A A Sneijder: 'Het komt goed met Ajax' Tiendalli's wraak doet pijn Deze week Arie is weg Krohn-Dehli opvolger Pienaar? 3 1 1 1 i ABN-AMRO 2 DECEMBER If1 JAARGANG WWW.AJAX.NL UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC A J A X ADVIESPRIJS: 1,60 www.ajax.nl Amsterdam - Soms is een bericht meer dan alleen de feitelijke tekst. De melding dat Wesley Sneijder zich tot zoog bindt aan Ajax, is voor Ajax- liefhebbers hoopgevend. Het vertrouwen van de 21-jarige Ajacied in zijn club werkt aanstekelijk: 'Er zit nog veel meer in deze ploeg.' Door EtoI Er dog an Ajax-publiek is kritisch, zo is het altijd al geweest. Maar de laatste maanden leek het of er een zwaTe wollen deken oveT de ArenA hing. Door de mindere prestaties van het nog jonge elftal, maar ook door de vaak negatieve berichtgeving rond de club (wij steken in dit geval de hand in eigen boezem). En dan is het toch lekker als Ajax zich plaatst bij de beste zestien van Europa en één man - een voortrekker binnen de spelersgroep - in woord en gebaar stelt: ik wil verder met Ajax. Sneijder: 'Ik kan me voorstellen dat het voor supporters een positief bericht is. Uiteraard kijk ik eerst naar mezelf bij de beslissing mijn contract te verlen gen. Ik ben nog niet klaar voor een avontuur in het buitenland. In 2009 ben ik 25 jaar, dat is een mooi moment om misschien eens over de grens te gaan kijken.' De recente overwinningen sterkten Wesley in z'n beslissing: 'Ik heb er alle vertrouwen in dat het goed gaat komen met de club.Tegen lastige ploe gen als FC Twente en Sparta Praag wonnen we en ik ga ervan uit dat we die reeks kunnen voortzetten, tenmin ste tot aan de winterstop. Het komt echt wel goed met Ajax.' Nog belangrij ker waren de gesprekken met tech nisch directeur Martin van Geel. 'De ideeën bij de club zijn duidelijk, daar heb ik voor het verlengen ook over gesproken. Die gesprekken gaven mij de motivatie om bij te tekenen. Ajax wil vanuit een positief idee spelers gaan halen, bijvoorbeeld door eerst in Nederland te gaan scouten.' Het enthousiasme van Sneijder werkt aanstekelijk, hopelijk ook op andere Wesley Sneijder: 'We zijn nog maar net begonnen.' Vak 410 steunt Ajax, ook doordeweeks: Robin (links) en Erwin gaven op de training iedere Ajacied een roos met een tekst: '100 procent vertrouwen in spelers en trainer.' jongens die nog twijfelen, zoals Nigel de Jong. Sneijder: 'Natuurlijk ga ik pro beren ook anderen te overtuigen dat het goed is te blijven. Je moet het gevoel hebben dat je met elkaar iets kan bereiken. We hebben nog niet zoveel gewonnen. Eén keer kampioen van Nederland, twee jaar geleden, met deze jonge groep. Er zit nog veel meer in. Dat besef moeten we hebben. We zijn nog maar net begonnen.' M'N MENING Desgevraagd ziet Wesley zichzelf als een van de bepalende spelers voor het in renovatie zijnde Ajax. 'Dat vind ik niet overdreven. Ik ken alleen maar het roodwitte shirt, daar ben ik mee gebo ren. Ik weet waar Ajax voor staat, weet wat er moet gebeuren. En ik ben niet op m'n mondje gevallen. En dus geef ik op een goeie manier mijn mening, zowel binnen als buiten het veld. Ik denk dat ik in de toekomst, over niet zolang, wel een leider voor het elftal kan zijn.' Ook buiten het veld toont Sneijder de juiste instelling. Al in de periode-Koeman werd hij het contactpersoon naar de supporters. Na het verlies tegen NEC uit ging hij met David Endt, Zdenek Grygeraen Danny Blind naar het home. 'Ik geef m'n mening. Als het positief is, prima, maar ik durf het ook te zeggen als het niet goed is. Soms is dat niet makkelijk. Stond ik daar opeens met een microfoon voor honderd man om mijn zegje te doen. Dat was voor mij best con fronterend. Ik gaf aan wat er anders moet. Je krijgt dan reactie en zo kan je alles direct met de supporters bespre ken. Dat vind ik goed, we moeten niet weglopen voor onze verantwoordelijk heid. Door je gezicht te laten zien, krijg je binding. Ook door eens een keertje op vrijdagavond in het supportershome te zijn. Een halfuurtje is vaak al genoeg.' Door zich expliciet uit te spreken vóór Ajax gaf Wesley onbedoeld een sig naal. Het is goed als ook supporters (neem Vak 410 als lichtend voorbeeld) dat positieve geluid in de ArenA over nemen. Zien we Michael Krohn Dehli wel licht met RKC Waalwijk in de ArenA. Het Deense talent hoort in renova tieplannen van Martin van Geel en tekende een contract bij Ajax tot 2009; Speelt Ajax voor de laatste keer op het Londense Highbury tegen Arsenal (zie ook pagina 5); Kan Steven Pienaar weer meedoen in de nationale competitie na drie duels schorsing; is de GTiek Angelos Charisteas weer fit na z'n hersenschudding in het thuisduel tegen Arsenal; Hopen we dat Sinterklaas niet 's nachts de ArenA bezoekt (het dak is niet altijd dicht, vandaar); Willen we toch echt weer een keer genieten van een Ajax-overwinning en zonder schroom kunnen juichen. Tussen zijn eerste stapjes als aspirant lid en zijn afscheid als algemeen direc- teuT van Ajax zit precies een halve eeuw. 