WK-momenten met Ma duro Trabelsi versus Boukhari De eerste dagen van Juanfran Calimero shop korting Ajax Life nummer 5 7 oktober 2005 de BOUD'S INN Amsterdam - Het ziet er erg naar uit dat Hedwiges Maduro komende zomer zijn tweede WK in twee jaar gaat spelen. Na het jeugdtoernooi in eigen land lonkt Duitsland. Speciaal voor Ajax Life zet de verdediger zijn meest memorabele momenten op een rijtje. Je mooiste moment op het WK<20 'Mijn doelpunt tegen Benin en de sfeer op de tribunes. Il< kreeg de bal vanaf links van Augustien. Het was een solo langs vier tegenstanders, waarna ik bem met een puntertje intikte.' Mooiste persoonlijke Oranje-moment tot nu toe? 'Mijn debuut in en tegen Roemenië. Ik moest lang bij de zijlijn wachten voor dat ik mocht invallen. Toen besefte ik wel: nu gaat het gebeuren. Heel Neder land kijkt met me mee. Mijn oom heeft de videoband en gaat er een dvd van maken.' Favoriete Nederlandse international? 'Meerdere: Rijkaard, Van Basten en Gullit. De jongens van '88. Dat toernooi is mijn eerste herinnering aan het Nederlands elftal.' Beste speler bij de Tsjechen? 'Dat was Nedved, maaT hij is gestopt. Als ik speel sta ik waarschijnlijk op Rosicky. Een dynamische speler. Hij beweegt om de spitsen heen. Ik moet er kort opzitten en in het begin meteen laten zien dat hij die bal niet kan aan nemen. Een overtreding in de eerste minuut? Ja, dat zou best wel eens kun nen.' Mooiste WK-doelpunt ooit? 'De treffer van Dennis Bergkamp tegen Argentinië op het WK 1998. Na een prachtige pass van Frank de Boer. Ik zat toen thuis voor de televisie. Een vette, mooie goal. De solo van Maradona tegen Engeland in 1986 vond ik ook geweldig.' Meest memorabele WK-moment? 'De Hand van God. Maradona die met zijn hand scoort tegen Engeland. Daar heeft iedereen het nog steeds over.' Opvallendste speler uit de WK-geschie- denis? 'Kom ik toch weer op Maradona. En Johan Cruijff en Zinedine Zidane. Die laatste ligt wat dichter bij me.' Tegen welk land en tegen welke tegen stander zou je graag spelen op het WK? 'Brazilië. Een mooi voetballand met goede spelers. Zij staan eerste op de FIFA-ranking en wij tweede. Ik wil wel eens een duel met Ronaldinho uitvech ten.' Waarom wordt Nederland wereldkam pioen? 'Het moet eT een keer van komen. We hebben en sterk en verjongd team. Bovendien hebben we goede laatste herinneringen aan Duitsland. We gaan de titel meenemen naar Nederland.' Hatem Trabelsi weet het zeker: 'Wij zijn zo goed als geplaatst.' En daar heeft de Tunesiër gelijk in. Even de stand van zaken: Tunesië speelt thuis en heeft aan één punt genoeg. Marokko moet winnen. De laatste twee ont moetingen eindigden in een gelijkspel en een zege van Tunesië. 'We moeten op zoek naar een snelle goal. En de paar kansen die we krtjgen, benutten. En daarna de boel op slot gooien achterin,' voorspelt Nourdin Boukhari de Marokkaanse tactiek. Maar dat zal niet eenvoudig wor den, aldus zijn ploeggenoot Trabelsi: 'We zijn momenteel één van de beste teams in Afrika en hebben onlangs de Afrika Cup gewonnen. Dit is de beste Tunesische ploeg aller tijden, zeker als je gaat kijken naaT de Tesultaten. Dat staat buiten kijf. Vroeger hadden we misschien technisch betere spelers. Maar als team staat het nu heel goed.'Toch geeft Boukhari zich op voorhand niet gewonnen: 'Het is gewoon een wedstrijd van negentig minuten. Ik hoop dat wij het worden die naaT het WK gaan. Dat zal mijn eerste worden, een droom, terwijl Hatem juist voor zijn laatste WK-deelname vecht.' Het thuisvoordeel zal één van de bepalende factoren zijn:'Tunesië is helemaal voetbalmaf en met 60.000 fanatieke supporters achter ons, moeten wij het kunnen halen. Het wordt een groot spektakel en ik verwacht ook een keiharde wedstrijd. Een loodzwaar duel met veel tackles, kortom - met alles erin. We zullen meer dan honderd procent moeten geven. Wij zijn favoriet, maar het is en blijft voetbal.' (AV) Rotterdam - Juanfran heeft zijn eerste speelminuten in Ajax 1 er op zit ten. De Spaanse verdediger is vooralsnog tweede keus achter Urby Emanuelson. Vier weken had Juan Fransisco Garcia nodig om toe te komen aan zijn eerste speelminuten in Ajax-I. Tegen Roda JC was zijn invalbeurt - het laatste kwartier verving hij Wesley Sneijder - uiterst ongeluk kig. Tegen Arsenal - vijf minuten voor Urby Emanuelson -werd zijn speeltijd vooral gekenmerkt door een bal die hij sullig over de zijlijn liet hobbelen. Tegen Sparta - weer twaalf minuten ingevallen voor Emanuelson - was zijn belangrijk ste daad een aanslag op Sjaak Polak die hem een gele kaart opleverde. Zit Juanfran soms niet lekker in zijn vel? 