Roep van de tribune De nieuwe stelling SUPERJAARPRIJS AJAX De passie die je AJAX FANZONE STEM OP JE FAVORIETE AJACIED EN WIN FANTASTISCHE PRIJZEN! MAANDPRIJS: Dus....breng je stem uit en maak kans op prachtige prijzen met de verkiezing Ajacied van het Jaar!!! Kijk voor meer informatie op www.ajax.nl www.ajax.nl Ajax moet altijd met een klassieke links- en rechtsbuiten spelen Wat voor spelers moet Ajax de komende transferperiode aantrekken (en waarom)? WEEKPRIJS: 11 NOVEMBER 2005 NUMMER 8 AjAX LIFE is1 ^rtersvcte^ De Stelling in Ajax Life 7 was: We kregen tientallen reacties binnen en kozen voor de twee meest uitgebreide brieven. AFSCHAFFEN! Ajax dient het systeem met vleugel spelers onmiddellijk af te schaffen. Als je je met de grote ploegen in Europa wilt meten, en dat wil Ajax, moet je de naïeve gedachte dat je dat met een systeem uit de jaren zeventig kan, laten varen. Huisstijl of niet. Op de eer ste plaats kan Ajax ze niet eens zelf opleidenAndy van der Meyde en Brian Roy zijn eigenlijk de enige twee vleu gelspitsen die de laatste vijftien jaar uit de eigen kweek kwamen en bij Ajax iets extra's brachten. Internationaal hadden ze niks in de melk te brokkelen. Als je ze zelf niet kunt opleiden, moet je ze kopen. Maar blijkbaar is Ajax' scoutingsstaf wel groot in aantal, maar niet in hun daden: de rij met mis kopen is onafzienbaar. Wamberto, Ike- dia, Babangida, Boukhari, Hoekstra en zo kun je nog wel even doorgaan. Een enkele uitzondering als Finidi en Over- mars daargelaten. De hopelijk voorlo pig laatste miskleun is Rosales. In Argentinië speelt zelfs elk café-elftal nog met anderhalve spits en veel spe lers achter de bal, maar de Ajax-scouts denken er een vleugelspits vandaan te halen. Als hij eens niet geblesseerd is, valt hij in het veld bepaald niet op door zijn passeerbewegingen en zijn goede voorzetten. En zit dus ook regelmatig op de bank, evenals al zijn voorgangers die ik hierboven al genoemd heb. Ajax is gebaat bij een coach die het gedach tegoed van Johan Cruijff durft te trot seren en gewoon met 4-4-2 op de prop pen komt. Een coach met ballen dus, en dat is niet Danny Blind. Rosales voor het oog van miljoenen tv-kijkers op de linkervleugel laten verzuipen tegen FC Thun, leve 't 4-3-3 systeem. Bovendien, een selectie met 27 spelers waaronder Mitea als enige vleugelspeler, daar is op zijn zachts gezegd niet goed over nagedacht. Temeer daar je, als je dan zonodig met vleugelspelers wilt spe len, niet voor aanvang van het seizoen De Ridder en De Mul van de hand moet doen. Zouden die het niet beter gedaan hebben als Babel, Rosales of Pienaar op de flanken? Dat lijkt me stug. Met 4-4-2 kun je de spelers ten minste op hun eigen plek laten voet ballen, uitgaande van de kwaliteiten van deze spelers en niet uitgaande van het heilige systeem. Met buitenspelers voetballen is leuk en succesvol als je gasten als Robben of Ronaldinho in je selectie hebt. Maar die komen echt niet naar Ajax. Als je blijft spelen met een middenvelder als rechtsbuiten en een spits als linksbuiten, dan dien je te accepteren dat je internationaal niks voorstelt en nationaal een beetje. Erik van Zoggel SIMPEL Dit vind ik wel een erg simpele stelling. De hele wereld, met uitzondering van Ajax, weet dat je niet koste wat het kost met buitenspelers kunt spelen. Als je simpelweg geen goede buiten spelers hebt en bovendien ook kwalita tief geen goede spitsen die in een 3 spitsensysteem kunnen spelen, moet je dat idee eindelijk eens laten varen. Het lijkt wel of men bij Ajax in een ivo ren toren zit. Ik erger me, als echte Ajax-supporter, groen en geel aan het geploeter van de gehele voorhoede. Terwijl ik er 100% zeker van ben dat zowel Babel, Rosenberg en Charisteas in een twee spitsen systeem veel beter renderen, met Sneijder er vlak achter. Met twee spitsen spelen hoeft in de praktijk absoluut niet in te houden dat je minder aanvallend speelt ,dat is echt onzin! Je kunt toch niet werkelijk als Ajax zijnde met buitenspelers als Rosa les, Boukhari en Mitea aankomen? Als je nog iemand als Andy van der Meijde had gehad, was het een ander verhaal geweest natuurlijk. Kortweg, als je geen goede buitenspelers hebt, moet je dus met twee spitsen spelen. Simpel. Je moet het systeem aanpassen aan het materiaal. Niet andersom. Cregor van Kleef - Waar vind je nog zo'n goede rechtsbuiten als Finidi George? Hier in actie tegen FC Twente op 17 april 1994. Ajax won met 6-0. Ajax Life is erg benieuwd naar jouw mening. In elke editie vragen we je te reageren op een stelling. Die stelling vertegenwoordigt niet per se het standpunt van de Supportersvereniging, maar is bedoeld om de discussie op gang te brengen. In de volgende Ajax Life komen we uit gebreid op jullie reacties terug. Mail je reactie vóór dinsdag 22 november naar redactie@svajax.nl, onder vermelding van 'transferperiode'. Dit seizoen wordt de verkiezing van de Ajacied van de Wedstrijd gecombineerd met de verkie zing van de Ajacied van het Jaar. Je kunt nu het gehele jaar door stemmen, altijd en overal. Alle uitgebrachte stemmen tellen mee in het totaal klassement. Hiermee maak je kans op fantastische week-, maand- en jaarprijzen... EN... vaak stemmen betekent meer kans! Stemmen is eenvoudig. Vind jij dat een Ajacied jouw stem verdient? Stuur dan een sms-bericht met de tekst 'ajax' gevolgd door het rugnummer van je favoriete Ajacied naar 4222. Kies jij bijvoorbeeld Heitinga, stuur dan het bericht 'ajax 4' naar 4222 en maak kans op de fantastische prijzen die beschikbaar zijn gesteld door ABN AMRO, adidas en Ajax (55 ct p.o.b.) De verkiezing is een samenwerking tussen Ajax en Supportersvereniging Ajax. m De officiële wedstrijdbal uit handen A BW van de Ajacied van de Wedstrijd 4 Hét officiële wedstrijdshirt van je favoriete Ajacied, met handtekening De prijzen zijn beschikbaar gesteld door PI ABN AMRO A

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 12