'Het zat er wel in' Gemengde gevoelens bij WK-Ajacieden Toekomsttalenten: Niklas en Henrik Moisander Winnaars Goal! JONGE SCHARE De Ajax Kids Club Voor de jongste Ajacieden Ajax Life nummer 5 7 oktober 2005 AJAX rjONG Lima - Nederland hoorde bij het WK onder 17 in Peru bij de beste vier landen ter wereld. Ondanks de harde afstraffing tegen Mexico in de halve finale was het toernooi zeer geslaagd met de 2-1 winst op Turkije en de derde plaats. Dat vonden ook de vijf Ajacieden: Vurnon Anita, Jeffrey Sarpong, John Coossens, Koen Verhoeff en Jan-Arie van der Heijden. Doot Sander Zeldenrijk John Coossens scoort tegen Oatar. Een dag na de halve finale tegen Mexico (4-0-verlies, red.) zitten de Aja cieden in de bus, op weg naar het vlieg veld. De kater maakt al snel ruimte voor voldoening. Bij de meeste jon gens. Middenvelder Jeffrey Sarpong schoot Oranje in de kwartfinale met twee treffers langs Amerika. 'Ik baal toch nog wel een beetje. Het zat er namelijk wel in. Tegen Mexico had ik last van maagkrampen. Voor mijn gevoel ben ik tijdens dit toernooi erg vooruit gegaan. Ik stond toch tegen over de beste jongens ter wereld.' Vurnon Anita besefte in de eerste wed strijden dat zijn handelingssnelheid nog te laag was en heeft daar flink aan gewerkt. 'Bovendien heb ik weer wat meer internationale ervaring. Het was voor ons een heel goed toernooi. Ik had niet verwacht dat we bij de beste vier landen zouden zitten. Gambia had een rare ploeg. Die jongens waren allemaal zestien jaar oud en twee meter lang! Dat klopte niet. Naast het voetbal heb ik veel voetbalspelletjes op de Playsta tion gespeeld. Daar haalde ik wel de finale. Sterker, ik won zelfs de beker.' Aanvaller John Goossens scoorde in de openingswedstrijd tegen Oatar (5-3- winst) en in het sleutelduel tegen Gambia (2-0-winst). 'Ik denk niet dat we zo ruim van Mexico verloren omdat zij een dag langer konden uitrusten. Ze hebben weliswaar goede spitsen, maar ook dat hadden we allemaal goed geanalyseerd. Mexico was gewoon sterker. Ik heb tijdens dit toernooi vooral geleerd om het fysieke voetbal te vermijden. Ik bleef zoveel mogelijk uit de duels. Dat kwam mijn spel ten goede.' Doelman Koen Verhoeff wist van tevo ren al dat hij weinig speelminuten zou krijgen. Bondscoach (en oud-Ajacied) Ruud Kaiser koos voor Tim Krul van Newcastle United. 'Dat was niet moei lijk, want op het EK in Italië was de situ atie ook al zo. Ik ken mijn rol. Ik moet er staan als dat nodig is. Dat was nu niet het geval.(lachend) Ik ben eigenlijk een beetje voor het mooie weer meege gaan. Toch was Peru een fantastische ervaring. Ik was nog nooit buiten Europa geweest. Ik ben wel geschrok ken van de armoede. Daar was ik voor gewaarschuwd, maar ik besef nu wel dat wij het hier heel goed hebben.' Ook middenvelder Jan-Arie van der Heijden maakte geen speelminuten. Hij houdt het daarom ook kort.'Ik heb op de training mijn uiterste best gedaan, maat niet gespeeld. Voor het team was het echter een mooi toer nooi. Vurnon Anita speelde een prima WK-eindronde. De broers Moisander. Links Niklas. Jullie zijn een tweeling. Wie is het oudst? Henrik:'Ik ben acht minuten ouder.' Posities? Henrik: 'Ik ben keeper.' Niklas: 'Verdediger.' Jari Litmanen ofJari Kurri? Niklas: 'Litmanen. Kurri is de beste ijs hockeyer van Finland. Toen we twaalf waren, moesten we kiezen wat we wil den: voetballen of ijshockeyen. Het is wel leuk om te vertellen dat ik tijdens het ijshockeyen altijd keeper was en Henrik aanvaller.' Duizend meren of duizend duiven? Henrik: 'Duizend meTen. Al onze vrien den wonen in Finland. Hier hebben we bijna geen vrienden. We wonen bij elkaar. Dat gaat goed. We hebben nooit ruzie met elkaar. Ook niet toen we klein waren. Dit is ons derde jaar. De eerste twee seizoenen hadden we genoeg afleiding met onze VWO-stu- die. We trokken ook veel op met Ras mus Lindgren, maar hij zit nu bij FC Groningen. Vorige week hadden we vrienden oven We hebben ze de hele Amsterdamse rondleiding gegeven en 's avonds gingen we naar Ajax-Arsenal. De dag erna waren we gelukkig vrij.' Niklas, Henrik spreekt iets beter Neder lands dan jij. Hoe kan dat? 