Voor alle Ajax-fans Ajax volgens Spijkerman SERVICE Ajax Life nummer 4 23 september 2005 Gefeliciteerd! Als je dit leest, ben je al lid van de grootste fanclub van Nederland. En zo hoort 't ook, als rechtgeaarde Ajacied. Ken jij supporters van Ajax die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat dit de leukste club van Nederland is. Je krijgt van de Supportersvereniging voor ieder lid dat je aanbrengt, een schitterende trendy Ajax-rugzak cadeau (foto rechts). Op op, dus zorg dat je er snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.ajax.nl, button SVA. Vermeld daar de gegevens van het nieuwe lid, maar ook je eigen gegevens voor de rugzak. Nieuwe leden tus sen de 13 en 17 jaar worden automatisch lid van De Jonge Schare. Voor de kinderen onder de 13 jaar is er de speciale Kids Club (zie pagina 13 van deze krant) met een eigen Kids Club blad en fantastische aanbiedingen. Ajax Live "Offer sve^ 101 BB 0900-000.50 jfl 0900-9— .50.57 OfM. 0980-998.50.57 OMiMDjMiM? poly DJ Tiësto - Eredivisie: de wedstrijden 310066 710066 Brace ft. Ali B - Hartendief 307107 707107 The Game - Dreams 305200 705200 Snoop Dogg - Ups Downs 305195 705195 Gwen Stefani - Cool 308377 708377 Of BB 0900 900.50.57 Middenhovenweg 15, 1502 EC Zaandam, NL Tel.: 075-6160663 Fax:075-7717450 ^°0Tersvete<^ JAARGANG 13, NUMMER 4 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 2005 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. I S P O R T 8, W E D I A\ www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Aiaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Medewerkers: Sander Berends, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Patrick Leemans, Robert Toret Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Chiel Wilbers Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP VRIJDAG 7 OKTOBER 2005 Vorig jaar eindigde Ajax - Roda JC in i-o. Yannis Anastasiou maakte in de 8gste minuut de bevrijdende en winnende treffer tegen zijn oude ploeg. Ajax-ATsenal Champions League Dinsdag 27 september Aanvang: 20:45 uur De voorverkoop voor deze kraker eindigt op maandag 26 september om 18:00 uur. Tot die tijd kunnen clubcardhouders een kaartje kopen. Prijzen variëren van 31,25 tot 74. Sparta-Ajax Holland Casino Eredivisie Zondag 2 oktober Aanvang: 12.30 uur Verplichte buscombi Ajax uitkaarthouders kunnen tot 24 september 18:00 uur een kaartje kopen. De prijs bedraagt 28,03. Een persoonsgebonden uitkaart en legitimatie is verplicht. Ajax-FC Thun Champions League Dinsdag 18 oktober Aanvang: 20:45 uur De losse kaartverkoop voor deze wedstrijd start op zaterdag 1 okto ber 9:00 uur. Maximaal 4 entreebe wijzen per (seizoen)clubcard. 19,50 tot 40,-. En tegelijkertijd een spits uit de eigen jeugdopleiding met spoed rijp maken voor Ajax 1.' Nog 'n gedaantewisseling: je staat 's ochtends op als directeur van de Amsterdam ArenA. Je neemt niet direct ontslag, maar gaat aan het weTk. Wat verandert eT? 'Het is 2005, ik vind het achterlijk als je nu nog stadions bouwt waar het dak niet van dicht kan, we hebben er al heel wat keren profijt van gehad. Alleen nog even een oplossing voor de afvoer van een pak sneeuw bedenken en er hoeft nooit meer een wedstrijd niet door te gaan vanwege slechte weer somstandigheden. Misschien toch één verandering: tijdens de wedstrijden gewoon weer iemand met warme- worst-verkoop. Op de tribune, van die lekkere smeuïge Hema-worst.' Er is een spandoekenwedstrijd voor Ajax-supporters. Wat komt eT op het spandoek van Jack Spijkerman te staan? 