Combitrip naar Vitesse Opa is 87! Toekomsttalent: Robbert Schilder m WORD LID! AJAX FANZONE Bezoek Ajax - FC Groningen! De Ajax Kids Club bestaat 5 jaar. Van harte gefeliciteerd! Voor meer informatie: www.ajax.nl/kids of 020 3111 444 23 DECEMBER 2005 NUMMER 10 AJAX LIFE ^otersve^ Amsterdam/Arnhem - De combiregeling wordt door weinig fans gewaar deerd. Desondanks maakt iedereen er gebruik van, omdat het simpelweg de enige manier is om Ajax buiten Amsterdam aan het werk te zien. Ajax Life ging mee naar de uitwedstrijd tegen Vitesse. Witte netten verhinderen dat de meegereisde Ajax-fans een optimaal uitzicht hebben. 10.30 uur. Tijd om naar het stadion te gaan. Gelukkig vertrekken we vanuit het midden van het land, zodat de reis tijd slechts een half uur bedraagt. Woon je in Leeuwarden dan wordt het verhaal een stuk triester. Om 1130 gaan de tourniquettes open en kun nen we naar de gereedstaande bussen 71.75 uur. Een paar honderd mensen staan in de kou te wachten tot de poortjes open gaan. Sommige hebben een nachtje doorgehaald in Amster dam. Witte vermoeide bekkies men gen zich stilzwijgend tussen de in het roodwit uitgedoste fans die hun club overal volgen. Vandaag gaan er in totaal 600 supporters mee, terwijl er plaats is voor 1200. De december maand blijft een dure. 12.ro uur. Als iedereen zich in de gereedstaande bussen heeft genes teld, vertrekt men richting Arnhem. Radio 1 brengt live verslag van Feye- noord-PSV. Na veel gevloek schakelt de chauffeur over op dancemuziek. Het asfalt flitst snel voorbij. Sommige fans slapen, anderen roken en drinken wat en ondertussen worden de kansen van Ajax besproken. Stewards delen een brief uit, waarin de club schande spreekt van de 600 vernielde stoeltjes tijdens FC Utrecht-Ajax. Schade: €80.000.'Zulke bedragen zullen in de toekomst tot forse prijsverhogingen van de kaartjes leiden', aldus de club. Eén van de supporters zegt:'Ze hadden beter de stoeltjes kunnen tellen die nog wel heel waren.' Hilariteit alom. 14:00 uur. Onder politiebegeleiding legt de bus de laatste 30 kilometer af. Opritten van snelwegen worden afge sloten, politiemotoren met blauw zwaailicht zorgen ervoor dat we onge hinderd naar het stadion kunnen rij den. Onze bus heeft hoge prioriteit en krijgt op ieder kruispunt voorrang. Medeweggebruikers slaan het tafereel verbaasd gaande. Eenmaal bij het sta dion zijn veel fans al binnen en parke ren de laatste -afgeschermde bussen vijftig meter naast de hoofdingang. Af en toe wordt er melig iets over het hek tegen de Vitesse-aanhang geschreeuwd ('Kijk, daar loopt een NEC-er! Pak hem dan!'). Na een gron dige fouilleeTbeurt is het de hoogste tijd voor een lunchsnack. Gelukkig heeft het Gehedome goede voorzie ningen voor uitsupporters. Voor een kroket, nasischijf en colaatje betalen fans slechts 5,-. Dat valt dus best mee. 14.30 uur. Wat niet meevalt, is het grote witte net dat het zicht op het veld ontzettend belemmert. 'Minstens net zo shit als bij PSV', zegt een fan. We overdrijven niet; minimaal veertig pro cent van ons gezichtsveld is ons ont nomen. Daar betaal je als supporter toch geen 29 euro voor! 16:25 uur. Ajax wint met 2-0. Na afloop komen de Ajax-spelers naar het uitvak toe om ons te bedanken. De fans waar deren dit gebaar enorm. 