Voor alle Ajax-fans I pü De bierpul van Bergkamp SERIIICE 'AP? Verzamelwoede WïFÉÊÊÊÈL Ajax Live t ajax V GefeliciteeTd! Als je dit leest, ben je al lid van de grootste fanclub van NedeTland. En zo hooTt 't ook, als TechtgeaaTde Ajacied. Ken jij supporters van Ajax die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat dit de leukste club van NedeTland is. Je krtjgt van de SupporteTsveTeniging voot ieder lid dat je aanbrengt, een schitterende trendy Ajax-rugzak cadeau (foto rechts). Op op, dus zorg dat je er snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.ajax.nl, button SVA. Vermeld daar de gegevens van het nieuwe lid, maar ook je eigen gegevens voor de rugzak. Nieuwe leden tus sen de 13 en 17 jaar worden automatisch lid van De Jonge Schare. Voor de kinderen onder de 13 jaar is er de speciale Kids Club (zie pagina 13 van deze krant) met een eigen Kids Club blad en fantastische aanbiedingen. Ajax Life nummer 5 7 OKTOBER 2005 JAARGANG 13, NUMMER 5 VRIJDAG 7 OKTOBER 2005 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht aiaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Medewerkers: Sander Berends, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Patrick Leemans, Robert Toret Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Chiel Wilbers Ferry Thissen Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP VRIJDAG 14 OKTOBER 2005 Ajax volgens Youp Amsterdam - Youp van 't Hek (51) imiteerde ooit Louis van Gaal op het toneel en heeft al dertig jaar een seizoenkaart. De cabaretier is blij met coach Blind, maar mist in deze selectie nog wel wat uitgesproken karakters. Door Sander Zeldenrijk Verlies jij jezelf ook wel eens in de bles suretijd van een theatervoorstelling? 'Nee, bij mij ligt dat allemaal redelijk vast. Een goaltje tegen kan altijd, maar twee... dat kan alleen bij amateurs!' Stel, je imiteert Van Gaal met diens schoolbord. Hoe ziet jouw ideale opstel ling er dan uit? 'Ik heb werkelijk geen idee en hoor - eerlijk gezegd - ook niet bij de beste Youp van 't Hek ontvangt van Sjaak Swart na een voorstelling de beroemde foto van Paul Hof met de gouden voorhoede Swart, Keizer, Cruijffen Nuninga. stuurlui aan wal. Ik denk dat Danny een goede opstelling maakt. Hoewel ik Babel graag nog eens in de spits zou zien. Op dit moment kun je daar namelijk net z'o goed met Lobont spe len.' Er staat voor komende week een uitje met de spelers gepland. Wat zou jij doen om de teambuilding te vergroten? 'Niets. Ze moeten gewoon hard trainen en goed spelen. Een wedstrijd duurt maar negentig-soms 94-minuten en dan is het alweer afgelopen. Ik doe zelf ook niet aan teambuilding. Al dat slappe gelul. Ontspannen doe je zon der de mensen met wie je werkt. Als je een saaie baan bij de - ik noem maar wat - ABN AMRO hebt, kan ik me voor stellen dat je er eens even lekker uit wilt, maar deze jongens verdienen der tigduizend euro per uur. Als ik hen was, zou ik op iedere training maar heel erg hard blijven rennen.' Welke Ajacied zou jij op de bühne fraai kunnen neerzetten? 'Er zitten in deze selectie niet veel uit gesproken karakters. Degene die ik na kan doen zijn buitenlands en die ver staan het niet. In mijn show Spelen met je leven heb ik ooit Louis van Gaal geïmiteerd. Toen speelde ik een vader wiens zoontje 's nachts de hele opstel ling van Ajax moest opdreunen. Ik hoefde niet eens te zeggen dat het Van Gaal was, dat herkenden de mensen meteen.' Wat is je dierbaarste Ajax-herinnering? 