'Jawel hoor, ik heb het prima naar m'n zin hier.' Ben je dan lichame lijk misschien nog niet helemaal in orde? 'Jawel, het heeft even geduurd, maaT inmiddels ben ik ook helemaal fit.' Hoe verklaar je die matige inval beurten dan? 'Waar heb je het over? Ik ben een paar keer ingevallen, maar dat ging toch niet zo slecht? Misschien waren de omstandigheden niet ideaal, maar het is dan ook makkelijker om vanaf de aftrap in de basis te staan.' Hoe bevallen je eerste weken in Amsterdam je verder? 'Prima. Ik heb met mijn vrouw een appartement in Amsterdam betrokken. Nu ben ik er klaar voot om het op het veld te laten zien.' Vanwege zijn optrekkende haarlijn en daarmee gepaard gaande inhammen lijkt Roger wel een beetje op Calimero. De overblijfse len van zijn haardos dienen met een beetje fantasie als gebroken eierdop. In het pittoreske dorpscen trum van Thun serveert Roger lokale specialiteiten bij het Restau rant am Rathof. Hij doet dat op de manier waarop het kleine eendje zo bijdehand dooT de tekenfilmwereld stapt. Wat wil je ook. De lievelings club van de 22-jarige ober speelt dit seizoen in de UEFA Champions League. Kan het mooier? Natuurlijk niet. En helemaal bijzonder: Roger maakte de opmars van Thun van dichtbij mee. Want toen 'zijn'club in 1997 naar de rangen der semi-profs promoveerde, speelde onze ober er in de jeugdopleiding. Een groot talent was hij niet, maar voetbal- verslaafd wel. En vastberaden het eerste te halen. Deze zomer was een topzomer in het Zwitserse plaatsje, dat aan de voet van de BerneT Alpen ligt. Voor de horeca én voor de plaatselijke bevolking. Het hele dorp stond op zijn kop. In mei tweede geworden in de competitie en in juli via zeges op Dinamo Kiev en Malm® IF geplaatst voor de Champions League. Roger was erbij. Natuurlijk was hij erbij. Hij reed vooraan in een stoet van duizenden claxonnerende auto's die triomfantelijk terugreden van Bern naar Thun. Met de roodwitte vlaggen uit het raam, sjaaltjes wap perend in de lucht. Omdat het Lachen stadion slechts negenhon derd zitplaatsen biedt, werkt FC Thun zijn Europese thuiswedstrij den af in het Wankdorf van Bern, waaT 32.000 mensen kunnen zit ten. Daar speelt FC Thun tegen Ajax, Arsenal en Sparta Praag. 'Zij zijn groot en ik is klein,' zou Calimero zeggen. Maar dat dat niet eerlijk is, daar maalt niemand om in Thun. Ook Roger niet. Hij maakte de 2-1 nederlaag in Londen mee en heeft zijn tickets voor Amsterdam al in huis. Ze liggen in de kluis. Deze superfan gaat geen minuut van de Champions League missen. O ja, u wilt nog weten waarom onze ober gestopt is met voetbal? Op zijn zestiende werd hij tijdens een inter nationaal jeugdtoernooi tureluurs getikt door een stelletje van tech niek overlopende Nederlanders. Die stuk voor stuk twee jaar jonger waren dan hij. Op dat moment realiseerde hij zich dat het met zijn talent nooit wat zou worden. Het was daar, tijdens dat toernooi, dat hij voor het eerst met Ajax gecon fronteerd werd. Arnout Verzijl Gehele nieuwe adidas Ajax collectie is op voorraad! AJAX leden Ook verkrijgbaar de AFC A kledinglijn Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Maduro viert z'n mooiste moment met Oranje onder 20 jaar: de treffer tegen Benin. Het belooft een hete zaterdagavond te worden in Tunis. De Afrikaanse grootmachten Tunesië en Marokko bestrijden elkaar om één fel begeerd ticket voor de WK eindronde. I V I" Til

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 3