A A SM Machtsvacuüm in de ArenA Gevraagd: goals voorzetten Deze week Snack-check ArenA 13' JAARGANG 28 OKTOBER 2005 Itg Johan, wordt Ajax kampioen denk je.' mpiosn jgc. Als re als eerste eindigen wel. Das logies. Speelt Ajax op woensdag de belangrijke wedstrijd tegen FC Thun Hopen we dat we de nieuwe Ajax- spits in de ArenA gezien hebben. Als 'KJ'vrijdag maar niet scoort. Gaat de wintertijd in. Zondag een uurtje langer blijven liggen Speelt de Bi de Klassieker tegen Feyenoord op zondag om 11.30 uur op De Toekomst Gaan de contractonderhandelin gen tussen Ajax en Steven Pienaar door. Willen de Ajax-fans weer ouder wets kunnen juichen voor een doel punt. Komt de ledenraad van Ajax bij elkaar om twee nieuwe bestuurs leden voor te dragen. Gokken we op puntverlies van PSV bij FC Twente. Mag Juanfran pas weer spelen tegen NEC, na zijn schorsing van drie duels. Is zaterdag 5 november de Ajax-ver- zamelbeurs in bet supporters home. Aanvang 10:00 uur. De redactie van Ajax Life werkte de afgelopen weken aan bet overgewicht en testte de beschikbare snacks in de Amsterdam ATenA. Voor de thuiswed strijden tegen HeTacles Almelo en FC Thun werden diverse broodjes getest op smaak en kwaliteit. De resultaten zijn schrikbarend: oude broodjes en stinkende hamburgers. Opvallend: De verse vis was echt vers! Lees verder op pagina 12 en 13 Amsterdam - Met een persbericht maakte de club bekend dat de twee bestuursleden Klaas Nuninga (technische zaken) en Hein Blocks (finan ciële zaken) hun functie ter beschikking hebben gesteld. Redenen: ver schil van inzicht en gebrek aan chemie met voorzitter John Jaakke. Het persbericht kwam als donderslag bij heldere hemel, en bovendien op een onhandig moment. Ajax speelde twee dagen later de topper tegen PSV. Vrijdag 21 oktober moest Danny Blind op het vaste vragenuurtje voor journalisten antwoorden geven over de twee opgestapte bestuursleden, terwijl hef over de topper, op zondag in Eindhoven, had moeten gaan. De trainer-coach roemde het voetbal verleden van oud-Ajacied Klaas Nuninga en uitte de vrees dat 'het voetbal niet te veel uit de club moet vertrekken'. Het conflict is iets tussen voorzitter Jaakke enerzijds en Nuninga en Blocks anderzijds. Op een speciale persconferentie, 's avonds op Schip hol na een bezoek aan een FIFA-mee- ting, verwoordde voorzitter John Jaake het zo: 'De discussies waren al een lange tijd aan de gang. Zoiets ont staat niet van de een op de andere dag. We verschilden van mening over hoe de portefeuilles in het bestuur moeten worden ingevuld. Dat was het belang rijkste knelpunt. En soms klikt 't gewoon niet. Er zijn te veel karaktero logische verschillen.' Wie de aimabele personen Nuninga en Blocks kent, vraagt zich direct af waar het fout is gegaan. Als het - zoals het persbericht meldt - niet gaat over het beleid van Ajax, rest er geen andere conclusie dan dat het om persoonlijke motieven gaat. Ruzie dus. Veelzeggend is het dat zowel Nuninga als Blocks in het belang van de club Ajax niet wilden reageren. Opvallend: de ledenraad koos voor John Jaakke. De heren hadden daags voor het bericht gezamenlijk uitgelegd aan de raad dat het zo niet verder kon. Het was aan de ledenraad van de ver eniging Ajax te kiezen voor Jaakke óf voor Nuninga en Blocks. Met de keuze voor Jaakke lijkt het erop dat de voor zitter vervangers op het oog heeft en dat het grootste deel van de ledenraad daaTvan op de hoogte is. Nuninga en Blocks stappen pas daad werkelijk op als er bereidwillige kandi daten gevonden zijn. Deze nieuwe bestuursleden worden met instem ming van de ledenraad benoemd. Voor de rol van penningmeester zijn meer dere gegadigden (ook die verstand hebben van het reilen en zeilen van de NV Ajax), het bestuurslid technische zaken is lastiger. Dit moet (met