'Wembley '71. Ik was zeventien en had met wat vrienden een busreis geboekt voor 75 gulden, inclusief kaartje. We hebben twee nachten niet geslapen en waren bij thuiskomst helemaal gebro ken. Ik weet nog wel dat we na afloop vijf uur op het parkeerterrein bij het stadion moesten wachten, voordat we met de bus naar de boot stiefelden. Ik had de allergoedkoopste reis geno men. Een paar jaar eerder wilde ik naar de beslissingswedstrijd tegen Benfica in Parijs, maar dat mocht niet van mijn moeder, haha. Dat was nog in een tijd dat moeders het voor het zeggen had.' In de hockeywereld van jouw broer Tom is kunstgras heel normaal. Moet Ajax in de ArenA ook op deze ondergrond gaan spelen? 'Nee! Voetballen doe je op gras en niet op vloerbedekking.' Amsterdam - De Ajax-verzamelaarsbeurs is straks nog maar één keer per jaar. Beter één keer echt goed dan een paar keer half, is het idee. De eerste editie: zaterdag 5 november in het nieuwe 'oude' supportershome. 'Dit is een bierpul uit 1967, met daarop de portretjes van de spelers. En dit is een puntgaaf koffiekopje uit 1963. Het zijn de pronkstukken van de tentoon stelling,' zegt orqanisator AH Bprg- "karnp. llamen met zijn vrouw Els regelde hij de laatste beurzen in het home. Hij stelt zijn eigen serviesgoed beschikbaar voor een tentoonstelling van enkele tientallen glazen, kopjes en allerlei andere interessante - en oude! - Ajax-memorabilia. 'Het koffiekopje heeft een openge werkt logo en de gouden randjes zijn nog intact. Dat is meestal versleten. Op de bierpul is de neus van Piet Keizer versleten. Daar baal ik natuurlijk ont zettend van. Maar dit is een heel speci aal bierglas, want het wordt bijna ner gens aangeboden. Ook niet op de vei- lingsrtes.' De meeste verzamelaars en handelaars werken tegenwoordig via het internet. Ad en zijn vrouw ook, maar de sfeer van een voetbalbeurs is onbeschrijflijk en onvervangbaar. Iedereen die er ooit rondsnuffelde, kent de unieke en typerende sfeer. Je vindt er altijd wel weer wat nieuws: oude programmaboekjes, wedstrijdkaartjes, vaantjes, jaarboeken, shirts en ga zo maar door. De voetbalbeurs is dus ook een geschikt evenement voor de Organisator Ad Bergkamp toont op de eerste verzamelaarbeurs in het nieuwe suppor tershome een fraaie collectie Ajax-glas- en aardewerk. romantici die strijden tegen de ano nieme internettransacties. Uiteraard wordt er op de beurs ook betaald, maar ruilen heeft altijd de voorkeur, 'leder- een kan een tafel reserveren. Vanaf acht uur kunnen de tafels naar eigen smaak ingericht worden met ruil- of koopobjecten. De voetbalbeurs begint officieel om 10:00 uur en eindigt rond de klok van 13:00 uur. Zowel de tafel als de entree is gratis. De aanmeldingen komen al binnen, dus mensen die nog een plekje willen opeisen, kunnen een mail sturen naar adenels@hetnet.nl of even bellen met 06-16484020.' Ajax - SC HeTades Holland Casino Eredivisie Zaterdag 15 oktober Aanvang: 20.15 uur De voorverkoop is gestart en eindigt op 14 oktober. Prijzen variëren van 12,25 eT1 40,25. Maximaal vier kaarten per Club Card. Ajax - FC Thun Champions League Dinsdag 18 oktober Aanvang: 20:45 uur De losse kaartverkoop voor deze wed strijd is gestart. Maximaal vier entreebewijzen per (seizoen)club- card. Prijzen tussen 19,50 tot 40. SMS 252114 NMR 5040 SMS 208031 UUR 5040 SMS 20804 NMR 5040 HUSH IjUh 10F Ba 0900-900.50.57 0F WEL 0900-908.50.57 OF Ba 090 U-900.50.57 MNETONES GMMDMM) POfv mono DJ Tiësto - Eredivisie: de wedstrijden 310066 710066 Brace ft. AH B - Hartendief 307107 707107 The Game - Dreams 305200 705200 Snoop Dogg - Ups Downs 305195 705195 Gwen Stefani - Cool 308377 708377 SMS 208051 NAJVfl 5040 SMS 208861 01 Ba 0900-900 50.57 07 Ba 0900-900.50.57 OF BB 09130-900.50 57

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 15