Kruijt en leermeester Grygera Kenneth Vermeer De Kids Club doet verslag Klaas-Jan vond Ajax beter' Toekomsttalent SCHARE Ajax C2 naar toptoernooi Oatar Ajax Life nummer 8 11 november 2005 Amsterdam - Remco Kruijt, lid van Ajax Jonge Schare en Ajax-supporter van geboorte, moest op woensdag 26 oktober de wekker zetten om op tijd te zijn voor een lunch. Niet zomaar een etentje; hij mocht als een van de uitverkorenen met de Ajax-selectie aan tafel. Ajax beloonde een groep Clubcard- bouders en leden van de Ajax-suppor- tersvereniging. Wie in de afgelopen maanden een los kaartje bij Ticketbox kocht, maakte kans op een lunch met alle Ajax-spelers. Tk koop best vaak losse kaartjes voor de thuiswedstrij den van Ajax. Dan lig ik om acht uur voor de deuT bij het verkooppunt. Meestal ben ik dan op tijd. Het lukt me ook vaak een kaartje in de buurt van Vak 410 te kopen. Dat vind ik het leuk ste deel van het stadion,' zegt het zes tienjarige lid van Ajax Jonge Schare. Om precies één minuut over acht 's ochtends vertrok Remco met z'n pa Gert-Jan per trein vanuit het Gelderse Ede naar de Amsterdam ArenA. Hij had een Ajax-shirt in de tas gestopt en na aankomst in het stadion was de Ajax Fanshop de eerste bestemming. Tk heb m'n shirt laten bedrukken met Gry gera. Die speler heeft echt een topjaar,' vertelt Remco. Zeifis hij ook verdediger op niveau, in de Bi van DTS'35, met tegenstanders als MVV, Top Oss, Den Bosch en Roda JC. GROEPSFOTO SOTO Zdenek GTygera is een van zijn lich tende voorbeelden. Na een bezoekje aan Soccer World was het tijd de trai ning te bekijken en Remco lette goed op de Tsjechisch international. Bij de groepsfoto ging 't net mis: Tk stond echt letterlijk naast Grygera, in de buurt van Krol en Blind. Maar toen de foto werd genomen, liep-ie net de andere kant op. Jammer.' Dat fotomo ment werd ruimschoots goedgemaakt tijdens de daarop volgende lunch. Trai ner-coach Danny Blind hield een wel komstpraatje en vroeg om steun, ook nu het met Ajax wat moeilijker gaat. Vervolgens konden de spelers en sup porters zich op het buffet storten. Remco zat aan één tafel met Hedwiges Maduro, Julien Escudé en Nigel de Jong. Die laatste was z'n buurman en ze hadden meteen gesprekstof. 'We hadden het over Surinaams eten. Mijn moeder heeft een tijdje in Suriname gewoond en maakt vaak Soto soep. Nigel noemde dat Zouto soep, net even anders. Verder vroeg ik hem of hij bij de opkomst let op de sfeeracties van Vak 410. "Natuurlijk", antwoordde Nigel en hij vertelde dat hij een mooi dvd'tje van 410 had gekregen met sfeerbeelden.' TIPS Na de lunch bleven fans en spelers nog even hangen. Een mooie gelegenheid voor Remco om even met GrygeTa te kletsen. Waar het over ging? 'Verdedi gen, uiteraard, en allemaal keurig in het Nederlands', zegt Remco. Tk vroeg 'm hoe hij dat doet. Hij gaf me tips: zo veel mogelijk op je voorvoeten staan, dan ben je sneller weg. En de gouden regel; altijd naar de bal kijken en niet naar de man.' Nadat Zdenek ook nog Remco's shirt had gesigneerd, ging de Edenaar met een goed gevoel huis waarts. Remco: 'Toen ik thuiskwam, wist ik eigenlijk pas hoe speciaal het was. Op RTL5 zag ik een aankondiging van Ajax - Heerenveen. Die spelers op tv, die hebben wij als winnaar toch maar mooi de hand