A A r 1 Kracht verslaat onmacht De Deense muur geslecht Wat kan Juanfran? ABN-AMRO Opvolger Arie van EIjden Ajax Life volgt de Champions League Nu Urby Emanuelsori zich razendsnel ontwikkelt op de linksbackpositie, vraagt Ajax Life zich af hoe goed Juan fran is. De voormalig Spaans interna tional is de beoogd opvolger, zeker tij delijk, van Maxwell. Juanfran werkt op de trainingsvelden van de ArenA kei hard om zo snel mogelijk fit te worden. Wat kunnen we van hem verwachten? Lees verderop pagina 7 Zeg Johan, wordt fljax kampioen pioen a| yi A!s zeab eerste eindigen wel. Das logies. Meer mogelijk maken Maarten Fontein treedt per 1 novem ber 2005 in dienst bij Ajax. De 53-jarige zakenman volgt directeur Arie van Eijden op. Van Eijden zou uiterlijk tot 1 april 2006 bij Ajax blijven, tenzij er in een eeTder stadium een geschikte kan didaat zou worden gevonden. De Alge mene Vergadering van Aandeelhou ders (AVA), die op 28 november plaats vindt, moet officieel nog goedkeuring geven. Maarten Fontein speelde voet bal bij ASC (Oegstgeest) en F1VV (Den Haag) en schopte het tot cricket-inter national. Ook in het bedrijfsleven was hij succesvol. Momenteel is hij voor Unilever verantwoordelijk voor de divi sie ijsproducten in Azië, Australië en Afrika. Markus Rosenberg verbeeldt de onmacht van Ajax tegen Feyenoord. Vier dagen na de euforische overwinning op Brpndby IF dompelde Feyenoord Ajax in rouw. Op basis van fysieke kracht en dankzij twee prima spitsen wonnen de verdedigend spelende bezoekers van het onmachtige Ajax. Doot Amout VeTzijl Deel i van de doelstelling, plaatsing voor de Champions League, is gehaald. De aanloop naar Deel 2, meedoen om de titel, wordt gekenmerkt door een valse start. Tegen Feyenoord speelde Ajax uiterst moeizaam en voorspel baar. Een week eerder, in Roosendaal tegen RBC, liep dat nog goed af. MaaT de geslepen Rotterdammers profiteer den optimaal en dat was pijnlijk. Ajax was niet in staat het Deense huzarenstukje te herhalen. Flet felle en fysiek sterke Feyenoord was technisch gezien lang niet zo goed. Maar bij Ajax ontbrak de echte scherpte om de zege uit het vuur te slepen. Ook al creëerde de thuisclub beduidend meer kansen. 'De eerste tien minuten waren goed. Daarna werd het slordiger. Bij balver lies werd er niet goed doorgedekt. Daardoor kwamen we in de proble men. Feyenoord beschikt oveT twee spitsen die doeltreffend zijn en wij waren dat niet', wees Danny Blind op de zere plek. Julien Escudé vergat in de eerste minuut na rust door te dekken op Salo mon Kalou. Die benutte de ruimte en stelde Dirk Kuyt in staat 0-2 te maken. In de eerste helft leidde ongelukkig balverlies van Nigel de Jong de 0-1 in van Kalou in. Net als tegen Brpndby maakte de middenvelder een kostbare fout, die resulteerde in een tegengoal. De mindere periode van Nigel de Jong en de onmiskenbare vormcrisis van Ryan Babel zijn vervelend, maar ver klaarbaar. Ook Hedwiges Maduro kon zondag zijn stempel niet op het duel drukken. De nederlaag bewijst dat het jonge Ajax nog niet over voldoende veer kracht bezit om continu een serie goede prestaties neer te zetten. Net als vorig jaar geldt de jonge gemiddelde leeftijd van de spelersgroep als een veel gehoord excuus. Afgelopen zon dag bleef routine, in de personen van Lindenbergh, Charisteas en Galasek, op de bank. Alleen de Griek viel in de tweede helft in. Maar toen was de nederlaag al onontkoombaar. Geluk kig duurt de competitie nog 32 wed strijden en heeft Ajax nog even de tijd door te groeien. Ajax Life doet dit seizoen uitgebreid verslag van Ajax' vorderingen in de Champions League. Lukt het de jonge, maar o zo getalenteerde spelersgroep van Danny Blind de eerste groepsfase te ovedeven? De eerste opgave is vol gende week woensdag in Praag. Ajax Life verschijnt een weekje later dan gebruikelijk (vrijdag 23 september) om jullie op de hoogte te houden. Wo. 14 september: Sparta Praag - Ajax Di. 27 september: Ajax - Arsenal Di. 18 oktober: Ajax - FC Thun Wo. 2 november: FC Thun - Ajax (in Bern) Di. 22 november: Ajax - Sparta Praag Wo. 7 december: Arsenal - Ajax Ajax opent de Champions League volgende week woensdag met de uit wedstrijd tegen Sparta Praag. Arsenal en het onbekende FC Thun zijn de twee andere teams waarmee Ajax in de weer gaat in Poule B. Er moest bergen werk verzet worden vooTdat het verblijdende ticket naar de Europese masterclass eindelijk binnen was. Elf stugge Denen toon den zich over twee duels een kei harde noot om te kraken. Op basis van wilskracht en technische supre matie slaagde Ajax er uiteindelijk in Brpndby IF te verslaan. Na het 2-2 gelijkspel in de uitwedstrijd, volstond de 3-1 overwinning in de Amsterdam ArenA ruimschoots. Het bleef lang spannend. De Deense kampioen leidde bij de rust met 0-1. Ryan Babel en twee keer Welsey Sneijder zorgden ervoor dat Ajax alsnog aan de goede kant van de score bleef. Deelname aan de Champions League is ieder jaar weer een must. Het start- geld alleen al bedraagt 3,5 miljoen euro. Daar komt per gewonnen wed strijd of gelijkspel nog een forse pre mie bovenop. Maar belangrijker nog is de ervaring die het jonge Ajax op het Europese podium kan opdoen. Want alleen van echte topwedstrijden wor den spelers als Babel, Maduro, Sneijder en De Jong beter. In de poule waarin Arsenal de grote favoriet is, lijken kan sen te liggen. Sparta Praag staat in de steigers en FC Thun loopt op z'n tenen. De Tsjechen zijn de eerste opponent van Ajax. Het middenveld is de slag ader van Sparta. Als Ajax erin slaagt die lam te leggen, moet de opgave in Praag te doen zijn. Lees verder op pagina 8 9 Steven Pienaar begrijpt niet waarom doelpuntenmaker Ryan Babel zo serieus blijft.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1