Gouden Ajacieden krijgen brug ®"esjj*lte Ajax-supporters zijn weer thuis Ajaxsupportershome 'Hier ligt emotie' AJAX FANZONE 1 Ajax Life nummer 5 7 oktober 2005 tussen geweldig, ledereen opent zijn eigen brug in stijl. Hulshoff kopt de bal snoeihard over zijn brug en Neeskens poeiert de bal bard richting een came raploeg, die het leer maar net kan ont wijken. Mühren slaapt op zijn voetbal gympen en dat komt vandaag goed uit. Zijn voeten zijn nog steeds verliefd op de bal en de liefde blijft wederzijds. Hooghouden is voor hem net zoiets als fietsen. Al wandelend over zijn eigen brug zorgt hij ervooT dat de bal de grond niet raakt. Het maakt Mühren niets uit. Of het nou op de middenstip bij Real Madrid is of op zijn eigen - ver trouwde - grond in de Watergraafs meer. Achter de grote stoet loopt Peter Kor rel. Zijn groene hemd verraadt geen Ajax-hart (wat hij overigens wel heeft). Voor iemand die grote invloed had bij de totstandkoming van de brugna- men, toont hij weinig interesse. Korrel adviseerde het stadsdeel namelijk.'Dit is gelukt, maar ik heb nog meer ideeën. Ik rentenier en heb verder weinig te doen. Het afgelopen jaar heb ik drie honderd voorstellen voor brugnamen ingediend. Ajax wilde in eerste instan tie niet meewerken, omdat men wel tweehonderd spelers kon noemen. Daarom hebben we de criteria opge schroefd. Als je iets naar iemand ver noemd, moet diegene wel van onbe sproken gedrag zijn. Daarvoor moes ten alle spelers van deze gouden gene ratie een lijstje invullen. Michels wilde dat niet. We hadden ook de groep van '95 kunnen kiezen, maar die zijn niet- allemaal van onbesproken gedTag,' zegt de Amsterdammer. 'Ik vind bet alleen schandalig dat Rinus Michels nu geen eigen brug heeft. Dat komt omdat men een standbeeld hoopt te realiseren, maar het is hem wel beloofd toen hij nog leefde. Dat moet vandaag ook gezegd worden.' AMSTERDAM - District Zuid Oost organiseert op vrijdag 2i oktober de traditionele Ajax-dag voor kinderen van zes tot en met veertien jaar. Op het programma staan: een bezoek aan het Ajax Museum, de Ajax Fanshop en - onder voorbehoud - een kijkje bij de training van Ajax. Neem voor de zekerheid dus wel even je pen en fototoestel mee! De reis naar Amsterdam wordt gemaakt per luxe touringcar en men wordt opgepikt bij de vol gende opstapplaatsen: Heerlen - Stein/Urmond - Roermond - Venlo - Venray - Cuijck - Weert - Asten - Uden en Nuland. Omst reeks moo uur arriveren we dan bij de Amsterdam ArenA. Rond de klok van 15:00 uur keren we met z'n allen huiswaarts. WEES OP TIJD Voor alle kinderen geldt dat ze begeleid moeten worden door een volwassene, leder lid van de Sup portersvereniging Ajax, Ajax Kids Club of Ajax Jonge Schare mag - buiten de ouders - slechts één introducé meenemen. De kosten bedragen 15,- voor Supporters verenigingleden en 20,- voor niet-leden. Vol is vol, dus wees op tijd met je aanmelding. Stuur voor 12 oktober een briefje naar: District Zuid Oost, Torenstraat 39, 58 36 AK Sambeek of mail naaT leonprobst@wanadoo.nl. Vermeld duidelijk je gegevens, lidnummer en gewenste opstap plaats. Voor vragen kun je ook bellen met de Supportersvereni ging Ajax (020 - 3111514). tershome is niet alleen een verzamel plaats voor iedere thuiswedstrijd, het biedt Ajacieden doordeweeks een gezellig onderkomen, waar de deur voor iedereen openstaat. De oudere Ajacieden kunnen er een kaartje leg gen, voor de jongste fans is er altijd wel een glas limonade en de wat fanatie kere fans vieren er geregeld hun eigen feestje. Daarnaast wordt er regelmatig vergaderd dooT de vereniging en zijn er andere evenementen, zoals het Sinter klaasfeest en de Nieuwjaarsreceptie. De Ajax-familie bestaat dan wel uit veel afzonderlijke takken, maar zodra men de roodwitte tempel betreedt, smelten al deze stromingen samen in een gepassioneerde Ajax-rivier. En door het laagdrempelige beleid kan iedereen op de boot springen. ENTHOUSIASTE SPELERS De spelers kwamen een dag voor de wedstrijd tegen Roda JC allemaal naar de opening. Onder begeleiding van teammanager David Endt vonden 'de spijkerbroeken' al snel hun weg in de 'commentaarbox'. John Heitinga en Urby Emanuelson hingen al als ver trouwde stamgasten over de bar om iets te vragen en ook de andere Ajacie den toonden zich na een schuchtere kennismaking uiteindelijk als vissen in het water. kinderen. 'Dit is niet de juiste plek,' zegt Hulshoff. 'Ik begreep dat de echte locatie bij een familie in huis zou moe ten zijn, maar die hadden waarschijn lijk geen zin in al die mensen aan de deur.' DENEES Vlak voordat Peter Sertons (portefeuil lehouder Openbare Ruimte) aan zijn welkomstwoord begint, verschijnt opeens 'De Nees'. Onder luid applaus mengt Johan Neeskens zich onder zijn oud-ploeggenoten, waar de familiaire begroetingen nu tocb echt gelijkenis gaan vertonen met een goede maffia film. 