Ajax start in Vast&Goed Peter Jager (1977 -1980) Opmerkelijke Ajacieden shop 10% korting Transferstrop Aiax Life nummer 2 19 augustus 2005 de BOUD'S INN Juanfran en Rosales vormen de Spaans sprekende kolonie bij Ajax. Ajax opent het seizoen aanstaande zaterdag met een uitwedstrijd tegen RBC Roosendaal. Die ploeg wordt op voorhand al als degradatie kandidaat omschreven. Tot irritatie van de Belgische doelman Mark Volders. 'Dan kunnen we maar beter niet spelen.' Een dag na de uitwedstrijd tegen FC Groningen (i-o verlies, Ted.) blikt Vol ders al vooruit met Ajax Life. Op de vraag of hij genoeg planken en spij kers beeft besteld om zijn doel dicht te timmeren, reageert hij enigszins geërgerd.'ledereen schrijft ons nu al af voor dit seizoen. Oké, we hebben een moeilijke voorbereiding gehad en onze selectie bij elkaar moeten krassen. Ik weet dus ook wel dat het een moeilijk jaar wordt, maar als ik dan zie hoe we tegen FC Groningen speelden, reed ik redelijk optimis tisch terug naar huis.' Volders weet niet precies wat hij van de wedstrijd tegen Ajax moet ver wachten.'Het zal moeilijk worden. Ik vroeg aan mijn Belgische ploeggeno ten of het te vergelijken is met een wedstrijd tegen Anderlecht, maar zij zeiden dat het bij Ajax allemaal nog een stapje sneller gaat. PSV verspeelt ook punten bij SC Heracles. Ik moet nu geen gekke dingen gaan roepen, maar hopelijk kunnen wij de schade óók beperken. RBC moet zijn ambi ties niet naar Ajax leggen. Het belangrijkste is dat we zaterdag met een positief gevoel van het veld kun nen stappen.' Voor de doelman lijkt de wedstrijd tegen Ajax in ieder geval een mooie gelegenheid om zichzelf in de picture te spelen. Toch? 'Ik verwacht wel dat ik veel te doen krijg. Dan is het wel zo fijn als ik de eerste ballen lekker pak. Het liefst heb ik natuurlijk niets te doen. Ik speelde vorig seizoen tegen Anderlecht en toen kTeeg ik maar twee ballen. Daarom zal ik tegen Ajax zonder schrik in het veld staan.' ALMERE - Peter lager (47) begon ooit als korfballer. Hij belandde bij toe val onder de lat en leek een grote sensatie, totdat een chronische ziekte roet in het eten gooide. 'Ik ga iedere dag met pijn in mijn lijf naar bed.' Doot SandeT Zeldenrijk Als klein Amsterdams jochie was Jager niet andeTS dan zijn leeftijdgenootjes. Voetballen op straat was doodgewoon, alleen paste de Amsterdammer het iets aan: hij dook daarnaast met grote regelmaat op de keiharde straatste nen. Geregeld kwam hij thuis en moest zijn moeder de wonden verzorgen. Via een advertentie meldde hij zich aan voor een proeftraining bij Ajax. Met succes. 'Ik begon als rechtsbuiten. Op mijn veertiende moest ik een keertje op doel staan, omdat we geen keepers hadden. Na afloop van de training zei Bob Haarms tegen mijn moeder dat ik een geboren keeper was,' begint Jager in de kantine van FC Omniworld. Zo kon het gebeuren dat de blonde doelman op 19 oktober 1977 onder de lat stond in een kolkend Bulgaars sta dion voor ruim zeventigduizend toe schouwers. 'We speelden tegen Levski Spartak Sofia en ik was behoorlijk ner veus. Ik weet nog dat hun ster - Panov - zijn been brak en dat ik daar de schuld van kreeg. We wonnen daar met 2-1. Een fantastische herinnering.' Jager ging lekker, totdat het noodlot toesloeg.'Men constateerde de Ziekte van Scheuermann bij me. Dat scheen vaker voor te komen tussen je acht tiende en 22ste. Het is een groeistoor nis in het borstgedeelte van mijn wer velkolom, waardoor ik een kromme rug krijg. De artsen in het Lucas Zie kenhuis vertelden me dat ik op mijn dertigste al in een rolstoel zou kunnen zitten, of dat ik op een redelijke nor male manier zestig zou worden.' Anno 2005 is de gezellige spraakwater val 47 jaar, zit hij niet in een rolstoel, ook al is hij geheel afgekeurd en aan zo'n beetje alles in zijn lichaam gehol pen. Iedere dag voelt hij de pijn. Toch kan JageT lachen. Zijn leven kent een opmerkelijke opleving. 