SUL Toekomsttalent: Jan Vertonghen Stoelendans bij de jeugd Party at my crib! JONGE SCHARE frrm Coal! Kick Off 5x2 kaartjes Ajax Kids Club Wie doet wat? /~W] Ajax Life nummer 4 23 september 2005 Hoe een voetballertje de droom leeft van alle andere jongens ter wereld die ooit tegen een bal hebben getrapt. Op het witte doek wordt zelden een film over de populairste balsport ter wereld vertoond. Het voetbalpubliek is immers kritisch en heeft een uitge sproken mening. Voor alle gefrus treerde recreatievoetballers die hun loopbaan al in een vroegtijdig sta dium zagen stTanden, is de film Coal een aardig geneesmiddel. De film als verlengstuk van je eigen mislukte carrière. Maar voor de talentvolle Ajax Jonge Schare-leden is slechts één boodschap van belang:'Waar een wil is, is een weg'. In Coal! Kick Off verhuist het Mexi caanse voetballertje Santiago Munez op tienjarige leeftijd naar Amerika. Daar wordt hij ontdekt door een scout, waarna er een groots voetbal- avontuur in Engeland volgt. Dit alles speelt zich af bij Newcastle United. Omdat Patrick Kluivert er destijds nog speelde, zien we de 'Wesp van Wenen' ook even voorbij komen, samen met andere voetbalgroothe den als Raul, Beckham en Zidane. Munez krijgt een unieke kans in Engeland, het land waar voetbal belangrijker is dan het geloof. Hij moet een contract verdienen en dat valt niet mee. Modder, koude wind, rake klappen van zijn medespelers, persoonlijke problemen, blessures en de verleidingen in het voetballeven zijn slechts enkele hindernissen die hij moet overwinnen om zijn doel te bereiken. Ajax Jonge Schare geeft in totaal tien bioscoopkaartjes weg voor deze voetbalfilm. Alleen leden kun nen hiervoor in aanmerking ko men. Daarvoor dienen zij de vol gende vraag goed te beantwoor den: voorspel het basiselftal van Ajax in de komende CL-wedstrijd tegen Arsenal? Mail je antwoord voor dinsdag 27 september naar redactie@svajax.nl. Ajax Jonge Schare geeft als troostprijs ook nog vijf zweethandjes weg. De film is vanaf 29 september in de Neder landse bioscopen te zien. Jan Vertonghen op de Toekomst met zijn jeugdtrainer van het Belgische Cerminal Beerschot Antwerpen, Urbain Haessaert. Volledige naam... 'Jan BeTt Lieve Vertonghen. Bert komt van Hubert, mijn opa van moeders kant. Lieve komt van mijn oma van vaders kant.' Geboren... 'Op 24 april 1987 in Sint-Niklaas in Bel gië.' Positie... 'Meestal speel ik linkshalf of links in het centrum van de verdediging. Ik train met Jong Ajax en als ik daar niet kan meespelen dan voetbal ik in de Ai.' Nadat ik mijn contract tot 2008 had getekend... 'Maakte ik een doelpunt in mijn eerste wedstrijd voor Jong Ajax. Daarna heb ik nog wat gedronken en een groot stuk taart gegeten.' Mijn ouders... 'Betekenen heel veel voor me. Ik woon hier in een gastgezin, maar ik spreek ze minimaal om de twee dagen. Ze Amsterdam - De opmerkzame volgers van De Toekomst hebben 't al gezien: in de jeugdopleiding hebben de Ai, A2, Dg en de E3 een andere trainer. De roodwitte verantwoordelijken leggen hun 'transfer' zelf aan jou uit. Sonny Silooy:'Ik heb intern mijn ambi ties kenbaar gemaakt. Ik wilde een stapje hoger. De Ai is een mix van eer ste- en tweedejaars. Ik ben nu veel meer tactisch aan het trainen. Dirk de Groot is mijn assistent. Dat is wel grap pig, want 'Monsieur Le Grand' was mijn eerste trainer toen ik als spelertje naaT Ajax kwam.' Aifons Croenendijk: 'Ik moest afwach ten wat eT op me af zou komen. Er moesten aanvankelijk nogal wat posi ties worden opgevuld. Na twee jaar als assistent-trainer bij Sparta, werk ik nu op een ander niveau bij Ajax met alle maal goede voetballers om me heen. We gaan er een mooi seizoen van maken, waarbij ik zoveel mogelijk spe lers zo goed mogelijk wil afleveren. De meeste jongens zijn eerstejaars A- junior. Daarnaast train ik Jong Ajax, samen met John van den Brom. Ik ben nu druk bezig met twee elftallen. Of dat niet teveel van het goede is? Dat zal moeten blijken. Voorlopig heb ik het hier erg naar mijn zin.' Wilco van Buuren: 'De afgelopen drie jaar trainde ik de Ci van NEC en deed ik wat scouting- en analysewerk voor die club. De twee jaar daarvoor trainde ik Ajax B2 met jongens als Ryan Babel, Hedwiges Maduro, Kenneth VermeeT en Urby Emanuelson. Dit jaar train ik Ajax D3. Verder ben ik toegevoegd aan het scoutingapparaat en ga ik analy ses maken voot het eerste elftal.' Peter van der Hengst: 'Ik was vorig sei zoen leider van de E2 en het jaar daar voor assistent-trainer van Bob de Klerk bij de zaterdagamateurs. Afgelopen seizoen werd de E2 getraind door Simon Tahamata en Arnold Mühren. Twee trainers op een elftal bleek in de praktijk niet goed te werken. Er kwam een plekje vrij en Arnold heeft mij toen aanbevolen bij Danny Blind. Ik ken de club, heb een goede invloed op kinde ren en ouders. Dit seizoen hoop ik veel plezier met de jongens te beleven en ze lekker aan het voetballen te krijgen.' komen naar iedere thuiswedstrijd en als het uitkomt, gaan ze ook naar de uitwedstrijden.' Als ik een dag vrij ben... 