'MaaT als ze verloren hebben, willen ze het nog wel eens vergeten', mokt een fan. Binnen een kwartier zit iedereen in de bus en vertrekken we onder politiebegelei ding naar Amsterdam. De Vitesse-aan hang zwaait ons massaal uit, maar er gebeuren geen spannende dingen. Het bliksembezoek zit erop. 77.70 uur. In de bus zijn de blikjes bier uitverkocht en lacht men als Vitesse- doelman Harald Wapenaar de straf schop van Ajax op de radio betwist. 'Geeft Vink hem niet, dan krijg je een heel andere wedstrijd', aldus de doel man. 'Ja dan had Ajax met 4-0 gewon nen', roept iemand achterin de bus. 18:00 uur. Eenmaal aangekomen in de ArenA hebben we nog een uur voordat de samenvattingen van de vandaag gespeelde duels op TV te zien zijn. Voor ons geen probleem, maar wel voor alle fans die nog een paar uur in de auto moeten. Zij zijn dankzij de combi voor 'een dagje Ajax' ruim tien uur zoet! Eigenlijk te belachelijk voor woorden. Gelukkig hebben de Arnhemse autori teiten Ajax beloofd dat men bij goed gedrag volgend jaar 'een versoepeling van de maatregelen' overweegt. (SZ) Hoffotograaf Willem Koning vierde zijn 87ste verjaardag onlangs op een speciale wijze. De Ajacied in hart en nieren is dagelijks rondom het trainingsveld te vinden en schoot al vele honderden prentjes van spelers, supporters en wedstrijden. Zoals u ziet is de 'Koning van Ajax' erg populair bij de spelers. Op dinsdag 27 december staat Ajax - FC Groningen op het programma. Het is de laatste wedstrijd voor de winterstop. Een belangrijk moment. En meer dan ooit hebben onze jon gens de support van de fans nodig. Juist nu is het belangrijk om er samen tegenaan te gaan en de weg naar boven in te slaan. Om 20.00 uur wordt er afgetrapt in de Amsterdam ArenA. Met uw club card kunt u maximaal 2 toegangskaarten kopen bij verkooppunten van TicketBox. Kaarten zijn te koop vanaf 12,25. Om in de stemming van de feestda gen te blijven maken 10 club card- houders kans op een mooi cadeau: een Ajax-bal gesigneerd door het hele elftal! Om hiervoor in aanmer king te komen hoeft u niets te doen. Uw gegevens worden automatisch geregistreerd als u via TicketBox een kaartje voor deze wedstrijd koopt. Met de winnaars zal Ajax contact opnemen. Amsterdam - Robbert Schilder (19) is bezig aan zijn eerste seizoen in Jong Ajax. De prestaties vallen tegen, maar de sfeer lijdt daar niet onder. Daar draagt de controlerende middenvelder annex doorschuivende verdediger zelf aan bij Doot Arnout VeTzijl tiONTFt Robbert Schilder, serieuze grappenmaker in Jong Ajax. Hoe bevalt het in Jong Ajax? 'Heel goed. We hebben een leuk team, goede tTainer en veel jongens die ik al lang ken. Het is gezellig en we kunnen het goed met elkaar vinden. Alleen de resultaten vallen tot nu toe tegen.' Volgens de filosofie van Ajax hoor je in je tweede jaar bij dit team door te bre ken? 'Zelf heb ik me tot doel gesteld dit jaar al mijn debuut te maken in het eerste elftal. Als het me volgend seizoen namelijk niet lukt, ben ik twintig jaar en is het waarschijnlijk einde oefe ning. Het eerste jaar zie ik daarom als het belangrijkst.' Hoe zie je dat voor je? 'Iedereen zegt, op het moment dat hij een contract tekent bij Ajax,'Dit is een droom'. Maar het mooiste wat mij zou kunnen overkomen, is scoren in de ArenA. Natuurlijk hoort debuteren daarbij. Want als je niet debuteert, kun je ook niet scoren. Maar een goal maken in de ArenA, Amsterdam en de supporters blij maken, dat zou fantas tisch zijn.' Dat is een nobel streven voor een verde diger. 