'Ik heb twee derde van mijn leven in het voetbal doorgebracht. Nu ben ik op vrijwillige basis licht betrokken bij de amateurs van FC Omniworld als coach van de keepers. Dit is een soort herstart. Ik zat lang in een ongelooflijke dip, maar probeer nu iets te beginnen om het plezier in mijn leven terug te vinden. Peter Jager als keeperstrainer bij FC Omniworld. stop bepraten, schat ik in. De club moet om officiële gronden voot 31 maart ontslag aanvragen.Tegen die tijd ga ik denk ik met de technische staf praten.' Eén beoogde opvolgeT van Vonk is Ken neth Vermeer. De talentvolle Amster dammer is dit seizoen vierde doelman bij Ajax. Zijn zaakwaarnemer Winnie HaatTecht heeft na terugkomst van Ajax uit Denemarken een afspraak met Danny Blind gemaakt.'Ajax wil het contract met Kenneth graag verlen gen. Wij weten nog niet wat we exact willen doen. Aan de hand van het gesprek met Blind kunnen we mede onze strategie bepalen. Tekenen we voor twee jaar bij, drie jaar of juist helemaal niet. Die beslissing hangt af van het perspectief dat Kenneth heeft. Zijn ontwikkeling mag in geen geval stagneren. Het maakt uiteindelijk niet uit welke clubnaam achter zijn naam prijkt, zolang hij maar ieder jaar progressie boekt. Op dit moment voelt Kenneth dat dat nog mogelijk is bij Jong Ajax. Door te trainen bij Ajax 1 wordt hij dit seizoen beter. Maar hoe zit volgend jaar eruit? Daar gaat het om. Gaat hij dan strijden om de positie van eerste of tweede keeper? De moti vatie is volgend seizoen anders dan nu. We willen niet bijtekenen en dan als nog worden verhuurd.' Gehele nieuwe adidas Ajax collectie is op voorraad! rt AJAX leden Ook verkrijgbaar de AFC A kledinglijn Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Het zou zo maar kunnen gebeuren. Als geen van de spelers met een aflopend contract bijtekent, neemt Ajax komend seizoen afscheid van liefst elf voetballers. Zo'n vaart zal het ongetwijfeld niet lopen. Toch is het interessant de ontwikkelingen op de voet te volgen. Ook al is het seizoen nog maaT pas begonnen, er is voldoende werk aan de winkel voor de beleidsbepalers in de ArenA. Want voor de supporters zal Ajax zonder met name Steven Pie- naar, Maxwell, Hatem Trabelsi en Nigel de Jong een stuk minder her kenbaar zijn. Er is de club dus veel, bijna alles aan gelegen minimaal één van dit kwartet spelers voor langere tijd vast te leggen. Maar of dat gaat lukken, is de vraag. Ajax is slechts een marginale pion in het schimmige schaakspel van interna tionale zaakwaarnemers, invloed rijke voorzitters en in kostuum gehulde zakkenvullers. In het geval van Trabelsi en Maxwell lijkt succes ver weg. De Tunesiër gaat. Hij had daar in 2004 al een langlopend conflict met de club voor over. Trabelsi spande een arbi tragezaak tegen Ajax aan, waarin hij de eenzijdige optie in zijn con tract betwiste. Met als doel een transfervrije status af te dwingen. Ajax won de zaak en wenste niet mee te werken aan een vertrek. Nadat de impasse eindelijk was doorbroken, bleek de verdediger in 2004 ampeT gespeeld te hebben. Voor de start van de huidige voet baljaargang heeft Trabelsi eens te meer aangegeven komende zomer weg te gaan. Ditmaal is hij écht transfervrij. Het grote geld lonkt, want diverse Europese topclubs staan voor'brommertje'in de rij. Maxwell kan een jaar bijtekenen bij Ajax. Maar zelfs als de Braziliaan dat doet, houdt dat niet automa tisch in dat hij blijft. De club kan in dat geval komende zomer nog een flinke vergoedingssom voor hem ontvangen. Het vertrek van de Bra ziliaan lijkt echter vast te staan. Maxwell heeft veel indruk gemaakt, vooTdat hij geblesseerd raakte. Alleen