geschud. In het echt. Dat is te gek!' (EE) Kijk voor meeT informatie, games en prijsvragen met kans op kaartjes voot Ajax-wedstrijden regelmatig op de internetsite van Ajax Jonge Schare: www.ajax.nl, onder 'Club' staat 'Jonge Schare'. Remco en Nigel hebben een gespreksonderwerp: Surinaams eten. Volgende week wordt in Oatar het grootste indoor sportcomplex ter wereld geopend. Dat gebeurt van 17 november-19 november met een prestigieus jeugdtoernooi waar ook Ajax aan zal deelnemen. De C2- ploeg ontmoet dan de leeftijdgenootjes van Arsenal, Bayer Leverkusen, FC Barcelona en Celtic. Ajax Life belde even met trainer Arnold Mühren. Leuk tripje, Arnold! 'Ja, dat kun je wel zeggen. We zijn speciaal uitgenodigd en vertrekken maandag. Bayer Leverkusen heeft een sterke opleiding. Van Arsenal hebben we vorig seizoen in Engeland nipt verloren en tegen FC Barcelona hebben we nog niet gespeeld. Het toernooi is zaterdag al afgelopen, maar we vliegen de volgende dins dag pas teTug omdat er geen eerdere vlucht was.' Caan Frank en Ronald de Boer nog een clinic geven? 'Dat weet ik niét. Ik hooTde zojuist dat Rob Cohen in hetzelfde vliegtuig meevliegt, dus dan kunnen we het er wel even overhebben. Ik denk wel dat de jongens De Boertjes even zullen zien.' Veel succes en vergeet je zonnebrand niet! 'Dankjewel.' Amsterdam - Kenneth Vermeer valt eigenlijk maar halfin deze rubriek. Danny Blind haalde de ig-jarige doelman aan het begin van het seizoen bij de A-selectie, maar laat hem in Jong Ajax rijpen. Mits Vermeer fit is. Laat dat nu net even niet het geval zijn. Doot SandeT Zeldenrijk Kenneth Vermeer is normaal gesproken een vrolijke jongen. Op het moment dat hij ons begroet, kan er echter nog net een zeer geforceerde glimlach vanaf. Als hij naar de interviewtafel loopt merken we zijn looppas op. De doelman kTeeg een dag eerder op de training een terugslag van zijn meniscusblessure en overweegt nu om zich alsnog te laten opereren. Logisch dat hij baalt als een stekker. Tk heb gehoord dat daar waarschijnlijk een of twee maanden voor staan. Net deed ik wat krachttraining voor mezelf en toen voelde ik ook pijn. Het ziet er niet goed uit.' Een behoorlijke dompeT voor de sympa thieke Ajacied. Eind september ver lengde hij zijn contract met twee jaar tot 2008. Daarin staan duidelijke afspraken. Tk kon ook tot 2009 tekenen, maar twee jaar vond ik genoeg. Daarin ga ik laten zien wat ik kan. Als het helemaal niets wordt, ga ik na 2008 op zoek naaT een andere club. Het is de bedoeling dat ik komend seizoen tweede keeper word. Of eerste natuurlijk! Als dat niet gebeurt, wil ik verhuurd worden aan een eredivi- sieploeg. Dat staat ook in mijn contract. Laatst las ik dat Ajax voor komend sei zoen een keepeT zou willen aantrekken. Ik zou eTg verbaasd zijn als dat verhaal blijkt te kloppen. Ik heb er hier ook nog niemand overhoren praten.' Jan-Willem van Ede, zijn keeperstrainer bij Oranje onder 20, waarschuwde Ver meer afgelopen zomer dat hij geen tweede Maarten Stekelenburg moet worden. 'Daarmee wil hij zeggen dat ik niet te lang tweede doelman moet blij ven. Dat snap ik, maar ik zit wel bij Ajax. Dat is voor een keeper niet slecht. Ik moet sowieso geduld hebben. Keepers gaan lang mee. Als ik mijn kans krijg, zal ik hem meteen pakken.' Vermeer begon met een schouderbles sure aan dit nieuwe seizoen. Hij kreeg pas laat 'zomervakantie' vanwege het WK voor spelers onder 20 jaar. 