'Ik kreeg de hele pers over me heen' Ajax mist een Miss FANZONE AJAX Ajax Life nummer 8 11 november 2005 zVor wilde dat niet. In het stadion klonk Don't Speak van No Doubt. De rillingen liepen over mijn lijf. Fantastisch.' Spelers: 'Ik kende veel jongens al van het uitgaansleven. Ik ging vaak naar Timeless en daar had ik dan geregeld een leuke avond met Edgar Davids, Winston Bogarde, Kiki Musampa en Nordin Wooter. Die gasten deden heel normaal. Louis van Gaal nam me mee naar lezingen en dorpen waar ik nog nooit was geweest. Een ontzettend lieve man. Bobby Haarms was ook heel erg betrokken, net zoals Co Adriaanse, destijds Hoofd Opleidingen. Finidi George heeft me later nog uitgeno digd om naar Sevilla te komen toen hij daar voor Betis speelde.' Anno 2005:'Werk ik als directie-secreta ris bij het Institute for Multiparty Demo cracy. Voetbal en politiek hebben altijd mijn grootste interesse gehad en boven dien heb ik een talenknobbel, zodat ik hier helemaal op mijn plek zit. Ajax volg ik een stuk minder dan voorheen. Alle bekenden zijn ook uit de ArenA verdwe nen. Danny Blind niet, maar daar had ik geen speciale band mee.' Naam: Renate Doldersum-Uitzetter (32) Miss Ajax 1997-1998. 'Ik werd als 24- jarige opgegeven door mijn vriend en broertje. Het leek me leuk om als vrouw eens een jaar mee te lopen in een echte mannenwereld. Ik was ont zettend benieuwd naar de wereld ach ter het voetbal.' Hoogtepunt:'Het hele seizoen was een hoogtepunt. Ajax won de dubbel en aan het eind van het seizoen vroeg Playboy of ik in hun blad wilde pose ren. Ze vroegen'me al tijdens het sei zoen. Dat wilde ik niet, omdat het nog Amsterdam - Ze openden winkels, deden de prijsuitreiking in het stadion, vergezelden Louis van Gaai naar een lezing en waren - naast de spelers - meestal het middelpunt op een supportersfeest. Miss Ajax was in de tweede helft van de jaren negentig een begrip. De club werd altijd stralend vertegenwoordigd door haar schoonheid. Tien jaar na de eerste Miss sprak Ajax Life met een aantal. Door Sander Zeldenrijk Yvonne de Baay samen met Dani. meer reacties zou oproepen. Ik kreeg al eens condooms naar mijn hoofd gegooid, toen de F-side die verstrekte bij hun eigen fanblaadje. Toen Playboy me later terugbelde moest ik even slikken, maar ik heb het toch gedaan. Ik had inspraak bij alle foto's. Mijn man werkte in de bouw en die kreeg natuurlijk veel commentaar. Zijn stan- daardantwoord was altijd "jullie kijken ernaar en ik lig er iedere avond naast." Toen waTen ze stil.' Spelers: 'Ze vroegen geregeld of ik mee ging stappen, maar ik woonde toen al samen met mijn vriend. Als zij hun vrouw of vriendin meenamen naar een intern feestje, dan kwam ik met mijn vriend. Ik was ook geen Miss Ajax geworden om die gasten aan de haak te slaan. Daar was ik als Tukker veel te nuchter voor. Bij de sponsors liepen er echter wel een paar bij die Miss Ajax als een hapklaar brokje zagen. Maar goed, ik kon gelukkig heel vriendelijk onaardig zijn,haha.' Anno 2005: 'Heb ik twee kinderen en werk ik als sterilisatieassistente in het Naam: Renee de Best (29) Miss Ajax 1995-1996.'Ik was 17 en deed al wat modellenwerk. Daar was ik via vriendinnen ingerold. Mijn moeder vond het een goed idee om me op te geven voor de Miss Ajax-verkiezing. Dat werd toen georganiseerd defor de supportersvereniging. Ik had geen ver stand van voetbal, wist niet wat bui tenspel was en kon de naam van reser