'Voor herhaling vatbaar' 3raSS 'Zijn jullie allemaal lief geweest?' Bandieri Battle Sint en Piet bezoeken Ajax Kids Club JONGE h SCHARE AS m&m, m m r Ajax Life nummer 9 2 december 2005 Amsterdam - Ajax Jonge Schare ontving bijna honderd ontwerpen voor de Bandieri Battle rondom Ajax-FC Twente. Uiteindelijk mochten twintig gelukkige winnaars hun ontwerp op een doek schilderen en vol trots aan een volle ArenA showen. Kevin van Kooten (14) was een van de gelukkige winnaars. Hij had een ont werp opgestuurd naar Ajax Jonge Schare en mocht een dag voor de wed strijd samen met de 'experts' van Vak 410 zijn ontwerp op een bandieri pro jecteren. 'Op mijn doek stond het nieuwe logo, het Amsterdamse wapen, 'AFC Ajax' en de Israëlische vlag. De tekening werd op een projector gelegd en vervolgens hingen we een doek op aan de muur, waarop ik de lijnen moest overtrekken. Daarna ging ik met verf aan de slag.' De voorbereidingen van een dag eer der moesten op zaterdagavond in de Amsterdam ArenA een hoogtepunt bereiken. Terwijl de spelers het veld oplopen, gaan op Vak 409 en Vak 410 De tekeningen worden op doeken gepro jecteerd, overgetrokken en beschilderd. De bandieri's hangen te drogen. de bandieri's de lucht in.'Dat ging niet helemaal goed, omdat er geen stokken waren. Vak 410 ging in de tweede helft ook niet het vak op, omdat men protes teerde tegen de voorzitter. Het leukste was dan ook de wedstrijd en het feit dat Ajax met 2-0 won', besluit de Alm eerder. GRAPPIGE ACTIE Paul Pater (15) vermaakte zich het meest met het maken van een span doek en het feit dat hij voor het eerst op Vak 410 mocht zitten. 'Ik vond het een grappige actie. Jammer dat hij niet helemaal lukte in de tweede helft, maar ik denk zeker dat het voor herha ling vatbaar is,' aldus de Oegstgeester' Tim van der Helm had een spandoek gemaakt met daarin de Amsterdamse vlag, gevolgd door de letters AFCA Amsterdam.'De voorbereiding vond ik erg geslaagd. Hoewel het erg koud was, heerste er toch een gezellige sfeer. Zaterdag viel het bij het begin van de tweede helft een beetje in het water door het protest van Vak 410, maar de spelers maakten dat op het veld hele maal goed. Ik ga regelmatig naar Ajax, maar had nog niet vaak een spandoek gemaakt. Ik wilde er wel eentje maken voor de Champions League wedstrij den. Wat ik erop had willen zetten? 'Babel in de spits'. Jelle Smaal (13) ging echter met de hoofdprijs aan de haal. Hij had de origi neelste bandieri ontworpen. Smaal is pas 13 jaaT oud, maar volgt de verrich tingen al geregeld vanaf het sfeervak op de tweede ring. 'Het was leuk om met die gasten van Vak 410 een ban dieri te maken. Op zich was het ook niet zo moeilijk. Op mijn spandoek stond het Amsterdamse kruis en daarin het logo van Vak 410. Ik had in alle hoeken 'tifo' geschreven. Terwijl ik ermee bezig was, hoorde ik al dat ze het een mooie bandieri vonden', zegt de Strijenaar. De winnende bandieri, die van Jelle Smaal. SHIRT VAN DESELECTIE Zodoende kreeg hij een trainings- shirt van de selectie. Een dubbele beloning, want hij mocht ook al geheel verzorgd naar Ajax - FC Twente. 