Ajax volgens Matthijs van Nieuwkerk Arbiter 8e anekdote Voor alle Ajax-fans SERUICE EI Ajax Life nummer 9 2 december 2005 Ajax Live Gefeliciteerd! Als je dit leest, ben je al lid van de gpootste fanclub van Nederland. En zo hoort 't ook, als rechtgeaarde Ajacied. Ken jij supporters van Ajax die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat dit de leukste club van Nederland is. Je krijgt van de Supportersvereniging voor ieder lid dat je aanbrengt, een schitterende trendy Ajax-rugzak cadeau (foto rechts). Op op, dus zorg dat je er snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.ajax.nl, button SVA. Vermeld daar de gegevens van het nieuwe lid, maar ook je eigen gegevens voor de rugzak. Nieuwe leden tus sen de 13 en 17 jaar worden automatisch lid van De Jonge Schare. Voor de kinderen onder de 13 jaar is er de speciale Kids Club (zie pagina 11 van deze krant) met een eigen Kids Club blad en fantastische aanbiedingen. ^°tersvete<N JAARGANG 13, NUMMER 9 VRIJDAG 2 DECEMBER 2005 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. [SPORT t MEDIA! www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht aiaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Martijn Mooiweer, Robert Toret Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Ferry Thissen Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP VRIJDAG 16 DECEMBER 2005 Amsterdam - Matthijs van Nieuwkerk is ondermeer redacteur van het literaire voetbaltijdschrift Hard Gras en presenteert samen met collega Wilfried de Jong het sportprogramma Holland Sport. Daarnaast is hij als trouw seizoenkaarthouder een aanhanger van trainer Danny Blind. Door Sander Zeldenrijk Welke Ajacied zou je graag nog eens op de massagetafel bij Wilfried willen zien? 'Angelos Charisteas is natuurlijk we! interessant. Wat is er nu pTecies alle maal met zijn hoofd gebeurd? We heb ben het ook aan Ajax gevraagd, maar hij wilde niet. Veel voetballers hebben moeite op die tafel te gaan liggen. Dit in tegenstelling tot andere sporters. Winston Bogarde wilde ook niet. Max well wil wel in de uitzending komen, maar niet op die tafel. Ik begrijp het wel, want je ligt toch grotendeels naakt in een studio. Onlangs hadden we Sjaak Swart en John Heitinga, dat moet ik hem nageven, lag er ook al eens.' Wat was de eerste wedstrijd van Ajax die je met eigen ogen aanschouwde? 'Ajax-DWS in het Olympisch Stadion, ik denk in 1968. DWS speelde met Jan Jongbloed op doel, maar wij kwamen voor Cruijff en Keizer. Thuis was het in die tijd een strijd. Je was toen voör de één of voor de ander. Mijn vader had een voorkeur voor Keizer. Mijn broer en ik voor Cruijff. Moederlief had geen mening.' Wat is het mooiste Ajax-verhaal dat ooit in Hard Gras stond? 'Hugo Borst heeft in het eerste of tweede nummer een verhaal gemaakt over 'het kamertje van Marco'. Toen bTacht hij een bezoek aan Joop, de vader van Marco van Basten, en die had de jongenskamer helemaal intact gelaten. Als je iets wilt begrijpen van de relatie tussen vader-zoon-voetbal is dit een fantastisch verhaal. Dat was wat we met Hard Gras wilden berei ken. Verhalen maken die de andere media links lieten liggen. Maar wè hebben ook verhalen gehad over Ajax in de Tweede Wereldoorlog, Ajax en de Joodse identiteit en Ajax in Afrika.' Wat is jouw mooiste herinnering aan Ajax? 