'Al mijn vrienden waren al bij hun eigen club met de voorbereiding begonnen, dus ik bleef lekker thuis. Na die schouderblessure keepte ik in Jong Ajax tot en met de bekerwedstrijd tegen Cambuur. Toen liep ik een knieblessure op bij het uit- Ryan Babel kan zich wel vinden in de kritische vragen van Tim Crootes. Amsterdam - Tim Grootes (10) had vorig seizoen een erg mooi wedstrijd verslag ingestuurd van Ajax-AZ. Daardoor mocht hij dit seizoen met een verslaggever naar de wedstrijd Ajax-SC Heerenveen. Geheel in Ajax- outfit kon hij op de perstribune mooi even meteen een handtekening vra- tTappen. Een scheurtje in de buiten meniscus van mijn rechterknie. Ik ging wat krachttraining doen en keek of het vocht weg ging. Dat gebeurde, zodat ik weer kon gaan trainen. Dat ging goed. Tot anderhalve week geleden. Ik voelde meteen de pijn bij het neerkomen. Een dag later wilde ik wat krachttraining doen, maar kon ik helemaal niets.' De doelman - die niet bekend staat als blessuregevoelig - baalt zichtbaar. Hij had voor dit seizoen al duidelijke doel stellingen. Danny Blind haalde hem bij de A-selectie en hij zou zijn wedstrijdjes met Jong Ajax spelen. Na een zware start haakte hij naar eigen zeggen snel aan bij het niveau. 'Stiekem hoop ik dit seizoen een paar wedstrijdjes mee te pakken in het eerste. Keepers raken ook wel eens geblesseerd, kijk naar mij, en ik las in de krant dat Bogdan Lobont overweegt om te vertrekken. Als dat klopt, komt het toch steeds dichterbij.' Daarvoor zal hij zich dit voetbaljaar nog gen aan de bondscoach Marco van Bas ten. Tim legde de spelers na de wed strijd wat vragen voor en vroeg aan Klaas-Jan Huntelaar of hij bij Ajax kwam spelen. Hieronder enkele fraaie passages uit Tims wedstrijdverslag voor de Ajax Kids Club: grotendeels moeten bewijzen in een dramatisch draaiend elftal: Jong Ajax. Hoe moeilijk is dat? Tk kan gewoon niets anders doen dan mezelf helemaal 'Maar nu de opstelling. Het bekende systeem van Ajax: Stekelenburg, Tra- belsi, Grygera, Maduro, Emanuelson, De Jong, aanvoerder Galasek, Bou- kari, PienaaT, Anastasiou en Babel.' 'Nu de wedstrijd, beide clubs hebben een goede warming-up gehad.' 'Ajax heeft een goede kans, Pienaar geeft een lop op Babel en die schoot tegen de keeper aan. In tweede instantie heeft de keeper hem nog maar net. 'Na de rust gaat het balbe zit gelijkmatig op'. 'Pienaar geeft voor op Boukari, Boukari schiet, en wat een redding van Boy Waterman!' 'Daarna geeft Nilsson voor aan Huntelaar, Huntelaar kopt net naast! Dat scheelde niet veel. 'Later scoorde Nigel De Jong via Anastasiou maar Anastasiou stond buitenspel. Daarom hebben we Anastasiou ook na de wedstrijd gesproken, hij vond dat het niet bui tenspel was. We hebben Stekelen burg, Galasek, Klaas-Jan Huntelaar en Babel ook gesproken. Klaas-Jan vond Ajax beter, misschien gaat hij wel naar Ajax, daar moest hij nog over nadenken.' geven. Ik krijg dit seizoen wel wat meer te doen dan normaal. Nu ben ik er weer een tijdje uit. Nee, het is momenteel even een triest verhaal.' ï-B8f -

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 11