vekeeper Fred Grim niet eens noemen, maar toch werd ik door de jury - bestaande uit de voltallige selectie - gekozen. Ontzettend gaaf, want Ajax was in die dagen botter dan hot.' Hoogtepunt: 'Dat was de Nieuwjaars receptie in de Jaap Eden-hal met 10.000 Ajax-fans. Ik kwam samen met de spelers en technische staf binnen rijden op een Engelse dubbeldekker en schrok me kapot van al die mensen. Ze kwamen allemaal op de bus afrennen. Ik dacht: hier ga ik niet uit!. Louis van Gaal heeft me toen begeleid. Voor de buitenwereld was hij misschien een arrogante klootzak, maar ik vond hem een lieve man. Helaas heb ik daar zelf geen foto's meer van, want die zijn bij een inbraak allemaal gejat.' Spelers: 'Natuurlijk liepen er wedden schappen wie het eerst iets met Miss Ajax zou krijgen. Die jongens hoefden maar in hun vingers te knippen en die meiden gingen voor ze liggen. Ik had juist hun respect, omdat al die aan dacht me niet zo veel deed. Destijds ging het gerucht dat Mare Overmars homoseksueel zou zijn. Dat deed hem erg veel pijn, want het was niet waar. Ik kon het weten, want hij sjanste behoorlijk met me.' Anno 2005: 'Ik word nog Tegelmatig herinnerd aan mijn Ajax-periode.Toen ik onlangs mijn eigen zaak opende, stond er in de krant "Miss Ajax opent eigen kapsalon". Ik zing ook in een bandje. Dat staat nu dan wel op een lager pitje, maar ook toen werd ik vaak herkend. Ik was natuurlijk de eerste in een tijd dat Ajax één grote hype was. Ik kTeeg destijds de hele pers over me heen. Van dat stempel kom ik nu niet meer af.' Naam: Yvonne de Baay (33) Miss Ajax 1996-1997. 'Ik deed mee, omdat men dacht dat vrouwen geen verstand van voetbal hebben. Dat irri teerde me. Ik gaf me op voor de verkie zing en stuurde een leuke foto van mezelf met Tarik Oulida mee. Toen werd ik uitgenodigd en uiteindelijk werd ik Miss Ajax. Kon ik eindelijk aan tonen dat wij vrouwen ook verstand van het spelletje hebben.' Hoogtepunt: 'Het afscheid van Louis van Gaal en Patrick Kluivert tijdens de laatste thuiswedstrijd tegen Vitesse. Het was ook mijn afscheid en ik beleefde dat heel intens vanaf het veld. De spelers gingen met een open bus door de gracht. Ik mocht ook mee, maar Renee de Best samen met Louis van Gaal. ziekenhuis. Ik volg Ajax op de voet, maar dan wel thuis voor de buis.' tjes vertrokken en de trainer werd ontslagen. Toch heb ik in dat seizoen ook heel veel mensen leren kennen. Tot voor kort zat ik bij Talpa in Café de Sport, maar daar ben ik mee gestopt, omdat het item niet helemaal uit de verf kwam.' Spelers: 'Natuurlijk was het leuk en interessant om de spelers van dichtbij mee te maken, maar ik had een vriend en was dus voorzien.' Anno 2005: 'Werk ik als leidster in een peuterspeelzaal, heb ik drie kinderen en ben ik getrouwd. Ik ben nog wel actief vooT de supportersvereniging in district Zuidoost.' Renate Doldersum-Uitzetter wra\ Naam: José van der Heijden (29) Miss Ajax 1998-1999. 'ik meldde me aan voor de verkiezing, omdat ik meer betrokken wilde zijn bij mijn favoriete club. Ik wilde wel model worden, maar das was ik te klein voor.' Hoogtepunt: 'Dat ik mee mocht naar Griekenland toen Ajax daar voor de Champions League tegen Olympiakos speelde. Die prijs had ik gewonnen toen ik Miss Ajax werd. Volgens mij verloren ze die wedstrijd ook nog eens! Het was geen denderend jaar. De Boer- José van der Heijden met haar gezin.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 13