'Ik kan deze club soms haten en ik hou er zielsveel van. Zo intens is het.' Arie van Eijden, een van de grote man nen achter de ontwikkeling van het betaalde voetbal, gaat het rustiger aan doen. Golfen is een optie, maar als de club op hem een beroep doet, is-ie er - vrijwillig. Lees verder op pagina 13 Zeg Johan, wordt Ajax,kampioen m denk je? §1 Als ze als 't eerste eindigen wel. Das logies. .j, Meer mogelijk maken Utrecht - Ajax speelde tegen FC Utrecht initiatiefloos en miste onbevan genheid. De voetbaitechnische kwaliteiten kwamen er tegen de fysiek sterke Domstedeiingen amper aan te pas. Het jonge team leert momen teel snel bij en hunkert naar een routinier die de ploeg bij de hand neemt. Danny Blind kan het namelijk niet alleen. Door Sander Zeldenrijk De irritatie droop van zijn gezicht, toen hij de herhaling nog een keer in alle rust bekeek: de treffer van Yannis Anas- tasiou had nooit afgekeurd mogen worden. Desondanks verschool Blind zich niet achter de fout van de Belgi sche arbiter Johan Verbist. De coach omschreef het spel van zijn ploeg terecht als 'angstig' en 'initiatiefloos'. Een instelling die uitgerekend door oud-Ajacied Dwight Tiendalli werd afgestraft: 1-0. EdgaT ManuchaTyan viel uit met een spierblessure en is enkele weken uit de roulatie. Blind koos centraal op het middenveld voor Tomas Galasek, in plaats van Hed- wiges Maduro. Laatstgenoemde ver keert in een mindere fase, maar is daar naar eigen zeggen al bijna uit. In ieder geval speelde Ajax vanaf het begin minder dwingend. Thomas Vermaelen bevestigt dat. 'We waren bang om te voetballen. De man aan de bal had geen keuzes. We slaagden er niet in om een man-meer-situatie op het middenveld te creëTen. Dan heeft het geen zin om te praten over de bezetting voor het doel en al die tactische dingen, als we er al amper in de buurt komen. FC Utrecht is altijd lastig. Die gasten kletsen overal in. Dan moetje de duels niet schuwen.' Een opmerkelijke uitspraak, aangezien Ajax fysiek sterke ploegen altijd met voetbaitechnische middelen dient te bestrijden. Wellicht had Blind dan ook beter wél met de technische Maduro kunnen beginnen, maar dat is achteraf praten. Met Wesley Sneijder en Nigel de Jong had hij natuurlijk al twee aanval lend ingestelde middenvelders op de linker- en rechterflank staan. Deson danks wist niemand het aarzelende Ajax afgelopen zondag bij de hand te nemen. Urby Emanuelson eTkent dat het aan trekken van een geschikte routinier nu met stip op het prioriteitenlijstje van de club zou moeten staan. 'Het is dui delijk dat er iemand moet komen die zegt wat eT moet gebeuren en naar wie geluisterd wordt. Iemand met sta tus, een type Cocu. Edgar Davids zou een goede speler voor Ajax kunnen zijn. Clarence Seedorf ook, maar het probleem is dat al die spelers al bij mooie clubs voetballen. De routinier waar we het met z'n allen over hebben, is moeilijk te vinden. Het moet wel een oud-Ajacied of Nederlander zijn.' Mocht Ajax er niet in slagen die routi nier aan te trekken, dan weet Emanu elson al wat hem te doen staat. 'Als je pas bij het eerste komt, is het moeilijk om iemand de waarheid te zeggen. Als Nigel of Wesley iets zegt wordt dat makkelijker opgepikt, omdat ze er al een aantal jaren staan. Ik vind het moeilijk om mensen te sturen. Andersom wil ik wél gestuurd worden. Hedwiges, Ryan, Thomas en ik komen uit de jeugd en weten hoe het spelletje gespeeld moet worden. Dit is dus iets waaraan wij dan moeten gaan wer ken. Dat is moeilijk. Je kunt het niet for ceren, want je praat oveT een natuur lijk proces. Zoiets moet groeien.' Waalwijk - Ajax heeft overeenstem ming bereikt met Michael Krohn- Dehli over een contract tot 30 juni 2009. De 22-jarige Deen speelde in de periode 2000-2004 al voor Ajax. Vorig seizoen werd zijn contract ontbonden en imponeerde hij met RKC Waalwijk. De afgelopen zes maanden kwam hij niet in actie vanwege een kniebles sure. Ajax neemt hem na dit seizoen transfervrij over van de Brabanders. 'Dat is jammer voor de club. Ik heb me hier goed ontwikkeld en naar mijn zin. RKC had best iets aan me mogen verdienen.' Krohn-Dehli speelde in zijn Ajax-tijd nooit een competitieduel in het eerste. Het telefoontje uit Amsterdam deed hem dan ook net niet van de bank val len. 'Ik was verrast toen Danny Blind me belde. Ik ken hem nog goed uit de Ai. In mijn eerste jaar speelde ik des tijds rechtshalf of rechtsbuiten. In mijn tweede jaar was ik de '10'. Dat beviel me beter. Eigenlijk kan ik op alle mid denveldposities wel uit de voeten en eventueel ook als linksbuiten. Wat de wedstrijd van zondag betreft; ik hoop op een stuntje met RKC. Ik ben nog niet loo procent fit, maar zit natuurlijk wel op de tribune.' (SZ) Vermaelen probeert weg te werken, maar de bal valt voor de voeten van Tiendalli die vervolgens het enige doelpunt in de Galgenwaard scoort.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1