Ik wist dat het groots was, maar dit had ik niet verwacht Zetei *®n Ajax Life nummer 2 19 augustus 2005 I Open Dag groot feest Kees (n), Nick (10), Rein (g), Tom (13), Sonnie (12), Jeroen (14), Pascal (n) en Tristan (13) kennen elkaar geen van allen, maar zijn gek van Ajax en joelen bij iedere mooie 'panna'. Inderdaad, niemand hoeft zich te vervelen. Natuurlijk is de spelerspresentatie het absolute hoogtepunt van de dag, maar tot die tijd kan iedereen zich naar hartelust uitleven. Zo verma ken de jongste Ajaciedjes zich opperbest in het Ajax Kids Club Dorp. Daarachter, op de voetbalvel den van De Toekomst, kan iedereen aan zijn tech niek werken bij de spelonderdelen van de Preda tor Cup. Supporters die willen uitrusten, kunnen op de foto met een Europa Cup. De 12-jarige Son nie uit Weert vermaakt zich dan ook opperbest, al moest hij daar wel wat voor over hebben.'Ik stond op om kwart voor zes en om kwart voor zeven zat ik met mijn vadeT in de trein,' zegt hij.'We volgen Ajax vooral op de televisie. Als ze in de buurt spe len, gaan we wel eens kijken maar nu werd het tijd om eens een keeT naar de Open Dag te gaan. Ik moet zeggen dat ik het een goed opgezet eve nement vind,'vult vader Pascal (35) aan. Laura Metiary (21) en haar nichtje Viënthy (13) heb ben ondertussen heel andere dingen aan hun hoofd. Zij staan al ruim van tevoren in de rij voor een handtekening en een foto van hun favoriete spelers. Dat zijn respectievelijk Nigel de Jong ('een spontane jongen waar je vaak mee kunt lachen') en Daniel de Ridder ('gewoon een lekker ding').'Ik ben vooral mee om mijn nichtje met hem op de foto te zetten,' zegt de rechtsbuiten van Theole.'lk hoop niet dat hij straks in die andere rij gaat staan om daaT handtekeningen te geven. Dit is de derde keer dat ik op een Open Dag ben en ik ga ook geregeld naar trainingen kijken. Dat komt omdat ik in Utrecht studeer. Dan is Duivendrecht niet zo heel ver.' Terwijl de meidengroep Raffles en volkszanger Wolter Kroes het publiek al aardig opwarmen voor de apotheose, staan Jan Otten (39) en zijn vriendin Joyce (21) even lekker in de schaduw van een biertje te genieten. Jans zoon Wesley (15) staat ook al in een rij met enkele honderden handteke- ningenjageTs. Vaderlief hoopt dat Ajax de fans dit seizoen eens gaat vermaken in het stadion. 'Momenteel komen ze maar moeilijk tot scoTen. Dat zag je ook maar weer tijdens het Amsterdam Tournament. Vorig seizoen liepen hieT nog een paar "grootbekken" rond, maar dat is nu wat min der. Er is er bij Ajax maar één die de baas is en dat is de trainer. Die voetballers moeten zich alleen bezighouden met voetballen, want daar worden ze vooT betaald,' begint Otten stevig. 'Ik vind dit trouwens wel een mooie dag, hoor Het is gezellig met een hapje, een lekker biertje en een gratis kopje koffie. Alleen die geluidman is niet in vorm. Moet je horen wat een ruis!' besluit de Ajacied uit Zevenaar. HANDTEKENINGEN Rond één uur staat het hele parkeerterrein vol met supporters. Kleine kinderen nemen bezit van de schouders en nek van hun ouders en filmca mera's en fototoestellen worden ingesteld. Caba- ratier/ presentator Jörgen Raymann toont zich Vervolg op pagina 7 Vlak voor de spelerspresentatie genieten Nicola (12), Han (5), Dana (35), Koen (6) en Jürgen (44) even van de brood nodige lunch. De Open Dag vergt natuurlijk veel van je energie. LUCKY AJAX Terwijl De Toekomst rond de klok van elf uur uit zijn voegen barst als Lucky Ajax tegen een artie stenteam speelt (5-1 overwinning voor de Ajacie- den, met een eervolle vermelding voot doelpun tenmaker Humberto Tan), genieten Dana (35), Nicola (12), Han (5), Koen (6) en Jürgen (44) in de schaduw van een welverdiende brunch. Het gezin komt uit Aalsmeer en bezoekt de Open Dag voor de eerste keer. 'Ik heb toevallig vakantie en we zagen de aankondiging op het Internet,' zegt Jür gen. 'Toen we bij de loopbrug aankwamen, was het wel eTg druk, maar geen gekkenhuis. Alles is goed georganiseerd. De jongens vermaken zich uitstekend, want er is genoeg voor ze te doen.' AMSTERDAM - De traditionele Open Dag van Ajax trok dit jaar meer bezoekers dan vorig seizoen. De aanhang maakte kennis met de nieuwe aankopen en kon zich naar hartelust uitleven in de spectaculaire attracties. Het was een geslaagd openingsfeest van - hopelijk - een fantastisch seizoen. Door SandeT Zeldenrtjk Opeens staan ze stil. Twee vrouwen en kinderen, waarvan één in een rolstoel. Aan het eind van het smalle straatje tussen het trainingsveld en het nieuwe supportershome scheiden beide wegen zich. De ene moeder gaat naar links om via de loopbrug naar parkeerterrein P2 te wandelen, de ander moet noodgedwongen omlopen via de sporthallen van Borohland, omdat er geen rol stoelvoorziening is.'Vorig jaar deden we dat ook. Het is een klein stukje om, maar dat hebben we er graag voor over,' zegt ze. Achter de moeders lopen tientallen supporters met rasse schreden naar hetzelfde parkeerter rein. Men hanteert een speciale wandelpas die altijd opvalt bij mensen die naar het stadion gaan. Het is sneller dan wandelen, maar nog net geen snelwandelen. Ook al zijn mensen twee uur van tevoren aanwezig, hun loopsnelheid wekt de indruk dat Ajax ieder moment kan aftrappen. Vandaag is het tijdens de traditionele Open Dag niet anders. Vanaf Station Duivendrecht is het een kwartier 'snelwandelen' naar het evenemententerrein. De route brengt de roodwitte mars langs een golf baan en het is altijd leuk om de wederzijdse, nieuwsgierige blikken te zien. 'Slechte bal keTel,' schreeuwt een jongen op bekakte toon tegen een man van middelbare leeftijd die staat te slaan op de oefenbaan. Eén andere Ajacied fluit terwijl iemand net wil afslaan op een hole. De geïrri teerde blik vanwege het concentratieverlies is onbetaalbaar. Nee, de sfeer zit er deze woensdag al goed in. Op het parkeerterrein krioelt het van de mensen. Het lijkt wel een hoop mieren in Ajax-shirts. Boven bij de loopbrug heeft iedereen een duide lijk overzicht van de attracties. Mocht dat nog onduidelijk zijn, dan biedt de plattegrond in Ajax Life uitkomst, ledereen krijgt vandaag een gratis exemplaar bij binnenkomst. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door de tientallen vrijwilligers die Ajax ieder jaar weer helpen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 5