'Ik had al twee bandieri's gemaakt. Op de ene stond het logo en op de andere een groot schild met daarop het oprichtingsjaar 1900. Ik had dus meer ervaring met bandieri's dan de anderen. Ik ken ook wel een aantal jongens van Vak 410 en meestal staan we altijd boven bij elkaar. Nu zat ik onderin bij 'saaie mensen'. Toch vond ik het een leuke actie van Ajax Jonge Schare.' voetballers de komende jaren genoeg steun van de jonge supporters krijgen. Toen Erico klaar was met zijn grappige kunstjes, kregen alle kinderen een lek ker glas limonade en een speculaas- koek. Dat had iedereen wel verdiend na het zingen van al die liedjes! Om vier uur kwam Sinterklaas (met een kleine vertraging) aan bij het Supporters home. De Wegwijspiet was verdwaald en dacht dat hij naar Rotterdam moest. Een beetje dom van hem natuurlijk, want Ajax speelt natuurlijk in Amster dam. Samen met zijn knechten gaf hij de vele kinderen een handje of een high five, waarbij het wel tien minuten duurde, voordat hij op een podium op zijn mooi versierde stoel kon gaan zit ten. Hij vroeg aan alle kinderen of ze lief waren geweest het afgelopen jaar. Twee kinderen moesten even bij de Sint komen, omdat ze helemaal aan de andere kant van de wereld gingen wonen, in Australië.'Beloven jullie wel dat jullie op mijn verjaardag op 5 december weer vakantie gaan vieren in Nederland? Anders moet ik vragen of de stoomboot wil omvaren via Aus tralië. Dat is een aardig eind om.' Om vijf uur waren veel papa's en mama's al stiekem met hun kinderen naar huis gegaan. Zonder Sinterklaas gedag te zeggenToch kon de dag voor de andere kinderen niet stuk, want na alle pepernoten en schuimpjes van de strooi- pieten, kreeg iedereen bij de uitgang ook nog een leuk Ajax-cadeautje. Wie weet wat er volgend jaar in de schoen staat, als iedereen weer een heel jaaT zoet is geweest? Opgelucht ging iedereen uit eindelijk in het donker naar huis. De Pie ten waren ook tevreden, want niemand hoefde in de zak mee naar Spanje. Amsterdam - Ruim zeshonderd kinderen van de Ajax Kids Club gaven Sin terklaas afgelopen zaterdag een warm welkom in het overvolle Suppor tershome. De goedheiligman had er zelfs tien minuten voor nodig om van. de ene kant naar de andere te lopen. Voordat de cadeautjesstrooier bij het Supportershome aankwam, konden alle kinderen eerst wat vragen stellen aan Nigel de Jong en Urby Emanuelson. Beide Ajax-spelers kwamen meteen na de training richting het tot kinderpaleis omgetoverde supportershome, leder een wilde hen natuurlijk een vraag stel len en daarna om een handtekening vragen. Hoewel de voetballers een dag later goed uitgerust moesten zijn, gaven zij alle Sinterklazen, Harry Pot ters, Zwarte Pieten, prinsesjes en Ajax- kids een mooie handtekening. Ze kre gen er zelfs kramp van in hun handen! Daarna ging iedereen uit zijn dak met de hele grappige clown Erico. Hij zong Sinterklaasliedjes met de kinderen, deed een paar goocheltrucs en toverde met ballonnen. Daar kon hij werkelijk alles van maken: een papagaai, een struisvogel, een aapje in een boom en zelfs Robin Hood, zoals een nietsver moedende vader ontdekte. DE WEGWIJSPIET Tijdens het clownoptreden lieten de kinderen al zien dat ze Ajax later als ze groot zijn goed kunnen aanmoedigen, ledereen schreeuwde heel hard om Sin terklaas en natuurlijk ook 'Ajax!, Ajax! Ajax!'. Wat dat betreft zullen de Ajax- I Alle kids wilden een vraag stellen aan Nigel de Jong en Urby Emanuelson. Sinterklaas poseert met de mooist verklede Piet van de middag. De gelukkige winnaar mag tijdens een thuiswedstrijd van Ajax mee het veld oplopen!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 17