te nemen. Iedere bezoeker maakt kans op een gesigneerd Ajax-shirt, aangezien het entreebewijs tevens als lotnum mer geldt. Daarmee vallen uiteraard nog vele andere mooie prijzen te win nen. SVA-leden hebben gratis entree, neem je een vriend of vriendinnetje mee dat nog geen lid is van de suppor tersvereniging, dan betalen zij g 3,-. Het feestpaleis opent zijn poorten om 17:00, het programma begint een uur later. Kom op tijd, want je wilt de spe lers natuurlijk niet missen! Dit is het adres: KaldenkeTkerweg 182, 5915 AH Venlo. Aanmelden kan via m.han- sen@svajax.nl of via een briefje: SVA, o.v.v. spelersavond Venlo, antwoord nummer 615,1100 VE, Amsterdam (postzegel niet nodig). ZWEET DE CHAMPAGNE ERUIT! Sportieve SVA-leden of Ajacieden met goede voornemens kunnen een week na Oud Nieuw vol aan de bak tijdens het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi in Leek. District Noord van de SVA organi seert het sportieve en gezellige evene ment op zondag 8 januari van 12:00- 17:00 uur in Sportcentrum Leek. De spelregels zijn als volgt: een team moet uit minstens 4 SVA-leden bestaan. De minimumleeftijd is 16 jaar. De deelnamekosten bedragen gso per team. Opgeven uiterlijk voor 1 januari via m.hansen@svajax.nl. VeTmeld meteen even de teamnaam, contact gegevens 'aanvoerder' en de lidnum mers van de SVA-spelers. Succes! Adres: Sportcentrum Leek, De Schelp 35,9351 NV Leek. KLASSIEKER VAN FORMAAT Ajax speelt op 5 februari de enige echte Klassieker die Nederland rijk is, in De Kuip tegen Feyenoord. Een mooie gele genheid om de nederlaag in eigen huis recht te zetten. Uiteraard kunnen SVA- leden deze kraker weer live vanaf een grootbeeld volgen. Party- en congres centrum Verploegen in Wijchen (11 km naast Nijmegen) opent haar deuren om 11:45 uur. De toegang is gratis, de versnaperingen niet. SVA-leden en/of seizoenkaarthouders ontvangen een gratis lot, waarmee men enkele mooie prijzen kan winnen. Adres: Zaal Ver- ploegen: Woeziksestraat 100, 6604 CM Wijchen. De Stelling in Ajax Life 8 was: BALANS Ik lees altijd de Ajax Fanzone en de stellingen die geponeerd worden. Het valt mij toch iedere keer weer op dat er veel zinnige zaken geschreven worden door onze medesupporters. Er staan best wel een aantal goede stuurlui aan de wal. Als voorspel op de huidige stelling wil ik nog even aanhalen dat ik mij volledig kan vin den in wat Erik van Zoggel en Gregor van Kleef al aangaven in een vorige Ajax Lifet namelijk dat je het systeem moet afstemmen op het materiaal dat je hebt, en dat je spelers moet laten spelen op de plek waar zij het beste zijn. Dat geeft vertrouwen en bovenal spelvreugde. In het (niet voetbal) bedrijfsleven haal je iemand met een bepaald talent ook voor die bepaalde functie of taak in de zaak. Op een andere plek komt zijn talent of gave minder tot zijn recht. Omdat Ajax pretendeert voor de top te gaan kan 'zij' het zich niet permitteren om concessies te doen in dat opzicht. Alleen de allerbeste(n) komen in aan merking voor de plek waarop zij moe ten gaan spelen. Het allerbelangrijkste is de balans bij een afdeling, een team of elftal. Je hebt altijd een goede mix nodig van bravoure, techniek, wilskracht, inzicht, leiderschap, vriendschap, automatismen en de botte bijl op zijn tijd. Bij Ajax is er onbalans. Je ziet dat er geen leider(s) opstaan wanneer Ajax achter staat. Er is wel doorzettings vermogen aanwezig, echter geen continuïteit in het 'bikkelen'. Wat heeft Ajax nodig? 1. SENIOR (EN SPELVERDELER) Galasek is een prima jongen, maar geen topniveau. Op zijn plek hoort een type speler als BaTry van Galen. Een kerel die er altijd staat, een aanjager, een over mijn lijk mentaliteit, een voorbeeld van onverzettelijkheid, een soort Wouters. Hij hoeft niet de schoonheidsprijs te krijgen. Tijdens alle grotere perioden van Ajax stond er een onverzettelijke 'senior', als een spin in het web de lijnen uit te zetten. Denk maar aan Frank Rijkaard, na zijn komst ging het veel beter draaien. Kijk maar bij PSV, met Cocu groeit PSV gewoon door. 2. BUITENSPELERS Naast een sterke man achter en/of op het middenveld is er een goede links- of rechtsbuiten nodig. Eentje die de achterlijn haalt en een strakke voorzet kan geven. Al is het alleen maar om de spitsen die we nu hebben, tot hun recht te laten komen. Charisteas en Rosenberg zijn allebei lange jongens met een goede kopkracht, prima spit sen, maar alleen als ze aanvoer krijgen. Voorheen kwam er bij Ajax altijd een spits bij de eerste paal die de bal kop pend verlengde. Over de keeper heen, zo voor het inkoppen of intikken. De Italianen lieten weer even aan ons Oranje zien hoe het ook al weer moet. Kortom, het is geen automatisme meer bij Oranje en bij Ajax. Ik geloof best dat Klaas Jan Huntelaar een goede spits is, maar als hij binnen het Ajax systeem moet voetballen, komt hij ook niet tot zijn recht. Zeker niet zonder de juiste buitenspelers. Bespaar die jongen zo'n afgang. Haal Daniël de Ridder terug of Andy van der Meyde. Ik kan mij niet voorstellen dat er niet een rechtspoot en een linkspoot te vinden zijn die zo kun nen spelen. Maak keuzes, of een 4-4-2 systeem, met iedereen op zijn eigen favoriete plek, of een 3-4-3 met echte buiten spelers en onze huidige spitsen. We hebben genoeg goede spitsen. Als Babel de ballen niet van zijn voet laat springen en hij krijgt de kans als diepste spits, denk ik dat hij samen met Charisteas of Rosenberg mooie dingen kan laten zien. Melchior Luitwieler EEUWIGE TALENTEN Het is lastig om te zeggen welke spe lers er naar Ajax moeten komen, het is namelijk nog niet bekend wie er allemaal weggaan. Er bestaan geruchten dat Ajax bezig is met Vlaar, Huntelaar en Luirink. Over Lui- rink kan ik niet oordelen, Vlaar zit pas een halfjaar bij het eerste van AZ en Huntelaar is een goede spits, maar met een prijskaartje van zes miljoen niet de goedkoopste. Zijn dit posities waar echt nieuwe spelers voor nodig zijn? Ajax heeft moeite met scoren, maar dat ligt volgens mij eerder aan de aanvoer (zwakke buitenspelers, geen nummer 10) dan aan de spitsen zelf. Maar als Ajax zo nodig weer een spits moet halen zou ik Nando Rafael nemen. Aan het eind van het seizoen transfervrij, kent het Ajax-systeem en zijn hart ligt bij Ajax. Verder is het wel van belang een echte routinier te halen die de ploeg op sleeptouw kan nemen. Het blijkt dit seizoen maar weer eens dat je het niet redt met alleen maar (eeuwige?) talenten! Wim Luten

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 13