Opmerkelijke Ajacieden: Ivan Gabrich Hatem leidt, Nigel volgt Een bosje bloemen en een punt Ajacied van het Jaar Chivu in de box Ajax Life nummer 5 7 oktober 2005 Amsterdam - Er hing een spandoek in de ArenA met de tekst: www.gabrichcup.com. Erg veel eer voor deze Argentijn, dachten wij. Hoe is het toch met deze spits die volgens Louis van Caal nooit omviel (en dat vervolgens wel steeds deed)? Door Sander Zeldenrijk De 24-jarige spits Ivan Cesar Gabrich belandde in 1996 bij wereldkampioen Ajax. Hij werd groots binnengehaald als opvolger voor de tobbende Patrick Kluivert. Gabrich had met het Argentijnse Newell's Old Boys indruk gemaakt op de scouts, maar kon de fans nimmer bekoren. Zijn teamge noten van toen omschrijven hem vooral als een 'lieve jongen' (hoe dodelijk wil je 't hebben) en beginnen daarna pas over zijn voetbalkwaliteiten te praten. Arnold Scholten kon bijvoorbeeld goed met hem opschieten. 'Ivan lag goed in de groep. Een sociale jongen die bij alles werd betrokken. Hij leerde Nederlands en sprak een beetje Engels. Louis van Gaal en de media creëerden destijds een hoog verwachtingspatroon. Op de training zag ik dat hij moeite had met het tempo. Hij had zichzelf in de Argentijnse competitie bewezen. Dan kan je wel wat met een bal, maar bij Ajax miste hij vanaf het begin de boot.' De Argentijnse spits vertrok - na nul doelpunten, negen invalbeurten en een heuse basisplaats tegen FC Twente - met stille trom uit Amsterdam en rehabiliteerde in Spanje bij Merida. Dat trok hem voor vijf miljoen gulden aan. Ajax heeft dat geld tot op de dag van vandaag niet binnen en kan daar waarschijnlijk ook naar fluiten. Merida ging failliet en de uitgeschreven cheques bleken ongedekt. Een persoonlijke garantie van de voor zitter mocht ook niet baten. Ajax ontving voorals nog een kwart van de vordering, zo bleek uit de notulen van de Algemene Vergadering voor Aan deelhouders, op 28 november 2003. Een telefoon tje met de huisjurist leert dat er sindsdien weinig is veranderd en zal gaan veranderen. Gabrich verlengde zijn Spaanse avontuur nog bij clubs als Extremadura en Real Mallorca, maar ver trok in 2000 weer naar Zuid-Amerika en wisselde zijn voetbaltenuetje via Huran (Argentinië), Vitó- ria de Bahia (Brazilië), Huracan (Argentinië) en Universidad Catolica (Chili) in voot een maatpak, want inmiddels timmert de ex-spits aan de weg als spelersmakelaar. Oh ja, wat houdt die website www.gabrichcup.com nou precies in? De grootste Ajax-loser (de fan die vaak een duel mist of vaak zijn biertje omgooit) wint de bokaal. De bedenkers zien Gabrich als de'moe der aller miskopen' en daardoor was de verwijzing naar de Argentijn snel gemaakt. De winnaar van de bokaal moet overigens verplicht een wedstrijd van Veendam bezoeken en daar verslag van doen. Amsterdam - De heer Captein en Erik Burbpnk hadden er nog zo naar uitgekeken. Op de foto met de Ajacied van de Wedstrijd. De supportersvereniging Ajax sponsorde namelijk de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag. De heer Captein (werd door de SVA geloot) en Erik (voorspelde bij Ajax Jonge Schare de uitslag van AZ-Ajax goed) stonden zo oog in oog met hun held Wesley Sneijder. Deze was net zo chagrijnig als zijn twee bewonderaars, want Ajax verspeelde twee pun ten in blessuretijd. Voor de dochter van de heer Captein was er nog een schrale troost: zij kreeg tenminste nog drie kussen van de kleine middenvelder. Sneijder ontving op zijn beurt een zilveren Amsterdammertje. Wesley