als zijn revalidatie onverwacht stagneert, zou hij wel eens voor zekerheid kunnen kiezen. Maar gezien zijn leeftijd, op 27 augustus wordt Maxwell 24, is hij klaar voor de stap omhoog. Ajax moet zich dus vooral op De Jong en PienaaT richten. De twee zijn bij Ajax boezemvrienden geworden. Ze eten samen, gaan naar de bioscoop en wisselen muziek uit. Het klikt tussen die twee. Ook op het veld vinden ze elkaar blindelings. Maar, en daar wringt de schoen, De Jong en Pie- naar zijn tevens concurrenten. Rob MooTe is wat dat betreft duidelijk oveT de motivatie van PienaaT om bij te tekenen. De zaakwaarnemer van de Zuid-Afrikaan geeft onom wonden aan dat Pienaar het zat is om als speelbal gebruikt te worden. Hij wil niet langer op '7' spelen. Pie naaT is geen rechtsbuiten, maar heeft er alleen gespeeld om het team te helpen, aldus Moore. Op '10' en op '6' voelt de Zuid-Afrikaan zich wel op zijn gemak. Tijdens veel competitiewedstrijden zal Ajax dit seizoen met een ouderwetse '10' spelen en de voorbereiding heeft geleerd dat Pienaar de aangewezen persoon is die belangrijke plek in het elftal in te nemen. Maar in 'grote' wedstrijden, zoals in Euro pees verband, zal Blind kiezen voor een meer behouden middenveldbe zetting. En wie speelt er dan rechts half? Amout Verzijl Voor mijn tijd bij Ajax hebben de beleidsbepalers geen reden gezien om zijn contract tussentijds te verlengen. Dus nemen we nu de tijd.' Dat beves tigt ook Boukhari's zaakwaarnemer AndTé Wasiman: 'Ik heb tot nu toe één keer met Martin van Geel gesproken. Het contract van Nourdin loopt af en Ajax heeft verdeT niets concreets van zich laten horen. Dat is hun goed Techt. Wij wachten rnstig af, het seizoen is pas begonnen. Nourdin doet het heel goed, voor een speler met zijn capaci teiten is er altijd plaats. Natuurlijk is Ajax een mooie club, maar de liefde moet wel van twee kanten komen. Eén ding staat vast. Ver huur is dit seizoen niet aan de OTde.' Heel anders ligt de situatie in het geval van Hans Vonk. 'Mijn contract wordt per jaaT verlengd. Ik kan me voorstellen dat Ajax dat prettig vindt, zelf geniet het zekeT mijn voorkeur. Ik ben vorig seizoen aan best veel wedstrijden toegeko men.' Vonk speelde in zijn eerste jaar 23 wed strijden, een zeer behoorlijk aantal. Dit jaar is Stekelenburg weer de nummeT één, maar de geschiedenis herhaalt zich. 'Ik ben opnieuw eerste keeper, zo snel al in het sei zoen. De geschiedenis hertiaalt zich. Of ik vol- I gend jaar bij Ajax I speel? Dat gaan we niet voor de winter- ook geen medewerking verleend aan een transfer. Nigel kon naar Manches ter United, maar Ajax wilde hem behouden: "Je bent belangrijk voor ons. We hebben je nodig." Daar spTeekt veel vertrouwen uit. We hebben afge sproken dat we voor de winterstop met elkaar in gesprek gaan, dat kan ergens in november zijn.' Ajax wil ook De Jong behouden, zegt Martin van Geel: „Wij willen dolgraag dat hij bij Ajax blijft. Nigel is een jon gen van de club en van de stad. Boven dien heb ik van de technische stafver- nomen dat ze hem er bij willen hou den.' Over Tomas Galasek en NouTdin Bóukhari twijfelt de club nog. Van Geel: 'We willen eerst even afwachten hoe het met de fysieke gesteldheid van Tomas is. Het ziet er vooralsnog goed uit, maar in het recente verleden kampte hij nogal eens met wat onge makken. Volgens mij zit hij nu weer op zijn oude niveau. Na de eerste paar competitiewedstrijden gaan we met elkaar om de tafel. Ook met Nourdin Boukhari gaan we het eens rustig bekijken. Daarbij letten we niet op het moment. Boukhari deed het voortref felijk in de JC Schaal tegen PSV en tegen Brpndby, maar dat is geen maat staf. We maken een totale overweging. Nigel de Jong voelt zich een kind van Ajax.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 3