De groeispurt van Sneijder 4# fi Meer dan een twee-leuke-momenten-man 114** i jl www.ajax.nl uitgave van de supportersvereniging ajax in samenwerking met afc ajax Wie is Fontein? Ziekenboeg Stadionverboden Mj wel. 9 W 'M 1* ABN AMRO 23 SEPTEMBER 2005 13' JAARGANG ADVIESPRIJS: 1,60 WWW.AJAX.NL Ajax buigt voor AZ Alkmaar - Twee momenten van slechts twee minuten brachten AZ de winst. Twee keer Arveladze en twee keer Perez waren genoeg om twee goals van Sneijder teniet te doen. En zo verloor Ajax in de nog prille competitie zes punten aan twee directe concurrenten (ook Feyenoord thuis) voor het kampioenschap. Dringend gevraagd: goals. Want met veldoverwicht alleen komt Ajax er niet. Door Erol Erdogan Voorafgaand aan het duel in de Alk- maarderhout werd er gesproken van allerlei kleine duelletjes binnen de eigenlijke wedstrijd. Danny Blind ver sus zijn tactisch leermeester van Gaal, bijvoorbeeld. Wie de relatie tussen beide coaches kent, weet wel beter. Na afloop ontkende Blind die rivaliteit dan ook ten stelligste: 'Daar was ik absoluut niet mee bezig. Geen seconde. Er was maar één ding van belang: hoe gaan we zo goed als moge lijk de wedstrijd in?' Het eerste halfuur in Alkmaar was een voortzetting van Ajax' goede spel in Praag, tegen de plaatselijke Sparta nen. Net als in Tsjechië w%s de bezet ting op het middenveld in de eerste fase goed, met controlerende taken vooT Olaf Lindenbergh en Tomas Gala- sek. Met deze twee routiniers bracht Danny Blind niet alleen rust op het middenveld van Ajax, hij zorgde met het inpassen van deze spelers ook dat anderen beter zijn gaan functioneren. Hedwiges Maduro kan in balbezit met een gerust hart vanuit de defensie doorschuiven en Wesley Sneijder heeft niet telkens het gevoel alles, zowel ver dedigend als aanvallend, op te moeten lossen. Hij kan veel beter z'n taak (aan vallende middenvelder) uitvoeren, in de wetenschap dat de twee technische klusjesmannen Tomas Olaf corrige rend werk verrichten. In balbezit valt verder op dat Sneijder soms links voorin komt (als Babel naar binnen trekt) en soms op '10' (in de as achter de spits). Beide tactische varianten zor gen voor de nodige verrassing en afwisseling. AZ wist zich geen Taad met dit sterk bezette middenveld. Althans, zo'n der tig minuten. Ajax had al ha een kwar tier op 2-0 kunnen staan, als het schot van OJaf Lindenbergh niet op de lat maar in het doel was gegaan. Binnen een paar minuten was de Amsterdamse controle over het duel totaal verdwenen en stond het van de weeromstuit 2-1. Of het nu kwam door een discutabele beslissing van scheids rechter Roelof Luinge of door het geweldige 'Torinstinkt' van Shota Arve ladze (twee keeT raak); op die manier een voorsprong weggeven geeft te denken. Onder grote druk blijkt de ver dediging van Ajax wankel en ziet de organisatie er af en toe onbeholpen uit. In de achterste linie ontbreekt het aan een speler die stabiliteit en rust brengt. Wesley Sneijder, de laatste weken zeer trefzeker, maakte voor rust nog de ver diende gelijkmaker, met een fraaie vrije trap. Lees verder op pagina 2 Wesley Sneijder (21) is dit voetbaljaar zeer gedreven, omdat hij z'n 'slechtste seizoen ooit' zo snel mogelijk wil vergeten. Hij reageert niet negatief, blijft rustig, wacht zijn kansen af en pakt ze. 'Vorig jaar was ik soms verkeerd bezig.' Door Patrick Leemans Heb je nu het idee weer op de goede weg te zijn? 'Ik zit in ieder geval lekker in mijn vel. Ik heb veel geleerd van het vorige sei zoen en ben daar sterker uitgekomen. Voorheen bleef ik te lang bezig met een bepaald duel. Ik ben bijna één jaarlang de man van Schotland-thuis geweest. Ik weet nu dat ik niet alles op één wedstrijd kan baseren. Dat ik con stanter moet presteren en me over de volle negentig minuten in teamver band moet laten gelden. Ik wil niet de twee-leuke-momenten-man zijn.' Toch zijn er altijd dingen voot verbete ring vatbaar. 'Ik weet heel goed wat mijn kwalitei ten en minpunten zijn. Zo moet ik bij voorbeeld beter opletten in de omschakeling en mijn man niet uit mijn rug laten weglopen. Blind hamert daar continu op. Ik boek daarin steeds meer progressie. Voorheen was ik daar wat slordig in. Ik was ofte gemakzuch tig of met andere dingen in het veld bezig. Soms speelde ik alleen mijn eigen wedstrijd en liep ik mezelf over de kop, omdat ik per se de beslissende pass wilde geven.' Amsterdam - Nog voor zijn aantreden is de nieuwe algemeen directeur van Ajax al door verschillende criticasters beoordeeld. Maarten Fontein zou veel te weinig een voetbalman zijn, te geaf fecteerd praten en Ajax te veel zien als een leuke afsluiting van zijn loopbaan. Maar de mensen die hem kennen zijn nog niet aan het woord geweest. Ajax Life ging op zoek naar bekenden van Fontein. Uit hun verhaal blijkt dat de nieuwe directeur in ieder geval een eerlijke kans moet krijgen. Lees verder op pagina 5 Amsterdam - Goed nieuws! Maxwell staat begin oktober weer op het voet balveld. De Braziliaan begint dan - na een afwezigheid van vijf maanden - met zijn individuele training. Vorig seizoen scheurde 'Maxi' zijn -voorste kruisband af in de bekerwedstrijd tegen Willem II. Doelman Maarten Stekelenburg kan zo langzamerhand ook weer met de training beginnen, maar het zal nog zeker vier tot zes weken duren eer hij wedstrijdfit is. Voor diens schouderblessure staat circa drie maanden. Nicolae Mitea herstelt volgens schema van zijn kruisbandope ratie. Daar staan over het algemeen zes tot negen maanden voor. Nigel de Jong ontbrak tegen AZ niet vanwege een blessure, maar door privé-omstandigheden. De Ajacied was namelijk goed bevriend met Luciano van den BeTg, de 21-jarige ver dediger van Stormvogels/Telstar die vorig weekeinde bij een verkeersonge val om het leven kwam. Beiden kenden elkaar van kinds af aan. De Jong ont brak een dag later ook op de ochtend- tTaining. (SZ) De KNVB heeft de regels aangescherpt. Wat is nu de sanctie als je niets ver moedend en enthousiast een fakkel opsteekt? En wat gebeurt er als je dat met een jointje doet? Lees verder op pagina 12 Zeg Johan, Als ze ah wordt Ajax kampioen H eerste eindigen denk je? 2^ 1 u Das logies. Meer mogelijk maken L m Lees verder op pagina 2 Twee goals van Wesley Sneijder waren niet genoeg tegen AZ.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1