'Ik heb tijdens een zware knieblessure een half jaar gerevalideerd in Finland en Henrik bleef toen hier. Dat verschil meTk je nu.' Jullie komen uit Turku. Wat is dat voor stad? Niklas: 'Er wonen 160.000 mensen en in de zomer komt iedereen er naartoe, omdat er mooie eilandjes zijn. Verder zijn er universiteiten. Turku is een stu dentenstad in het zuiden van Finland.' Als Jari Litmanen stopt met voetballen, wordt hij dan Fins bondscoach? Allebei:'Ja!' Henrik: 'Ik denk dat hij meteen assis tent-trainer bij de nationale ploeg wordt. Toen hij hier nog speelde, heb ben we wel eens met hem gesproken.' Niklas:'De Finse trainers snappen wei nig van voetbal. Voor Finland Onder-21 zijn we nog nooit opgeroepen. Oké, ik misschien een paar keer, maar de trai ner kiest liever voor jongens die in Fin land wekelijks spelen. Ook al komen ze uit de tweede- en derde divisie. Ik denk dat wij pas opgeroepen worden als we bij Ajax in het eerste spelen.' Hoe ziet jullie toekomst er eigenlijk uit? Niklas: 'Onze contracten lopen na dit seizoen af. We gaan nog wel met Ajax praten, maar we houden er rekening mee dat we vertrekken. Als we niet bij het eerste komen, willen we weg. We zijn nu op een leeftijd gekomen dat we een stap omhoog willen maken. We kunnen in Finland goed mee in de top, maar we blijven liever in Nederland.' Verklaar de stroeve seizoensstart eens? Niklas: 'Sowieso hebben we hier ieder jaar een heel ander team. In ons eerste jaar speelden we met jongens als Jason Culina en Michael Krohn-Deli. Ik denk ook dat het niveau dit seizoen wat lager is, omdat deze speleTs jong zijn en zich nog moeten ontwikkelen.' Henrik:'De stap van de Ai naar Jong Ajax is voor sommigen best groot. We speel den amper met jongens uit de A-selec- tie en missen wat geluk. Bovendien beschikken we niet over een echte spits.' Wat is jullie droom? Henrik: 'Ik wil ooit in Italië of Spanje keepen. Ik heb iets met Italië. Angelo Peruzzi was mijn held. Buffon vond ik goed en toen we met onze ouders in Rome waren hebben we lekker gege ten. Misschien speelt dat ook nog mee.' Niklas: 'Ja hoor, dat denk ik ook. Ik hoop ooit Champions League te spelen.' De volgende Ajax Jonge Schare-leden hebben kaartjes gewonnen voor de voetbalfilm Coal! The Movie. Zij zaten het dichtst bij de Ajax-opstelling in de wedstrijd tegen Arsenal en kun nen met een vriend(in) alle voetbal- avonturen van de tienjarige Santiago Munez meebeleven. De bioscoopkaartjes zijn voor Wouter Bol Raap, Martijn Borst, Inge Thijssen, Sjoukje Roestel en Falco Henzen. De zweethandjes gaan naar Niels Huijg, Tom Proosten, Wesley Ströms, Domi- que Pichel en Gerben Groenendijk. De voetbal is gewonnen door Tim van Houten. Allemaal gefeliciteerd! Amsterdam- Voor iedere Champions League thuiswedstrijd wordt een jonge Ajax-fan uitgekozen om mas cotte te zijn, als hij of zij lid is van de Ajax Kids Club. Onlangs had Senna Kost de eer om mascotte van Ajax te zijn tijdens de wedstrijd tegen ATsenal. Een heel bijzondere ervaring, want zo maakte hij zijn favoriete elftal van heel dichtbij mee. Als lid van de Ajax Kids Club kun je niet alleen deelnemen aan bijzondere acti viteiten, maar de leden krijgen ook nog eens een welkomstpakket met o.a. een exclusieve Ajax Kids Club-pet, de Kids Club Card waarmee kaartjes kun nen worden gekocht voor thuiswed strijden van Ajax en vier keer per jaar het eigen clubblad op de deurmat. Meer informatie over deze leuke club? Kijk dan op www.ajax.nl/kids of bel Ajax Supporterszaken 020 - 3111444.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 11