A A Passie De Jong broodnodig I """m 'Pienaar wordt ondergewaardeerd' 'Interesse Benfica onzin' Herstel 7 OKTOBER 2005 11' JAARGANG WWW.AJAX.NL UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 www.ajax.nl Nigel de Jong kopt snoeihard zijn tweede treffer tegen Sparta binnen. Rotterdam - Een groot deel van de basiself tegen Sparta zat normaal gesproken op de bank. Danny Blind miste op Het Kasteel maar liefst tien spelers. Dan is het zorgwekkend om te constateren dat de meeste Ajacieden die wél hun kans konden pakken, zonder beleving en passie speelden. Behalve Nigel de Jong, hij scoorde twee keer. Doot Sander Zeldenrtjk Zelfs de aanwezigheid van de gebles seerde Maxwell kon de Ajacieden in de eerste helft niet prikkelen. De Brazili aan revalideert voorspoedig van zijn zware knieblessure en nam voor de wedstrijd even plaats op de reserve bank. 'Maxi' is een toonbeeld van men tale veerkracht. Dat kon voor rust niet gezegd worden van Ajax. De ploeg dwong tegen de gepromoveerde Rot terdammers amper iets af. Dat kwam deels door het goede spel van Sparta. Pas in de tweede helft werd Ajax onder leiding van een trage Griek gevaarlij ker. Yannis Anastasiou was in de voor bereiding al de beste spits en ook op dit moment lijkt Blind niet zonder hem te kunnen. Oké, hij mist de snelheid van Rosenberg en Charisteas, maar hij compenseert dat ruimschoots met een dosis voetbalslimheid. Helemaal als Ajax op de helft van een sterk verdedi gende ploeg (zoals Sparta in de tweede helft speelde) opereert. Omdat Anastastiou - in tegenstelling tot een ongeïnspireerde Rosenberg - voorin wel ondersteund weTd door Boukhari, Manucharyan (hij is net ach ter de spitspositie veel gevaarlijker) en De Jong, begon het voorin te draaien. Steven Pienaar voetbalt het liefst op de '10', maar daar bleek tegen Sparta niet zijn kracht te liggen. Hij was dreigen der vanaf rechts en leed daaT ook min- deT gevaarlijk balverlies. Achterin zal het spel van Heitinga de trainer goed hebben gedaan. De verde diger snoerde zijn critici voorlopig de mond. 'Lippie' bleek centraal een zekere factor. Dat gaat belangrijk wor den, omdat het lang duurt eer er voorin iets afgemaakt wordt. Hopelijk herstellen de geblesseerden voorspoe dig en kunnen de internationals de batterij opladen bij hun landgenoten, want in Amsterdam gaat dat blijkbaar uiterst moeizaam. En hopelijk gaat Rosenberg nog eens met Ibrahimovic praten over de spitspositie bij Ajax. Amsterdam - De manager van Angelos Charisteas heeft tegenover Ajax Life verklaard dat de geruchten omtrent een veTkoop aan Benfica uit de lucht zijn gegrepen. 'Et is geen contact met Ronald Koeman geweest. De afgelopen maand hebben er wel clubs geïnfor meerd, maar dat kwam vooral omdat eT in de krant stond dat Ajax Angelos wilde verkopen. Ik heb in augustus nog met Arie van Eijden gesproken en die vertelde me dat ze hem niet kwijt wil len,' aldus Paul Koutsoliakos. 'Angelos voelt zich weeT wat prettigeT, omdat zijn sportieve situatie weer wat verbe terd is. Hij wil graag zijn contract tot 2008 uitdienen en heeft het naar zijn zin in Amsterdam. Maar je weet hoe snel het kan gaan in het voetbal. Komende zomer kan de situatie al heel anders zijn.' (SZ) Amsterdam - Bij Ajax ontbraken tegen Sparta maar liefst negen spelers. Club dokter Edwin Goedhart was een dag later positief gestemd over de nabije toekomst. Tomas Galasek speelde tegen Sparta niet mee vanwege een gekneusde voorvoet, maar hij zal zaterdagavond tegen Oranje 'normaal gesproken' meedoen. Ajax gaat er van uit dat Maarten Stekelenburg 'medisch klaar' is voor de wedstrijd tegen Heracles. Ook Mauro Rosales (lies) zal dan naar alle waarschijnlijk heid fit zijn. Angelos Charisteas (her senschudding) en Wesley Sneijder (hamstring) hebben het advies gekre gen om niets te forceren. Hatem Trabelsi had tegen Sparta kunnen spe len, maar miste ritme. De kniebles sures van Maxwell, Mitea en Vermeer herstellen redelijk voorspoedig. (SZ) Zeg Johan, wordt Ajajs kampioen m Als ze als eerste eindigen wel. Das logies. Meer mogelijk maken ABN-AMRO Amsterdam - Ajax gaat rondom de thuiswedstrijd tegen FC Thun praten met Steven Pienaar en diens zaakwaarnemer Rob Moore. Het contract van de middenvelder loopt na dit seizoen af. 'Steven zou bij de drie bestbetaalde spelers moeten horen.' PienaaT mag volgens de FIFA-regels in de winterstop gaan praten met andere clubs. De aanvallende mid denvelder wil echter eerst met Ajax om tafel.'Hij is loyaal aan zijn club en hoopt tot een oplossing te komen,' zegt Moore tegenover Ajax Life. Hij bevestigt dat er onlangs een voorge sprek was tussen Martin van Geel en de Zuid-Afrikaan, waarin Pienaar ver telde dat hij nog geen besluit heeft genomen over zijn voetbaltoekomst. Moore respecteert het standpunt van Ajax - 'laat dat duidelijk zijn' - maar is het er niet mee eens. 'Het gaat om het technische en financiële aspect. Steven speelt het liefst op het middenveld. Hij wil best als nood greep als rechtsbuiten spelen om de ploeg te helpen. MaaT wij vinden dat die noodsituatie voorkomen had kun nen worden. Ajax heeft niet tijdig naar een back-up gekeken toen Rosales geblesseerd raakte. De Mul werd ver huurd aan Vitesse en De Ridder ging naar Celta de Vigo. Steven moest de laatste maanden vaak als rechtsbuiten spelen, maar waarom probeerde Ajax bijvoorbeeld niet Andy van der Meyde te huren? Hij zit nu op de bank bij EveT- ton.' Volgens Moore wordt Pienaar nog steeds ondergewaardeerd. 'Ik vind dat hij bij de drie bestbetaalde spelers behoort te zitten, op basis van zijn prestaties. Ik heb mijn huiswerk gedaan en dat is niet het geval. Steven hééft op drie verschillende posities gespeeld en draagt al vier jaar het Ajax-shirt. Hij is gratis gekomen. Ajax investeerde in Ajax Cape Town, maar dat heeft Steven al terugverdiend. We praten nu dus over de toekomst. Het contract van Wesley Sneijder loopt af in 2007, maar ik begreep dat ze nu al met hem aan het praten zijn. Twee jaar voordat zijn contract afloopt, terwijl het bij Steven allemaal veel later gebeurt. Wat voor een gevoel moet hij daarbij krijgen?' Rondom de Europa Cupwedstrijd tegen FC Thun gaat Moore met Van Geel om de tafel zitten.'Van Geel is een aaTdige, nette man en is heel redelijk in de onderhandelingen. Hij respec teert onze situatie wel en wij respecte ren die van Ajax. Hopelijk komen we tot een akkoord, maar misschien respecteren beide partijen het besluit om niet met elkaar verder te gaan.' Steven Pienaar en Anthony Obodai duelleren op het Kasteel.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1