'Dat was Ajax-HFC Haarlem, de wed strijd waarin Johan Cruijff terug keerde. Het feit dat ik met mijn vader en met mijn broer naar die wedstrijd ging, maakte het eigenlijk zo speciaal. We zaten naast elkaar op de Reynolds- tribune, Vak K. Een ultieme vorm van geluk. Toen was ik een jaar of 21. Het was de enige keer dat we met z'n drieën naar Ajax zouden gaan.' Matthijs van Nieuwkerk en Wilfried de Jong presenteren het eigenzinnige Holland Sport. Ooit maakte je van het zieltogende Het Parool een vlotte en eigentijdse krant. Hoe zou jij het huidige Ajax aanpakken? 'Hahaha. Ik zou Ajax niet zieltogend willen noemen. Het gaat eigenlijk nog niet eens over het succes. Laat ze nu eerst maar eens goed voetbal spelen, zodat ik op mijn stoeltje zit en het gevoel heb: jongens, wat heerlijk dat ik er weer zit. Ik ben geen pessimist en heb een rotsvast vertrouwen in Danny Blind. Ik kan niet precies zeggen waarom. Het is een gevoel. Hij is een slimme en verstandige trainer, wat ik er vanaf de buitenkant van mee krijg. Blind heeft alleen nog niet het juiste gereedschap en moet dus eerst zijn kist op orde brengen.' Amsterdam - Oud-arbiter Mario van der Ende heeft zijn ervaringen in boekvorm uitgebracht. Hier drie Ajax-verhalen van de Haagse referee. PSV-Ajax iggi-igg2. De perfecte wed strijd. De thuisploeg wint het duel en Frank de Boer verdient in de slotfase een gele kaart, maar krijgt hem niet van de cou lante Hagenaar, ledereen complemen teert de arbiter, alleen Rinus Michels voegt hem in het restaurant nog iets toe: 'Prima prestatie, alleen die De Boer had in de laatste minuut wel een kaartje verdiend.' Van der Ende vloekt inwendig en beseft dat echte toppers overal op letten. De moeilijkste strafschop. Ajax speelt in een vijandige Kuip om de Supercup tegen Feyenoord. Beide ploegen houden elkaar met een i-i in de verlenging in evenwicht, als Martijn Reuser door Peter Bosz gevloerd wordt. Het is voor het eerst dat de golden goal-regeling in werking treedt en Van der Ende kan - tot woede van de Feye- noorders - niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Patrick Kluivert schiet Ajax vervolgens naaT de eerste prijs van het nieuwe seizoen. Hooghouden. Negen keer. Mario van der Ende fluit Ajax-Feye- noord in de ArenA en ziet Richard Wit- schge de Rotterdamse opponent bij een 4-0 achterstand nog meer vernederen door de bal negen keer hoog te houden in de sprint. De arbiter had er als speleT wel een kaart voor over gehad om een overtredinkje te begaan. Maar hij moest na afloop van het duel bekennen de actie eigenlijk heel mooi te vinden. Hij vergeleek 'm met de actie van Gerrie Mühren tegen Real Madrid. Mario van der Ende - Gebroken doel palen - Tirion - 75,95. Richard Witschge bezorgt Feyenoord geen fijne avond en de supporters genieten: '1,2,3,4...' ^o/tersvet®^ Ajax - RKC Waalwijk Eredivisie Zondag 4 december Aanvang: 14:30 uur Voor dit duel is vrije verkoop zonder clubcardveTplichting. De voorver koop eindigt op zaterdag 3 decem ber om 18:00 uur. Arsenal - Ajax UEFA Champions League Woensdag 7 december Aanvang: 19:45 (Engelse tijd) Deze wedstrijd is uitverkocht via Ticketbox. Ajax Travel biedt nog een dagarrangement aan. Prijs: 295 (exclusief wedstrijdkaartje 54,50 en luchthaven- en securitybelas- ting 65,00) Vitesse - Ajax Eredivisie Zondag 11 december Aanvang: 14:30 uur Voor deze wedstrijd in het Gelre- dome geldt een verplichte bus combi. Maximaal een ticket per uitkaart. De voorverkoop eindigt op zaterdag 3 december om 18:00 uur. Prijs: 28,09. NAC Breda - Ajax Eredivisie Zondag 18 december Aanvang: 14:30 uur Ajax-uitkaarthouders kunnen van af zaterdag 3 december een ticket aanschaffen voor deze verplichte buscombi. De voorverkoop eindigt op zaterdag 10 december om 18:00 uur. Prijs: 31,85. I

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 19