hoofd letters!) een voetbalman zijn. Jaakke kan alle onrust wegnemen door Johan Cruijff, Piet Keizer of eventueel Johan Neeskens bereid te vinden voor deze functie. Alles wat minder is, zal zijn eigen positie behoorlijk onder druk zetten. (EE) Vanaf links Arie van Eijden, John Jaakke, Klaas Nuninga en Hein Blocks op de eretribune van AZ. Trabelsi en Emanuelson voldoen ruim en ook op het middenveld loopt het naar behoren, zowel positioneel als wat het tempo betreft. Het probleem: de voorhoede én in het killersinstinct van de spitsen en de middenvelders. Eindhoven - Weer speelde Ajax tot aan het strafschopgebied van de. tegenstander aardig, maar wéér stond de ploeg van Danny Blind uitein delijk met lege handen. Na verlies in de toppers tegen Feyenoord, AZ, en PSV en de verspilde punten tegen ADO Den Haag en SC Heracles lijken versterkingen onvermijdelijk om te komen tot een kampioenswaardig elftal. Vrijdagavond, thuis tegen Heerenveen, biedt dat nog geen soelaas. meteen de zwakste schakels in het Ajax van nu genoemd (waarbij Mauro Rosales op rechts tegen PSV ook een povere indruk maakte). Verdedigend gaat het prima, met Zdenek Grygera als uitblinker in Eindhoven. Maduro, Het wordt de komende maanden hard werken voor Danny Blind (weer verder oefenen op de afronding), maar vooral voor Martin van Geel en de Ajax- scouts. Op de flanken is er gillend behoefte aan versterking, maar ook in de spits. De internationale velden moeten worden afgestroopt naar pas sende en betaalbare versterkingen, want in Nederland zijn die amper te vinden. Helemaal op korte termijn. Talent genoeg, instant oplossingen zijn schaars. De beoogde versterkingen moeten ook direct inzetbaar zijn om van dit moeizame seizoen nog iets te maken. Ajax Life doet een opportunis tische en makkelijke suggestie: Klaas Jan Huntelaar is vrijdagavond in de ArenA. Misschien is hij een van de voet ballers waaT in Amsterdam behoefte aan is. Een ander punt is de huisstijl van Ajax, met buitenspelers. Als er geen links- of rechtsbuiten te vinden is, zou een sug gestie zijn het systeem iets aan te pas sen en meer vanaf het middenveld aan te gaan vallen. Maar daar is een cul tuuromslag vooT nodig in de ArenA. Door EtoI Erdogan Natuurlijk ging het gesprek na afloop in de perskamer van het Philips Sta dion over de schwalbe van Farfan, die door een slechtziende arbiter Pieter Vink resoluut en bijna arrogant tot strafschop werd gebombardeerd. Het leverde de enige treffer op (van Timmy Simons) in een fletse editie van PSV - Ajax.Trainer Danny Blind zei na afloop: 'Dat is het verhaal van de wedstrijd. Met die foute beslissing kan ik leven als wij de hele wedstrijd de onderlig gende partij zijn. Maar dat was niet het geval. En dan wordt zo'n beslissing cruciaal.' Guus Hiddink steunde hem daarin: 'Ik wil met Danny meegaan in zijn analyse van de situatie. We moe ten feiten en fictie niet verdraaien. Het was geen penalty.' Ajax had op basis van het veldspel een gelijkmaker ver diend, maar dat had de achterstand op de concurrenten niet noemenswaar dig kleiner gemaakt. De punten wer den al eerder gemorst, tegen Heracles en tegen ADO Den Haag. In Ajax opstelling viel op dat Steven Pienaar een vrije rol kreeg vanaf de lin kerflank en dat Ryan Babel na lange tijd weer eens in de spits stond. Niet Yannis Anastasiou, want Danny Blind verwachtte meer van de snelle en wendbare Babel tegenover verdediger Alex - vooral omdat er voorin meer ruimte zou komen. Tegen FC Thun, in de Champions League, was de ruimte klein en dus geschikt voor de trage maaT lepe Griekse aanvaller. Met de 1 linkerspitspositie en de nummer g zijn Galasek, Maduro en De Jong protesteren bij arbiter Pieter Vink vanwege de onterechte strafschop.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1