'Ja, maar ik ben oorspronkelijk een middenvelder. Ik speel dit seizoen op '4', iets voor de verdediging, maar de laatste duels ook wel controlerend op het middenveld. Dus houd ik het maken van een doelpunt altijd in mijn achterhoofd.' Omschrijf jezelf eens als voetballer? 'Ik ben in balbezit van waarde. Ik zoek altijd naaT de goede oplossing en heb een goede techniek, pass en inzicht. Als verdediger heb ik me de laatste twee seizoenen met name in de 1 tegen 1 duels ontwikkeld. Mensen zeggen dat mijn voetballende kwaliteiten op de '4' liggen, meer dan puur verdedigen. Ik ben niet hard of gemeen in de duels. Ik probeer het altijd voetballend op te lossen. Zonder overtredingen, gewoon slimmer zijn.' In de jeugd was je gewend altijd te win nen. De resultaten zijn nu minder goed. Is dat wennen? 'Het gaat moeizaam ja. We kunnen niet altijd dominant zijn en de wed strijd onder controle houden. Dat is anders om mee te maken. Op zich best goed, ik ben nu 19 jaar en krijg eT mee te maken. In de jeugd hoefje niet altijd honderd procent te gaan om te win nen en dat is nu zekeT niet het geval. Het is dus niet nadelig voor de ontwik keling van de spelers, maar liever heb ik natuurlijk dat we bovenaan staan.' Waar kom je eigenlijk vandaan? 'Voor Ajax zat ik bij NFC in Amstelveen en Amstelveen Heemraad. Daar ben ik gescout door Ajax. Ik kom dus niet uit Volendam, dat wordt altijd tegen me gezegd vanwege mijn typisch Volen- damse achternaam. Ik ben in Amstel veen geboren en woon er nog steeds. Oorspronkelijk geloof ik dat de opa en oma van mijn opa van Volendam naar Amsterdam zijn verhuisd. Dat is dus heel lang geleden. Ik ben wel eens in Volendam geweest, vooral om te voet ballen.' Wie is je leukste medespeler? 'Dat is moeilijk aan te geven, zoals ik al zei is iedereen leuk. Met Rachid Tiber- kanine kan ik wel lachen. Een voor beeld van Jong Ajax humor? Van die typische dingen. Iemands kluisje vol stoppen met spullen bijvoorbeeld. Laatst hebben we de oude kicksen van iemand in een lege doos gedaan. Hele maal mooi ingepakt, zijn naam erop geschreven waardoor het leek alsof hij een nieuw paar van de club had gekre gen. Toen hij het pakket zag, werd hij helemaal blij. Totdat hij het pakje openmaakte. Dat is leuk natuurlijk.' In zo'n geval, naar wie kijkt het slacht offer dan als eerste? 'Nou, ik moet eerlijk zeggen toch wel naar mij of naaT Rachid. Michael Timi- sela kan er ook wat van. Dat zijn de jon gens hiervoor. Weet je, we zijn elke dag onder elkaar, dan kun je wachten op dat soort geintjes.' Jij bent van een nieuwe generatie. Hoe sta jij tegenover kunstgras? 'Ik moet zeggen dat het me redelijk bevalt. Ik heb nooit last van zo'n veld, de bal stuitert nauwelijks op, je weet dus waar die heengaat. Maar als ik zou moeten kiezen, wordt het toch gewoon gras. Kunstgras is veel sneller, als het regent komt de speler al niet meer bij de bal als deze net voor hem gespeeld wordt. Het is net zaalvoetbal. Maar om er op te trainen vind ik het wel lekker. Wedstrijden moetje op gras spelen. Kunstgras is voor de lol, ik zie het niet als een serieuze veldoptie. Voetbal wordt dan heel anders, of er moet een bepaald soort kunstgras komen wat gelijk is aan gewoon gras. Ik hoor steeds verhalen dat het er op begint te lijken, maar daar merk ik helemaal niets van. Misschien komt er ooit iets gelijkwaardigs, maar tot die tijd kies ik voor gras. Uit mijn elftal ben ik de meest positieve. De rest vindt kunstgras echt helemaal niets, zelfs niet om op te trainen.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 12