Sneijder is zijn koppositie in het klasse ment kwijtgeraakt aan Hatem Trabelsi. Hoewel beide Ajacieden afgelopen zondag niet in actie kwamen, staat de Tunesiër inmiddels ruim aan kop met 36 procent van de stemmen. Nigel de Jong steeg - mede door zijn twee treffers tegen Sparta - naar een tweede plaats. Wil je zelf invloed uitoefenen op het klasse ment, dan kun je dat doen door een SMS te stu ren naar nummer 4222. Dat kan de hele dag door. Toets Ajax en het rugnummer van je favo riete speler en maak kans op enkele fraaie prij zen die beschikbaar zijn gesteld door ABN AMRO en adidas. Nigel de Jong brengt een ultiem eerbetoon aan zijn onlangs overleden kameraad Luciano van den Berg. De boezemvriend van Nigel liet het leven bij een tra gisch auto-ongeluk. De Ajacied droeg zijn twee goals tegen Sparta op aan Luciano. Voor even was hij terug in Amsterdam; Cristian Chivu. Hij had een paaT dagen vrij en zat bij Ajax' hoofdsponsor ABN AMRO in de skybox. De Roe meen in Romaanse dienst wilde eigenlijk 'stie kem' naar Ajax - ADO Den Haag komen kijken. Maar grote helden kunnen moeilijk anoniem blijven. Al snel werden allerhande mechanieken achter de schermen in gang gezet. De supporters hadden nog geen afscheid van hem genomen en Chivu werd naar de rand van het veld geroepen. Met een afgetraind hoofd en strak gekleed in een Italiaans maatkostuum deed Cristian een mooie belofte: 'Je weet het maaT nooit in het voetbal, misschien kom ik nog terug naar Ajax.' Met een trainingsjack van AFCA over het maatpak (en voorzitter John Jaakke aan z'n zijde) neemt Cristian Chivu (tijdelijk?) afscheid van Amsterdam. Cabrich in een van zijn weinige duels voor Ajax. Wat heb je eigenlijk gekregen? 'Een bos bloemen, een prachtige lijst van de Sup portersvereniging, een beeldje en een wedstrijd- punt.' Wat is nou je mooiste herinnering in al die Amster damse jaren? 'Pfff.... dat is dan toch de wedstrijd tegen AC Milan van drie seizoenen geleden. Ik wilde altijd al in een uitverkocht San Siro spelen. Wij maakten het ze daar ontzettend moeilijk en stonden eigenlijk al in de halve finale. We legden ze voor eigen publiek helemaal onze wil op. Beter dan dat kon gewoon niet. En ik speelde een hele wedstrijd voor Ajax.' Je was inderdaad vaak geblesseerd. Wat was jouw absolute dieptepunt? 'De uitwedstrijd tegen Willem II van vorig sei zoen. Ik was net terug van een langdurige ham stringblessure en moest er na tachtig minuten wééT geblesseerd af.' John O'Brien krijgt van de SVA een erelijst voor aan de muur overhandigd. Amsterdam - John O'Brien kwam op zestienjarige leeftijd naar Ajax, maar vertrok met mixed feelings. Met ADO Den Haag keerde hij terug in zijn ArenA en kreeg een waardig afscheid. ochtends al om tien uur en ging de hele dag door.' Wat is nou die typische Haagse humor? 'Lex Schoemaker rijmt de hele dag en zegt dingen die eigenlijk helemaal nergens op slaan. Een voor beeld heb ik alleen niet zo snel.' (SZ) Moest je opeens een halflege ArenA toespreken, terwijl jullie Ajax in blessuretijd twee punten afsnoepten. Kon je de juiste woorden wel vinden? 'Nee man, ik zei wat er in me opkwam. Ik heb hier een geweldige tijd gehad. Het waren mooie jaren. Natuurlijk zijn dat de standaardwoorden maar toen ik ze uitsprak, voelde ik eT echt iets bij. Dat moeten de supporters wel weten.' Wie wasje gekste ploeggenoot? 'Andy van der Meyde! Hij kon Tomas Galasek geweldig imiteren - Tomaas -, haha, dat begon 's

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 5