'Dan ga ik naar België of ik spreek af met Sophie, mijn Nederlandse vriendin. Ze woont hier in Amsterdam Zuidoost.' Het spannendste plekje in mijn geboor testad Sint-Niklaas... 'Pfff... ik denk het Apostelplein. Daar zitten alle kroegjes. Er wonen ongeveer twintigduizend mensen in Sint- Niklaas. Alle kinderen uit de regio gaan er naar school. Er zijn geloof ik wel zeven middelbare scholen. Laatst haal den we het nieuws, omdat koning Bou- dewijn er een markt met onder grondse parkeergarage opende!' Cekste ervaring op een voetbalveld... 'Toen ik nog bij VK Tielrode speelde, bestormden de ouders van de tegen partij het veld, omdat ze het niet eens waren met een beslissing van de scheidsrechter. De politie moest uit eindelijk zelfs tussenbeide komen. Het was een halve finale voor de beker. Ik was toen tien jaar, denk ik.' De Belgische nationale ploeg... 'Speelt momenteel niet zo goed. Verder valt er niets over te vertellen. Er loopt geen enkele international bij een top club. Ik was zelf een tijd aanvoerder van het jeugdteam onder 17 jaar, maar nadat ik naar Ajax ging en twee keer moest afzeggen vanwege mijn VWO- studie, heb ik niets meer van ze gehoord. Dat zal daar wel slecht geval len zijn.' Belgen hebben het moeilijk bij Ajax, omdat... 'Ze simpelweg niet gewend zijn dit sys teem te spelen. De meeste Belgen spe len 4-4-2. Ik speelde in de jeugd bij G BA al 4-3-3 en zit nu drie jaar in de oplei ding, dus ik hoop dat dit voor mij niet meer geldt. Zij zaten ook korter bij Ajax. Ik ben niet bang dat mij hetzelfde overkomt.' John van den Brom... 'Is een goede trainer. Hij staat dicht bij de spelers en heeft een goed contact met de jongens. Hij weet precies wat er speelt en praat veel.' Mijn favoriete Belgische muzikant... 'Axl Peleman. Dat is rustige gitaarmu ziek. Verder houd ik van Coldplay en de Chemical Brothers. Die heb ik laatst live gezien op het festival Rock Weroh- ter.' De mooiste actrice die ik ken... 'Angelina Jolie. Een mooie vrouw met een fantastisch lichaam. Alles zit op de goede plek.' Over tien jaar is mijn droom uitgeko men en... 'Speel ik voor een Engelse topclub. Het maakt me niet uit welke.' De Ajax Kids Club is voor de jongste Ajacieden. De club met de kleinste dappere strijders bestaat dit seizoen vijf jaar en viert feest! Als lid van de Ajax Kids Club kun je deelnemen aan bijzondere activiteiten. De leden krijgen ook nog eens een wel komstpakket, een exclusieve Ajax Kids Club-verrassing, de Kids Club CaTd waarmee kaartjes kunnen woTden gekocht voor thuiswedstrijden van Ajax en vier keer per jaar het eigen clubblad op de deurmat. Het lidmaat schap bedraagt 17 euro per jaar. Kijk op www.ajax.nl/kids en vul het aanmeldingsformulier in. Meer infoT- matie over deze leuke club? Bel Ajax SupporteTszaken 020-3111444 Hoofd opleidingen: John van den Brom. Jong Ajax: John van den Brom en Alfons Groenendijk. Ajax Ai: Sonny Silooy. Ajax A2: Alfons Groe nendijk. Ajax Bi: Maarten Stekelen burg. Ajax B2: Robin Pronk. Ajax Ci: Wim Kwakman. Ajax C2: Arnold Mühren. Ajax Di: Heini Otto. Ajax D2: Bryan Roy. Ajax D3: Wilco van Buuren. Ajax Ei: Patrick Ladru. Ajax E2: Simon Tahamata. Ajax E3: Peter van der Hengst. Ajax Fi: Dennis de Haan. Jong Ajax is dit seizoen in handen 3 van John van den Brom en Alfons L Croenendijk. Zo kan 't ook. Dit zijn niet de Daltons, maar de neefjes Bastiaan van der Most (Ajax), Kevin Berlijn (Feyenoord) en Kevin Westdijk (PSV).AIs een van de clubs wint, slaan ze elkaar niet in elkaar maar volgen er welgemeende felicitaties. En dat is mooi, want de jeugd heeft de toekomst. Is je zoon, dochter, kleinzoon of klein dochter geboren na 1 juni 2005? Maar hem of haar dan lid van de Ajax Kids Club. Het nieuwe lid ontvangt een fan tastisch Ajax-babypetje als extra cadeau!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 11