'MET LITMANEN EN BLIND WEET JE ZEKER DAT AJAX WINT. Ik roep al een jaar dat Blind en Litmanen samen Ajax 1 moeten gaan doen. Blind is er al tot mijn grote tevredenheid, nu Litmanen nog. Ik weet namelijk zeker dat Jari die jongens nog heel wat kan leren over het spel op de 10, over inzet, over trai nen. Hij zou bijvoorbeeld Ryan Babel misschien wel kunnen overtuigen dat hij na iedere training nog minstens een halfuur zijn linkerbeen moet gaan trainen.' Waarom raad jij Ajax-suppoTters aan naar Café de Sport te kijken? 'Omdat het een programma is waarin voetbal serieus genomen wordt, maar waarin ook om voetbal gelachen mag worden. Er zijn sportjournalisten die vinden dat cabaretiers zich niet met voetballen moeten bemoeien, maar ik zou niet weten waarom niet. Hum- berto zit er als de deskundige, ik zorg voor de leuke momenten en fragmen ten. Het is dus meer dan alleen maar napraten over de competitie.' Café de Sport, iedere zondagavond om half elf bij Talpa. Ajax-Roda JC Holland Casino Eredivisie Zaterdag 25 september Aanvang: 20.15 uur Deze wedstrijd is een dag ver vroegd in verband met de CL-loting. Ajax speelt aanstaande dinsdag namelijk thuis tegen Arsenal. Indien er nog kaarten beschikbaar zijn is er stadionverkoop zonder clubcardverplichting. Er is geen ver koop voor Roda JC-fans. Prijzen variëren 12,25 tot 40,25. Geen Kopspijkers meer, maar spijkers met koppen over het Nederlandse voetbal. In Café de Sport bij Talpa zorgt presentator Jack Spijkerman voor de vrolijke noot. Jack Humberto, biertje, borrelnootje en voetbalhumor: Café de Sport. Wie was jij, voetballend op de school- pleintjes of op stTaat? 'Voetballen op schoolpleintjes en op straat deden we veel in IJmuiden. Vooral putten. Dat wil zeggen: drie tegen drie, de put aan de ene kant in de goot en een put aan de andere kant in de goot, en dan met een tennisbal maar voetballen. De bal verdween wel om de haverklap in de put, maar die viste je er dan weer uit. Op het pleintje voor onze lagere school in IJmuiden voetbalden we ook veel, maar helaas, de bal kwam dan zeer regelmatig in de tuin van Snorretje terecht, de conciërge van de school die de bal dan voor een week in beslag nam. Ik fantaseerde niet zo vaak een andere voetballer te zijn, behalve als ik op doel stond, dan was ik Piet KTaak, de legendarische keeper uit IJmuiden. Later was ik natuurlijk Heinz Stuy.' Wat is jouw indrukwekkendste Ajax- herinnering? Dat zijn er twee. Ik was in Wenen, in 1995, erbij. Wat al eerder ook grote indruk maakte was de aanhang van AC Milan, die onlangs het verlies na afloop een staande ovatie gaf aan Frank Rijkaard. Moment twee was ooit bij een training van Ajax naast de Meer. Zonder erg stond ik per ongeluk op in plaats van naast het trainings veld, een doodzonde. Ik had niets in de gaten, zag alleen dat eT vijf ballen op een rij weTden klaargelegd, en vervol gens werden die vijf ballen door Frank Rijkaard, Danny Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer en Jari Litmanen snoei hard mijn kant op geschopt. Ik kon die avond tegen mijn vrouw zeggen: "De godenzonen hebben gericht op mij geschoten, maar ik heb het overleefd".' Stel: je bent voor één maand Martin van Geel, in een periode dat spelers- transfers mogelijk zijn. Wat zou jij doen? 'Rosenberg inpakken, een strik erom heen, en "Toedeloe!" op zijn Zweeds roepen en Klaas Jan Huntelaar kopen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 15