'We staan op heilige grond. Hier ligt emotie. Vandaag zullen we twaalf brugnamen onthullen van de spelers die tussen 1971 en 1973 in alle Europa Cupfinales in de'basis stonden: Krol, Swart, Keizer, Gerrie Mühren, Hulshoff, Neeskens, Cruijff, Suurbier, Haan, Blan kenburg, Stuy en Vasovic. Dat maakt mij als fanatieke Ajacied erg trots. Laten we op weg gaan naar de eerste brug', besluit Sertons. Vervolgens wandelt de hele club als een avondvierdaagse door bekende straatnamen als Praterlaan - Berna- beuhof - Vooriandpad - Anfieldroad - Pare des Princes - Stade de Colombes en Delle Alpihof. Alle voor Ajax succes volle strijdtonelen komen voorbij. Oudere buurtbewoners halen tijdens de tocht herinneringen op aan Johan Cruijff ('waar is hij eigenlijk?') en de kinderen worden door hun ouders gestimuleerd om een handtekening te scoren. 'Neeskens is papa's favoriet. Ik was er nog niet toen hij voor Ajax speelde, maar we hebben thuis wel videobanden van hem. Hij was een harde speler, dat vind ik wel mooi,' aldus een in Ajax-shirt gehuld jochie. HOOGHOUDEN De oud-Ajacieden vinden het onder- Amsterdam - Het nieuwe supportershome aan het trainingsveld heeft in de eerste weken grote indruk gemaakt. De supporters - en spelers - waren er tijdens de feestelijke opening allemaal van overtuigd. 'Het is allemaal wat mooier en ruimer dan in het oude gebouw.' Hatem Trabelsi: 'dit hebben we in Tunesië niet. Daar bouwen ze alleen bij de grote clubs naast het trainingsveld een tribune voor tweeduizend man. Ik vind het eTg mooi geworden. De sup porters zitten bovendien weer lekker dicht op het trainingsveld, zodat ze ons weer kunnen 'aanmoedigen'. Gelukkig was het home nog niet open na de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag', lacht hij. Doelman Hans Vonk wandelt met Maarten Stekelenburg even naar de achterzijde van het gebouw. Daar sie ren fraaie portretten van Johan Cruijff, Rinus Michels, Frank Rijkaard, Marco van Basten en Bob Haarms (voorzitter van het supportershome) de lange zijde.'Als niemand hier maar overheen gaat spuiten', zegt Vonk. De erecode schrijft echter voor dat graffitti-artie- sten elkanders werk niet vervormen. Vonk: 'Bij Heerenveen moesten er na iedere wedstrijd twee spelers naar het supportershome. Dat is op zich leuk maar mensen staan je vaak maar wat aan te gapen. Daardoor komt het alle maal een beetje geforceerd over. Dit is leuk en ik wil ook wel een keepershirt en mijn handschoenen beschikbaar stellen om de boel nog wat op te vrolijken.' Amsterdam - De Watergraafsmeer is van een extra Ajax-glans voorzien. Tien jaar na de verhuizing zijn in de Park de Meer eindelijk voetbalnamen van historische roodwitte helden te lezen. Op de bruggetjes. 'Neeskens is papa's favoriet.' Door Sander Zeldenrijk De spelers en technische staf arriveren bij het home voor de opening. Er waren genoeg cadeaus tijdens de opening. Een bronzen borstbeeld van de club, een schitterende fotocollage van de SVA en twee fraaie 'stations klokken' namens de aannemer. Na een paar biertjes hoefje nu dus niet meeT op je kleine wijzerplaat te kijken, maar wordt de tijd je van boven meege deeld. De Supportersvereniging Ajax is nauw betrokken bij alle ontwikkelingen rondom het nieuwe onderkomen. Men heeft een plaatsje in het bestuur en betaalt jaarlijks de huur van de grond (erfpacht). Ajax heeft de bouw van het home zelf betaald. De Supportersver eniging hecht veel waarde aan een eigen 'thuis' voor de fans. Het suppor- Zijaanzicht van het supportershome aan de metrozijde. Vanaf links zien Horst Blankenburg, Cerrie Mühren, Barry Hulshoff, Sjaak Swart en Johan Neeskens dat de kopbal van Hulshoffin het water belandt. Zomaar een zaterdag in Amsterdam- Oost. Sjaak Swart, Gerrie Mühren en Barry Hulshoff ontwaren een oude bekende: Horst Blankenburg. De begroeting is warm. Op de plek waar Bob Haarms tien jaar geleden als goede beul tekeerging, volgen de omarmingen en schouderklopjes elkaaT in een rap tempo op.'Ik ben van morgen vroeg vanuit Hamburg ver trokken,' zegt Blankenburg. 'Ik zie iedere thuiswedstrijd van HSV.Van der Vaart doet het daar geweldigVanmid dag spelen ze tegen Bayem München, maar dat red ik niet. Bovendien vind ik bet leuker om mijn ploeggenoten weer eens te zien.' De groep wandelt naar Esplenada de Meer, de plek waaT een bolletje in de grond naar de oude middenstip van het nostalgische stadion verwijst. Hier staan ongeveer tweehonderd buurt bewoners, voornamelijk jonge gezin nen met een dubbel inkomen en twee

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 13